P.E.T. Yakıt Sorunu

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ƧЄƤЄԼƬƲƦƛ tarafından 20 Ekim 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

PET Yakıtı konusunda düzenleme gelmeli mi?

1. Evet/Kesinlikle

oy sayısı 52
    96,3%
  2. Bence ideal.

oy sayısı 2
    3,7%
  3. Hayır/Gereksiz

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Merhaba bu global avrupa serverındaki şeref buglu gemileri ne zaman kapatmayı düşünüyorsunuz aylardır bişey yapılmıyor rütbe puanları uçuk rütbe kazsakta elimize bişey geçmiyor.Supporta yazıyoruz bişey yapmıyorlar.Saygılarla.

2. BUKANN

BUKANN User

Madem petin yakıt tüketme sistemini değiştirdiler bunu açıklamaları lazım eskiden bunun hesabı vardı içine koyduğun modül protokol ve pet seviyesine göre hesaplıyorduk şimdi neye göre hesaplanıyor saatte net kaç tüketiyor eskisiyle kıyaslayalım çıkın açıklayın artık

3. metalik988

metalik988 User

azaldı dediniz ama halen çok yakıyor. eski ayarında yakması bence uygundu eğer illa arttıracaksanız verdiği ekstra özellikleri kapa aç yapalım ona göre yakıtı artsın çünkü peti kullanamıyoruz yoldaştan çok ayak bağı olmaya başladı.

4. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

P.E.T.'e yönelik bir düzenleme gerekiyor, bu kesin bir durum. Ancak yararlı kullanılması durumunda haritalarda yalnız kalma durumunuz kalmamıştır. Tek başına oynayan oyunculara yönelik çok önemli bir katlı olduğunu düşüüyorum. Isı Seviyesi yüksek kalabilir> ancak P.E.T'inizi kullanmayarak açık bırakmanız size zararlı olacaktır. Kâr zarar hesaplamanızı yaparak uygun zamanlarda kullanmanız ilerleyişinize de katkı sağlayacaktır.

İyi Forumlar.

5. problemi ıskalıyorsunuz zararı>yararı durumu söz konusu

bu kadar çok uri (yakıt) harcamasına rağmen harcadığını vermiyor anca aşırı yükselmiş kişiler için ve pvp arayışında olan kişilerin kullanımına çekilmiş durumda

pet kesinlikle tek başına oynayan oyunculara yönelik değil çünki yalnız oynayan kişiyi bir gelişmişlik sıkalasında düşünerekten bakarsak sıkalanın %80 nin den aşağı durumda olanlar %100 ihtimalle zarar durumuna geçer

ayrıca bu düşünce tek kişilere boş bir harita her hangi bir ks durumu olmadığında ks durumu ortaya çıktığında tamamen tek oyuncuyu ezecek bir değişiklik bu ayrıntılı hesaplamayı daha sonra yazacağım modlar takip te kalsın bu konuyu

Hesaplamayı şöyle yapalım 1 pet 1 ayrı oyuncu gibi görelim.

Tek bir şeyler yapmayan kişi gurupla dolaşan kişilerle aynı gelişmişlik seviyesiyle kıyaslayalım.

Eskiden 3 kişi haritada bir npc yi (misal cubikon) kesene kadar tek kişi aynı npcye hatrı sayılır bir hasar verebiliyordu şimdi ise 3 kişi petler le 6 kişilik güce sahip olacak yani hasar vermeye zamanı kalmayacak o kişinin (matematiksel hesaplamayın çünki 3/1 = 6/2 ye gidicek bu olay bu şekilde işlemiyor)

Tabi şimdi yine do ekibini savunmak için şöyle bir şey diyeceksiniz;

Bende 1 kişide 2 kişi gücünde ne değişti şu değişti 3 kişi bir haritayı domine edemeye bilir ama 6 kişi edebilir heleki ortalama bir gurup düşüncesiyle 3 le düşünüyoruz bunu arttırırsak bl gibi boss üzerine önemli haritalar etkinliklerle düşünürsek 1 kişi petle artık tabiri caizse avucunu yalar.

Bu yüzden do ekibi ya çok radikal değişiklikler yapacak yada sadece pet ile ilgili büyük dengeleme çabalarına girişecek. pet ile ilgili değişiklik olarak aklıma gelen guruptaki sayı arttıkça peti aldığı bonusların o oranla azalması ve petin harcadığı yakıtın aşırı derecede azaltılması +%50 den fazla.
    (bu kadar açık konuşmanın sebebi ise ne zaman Oyuncular düzenleme istese do ekibi aradaki boşluklar kullanarak hem yeni Oyunculara hemde tek tabanca takılan Oyunculara köstek oluyorlar)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Ekim 2020
  6. Pet şuan mükemmel seviyede tam olması gerektiği gibi artık evcil hayvan olmaktan çıktı yanımızda pitbull gezdiriyoruz ve bir pitbull beslemek bu kadar basit değil DO ekibini kutluyorum böyle yenilikler her zaman lazım yaktığı yakıtta hakkıdır oyum ideal olduğundan yana yenilikler her zaman yanında dezavantajda getirir ama çokta zararını görmedim sayın modumuzunda dediği gibi petinizi 7/24 açık bırakmayın afk olurken bir insan petini niye açık bırakır ki bırakma arabanı kontak açık bırakırsan aküyü yersin suç arabayı yapanda değil sende mantıklı kullanın peti ben bütün işlemlerimi herşeyini kullanıyorum lakin bir zararını görmedim

_-Thanatos-_ bunu beğendi.
  7. konu galiba unutuldu oyuncular olarak unutulmaması takip edilmesini düşünüyorum forum moderatörü isteğimizin do ekibine bildirildi mi bildirildiyse ne zaman göz önünde bulundurulur bulundurulduysa sonuç ne bilgi bekliyoruz.

metalik988 bunu beğendi.
  8. Acık kalması zararınıza dediniz de ac kapa yapmakta yakıt tüketiyor bence bir el atılması lazm

metalik988 bunu beğendi.
  9. Sen onu nasıl pitbull yaptın onu da söyleseydin keşke, benim PET 17 seviye olmuş, her açılışta 200 uri yiyor ,hiç pitbulluk göremiyorum hasarı sıfır (9LF4) ,5-3te iyi o da palladium hızlı ortaya çıktıgı için oysa kutu toplama konusunda çok kötü, 5 kutu varken birini alıp inatla yanıma gelip benim topladıklarımı alıyor, dönüp onun almadıklarını almak zorunda bırakıyor. Bi de Koruma modu 'Kasıtlı' olarak -350 uri gitsin diye ayarlanmış gibi, tam NPCye nişan alırken üstüne çıkıyor ve PET güm... Darkorbit bu sorunları çözse eminim oyuncu sayısı artacak ama bu şekilde sorunların göz ardı edilmesi insanın kafasına ''acaba oyun gidici mi '' diye soru işareti bırakıyor. Şahsen sırf bu yüzden oyuna para vermeye korkuyorum.

10. ya isteğe bağlı olsun ya da yakıt protokolü için ayrı slot açılsın 12 adet.mantıklı değilmi.mantılıysa modlara adminlerew söyle de bunu paketleyip merkez ekibe iletsinler bro

_-Thanatos-_ bunu beğendi.
  11. peti full aç 12 tane 4.seviye lazer protokolü tak dplink ve türevleri savaşta işine yarayacakları tak bir kaç kişinin arasına gir petinle dal bakalım sadece petin x4de kaç atıyor tam patlamana yakın 2 konfinde bitikken açıyorsun dplinkini min 1 adam daha götürüyorsun yanında bazen güzel hareketler yaparsan patlamadan çıkabiliyorsun bile tabi peti full açtığın için senin gemide fulldur diye tahmin ediyorum yoksa o daha pitbull olmaz :D ayrıca en sevdiğim kısım arasıra pitbulluma patlatabileceklermiş gibi dalanları görüyorum instasını açıp izliyorum kaçmak zorunda kalıyorlar şimdi bu fino mudur pitbull mudur sen karar ver :D:D

12. Eğer kutu toplarken petinizin yakıtı az gitsin istiyorsanız (Sadece kutu ve palada geçerli) tüm silah-jenaratörleri çıkarıp,yunsit yuvalarını boşaltıp sadece hammadde bulucu yada otomatik yağma takarsanız (protokoller çıkarılmıyor) yunsit seviyesi 3. seviyeyi geçmiyor. Böylece yakıtı da daha az harcamış oluyor.

ZamanınEfendisi[TR] bunu beğendi.
  13. O 1 kişinin dediklerine takılıp cevap vermenizi önermem o kendisini düşünen biri çok belli kendisini sağlama almış ahkam kesip duruyor hiç yeni oyuncular ne yapacak hala kasılanlar ne yapacak umurunda değil oyunda oyuncu olarak bir kendisi geri kalanlar npc zannediyor.

Geçici çözüm sunan arkadaşım; Çoğu kişi bunu biliyor uyguluyor ama yine de çok çok fazla yakıt yiyor sorun zaten burada.

Ben güncellemeye karşı değilim yenililer güzel ama hiç düşünmeden kağıtları havaya atıp masada kalanları yapıyormuş gibi geliyor do ekibinin yaptıkları yapabilecekleri çok basit şekilde algoritmalar, hesaplamalar, düşünce ve oyunu takip etmekle bu sorunu çözebilirler çözebilirlerdi ama sanki zoraki getirilmiş güncelleme gibi güncellemeyi hazırlayanlar istemeye istemeye yapmış gibi.

Pek umursanmayacağını düşünüyorum ama yine de öyle "bol keseden sallıyorsun çözüm üret" diyen olacak çözümü şöyle sunabilirim;

Basitce pvp ve pve de kullanılan pet modülleri gayet açık net bu ısınma ve ekstra verdiği buff ve debuff'lar bu modüller açık değil iken inaktive hale gelebilir sanki pet kapalıymış gibi soğumaya da geçer böylelikle en azından toplama yapan oyuncular bu işlerine yaramayan buff'lar için debuff'larına maruz kalmazlar ayrıca pete harita harita ayrı yakıt tüketimi de eklenebilir pvp ve x5 üstü haritalar için normal x4 ve altı çok düşük olabilir kapılar ise seviyeye bağlı hale getirilebilir.

Sonuç olarak oyunun çok başında olan birisi ile çok gelişmiş gemisi olanların petten aldığı buff'lar ve yararlar ayrı ama aldığı debuff'lar ve zararlar aynı olması çok büyük uçurum yaratıyor bu sorunun böyle 6 ay gibi süre ile devam etmesi (en azından pet için) oyunu daha da yeni oyuncular için tercih edilmez hala sokacak (artık ne kadar gelen yeni oyuncu varsa)

CzRєкѕoℓo™[11LF4] bunu beğendi.
  14. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konu takibi halen tarafımca yapılmaktadır. Bu yönde raporlar iletmeye devam etmekteyim.
    Mevcut durumda Full bir oyuncu için çok güçlü bir yardımcı olduğunu eklemek isterim. DP baplantısı veya oyuncuya verilen hasarlarda oldukça etken faktör olmaktadır.

Lütfen konu içerisinde herkesin görüşlerine saygı duyalım. Oyuncu olarak bu içeriğin benim işime yaradığını söyleyebilirim. Ancak moderatör olarak oyuncu arkadaşlarımızın söylediklerini göz ardı etmiyorum. Sizden de bu şekilde konu hassasiyeti bekliyorum. Umarım en kısa sürede herkesi sevindirecek bir güncelleme olur.

İyi Forumlar.

Delipaltalı35 bunu beğendi.