Oyunun Sonuna mı Geldik?

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve Kaertz tarafından 6 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Kaertz

  Kaertz User

  Eternal Gate adı altında getirilen yeni etkinlikle beraber geliştirmeler 20 seviyeye yükseltildi, eternalden kasacağımız indoctorin* sayesinde bunlara level basacağız, fakat 100. waveden sonra herhangi bir şekilde uridium alamamaktayız bunun sebebi ne bilmiyorum. TP ŞEREF kasmak için mi gireceğiz onu da bilmiyorum ama yeterli kadarıyla cephane, teknoloji, pet yakıtı (su gibi gidiyor) harcıyoruz bunları karşılamıyor hiçbiri. bu kadar harcayacağım uriyle kapı yapabilirim şeref için, üstüne x4 zararım olmaz en azından. amaç ne bilmiyorum, gelecekte nasıl bir oyun planlıyorsunuz bilmiyorum ama darkorbit evrenindeki çok büyük klanlar ve çok büyük oyuncular dahi oyunu bırakma kararı almış bulunmakta. bu yaptığınız şey tamamiyle oyunun sonunu getirmeye yöneliktir, başka hiçbir açıklaması yoktur. her ay başı vip satın almak zorundayız, her hafta sonu indirim çekiyoruz, etkinlik biletleri vesaire bunlara para harcıyoruz. ebedi parça kasmak için o kadar zaman harcadık o kadar vakit harcadık. yazılımcılar hiçbir şekilde zaman kaybetmeden bunu yaparken biz onlardan kapmak için uğraştık. aranızda yazılım kullanmıyor musun yalan atma diyecek arkadaşlar vardır fakat kullanmıyorum. yine de kendiniz bilirsiniz. tepki çok, geri bildirim çok. vuruş hasarları 20. seviye yaptıktan sonra tamamiyle artacak bunun zor olmasını istiyorsunuz belki, haklısınız. o zaman başka harita, başka görevler veya başka yaratıklar getireceksiniz. bu durum herkese eşit olacak, uridium kazandıracaksınız ya da ebedi parça kasmak için uğraşanlar için invoke sayısını arttıracaksınız ya da impulseye 2-3 ebedi parça ekleyeceksiniz. tekrar tekrar söylüyorum, tepki büyük. biz oyuncular zarar görürsek siz de zarar görürsünüz.
   
 2. joetly

  joetly User

  sanırım darkorbit te deneme yanılma yöntemi ile ilerliyor. (millet full olduktan sonra gelen para azalırsa onlara bir amaç uğruna güç dengeleriyle oynuyor ki full gemiler de daha yeni gelen özellikleri alabilmek için tekrar para vermek zorunda kalıyor.) darkorbitte hayrına oyun yapmıyor. o da para kazanmak zorunda ancak biraz durulmalı. en son gemi dp puanlarını artırmak zorunda kalmıştı misal. millet oyunculara tek atmaya başlamıştı. sonrasında hız ayarlarıyla oynamaya başladı ki hemen vazgeçti şimdilik. yoksa hızlar %3-5 arta arta 700 e falan çıkmaya başlayacaktı.
   
  ofaruk36 ve emperyan bunu beğendi.
 3. keskinniyo

  keskinniyo User

  Güzel bir başlık. Acaba yönetimde bıraktı ve ne kadar para toplarsak toplayalım sonra tüyeriz diye düşünüyor olabilirmi diye arada aklımdan geçmiyor değil açıkçası. Özellikle lazerleri hele birde Prometheusları 20 seviye yapmak nedir arkadaş, zaten kasılırken hele birde kalkan azalmışsa baskına gelenin tek yapması gereken 2 ve 1 tuşlarına basmak rsb+x4 karıştımı bu kadar tek yiyorsun konfi bile değişemiyorsun, acaba gerek varmıydı bu güncellemeye ? Oyunun hızına yetişemiyoruzki, dün güncellemeyi görünce açıkçası moralim bozuldu ne zaman Prometheus fullersem tamamım eksiğim kalmaz diyordum hop Bo3 geldi ne zaman Bo3 fulleyecem eksiğim kalmayacak dedim bu seferde 20 seviye geliştirme geldi ne zaman ben bu full+fullere yetişecem ne zamaaaaaan :)
   
  ofaruk36, =hay-hay= ve emperyan bunu beğendi.

 4. Bu oyun kapanmaz dostum , bu yeniliklerin hepsi otocuları cezalandırmak için yapılmış bir şey başka bir şey göremiyorum , buglarla , hilelerle oynayanlara ceza kestiklerini düşünüyorlar ama aksine yanılıyorlar...

  Adamlar payment buglarıyla milyonlarca CC-C cephanesi aldı onlara bir şey olacağını sanmıyorum olan gene garibana oluyor :D
   
 5. Bence buradaki yöneticilerin yapabileceği hiçbir şey yok. Kukla gibiler. merkez ciddiye bile almıyor burda söylenenleri. Ancak boş boş konuşuyoruz. adam da alıyor parasını tıkır tıkır. Senn ne kadar depreşsen de bu işin tek çaresi var oyunu bırakırız olur biter.
   
 6. titans___

  titans___ User

  ben tp şp çok param olmadığı için girmiyorum o işlere oyun oynama derdindeyim de tabi fuulersem 11 senedir tamamlıycam yine gol attılar adminler tebriklerimi oyunu yapanlara iletin aslında anlamalıydı ilk zaman lar da verilen etkinlik grvlerinde 5000 bin prometium 5000 endurium 5000 terbium toplama tek tek toplama grvi verilirdi ve benzerleri grvler veren akıl zeka zihniyet ne derseniz bu tip görev veren yerden zaten ne beklenir prolar bitti kalkanları yapyım dedim aylarca yıllarca bo 3 vermeyen takvim bu ay kaç tane veryor onun neden i belli oldu bu 20 lvl çıkartmışlar da ben takvim bir şey vermyor diye bakmadan 2 tane b0 3 birleştirden yaptım giden rınusklarıma üzülüyorum neyse ben cepte ki oynuma devam ediyim kısa süreli etkinlik yapyorlar botlardan yapılmıyor hani normal bir oyuncu ben şu an boşdayım çalışrken etkinlikleri verilenleri alamazdım hani bu oyunu yapanlarda zerre gram beyin mi yok desem adminler uslüb derler bu yaptıklarını mantıklı olarak anlamak da zorlanyorum ha 20 lvl yapmaları para için yapyorlar para yatırsın oyuncu diye d
   
  emperyan bunu beğendi.
 7. Oyun öyle pat diye kapatılamaz . Yemeyip içmeyip tüm parasını bu oyuna yatıran insanlar var. Yasal olarak Bigpointin tazminat ödemek zorunda kalmayacağı şartlar oluşunca eminim ki oyunun fişini çekerler. Zaman herşeyin ilacıdır, oyuncular büyür ilgi alanları değişir bu da oyundan kopmalarına zemin hazırlıyor. Sorunların, geri bildirimlerin sonuç bulmamasının sebebi sizce de insanları oyundan uzaklaştırmak değil midir ? Ben şahsen tüm sorunlar bilerek düzeltilmiyor ki bu sayede oyuncu sayısını azaltmak, oyunun sonu için yapılan hazırlığın bir aşaması diye düşünüyorum . Komplo teorisi gibi görünüyor ama Bigpointin hiçbir konuda tatmin edici duyuru açıklama yapmaması sizce de ilginç değil mi ? Belki de yazdıklarımıza bakıp gülüyorlardır bilemiyorum ,tek bildiğim gözlerini paradan başka hiçbir yöne çevirmedikleri. Moderatörler bile sanki kopyala yapıştır dışında yorum yapmayacaksınız diye emir almış gibi yazıyorlar. Eski samimiyetten eser kalmamış,sorulara cevap bulamıyoruz. Şahsen bu yüzden oyuna para vermek istemiyorum . Birazdan bi möderatör gelip bir link atıp gidecek vs vs ..
   
  ofaruk36, emperyan ve titans___ bunu beğendi.
 8. titans___

  titans___ User

  Bu memleket de kral dan kralcılar var oyun da sıkıntı anlatınca forum yetkilisi kızyor ya sen oyunun değil forumun yetkilisi değilmisin vasfın sade iletmek kendin diyorsun yapan da değilsin para veren de yok forum da ki mod admin olanlar oyunu kapatmak için milleti yıpratma taktiği mi uyguluyorlar yönetimdekiler hani bende etkili oldu açıkcası daha fazla stres oluyorum oyun kendi içinde kendi şirketinle gelip sıkyorlar kendi şirketindekine sıkınca alınyor bana sıkan e sen sıkyordun o arkadaşına yardım ediyormuş çok ulvi bir şey mi yaptığını zannedyor neyin pis koleji si zorlarna gidip çok uğraştım çoook eksi yedirdim akılllı bir bunlar eksi yiyince de çıkar giderler haritadan hani daha ne leri var hani oyunda göryorsunuz zaten bu tip kişilikler en hafifi hatta bu tipler yetyor oyundan soğumak için zaten .
   
  emperyan bunu beğendi.
 9. Yıpatma konusunda çok iyiler emin ol :=) Bazı şirketlerin müşteri hizmetlerine bağlanmak için yarım saat bekletirler ya nasıl olsa insanlar bıkıp kapatır diye. Bir versiyonu da burda var ne yazık ki. İşin aslı oyuna para yatıran kişiler için artık oyun dipsiz kuyu olmuş. Kumarda para kaybedip o parasını kurtarmaya çalışıp daha da batan insanlar gibiler. O kadar para verdik bırakamayız düşüncesindeler ve sanki sonunda bir ödül varmış gibi hala daha para basıyorlar. Eskiden Jackpot arenası vardı , para vermeye değerdi ama onu da kaldırdılar. Bu da şu demek oluyor ,Bigpoint insanların zaafından faydalanıyor. İradesi zayıf,tuzağa düşmüş ,battıkça batan insanları sömürmeye devam ediyor. Şahsi düşüncem bu oyunda Premium dışında para vermek bir nevi kumardır. Kazanan da her zaman Bigpointin kasasıdır.
   
  emperyan bunu beğendi.
 10. emperyan

  emperyan User

  Hepinizin yazdıklarını tek tek okudum o kadar doğru şeyler yamışsınız ki ben bir şey yazamıyorum. o kadar haklısınız ki oyun kendi içinde sıkıntılı bu sıkıntıyı burda dışa vurunca moderatörler laf ediyor, ana merkez uyuyor yani anlayacağınız az sonra hepimize ceza gelebilir :D
   
  CzRєкѕoℓo™[11LF4] bunu beğendi.
 11. bu oyunun sonu bırakmadığınız sürece gelmez nice oyun bitti diyenler çoluk cocuk sahibi oldular oyun burada bu oyun oyuncular bırakmadığı sürece bitmez hala payment paketler satışta ise ve alınıyor ise bu oyun bitmez bırakan için oyun bitmiştir.
   
 12. oyunun dibi görünüyo bence sonuna geldi sanırsam
   
 13. corgcu

  corgcu User

  Ben artık gerçekten sonuna geldiğimizi düşünüyoum. Son 2 ay. Her kes flash'ın sonlanmasından sonra unity'ye geçeceğimizi düşünüyor. Ben unity'ye hiç bir zaman geçeceğimizi düşünmüyorum. Zaten geçeceğimiz sisteme geçtik. Yani şu an indirmeli olan oynadığımız istemci. Hepimiz Ocak 2021 de ayıkacağız ve bir çoğumuz bu defa gerçöekten bırakacak. Çünkü biz oyun düzelecek diye beklerken yine yeni bir gemi çöp, yine saçma sapan bir etkinlik çöp ve yine anlamını hala çözemediğim gelişmelerc için 16 levelden sonra getirilen level arttırımı. Ve düşük levellerin artık etkinliğe girmesini bile engellemeleri. Az kaldı 2 ay sonra her şey ortaya çıkar ve oyunun sonu gerçekten gelir. Oyunda oyuncu kaldığını ben düşünmüyorum artık. Zaten oyun da savaş oyunu değil NPC kesme ve etkinlik oyunu. Allah başta DO ekibine ve hepimize akıl ve filkir versin.
   
  kinggink bunu beğendi.
 14. Dostum haklısın diğer oyunculara da hak veriyorum gayet Ben mesela 8 iris 8 havoc 13 pro gemım var oyunun sürekliliği açısından gelişmesi güzel kardeşim anlayabiliyorum takdir de ediyorum ama bilader oyunun hiç derdi tasası sorunu yokmuş gibi de habire geliştirme yapmanın ne alakası var oyun dengesi sence yerındemı her gun başka bug cıkıyor (gg seprom kopyalama daha niceleri geldi geçti) Otolara zaten birşey söyleyemıyorum chatte banı sistem atıyor kardeşim adam bana özelden ya ciddi söylüyorum 1 saat boyunca ailevi değerlerime küfürler hakaretler savurdu gülücükler savura savura oyundan çıktı böyle bir gecikme ne için ? Oyunun bunca eksiği yanlışı varken bunlara çözüm aramak bunlar için uğraşmak yerıne neden bu tür çabalara girme gereği duyuyorlar anlam veremiyorum Dediğin gibi ALLAH akıl fikir versin cümlemize.
   
  kinggink bunu beğendi.
 15. Çöp mü? Modüllerden x2 etkilenen gemi yapmışlar, üstelik bir sürü de modül getirmişler oyuna. Geminin yeteneği olmasına bile gerek yok x2 etkilenmesiyle bile başbelası olucak bu gemi. Yeni meta kesinlikle Orcus. Cyborg ilk çıktığı zaman neyse bu gemi de o durumda şuan. Tabi modüllerle birlikte.
   
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 16. Konumuz bu değil ama neyse. Oyuncu yok haritalarda sen meta diyorsun :D
   
 17. Birini aydınlatayım diyorum diğeri çıkıyor :D Neyse takılın kafanıza göre ;)
   
 18. Bence oyuncu azaltmak için yapılan bir uygulama veya hatalı bir durum yok, biz yanlış anlıyoruz bazı şeyleri. ( Bir iş yeri neden müşteri kaybetmek istesin ki? Ayrıca, açar yeni bir GİŞ, tazminat da vermez kardeşim) Şöyle ki, bu kapının yapılma amacının 16'dan 20. seviyeye çıkarmak için gerekli malzeme olan IAC eldesi olduğunu biliyoruz. Bu sebeple, oyun bir yere kadar uri + IAC veriyor. Bir aşamadan sonra ise, bak kardeş bundan sonra uri yok ama daha yüksek IAC var diyor. Yani kapı üretimine uygun davranıyor. Ha, ayrıca TP ve ŞP miktarını da düşünürsek, kapı zaten kendi vaat ettiği şeyleri karşılıyor. Sonuçta kapının amacı IAC vermek, onu da karşıladı, oldu bitti. Tabii bir oyuncu olarak ben bu duruma katılıyor muyum? HAYIR :D
   
 19. Etkinlik boyunca uri verse iyi olurdu ;)

  Hangi etkinlikte uri verilmediği görülmüş :S
   
  ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
 20. corgcu

  corgcu User

  çarpı 2 değil çarpı 4 de olsa yeni gemi çöp. Neden biliyormusun oyunda denge yok. Bak sen full destek al ister centurion ister o orcus mudur nedir o gemiyle gel full modüllerin de olsun. Sana şimdi aşağıda bir solace konfisi vereceğim geminin kesilme ihtimali yok. Solace de hiç destek olmayacak ayrıca. Ema, insta, Savaş tamir robotu 2, savaş tamir robotu 1, yavaşlatıcı mayın,Solace nano küme, en sonda hız patlaması. Bu gemiyi daha kesecek gemi DO'da yok kardeşim. Ben demiyorum ki beni kesecek kimse yok. Oyundaki dengesiz gemi dağılımını söylemeye çalışıyorum. Ayrıca yeni başlayanların nasıl gelişmelere ve gemi modüllerine nasıl yetişeceklerini söylemeye çalışıyorum. Milletin kafası her etkinlikte allak bullak oluyor. Geçen defa aldığımız o AI laser ve pet laserler ne oldu. ÇÖP. Gemileri sayalım, solaris, distruptor, spectrum,Hammerclaw, Ha bir de venom var, onunda modülleri geldiğinde burada bazı arkadaşlar feveran ettiler, venom cyborgu geçti oyunda tek gemi artık venom diye. Ne oldu venom'u gören varmı. Centruion olağan üstü gemi, ee kullanan 3-5 kişi, Hecate'yi hatırlayanınız varmı, veya berseker, Keres'i söylemiyorum bile, eskilerden mimesis artık konuşulmuyor. Tabi retairus ve zephyr vardı birde. Bak kardeşim gördünmü eski gemilere ek hiç kullanılmayan gemileri yazdım sana. Şu anda oyunda oyuncular, solace, cyborg, pusat birde eksik değilse centruion kullanıyorlar. Birde böyle oyun planlanmaz kardeşim. Daha millet yeni yeni 16 levele laser ve kalkanlarını yükseltmişken yada yükseltmeye çalışırken, sen 20 level 'e arttrım yapıyorsun. Ama burda bir durum var oda diyorsunki bunun bazı parçalarını BL haritası vasıtası ile gireceğin kapıdan elde edebilirsin. EE BL haritalarına 17 level olmayan zaten giremiyorda, 24 level olanlar her 3 haritayada girip senin haritandaki mind ve invoke'ları bile çatır çatır kesiyor gözünün önünde. Bu mu adalet , Bumu oyundaki denge. Bakın arkadaşlar, bir oyunu oyun yapan oyunu oynayanlardır. Ancak oyunda adalet ve denge olması gerekir. Bu da DO'da üzülerek söylüyorum kesinlikle yok.
   
  Son düzenlenen: 7 Kasım 2020

Sayfayı Paylaş