Performans Problemi

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve T-O-S-M-A-N tarafından 18 Haziran 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Oyunu 2d ayarında sabit 60fps oynayabilen var mı merak ediyorum.
    İ5 13400f RTX 4060 32gb ramle oynayamıyorum. Pvp serverlar bile becerebiliyor bunu ben official serverda 60 fps oynayamıyorum. Yönetim bununla ne zaman ilgilenmeyi düşünüyor. Oyunu indirilebilir yaptınız mecburiyetten bir nevi tarayıcı indiriyoruz zaten o işi de düzgün yapamadınız.
    Oyunla ne zaman ilgilenmeyi düşünüyorsunuz?

2. oyun için işlemci önemli rtx 4080 felan fayda etmez :) birde sunucu zulmü var

3. BOSSSSS

BOSSSSS User

ryzen 9 9000x + 4060 ti 32 gb ram 100 mbps internet ultra üst performans bilgisayarım ve alt yapı var işim geregi kullandıgım bir bilgisayar arada darkorbit ve başka oyunlar da oynuyorum bu bilgisayarda diger oyunlarda neredeyse full ayarlarda oynuyorum gayet akıcı oluyor ama darkorbitte 2d yada 3d fark etmeksizin toplu savaslara girince oyun çökuyor donuyor bu oyundan kaynaklı bir sorun yani degil kendimize ait bilgisayarlar ile oynamak NASA'nin bilgisayarları ve interneti ile darkorbit oynarsan yinede kasma donma yasarsın oyunun baglı oldugu sunucular çok güçsüz ve düşük oyun yonetiminin alt yapıyı yukseltecegini sanmıyorum yıllardır boyle çunku ne zamanki bu oyun en ust seviye sunuculara tasınır o zaman en eski windows sistemi olan xp de bile ultra kalitei performans ıle bu oyunu oynarsın

4. Tamam oyundan kaynaklı problem olduğunu biliyorum sistemi gelip de alakasız birisi bilgisayarınla alakadır demesin diye yazdım. Benim isyanım yönetime her ay düzenli vip katlayıcı indirim alıyoruz, üstüne ekstra alımlar yapan oyuncular da var bu adamlar para kazanıyorlar. neden bizim sorunlarımız hiç çözülmüyor neden sadece kazandıkları paraya bakıyorlar. Gittiği yere kadar gider mantığıyla devam ediyor oyun şu an.

«©ãdı¯¯ЩΛЯЯ» bunu beğendi.
  5. hocam daha önce bununla ilgili konu actım fakat bilmedigim bir nedenden dolayı çöpe taşıdılar oyunun 2d teknolojisi ile en son 2015 yılında düzenleme yaptıklarını tahmin ediyorum hal böyle oluncada hiç geliştirme yapmadıkları içinde optimizasyon sorunu oldugundan dolayı sabit 60 fps alamıyorsunuz 3d en yüksek ayarlarda 60 fps sabit alırken 2d en yüksek ayarlarda 20 15 fps alıyorum keza bu 2d teknolojisinin eski olmasından dolayıda oyunda genel lag lar bug lar vs. oluyor ama yönetimin umrunda değil :D

6. _evissaM_

_evissaM_ User

Oyun flash tabanli, client ise flash calistiran bir browser basitce. Bu durumda ekran kartinizin cok onemi yok. oyun tamamen CPU ya yukleniyor, multi-thread bir uygulama da olmadigi icin islemciniz ne kadar iyi olursa olsun tek bir core kullaniyor.

Fakat windowsda uygulamayi donanima force etme gibi bir secenek var. "goruntu ayarlari -> grafikler" kismindan yapiliyor. oradan "DarkOrbit.exe" ve "QtWebEngineProcess.exe" dosyasini secip, Yuksek performans ile calis derseniz eger, GPU yu kullanmasini saglayarak biraz daha fazla performans alabilirsiniz (onboard disinda harici bir ekran kartiniz var ve biostan kapali degilse eger)

Ayrica 3. parti bir clientta kullanabilirsiniz, Mac OS icin performansi oldukca iyi cok cok iyi hemde, windows icinde iyi olacagini dusunuyorum.

"kaiserdj" "Darkorbit-client" anahtar kelimeleri ile aramaya inanirsaniz bulabilirsiniz :D :D