P.E.T. Yakıt Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ıııııııı tarafından 9 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Merhabalar.
  Pet yakıtıyla ilgili şikayetler azalmış gibi ama benim hala bu konuda büyük bir sıkıntım var çünkü peti kullanamıyorum yakıt masrafıyla baş edemiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı kastım şu, siz ne yapıyorsunuz bu konuda peti kapatıyor musunuz yoksa pet hep açık mı yakıt protokolü koy demeyin hayatta koymam radar protokolü lazer protokolleri koyuyorum. 5. ısı seviyesinde ne yapıyorsunuz mesela bu yakıtı nerede amorte ediyorsunuz bu kadar çok uridium kazandıran yeri ben daha göremedim malesef mindfire yap demeyin lütfen çünkü malum klanlar tekelinde. yeni gelecek 4 lwl yakıt protokolüde malesef çözüm değil benim için :S kullanamadığım her lazer protokolü veya radar protokolü oyun içinde bazı gecikmeleri doğuruyor bu aralar kullanmıyorum peti ama açtığım taktirde bu protokollerden fedakarlık yapmak istemiyorum vip aboneliğini şuan boşa almış gibi hissediyorum :S vip benim için pet demek diğer özellikler bir şekilde göz ardı edilebiliyor ama pet sürekli kullanımda.
  ŞİMDİDEN CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. İYİ FORUMLAR.
   
 2. NoName45_

  NoName45_ User

  Ya bunu size önermek ya da yap diye söylemek haddime değil tabikii ama ben 1 haftadır oyuna giripte güzelce kasılmıyorum bu yakıt olayından dolayı. Girdiğim zamanlarda da hem çok zaman geçirmiyorum hem de peti açmıyorum.

  Dediğiniz gibi yakıt protokolü çözüm olamaz , olmamalı da. Ama şu anlık geriye kalan tek çözüm ya peti açmamak ya da belli bir süre açıp geri kapatmak. (ki sürekli aç kapa yapınca yine fazla yakıt yakıyor diye biliyorum/dum)
   
  ıııııııı bunu beğendi.
 3. gercekten kac haftadır peti acamıyorum nadiren savaşlarda acabiliyorum kardeş bu merkez ne yapmaya calışıyor anlamadım vipim bitti almayıda düşümüyorum petin yakıtını karşılamıyorum sizinde dediğiniz gibi vip demek pet demektir onu kullanamıyorum vipi ne yapayım gercekten bu sorunun bir an önce hal olması gerek 10k yakıt alıyorum 15 dk da bitiyor gercekten emeğimize yazık
   
  ıııııııı bunu beğendi.
 4. Azalamadı ki. Bu sorun çıktığı hafta kaç tane konu açıldı. Raporlara eklendiği de söylendi. Beklemede herkes. Bu arada kimse peti kullanamıyorum haliyle.
   
  ASLAN_DARBESİ ve ıııııııı bunu beğendi.
 5. Ben baş edemiyorum bakıyorum şuan en önemli konu bu ama bir sessizlik hakim ilk çıktığı zaman genel bir itiraz vardı ama sonra ortam sessizleşti sonra oyun bir hamle yaptı 4 seviye yakıt protokolü getirdi şimdi bu bana göre bir çözüm değil malesef :S ne yapacağımı bilemiyorum.
   
 6. smoonrise

  smoonrise User

  Aslında sessizlik yok varsada fırtına öncesi sessizlik bu çünkü herkez şikayetlerini yaptı yazdı iletti merkeze iletildi TR takımı tarafından beklemedeyiz , ya aç/kapa gibi bir özellik ile yeni gelen özellikler bedelini ödemeye razı olanlar tarafından kullanılacak diğerleri eski düzende devam edecek yada bu yeni özellik yüzünden yükselen bu mazot tüketimi maliyetleri düzeltilecek . Bunlar gibi bir çözüm getirmez ise zaten kaybeden oyun değil merkez olacak daha fazla oyuncu kaybedecek kimsi bu kadar hata ve adaletsizlik ve garip yenilik ve değişim için vip 18tl indirim katlayıcıya 6 tl vermez hele uri hayatta çekmez oyunuda bırakır , istedikleri kadar hesap satışı yasak desinler sosyal mecralarda çatır çatır hesap satışı oluyor özellikle albay generaller elden ele geziyor malum maliyetleri arttı , bu sefer oyundan soğuyanlarda buralara gidip kurtulacaktır hesaplarından yani sonuç ; para kazanmak için yenilik adı altında yapılırsa denge bozan değişiklikler bundan en büyük zararı merkez görür oyuncular için oyun mecrası zaten uzun zamandır merkezin bu para ve oyun denegesi kararları can sıkıyor gün geçtikçe oyuna para veren kişileri kaybediyorlar tıpkı benim gibi 1 senedir bende para vermiyorum sonu gözükmeyen her gün yeni bir karar ve kuralını değiştiren sorunlardan kurtulamayan bir oyuna kimse para vermek istemez önce bunları düzeltmeleri lazım sonra para istemeleri lazım . Herşeyden önce adalet getirsinler oyunculara bot-bug konusunda verdikleri sözleri tutsunlar diyeceklerim çok daha fazla ama bunlar bile yeterlidir neler düşündüklerimi ifade etmek için .
   
  ıııııııı bunu beğendi.
 7. KuRaLSıZ

  KuRaLSıZ User

  Adminler ve forum adminler hiçbir zamandır 1 kez olsun destek bile olmadı 100 konu açtılar millet puşhing kapatın yakıt azaltmayı kapatın

  adminler ancak sorunu raporlandı. Raportlandıda hani ne zaman bi ölene kadar denk gelir ancak...
   
  ıııııııı bunu beğendi.
 8. Aynen dediğiniz gibi bende %30 indirim var daha 1. 2. seviyede bile çok hızlı yakıt gidiyor 5. seviyeden 2. seviyeye düşürdüm açmaya açmaya 1-2 defa böyle oldu bende o kadar uridium verdim slotları açayım gövdeyi geliştireyim diye. Muhtemelen uridiumu eritme adına yapılıyor bu hamleler ve pet açıp seri pala veya kutu toplanmasın diye belki ama bence yapılan yeniliğin aç kapa sistemide çok saçma oluyor çok yüksek maliyetli sen kullan o kullanmasın niye o ebedi kapıda milyon kastı farklı yolla topladı mindfire yaptı felan o zaman belirli azınlık yararlanır burada genel bir düzenlemeyle en azından eski seviyesine veya diyelim ki 1. seviyede %10 2. seviyede %20 3. %30 gibi artsa çok makul olabilirdi ama şuan ki sistemde kaç katı yediğini düşün daha hesaplamadım o kadar seri bitiyor ki.
   
 9. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Öncelikle "Merhabalar/İyi Forumlar" mesaj üslubu moderatörlere özeldir. Bir moderatörün görevini bırakmasına rağmen mesak içeriğinin kime ait olduğunun anlaşılmasını sağlamaktadır. Lütfen bu üslubu kullanmayınız.
  Sorunuza gelecek olursak; Oyuncular tarafından belirtilen durum raporlara eklenilmiştir. Merkez Ekip dengelemeler üzerinde çalışmaktadır. Ek olarak Isı Seviyenizi minimal tutmak için; P.E.T.'inizi kapalı tutabilirsiniz. Gerekmedikçe kullanmamak olası bir durumdur. Ancak NPC aramakta kullanıyorsanız; gerekli olan bir durum gibi gözükebilir. Ancak radar azaltabilirsiniz.
  Pushing oyun için gerekli bir durumdur. Titiz incelemeler ile yapılan bir işlemdir. Unutmayın ki siz istemediğiniz sürece Pushinge maruz kalmazsınız.

  İyi Forumlar.
   
 10. sessizliğin sebebi artık ne kadar itiraz etsekde belliki darkorbit bu konuda dediğim dedik havasında bizde petleri kapattık beklemedeyiz o kadar dedik ya yakıt kredi ile alınabilir olsun yada ısı ayarı isteğe bağlı olsun hiçbiri dikkate alınmadı bizde mecburen peti kapattık
   
  metalik988 ve ıııııııı bunu beğendi.
 11. metalik988

  metalik988 User

  peti bende kapattım valla oyunun bir özelliğini 1haftadır kullanmıyorum gibi bişey bu kadar fazla uridium yakması cidden saçmalık
   
  -ÇOTANAK28_UĞUR- bunu beğendi.
 12. cidden öyledir kc haftatır petsiz dolaşıyoruz buda cok can sıkıcı bir olaydır derhal düzeltilmesi gerek
   
 13. Güncelleme geldi bugün 4. ve 5. seviyeler için deneyen oldu mu ? 2 ve 3. seviyeler için galiba değişiklik olmadı. Deneyen dönüş yapabilir mi ?
   
 14. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Oyun içerisinde öncesine nazaran daha az yakıt tükettiğini düşünüyorum. Diğer oyuncu arkadaşlarımız da görüşlerini belirtirse sevinirim.

  İyi Forumlar.
   
  ıııııııı bunu beğendi.
 15. ama sanki yakıt tüketiminde azalma olmuş gibi geldi bana ya coktandır kullanmadığımız içindir :)
   
  ıııııııı bunu beğendi.
 16. %30 indirim var bende azalmış ama eskiye dönmemiş 4. ve 5. seviyeye mecburi çıkışlar oluyor ve yine malesef çok yiyor.
   
 17. Pet hala deli gibi yakıt yiyor. Kullanmayın peti , pişman olursunuz
   
 18. abartmayın o kadarda yakmıyor açık ve bütün özellikleri kullanıyorum zaten gelişmiş seviyesin bir zahmet o kadar uri gitsin mesela kombo tamir modülü kullandığımda 1.2k yakıt yiyor diğerlerini saymıyorum normal gözüme gelmiyor zaten kazancımız yüksek abartmayın avantaj yanında dejavantajda getirir sanki şurada günde 2 3k uriyi zor kasıyormuş gibi hallerede girmeyin
   
 19. smoonrise

  smoonrise User

  Bu yeni özellikler iyi ve faydalı ona itiraz yok ama bunu mecburi hale getirmek yanlış , merkez yenilik yaptı ve peti değiştirdi peki bundan faydalanmak istemeyenler ne olacak ben yaptım oldu mantığına karşıyız gelişmekte olan yada para veya bot ile oynamayanlar için hatırı sayılır bir miktarda mazot tükeyor hala merkezin bu konuda daha da iyileştirme yapmayacağı mazot tüketimi konusunda verdiğim özellikler çok güzel o yüzden iyi yakacak mazot demesini eleştiriyoruz . Pet için yeni özellikleri kullanma konusunda bir seçenek bir tercih sunması lazım açma / kapama yada slotlarlar dolu değilken özelliğin açık olmaması v.s herhangi bir seçenek .
  Millet pet ısı leveli almasın diye ya kapalı tutuyor yada oyundan ısı seviyesi yükselince oyundan çıkıyor buna bir güncelleme ve değişiklik şart sadece para ile uridium çeken ( şahsi düşüncem kalmadı öyle pek oyuncu ) ve bot ile 7/24 uri kasanlar itiraz etmiyor diye kabul gördü yada iyi bir güncelleme yapdık tavrı olamaması lazım .
   
 20. Gemisi gelişmekte olanlar için tabiki söz hakkı var birşey diyemem zaten uriyi hem bizim gibi kasamıyorlar hemde harcayacak çok yerleri var ve yettiremezler imkansız lakin gelişmiş güzel gemisi olanlar konuşmaya hakkı yok bence fazla abartıyorlar zaten uri deli gibi kasılıyor nasıl oynuyorsunuz oyunu 1 2 saat uri kasıp 1 2 saat savaşıp çıkıyorum daha hiç uri sıkıntısı çekmedim pet konusunda konu açılırsa sırf gelişmekte olan arkadaşlarımız için oyumu onlardan yana kullanabilirim