Palladium'daki botlar

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve eray tarafından 3 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. eray

  eray User

  Uzun zamandır aktif bir şekilde darkorbit oynamıyordum geri döneyim dedim,görev için 5-1 e gittim ve dönüşte 5-3'ün alt tarafını dolaşırken sizlerinde dikkatini çekti mi bilmiyorum ama bazı gemiler bot gibiydi. Şaşırıp tepki verecekler mi diye takip ettim birkaç palladium yan yanayken gemimi döndürdüm filan ama insan tepkisi vermediler. Üstelik bunlar full hercul havoc gemilerdi. Ben de birkaçına sıktım ama palladium toplamaya devam ettiler. Ben de patlattım bunları, 1 dakika sonra yine denk geldim ve aralıksız bir şekilde palladium toplamaya devam ediyorlardı. Büyük ihtimalle bir mod gelip şimdi video ile isimleri ticketa iletebilirsiniz diyecek ama bunu biz oyuncuların mı yapması gerekiyor yoksa banlama yetkisi olan birinin oraya gidip görerek mi yapması gerekir?
   
 2. ŞahFD

  ŞahFD User

  Bende şunu anlamadım, biz zaten zamanında resim ve video ile ticket atıyorduk, fakat, gerek support gerek forum mod ve adminleri

  Bize resim ve video ticketi atmamamızı çünkü bot bannlamalarının sadece genel merkez tarafinca yapıldığını söylüyorlardı,

  Şimdi ise bir anda u dönüşü olup tüm bot konularına resim ve video ile ticket atın der oldular, garip.
   
 3. eray

  eray User

  Ben oyunu 3 yıldan eski bir zaman önce bıraktım. O zamanlar bize ticket atın deniyordu. Ondan dolayı söyledim. 2 yıl aktif olarak oynadım gemime sürekli uri premium katlayıcı vs alarak geliştim. Ancak böyle full+ full gemileri görünce canım sıkıldı ondan dolayı konu açtım. Çünkü oyun 3 yıl boyunca ileriye gitmemiş hatta gerilemiş. Bazı yenilikler gelmiş gemiler kalkan vs. ama bu oyunun önündeki en büyük engel botlar. Benim hatırladığım 2012 yılında çok sağlam temizlik yapılmıştı o zamanlar,madem böyle oldu keşke yine yapılsa...
   
 4. ŞahFD

  ŞahFD User

  Yine yapılacak hepsi silinecek yakın bir zamanda.
   
 5. eray

  eray User

  Umarım, açıkçası bu kadar bot olması işime geldi,belki günlerimi alacak gemi kesme görevlerini çok kısa sürede tamamladım
   
 6. -Hocam banlanma felan uok unutun bu olaylari
   
 7. ÇORBACI

  ÇORBACI User

  Oyun bot kullananların çektiği katlayıcı vip vs gibi şeylerden para kazanıyor yani bot kullananların banlanmasını unutun hatta daha önce banlamamları bile hata yapmışız diye açtıkları oldu o yüzden unutun bot kullananların banlanmasını hatta sizde vip üyelik ve katlayıcı alıp bot kullanın hayatta banlanmazsınız.
   
  SlimsKarelia ve Melik•Bey bunu beğendi.
 8. Eski

  Eski User

  Size şu kadarını söyleyim. Azalan getiri sistemini oyuna neden getirdiler? Bir düşünelim. Bot kullananların avantajını azaltmak için botları bitirmek için değil. Burada modları vs tenzih ediyorum, hani herkes diyor ya taramalar rastlantısal aralıklarla çalışıyor diye. Bu kadar getiri sistemini tasarlayıp aktif hale getirmek yerine, çalıştır bot taramasını hepsi bitsin.

  Bot problemlerinin çözümü olarak bannlama yerine azalan getiri sistemi geliyorsa, bu iş darkorbitin botları şu an için bannlama gibi bir planı olmadığını gösterir.

  He bu sistem benim işime yaradı zaten. Günde max 1-2 saat oynayan bir oyuncuydum. Üstüne güzel günlük görevler geldi. Günlük görevleri yapıp çıkıyorum. Benim canıma minnet, orası ayrı. :)
   
  ŞahFD bunu beğendi.
 9. oben

  oben User

  eeee sonuç..
   
 10. eray

  eray User

  Oyun çıkalı yaklaşık 14 yıl olacak, en başından beridir de bu botlar illegal bir şekilde kullanılıyor. Hayır madem öyle para kazanma derdinde yapay zeka vs diye bir şey çıkar gemi günlük belli bir saat toplasın sende bunu ücretli bir şekilde oyunculara hizmet diye sun.

  Üstelik bizim hangi tarayıcıdan girdiğimiz versiyonu vs hepsi belli. Botlar nasıl çalışıyor bilmiyorum ama tespit etmek istedikten sonra 14 yıl da bir şekilde tespit ederdi diye düşünüyorum. Eğer sistem tespit edemiyorsa da birkaç yönetici bir hafta boyunca haritalarda gizlice dolaşsınlar ve bir hafta sonunda bot olan hesaplar topluca kapatılsın. Googla'a darkorbit yazdığımda bile devamında ilk sırada bot çıkıyor. 2 yıl önce de oyunu bu sebepten ötürü bırakmıştım ve yine aynısı olacak. Sanıyorum ki yakında oyunu sadece bot kullanan oyuncular oynayacak ve bot kullanmayanlar da kullanmaya başlayacak.
   
 11. Regulus

  Regulus Guest

  Merhabalar,

  Öncelikle defalarca bahsettiğimiz yine de hala anlaşılamayan noktaya tekrar değinmek istiyorum. Darkorbitin Merkez Ekibi dışında hiçbir ülke takımına botları banlama yetkisi verilmemiştir. Hiçbir ülke takımının bot banlaması gibi bir durum söz konusu değildir. Şöyle ki zamanında seneler öncesinde gelmiş olan banlar mevcut. Keşke ülke takımlarına yetki verilme gibi bir durumu olsa da tarama ve gözlemleme yöntemleriye illegal programları kullananları oyundan temizlemek mümkün olsa. Fakat elimizden gelenle elimizden gelmesini istediklerimiz arasında böylesine bir konuda öyle büyük fark var ki anlatılamaz. Bizler forum üzerinde bir moderatör, admin veya bir yetkili olsak dahi şunu unutmamanızı istiyoruz, bizler de bu oyunu oynamaktayız. Bizlerde bu durumların hepsinin farkındayız. Fakat elimizden sadece raporlamak gelmekte. Malesef raporlamak gelmekte. Gönül de ister ki, böyle durumlardan hiçbir şekilde muzdarip olmadan, tekrardan savaş ve kasılma zevkini doruklara kadar yaşayabildimiz oyun vakitleri geçirmek ister.

  Yine de bizler takım olarak bu konudan vazgeçmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Defalarca defalarca raporlarımız eksiksiz şekilde iletmekteyiz ve ümidimiz o ki herkesin istediği güzel bir oyun ortamı sağlanabilsin. Bu yazmış olduklarınızı rapor olarak bulundurmak/kaydetmek için konunun kilitlenmesi uygun görülmüştür.

  İyi forumlar.
   
  Minerva ve .Paradoks. bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş