Pet Lazeri ve Kalkanı Hakkında

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve KruelSiege tarafından 5 Kasım 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. KruelSiege

KruelSiege User

Merhaba,

Hazır Chromin etkinliği varken eksikliklerimi tamamlamak istiyorum. Pet lazeri ve kalkanı hakkında birkaç sorum var.

1) Envanter bölümünde B03 kalkanı için 11450 değeri verilmiş. Pet kalkanı için ise 11900 değeri verilmiş. Bu tabloya baktığımızda pet kalkanının daha iyi olduğu aşikar ama aklıma takılan bir husus var. Forumdaki bir mesajda şöyle bir tablo paylaşılmış:

Geliştirme SeviyesiTemel KalkanTemel Kalkan Artışı
    SG3N-B03 Kalkanı1613.167,50114,5
    SG3N-B03 Kalkanı1713.282114,5
    SG3N-B03 Kalkanı1813.396,50114,5
    SG3N-B03 Kalkanı1913.511114,5
    SG3N-B03 Kalkanı2013.625,50114,5
    Geliştirme SeviyesiTemel KalkanTemel kalkan artışı
    P.E.T Kalkan SG3N-P011612.019119
    P.E.T Kalkan SG3N-P011712.138119
    P.E.T Kalkan SG3N-P011812.257119
    P.E.T Kalkan SG3N-P011912.376119
    P.E.T Kalkan SG3N-P012012.495119
    Bu tabloya göre 20. seviyeye yükseltilmiş bir B03 kalkanı 20. seviyeye yükseltmiş bir P01 kalkanından daha iyi.

Kalkanları 20. seviyeye yükselteceğimiz varsayılırsa hangi kalkan pet için daha iyi? B03 mü yoksa petin kendi kalkanı mı? Yukarıdaki tablo kafamı karıştırdı.

Bir diğer sorum ise şu:

2) Petin kendi lazeri (BL haritaları dışında) tüm lazerlerden daha mı kuvvetli?

Şu an etkinlik varken alabileceğim kadar kalkan ve lazer almak istiyorum.

Kısacası petimi olabilecek en kuvvetli ekipmanlarla donatmak istiyorum, hangi ekipmanların alanında en iyisi olduğunu öğrenmek istiyorum.

Bu yüzden vereceğiniz kesin bilgiler benim için çok önemli. Lütfen tecrübeli oyuncular ya da moderatörler yanıt versin. Şimdiden teşekkür ederim.

2. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Pet lazerleri BL haritaları dışında pet için daha kullanışlı bir lazer, kalkan konusunda ise pet kalkanı ve B03 kalkanların arasındaki tek fark kalkan miktarıdır, 2 kalkanda da hasarı absorbe etme oranı %80 dir buradan kıyasla karar verebilirsiniz. Diğer konunuzdaki soruya gelecek olursak geliştirmeli Prometheus lazeri, geliştirmesiz pet lazerinden daha çok hasar verecektir

3. KruelSiege

KruelSiege User

Cevabınız için teşekkür ederim @_Blade_

Lazer konusuyla ilgili kafamda soru işareti kalmadı. Şu an için en güçlü lazer, pet lazeri. BL haritaları istisna.

Kalkan konusunda ise kafamda hala soru işareti mevcut.

İlk mesajda da belirttiğim üzere, DarkOrbit'in oyun içi envanter sayfasında pet kalkanının çok daha fazla kalkan gücü verdiği belirtilmiş ama forumda paylaşılan tabloda B03 kalkanının daha çok kalkan verdiği ifade edilmiş. Burada bir çelişki mevcut.

Yine ilk mesajda belirttiği üzere, petimi olabilecek en iyi malzemelerle donatmak istiyorum.

Lazer konusu tamam. Oyundaki pete takılabilecek en sağlam, kuvvetli kalkan hangisidir? Petin kendi kalkanı mı yoksa B03 kalkanı mı?

Forumdaki tablo ve oyun içi bilgi arasındaki çelişki için yorumunuz nedir? Bu kalkan için baya bir masraf yapacağım, o yüzden bu husus benim için önemli. En net bilgiyi almalıyım.

4. _Blade_

_Blade_ Guest

Benim tavsiyem B03 kalkanlarını gemide kullanmanız yönünde olacaktır, çünkü pet beslemelerden, Ar-Geden ya da uçuş düzenlerinden(pet protokolleri hariç) etkilenmiyor, B03 kalkanları geminizde kullandığınız takdirde daha efektif olacaktır. Çelişki olarak bahsettiğiniz durumu ise inceleyip geri dönüş yapacağım

5. iyi günler pette kalkan olarak şuan en iyi SG3N-PX01 daha iyi petin ısı seviyesi arttıkça kalkan gücüde artıyor hafta içi kapılarda özel ödül olarak alınabiliyorda

6. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Lazerler konusunda pette kullanırken göze çarpmayan bir husus var gibi geliyor. Prometheus arada 200 bonus veriyor ama en genel toplamdan en düşük vuruşları çıkarıp bakmak lazım. Bu açıdan bakarsak 280 sürekli vuran mı yoksa 160 ile 210 arası vuran ve 5 atışta bir bonus vuran mı daha iyi bende karar veremedim :)) Yaptığım testte pet lazeri bence daha iyi gibi geliyor. 5 atış üstünden bakarsak. Çünkü 5 atıştan sonra bir bonus atış veriyor. Bu yüzden 5 atış üzerinden bakalım.
    2 tanesi 160 vursa (160x2= 320)
    diğer 3 tanesi 200 vursa (600) toplamda 920.
    Pet lazeri ortalama 200 bile vursa 1000 vuruş gücü yapar. Pet lazeri 280 vuruyor diye biliyorum

7. LF-PX01 diz daha iyi oda hafta içi kapılarda özel ödül olarak geliyor 280 hasarı var pet ısısı arttıkça hasarıda artıyor

8. KruelSiege

KruelSiege User

Zaten bildiğim kadarıyla pet kalkanları gemide değil sadece pette kullanılabiliyor. Bahsettiğim konuyla ilgili geri dönüşünüzü bekleyeceğim. Kalkanları almak pek de sorun değil ama geliştirme yapmak epey maliyetli. Bu yüzden pet için oyundaki en iyi kalkan hangisi, net olarak bilmem gerekiyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. Gemimde eksik kalmaması için muhtemelen kalkanları alırım ama geliştirme yapıp yapmama konusunda kararsızım. İlk mesajda da belirttiğim gibi oyun ve forumda kalkanlarla ilgili farklı bilgiler mevcut. Envanter sayfasındaki açıklamadan anladığım, pet kalkanı şu an için en iyi kalkan ama forumdaki bilgiler kafamı karıştı.

Güzel bir noktaya değinmişsiniz. Umarım tecrübeli oyuncular ya da moderatörler bu konuya net bir şekilde açıklama getirir. Malzemeleri almak görece kolay olsa da geliştirme yapmak çok masraflı oluyor. Bu yüzden mevcut ekipmandan daha aşağı seviyede bir ekipmana masraf etmememiz için bazı hesaplamaların çok net olarak yapılıp oyunculara sunulması gerekiyor. Merkez ekip, hangi lazerin ya da kalkanın daha iyi olduğu konusunda bir açıklama yapmayabilir ama moderatörler inisiyatif alıp bu hesaplamaları yapabilirse çok memnun oluruz.

Bu Chromin etkinliğinde yuvsit yuvalarını da dolduracak şekilde pet lazerlerini tamamladım. Pet lazerlerinin -şimdilik- en iyi lazer olduğu söylendiği için bu lazerleri geliştirme yoluna gideceğim ama benzer netlikte bir cevabı kalkanlar için de bekliyorum.

-By_CesuR- bunu beğendi.
  9. -By_CesuR-

-By_CesuR- User

Size bir tavsiye , tek olarak gelişmeye çalışıyorsan benim gibi, oil hazır satışa çıkmışken yapabiliyorsan oil al. Toplaması en zor olan bence ilk madde. Oil aldığın kapılar grup kapıları başka yerden de alamıyorsun. Bir kaç yaratık ta var oda belli saatte çıkcakta sen yakalayacaksın da alacaksın. Çooook haksızlık bu ya :))