Destek Palladium toplama sorunu

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve yrekdag tarafından 28 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. yrekdag

yrekdag User

çok merak ettiğim hiçbir yerde cevabını bulamadığım bir soru soracağım sizlere. Ben 5-3 korsan haritasında palladium toplarken sürekli tıkladığım palladiumu başkası toplarken "Kaynaklar toplanıyor. Toplama iptal edildi." uyarısı alıyorum. Bunun sebebini bir türlü çözemedim. Farklı gemiden 5 kişi dahi olsa 5 kişinin arasından toplamasına rağmen asıl gemimde toplama sağlayamıyorum. Pet olarak düşünmeyin, petle gemi hızıyla her şeyiyle kontrol ettim herhangi bir sebep bulamayınca sizlerden destek almak istedim. Bu sorunu nasıl çözebileceğimi belirtirseniz sevinirim.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 28 Nisan 2020
    Luminous bunu beğendi.
  2. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Öncelikle forum içerisinde "moderatör kalıbı" olan merhaba, iyi forumlar kalıplarını kullanmak kurallar gereği yasaklanmıştır, mesajınızı düzenledim lütfen tekrarından kaçınınız. :)

Bahsettiğiniz durum gayet normal, aynı anda tıklamanız durumunda iki gemi de palladium için hareket eder ve toplamaya çalışır, toplarken biliyorsunuz ki belli bir süre geçmesi gerekir ve hangi gemi daha önce giderse -yani bu süreyi bitirirse- o gemi palladiumu toplar ve diğer gemi eli boş şekilde yoluna devam etmek zorunda kalır. :( :D

İyi forumlar dilerim

yrekdag ve OLD_Darko-92BİT bunu beğendi.
  3. yrekdag

yrekdag User

Fakat benim belirtmek istediğim şey ilk giden ben olsam bile sonradan gelen gemiler benden önce Palladiumu alabiliyor. Rütbe, oyunda kalma süresi vs. Palladiumu toplarken süresini etkileyen herhangi bir şey mevcut mudur ?

4. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Palladium toplarken hiçbir gemiye torpil geçilmez, herhangi bir şekilde öncelik tanınmaz.

Muhtemelen internet bağlantılarından -ki buna sunucuda oluşan laglar da sebep olabilir- kaynaklı bir sorun var. Siz sizden sonra gelen gemiyi sizden sonra geliyormuş gibi görüyorsunuz ama aslında o gemi çoktan orada. :D Bağlantınız hakkında neler söyleyebilirsiniz? Bu durum sürekli bir durum mu yoksa son zamanlarda mı ortaya çıktı? 2D ve 3D görünümlerinin ikisini de denediniz mi?

İyi forumlar dilerim.

yrekdag bunu beğendi.
  5. Bende mesela bazen bu durumla karşılaşıyorum nesenae citadel gemiler palladiumu daha hızlı topluyor .

Luminous bunu beğendi.
  6. yrekdag

yrekdag User

Modum yukarıda da söyledim, aynı bilgisayar, aynı internet, aynı klavye, aynı maus, aynı ekran üzerinden deneme sağladığımda benim güçlü olan gemimde toplama yaparken; diğer gemiler benden sonra gelse dahi toplayabiliyor ama diğer güçsüz olan hesapta denediğimde böyle bir sorun olmuyor. Bu konuyu benim anlamadığım gibi sizin de anlamayacağınızı ve konu meçhul kalacak gibime geliyor :)

Şöyle bir şey de var: Ben ezik gemiyle benden güçlü olan gemilerden aynı şekilde sonradan tıklamış olmam durumunda Palladium bende kalıyor. Biraz karışık oldu yazdıklarım umarım anlarsınız :)

Citadel ile de deniyorum ama yine bir faydasını görmüyorum, her türlü güçsüz olan rütbesi düşük olan gemiler Palladiumu kapıyor :(

Luminous bunu beğendi.
  7. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Durumu ve anlatmak istediğiniz şeyi anladım ama bunu ilk defa duyuyorum ve kulağa da biraz garip geliyor açıkçası. :D Takım arkadaşlarıma bu durumu ilettim gerekli incelemeleri takımca yapıp ortada bir sorun varsa raporlarımıza ekleyeceğiz, ha eğer sorun yoksa ben yanlış bilgi verdiysem şimdiden özür dilerim. :D

Takım arkadaşlarımdan alacağım net cevabı konuya ekleyeceğim.

Ayrıca, forum içerisinde aynı konuya art arda mesaj yazmak flood kapsamına girdiğinden yasaklanmıştır. Lütfen tekrarından kaçınınız, ekleme yapacaksanız mesajınızın sol altında bulunan "düzenle" tuşuna tıklayarak ekleme yapabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim.

yrekdag bunu beğendi.
  8. Bilmiyorum ben , bazen başkası citadel ile toplarken karşılasıyorum bu duruma .

Luminous bunu beğendi.
  9. yrekdag

yrekdag User

Tabii bu konuda ki net bir cevabınızı bekliyorum, teşekkür ederim ilginiz için :rolleyes:

Luminous bunu beğendi.
  10. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Öncelikle rica ederiz, görevimiz. :)

Takım arkadaşlarım da benimle hemfikir durumda. "Oyunlarda sen orda olduğunu görsen dahi aslında suncuuda başka bir yerdesindir. Ve o tıklama o buldunuğun kordinata göre yapılır ve hesaplanır. Yani oyuncunun kendi gördüğü ile sunucudaki yeri her daim ping nedeni ile azda olsa farklıdır. Bu durum bundan oluşsa gerek"

İyi forumlar dilerim.

yrekdag bunu beğendi.
  11. yrekdag

yrekdag User

Modum şimdi anlaşamadık sanırım bu konuda. Eşdeğer gemilerde, eş zamanlı olarak deneme sağladım ve iki gemiyle aynı anda tıklama sağlıyorum. Buna rağmen yine de yukarıda belirttiğim şekilde ;

Şöyle bir şey ekleyeyim, gemileri unutalım ve petleri düşünelim...

İki gemide aynı sürede başlıyor ve özellikleri, pet modülleri, pet protokolleri aynı diyelim ; 1. geminin peti 100 toplarken, aynı sürede diğer geminin peti 20-30 toplamakta. Ve konunun en başında belirtmiş olduğum "Toplama iptal edildi." - "Kaynaklar toplanıyor." uyarısı belirmektedir.

Bu konuda rütbenin, şirket değiştirmenin, hızın herhangi bir şeyin etkisi olması gerekiyor ki bu iki gemi arasındaki farkı anlayayım ki ona göre harekete edeyim :)

Destek kısmına yazdığımda ise şu şekilde cevap verildi;

"Malesef bu sorunun detayını bizde tam olarak bilmiyoruz, 5 kişi bir palladiuma tıkladığında 5 kişiden biri toplayabilmektedir fakat toplayacak kişi neye göre seçilmektedir bilmiyoruz."

Son düzenlenen: 29 Nisan 2020
  12. ateistkeci

ateistkeci User

Bu o alanın yoğunluğuna bağlı aslında 5 kişi birden giderse önce hangisi tıklarsa ona gidecektir yani yaptığım denemelerde bunu fark ettim

yrekdag bunu beğendi.
  13. yrekdag

yrekdag User

Tamam önce gidenin alması gerekiyor öyle varsayalım. 1. denemede önce tıklayamadım, 2.de tıklayamadım, 3. , 4. ve daha nicesi hepsinde sonradan tıklıyor olamam yani değil mi :) Burda bir sorun var fakat kimse bilmiyor sorunun kaynağını, hayırlısı diyelim artık yapacak bir şey yok :(

TOTALSTATION bunu beğendi.
  14. hızlı net hızlı PC hızlı tık bence sorun bu

yrekdag bunu beğendi.
  15. yrekdag

yrekdag User

Dayıcım tam olarak anlatamıyorum ya da tam okumuyorsunuz, aynı özellikteki 2 gemiden birisi toplarken, diğer gemi toplamıyor sorun bu...

Bilgisayar sistemim gayet iyi öyle bir sorunum olsa emin olun bilirdim ama bu çok farklı bir durum.

Konuya net olarak bir cevap alamadım, henüz bir sonuç bulamadınız mı acaba ?

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 1 May 2020
  16. Luminous

Luminous Guest

Merhaba,

Supporttan arkadaşlarımla da bu durumu görüştüm, gerçekten bir sonuca varabilmiş değiliz. Mümkün olduğunda merkez ekipteki arkadaşlarla da bu durumu paylaşıp takımca biz de net bir bilgi edinmek istiyoruz. İlginiz ve gözleminiz için teşekkür ederiz. Umarım en kısa sürede bu sorunun cevabını öğrenebiliriz.

İyi forumlar dilerim.

yrekdag bunu beğendi.
  17. yrekdag

yrekdag User

Tabii ki modum, sonuç alınırsa bilgilendirme yaparsanız sevinirim. İlginiz için tekrardan teşekkür ediyorum, iyi çalışmalar.

18. _-Thanatos-_

_-Thanatos-_ Guest

Merhaba,

Konuya gerekli cevap verildiğinden yolayı kilitlenmesi uygundur.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.