P.E.T. Yakıt Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ƧЄƤЄԼƬƲƦƛ tarafından 20 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

PET Yakıtı konusunda düzenleme gelmeli mi?

 1. Evet/Kesinlikle

  oy sayısı 52
  96,3%
 2. Bence ideal.

  oy sayısı 2
  3,7%
 3. Hayır/Gereksiz

  oy sayısı 0
  0,0%
 1. Petim neredeyse Full+Full denebilecek seviyede. Ancak yakıt protokolü kullanmayı tercih etmiyorum. Gemimi 10 dakika olduğu yerde AFK bıraktığım zaman petin harcadığı yakıt miktarı korkunç derecede diyebilirim ki bence bu sadece AFK için geçerli değil hareket etse de etmese de böyle. VIP olmasına rağmen PET'in yakıt masrafıyla baş edemez duruma geliyorum bazen. Bu konu hakkında bir düzenleme gelmeli.

  Saat 14:35 PET'in durumu:
  [​IMG]

  Saat 14:45 PET'in durumu:
  [​IMG]

  10 dakika içerisinde AFK kalarak yaklaşık 3k kadar yakıt tüketilmiş. Bu yarım saatte 9k 1 saatte 18k yakıt demek oluyor. İndirim ve VIP satın almayan birisi için bu saatte 4.5k uridium demek. VIP ve indirimi olan biri için de 3.2k uridium yapıyor. Zaten saatte 7-8k zor kasıyoruz yetmiyor bir de yarısını pete veriyoruz.

  Bu konuyla alakalı düzenleme şart!
   
  Son düzenlenen: 20 Ekim 2020
  ibn.la-ahad ve Saldırı-Hattı bunu beğendi.
 2. yazar arkadaşımıza kesinlikle katılıyorum. Bu pet oyun hevesimizin ve oyundan aldığımız zevkin üzerine gölge düşürmeye başladı. Şahsi görüşüm pet ile kasılmanın satın alınmak yerine hak edilen bir şey olduğu yönünde. Peti o kadar seviye atlatıp geliştirmek kolay değil bunun üzerine bir de yüksek mazot fiyatları belimizi büktü.
   
 3. +1 +1 +1 +1

  kesinlikle katılıyorum çok aşırı fahiş fiyatlandırması var kesinlikle en az yani min %50 gibi bi ucuzlaması lazım hortum değil bakü ceyhan boru hattı gibi uri çekiyor açmaya korkuyor insan
   
 4. Kesinlikle katılıyorum. Raporlara eklenmeli ve gereken yapılmalı.
   
 5. bu konuda daha öncede yorum yapıp öneride bulunmuş ve modetörlerimizin raporlamasını istemiştim tekrar ediyorum petin ısı yükselmesi devam edecekse pet yakıtı uriyle değil krediyle olsun yok eğer olmaz deniyorsa o zaman ısı yükselmesi isteğe bağlı olsun ben şahsen bu durumda pete gelen yeni özellikleri istemiyorum ve petimin eskisi gibi kalmasını diliyorum sayın modetörler herhalde bu şikayetleri üstlerine rapor edeceklerdir çünkü bu ısı yükselmesi olayından sonra daha pet açamaz olduk
   

 6. Katılıyorum. Arabaya biniyoruz yakıt bitiyor diye stres oluyoruz, oyuna giriyoruz PET yakıt yiyor diye stres oluyoruz. Şaka gibi!

  İki günde, tam dolu PET yakıtının tamamı, her zaman açık olmadığı halde bitti. Diyeceklerim bu kadar.
   
 7. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Isı Seviyenizi göz önüne alarak; P.E.T.'inizin kazanmış olduğu bonuslara karşılık harcamış olduğu yakıt oldukça doğaldır. P.E.T. yalnız takılan oyuncular için bir yoldaş haline gelmiştir. Yapılan güncelleme ile birlikte 4 ve 5. Isı Seviyelerinde yapılan yakıt harcaması dengelenmesine rağmen halen oldukça fazla olduğu Merkez Ekibimize raporlandığını da eklemek isterim.

  İyi Forumlar.
   
  Delipaltalı35 bunu beğendi.
 8. Peki ısı seviyesine göre yakıt tüketiminin arttığını varsayıyoruz kabul. Ama bu özellikleri getirirken oyuncuların oylamasına neden sunulmuyor? Veya neden illa ki bir eksisi oluyor?
   
 9. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Durum varsayı değildir. Isı Seviyesine bağlı olarak yakıt tüketimi artmaktadır. Özellikler getirilmeden önce Test Sunucularında test edilmektedir. Ancak getirilip getirilmemesi Merkez Ekibe bağlıdır.

  İyi Forumlar.
   
 10. Esenlikler.
  Kesinlikle düzenlenmeli, ben artık kullanmıyorum bile.
   
  metalik988 ve _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 11. Ek olarak şunu belirtmek istiyorum. Desteklerseniz çok iyi olur. Bu ısı seviyesinin oyuncuların isteğine bırakılması lazım. İsteyen oyuncu bu özelliği açarak kullanmalı, isteyen açmadan kullanmalı. Ve bu durum yakıtı etkilemeli tabi ki.
   
  Son düzenlenen: 22 Ekim 2020
  _-Thanatos-_ bunu beğendi.
 12. Test sunucusunda ben test edecektim fakat pet seviyesi düşük olduğundan ısı seviyesi en fazla 2 yapabildim petim şuan 9 lvl

  Eskiden petle geziyorduk şimdi peti çıkarmaya korkuyorum çok ama çoook acil durumlar harici kullanmıyorum hemen ısınıyor.

  Kesinlikle düşürülmesi lazım halen :(
   
 13. petin yüvsitini kapatma seçeneği gelebilir. yüvsit peti güçlendiriyor ama pette sadece saldırı opsiyonu yok, kutu topluyor, npc buluyor, can basıyor gemiye vs.
  bu seçenekleri kullanan adam da mazot zammından etkilenmiş bulundu. demem o ki bazı şeyler oyuncuların iradesine bırakılabilir , yüvsit açıp kapama gibi.
   
  polatalemdar311 bunu beğendi.
 14. Aynen bu da mantıklı.
   
 15. smoonrise

  smoonrise User

  Oyum ; Kesinlikle evet , yani olumlu yönde oyumu kullandım .
  Merkezin bu konudanki ısrarla direttiği bu yeni özellikler karşlığında aşırı derece mazot tüketimi yeniliğinden vazgeçmemesi çok enteresan gelen şikayetler geri bildirimler ile iyileştirildi olarak geri gelen yeni tüketim de maalesef çok fazla . Ama asıl sorun eğer ki raporlamalarda belirtiliyor ise bu yeni özellikleri kullanmaya bir seçenek sunulması lazım aç /kapa yada aktif / inaktif adı herne olacak ise işlevi ne olacağı belli ...
  Bu konuda bu kadar ısrarcı olması entersan bunu yapmak yerine gıdım gıdım iyileştirme yapdım diyip ses gelmediği yerde mazot tüketimini sabitlemek nasıl bir anlayış oyucu topluluğu zaten anlıyor . Eğer eklersen konunda bir öneri olarak bu yeni özelliklerin kullanımı için bir seçenek eklenmesini önerebilirsin yada konuya bakan mod raporlarında buna yer versin yoksa bu yılan hikayesi gibi gıdım gıdım iyileştirme diye ayları bulacaka belkide yılları .
   
 16. Bot cezalandırmak için gelen sisteme bak. Gerçekten dahiyane (!)
   
 17. keskinniyo

  keskinniyo User

  Arada bir paladium toplar zeta açmaya çalışırdım geçen 3000 pala topladım pet mazooot mazooot diye ağlamaya başladı. Bu böyle gitmez değerli yöneticiler bir çare bulun lütfen.
   
 18. _-Thanatos-_

  _-Thanatos-_ Guest

  Merhaba,

  Bot cezalandırmak olarak belirttiğiniz içeriğin neler kazandırdığının farkında mısınız? İçeriğin ne olduğunu tam olarak bilmediğinizden dolayı bu yönde bir yorum yapmanızın haksız olduğunu düşünüyorum.

  İyi Forumlar.
   
  ALUCARD-BeRsErK bunu beğendi.
 19. Valla Thanatos modum. Eğer çok şey kazandırsaydı, bu kadar şikayet olmazdı. Misal, Ebedi Kapı çok şey kazandırmıştı ki "haydi bir daha yapalım mı?" diye sorsanız, hayır diyen çıkmayacaktır veya çok az kişiden şikayet gelecekti. Şüphesiz ki PETe gelen özellikler bir şeyler kazandırmıştır ancak teraziye koyarsak, zararın daha ağır bastığını inkar etmek bence haksızlık oluyor. Hayır, PETi verimli kullanmanın bir yolu var da biz mi anlayamadık? Varsa eğer böyle bir yol, bize de söyleyin, öğrenelim ve şikayetlerin ardı arkası kesilsin.
  Bakın üstteki oyuncuya, 10 dakikada 3K yakıt harcamış PETi. Yani sorun çözmek için alınan PETin kendisi apayrı bir soruna dönüştü maalesef.
  Ha, hep de şikayetçi olmayalım, çözüm önerisi de sunalım elbette.
  1- Isı olayı isteğe bağlı olsun. Dilemeyen kullanmasın.
  2- Protokol slot sayısı artırılsın, en azıdan yakıt modülü koyarak eski PETe kavuşalım.

  Saygılarımla...
   

Sayfayı Paylaş