Pet hakındaki sorularım

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve Ela-Gözlüm tarafından 30 Aralık 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Uzun aradan sonra tekrar oyuna döndüm. şuanda 9 iris havoc hercules ful 30 arge 12 pro lazerim var. youtube dan az çok rehber videolarını izledim. Rinusk kasmak için bazı kişiler peti kullanıyor proları sadece pete koyup uzaylı protokolü takıp pete kestiriyor bu yöntemi yapmam benim için ne kadar mantıklı olur? yaklaşık indirimle beraber 250k uriyi buraya harcamış olacağım
    birde yüvsit diye bir sistem gelmiş inanılmaz bir şekilde yakıt tüketiyor. pet şuanda 16 lv sanırım 17 lv de 11. slot ve 20. lv de 12. slot açılacak.
    Yüvsitten hiç slot açmadım ve şuanda maplarda 5. seviye olmuyor yüvsit slotu açılmadığından mı 5. seviyeye yükselmiyor?
    Ayrıyeten uridium kasmam gerekiyor 12 pro biri için nereleri tavsiye edersiniz ldonuk labirent haricinde?

2. joetly

joetly User

Pet ile değilde geminle de yapabilirsin.

gemine sadece pro tak kaç adet varsa. Diroitlerin full kalkan olsun ve x4 sıkarak seri bir şekilde impulse kesebilirsin. Pro lazer harici geminde kullanman mantıksız olur x4 e yazık çünkü diğer lazer topları neredeyse bl yaratıklarına etkisiz kalıyor.

3. o benim de aklıma geldi ama kararsız kaldım pete protokolleri takınca %72 uzaylı hasarı bonusu geliyor. pet her lv de farklı bir bonus alıyor diye biliyorum %72 de pet lv den hasar geliyor %20 de 5 lv yüvsitten geliyor toplamda bonus %162oluyor. benim yüvsit 4de kalıyor neden 5 olmuyor bilmiyorum
    uzun zamandır oyunda olmadığım için modüllerim yok argede uzaylı argesini açtım %12 ordan hasar gelir %5 de hasar bonusu veren gemi kullansam toplam bonus %17 olur gemiye 1 lazer geri kalanını droitlere koyarsam irisler 5 lv %1.6 hasar bonusu da ordan gelir seprom çekme imkanım yok en iyi ihtimalle promethiumla lazer beslesem %30 da ordan gelir maximum bonus %48.6 yapıyor eğer yanlış hesap yapmıyorsam

arada böyle fark var benim hesabıma göre ama hala daha emin olamıyorum 250k civarında urimi oraya harcamam gerekiyor

4. joetly

joetly User

dediğin doğru, pet daha yüksek vuracaktır ama şahsen ben gemi ile yapmanı tavsiye ederim. full kalkan ve geminde sadece pro lazer olunca hele hele solace kullanırsan misal hiç durmadan impulse patlatabilirsin. ben öyle yaptım. pro lazerler çoğaldıkça bir confi pro lazer çoğaldıkça ekledim. öyle sanıldığı gibi çokta zaman kaybı olmadı. hem uri biriktirdim, uri biriktikçe zetaya ayırdım, (yeşil ganimet anahtarı ihtiyacında olacak) hemde ciddi bir rinusk kastım. belirli seviyeye ulaşınca (pro lazerlerde) ebedi kapıya girdiğinde rinusk ihtiyacını fazlasıyla karşılamaya başlayacaksın zaten.

pet dediğim gibi daha yüksek vuracaktır ama şimdilik senin için uri harcamaya değecek kadar önemli değil bence.

5. petle kasılmaya karar verdim elit cephaneye güç yetiremiyorum birde sadece gemide pro lazerlerle sıkmak beni tatmin etmedi
    şuanda merak ettiğim benim yüvsit 5 lv olmuyor acaba yüvsit yuvalarını açmadımdan mı kaynaklanıyor
    2. bir sorunum ise meteroid haricinde sağlam uridium kasabileceğim yer lazım bana