PET Toplama işini en iyi nasıl yapar ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve TheTürkishPower52 tarafından 27 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. 150K Uridyum biriktirdim.
    Modül ve Protokol olarak 2şer tane olmak üzere toplam 4 slot var.
    Petim 8. seviye. Ben 16 seviyeyim.
    --
    Gemimde Apis-Zeus yok. LF-4 ler eksik. 95 tane yeşil anahtar var bunlarla lf4 çıkartmayı deneyebilirim.
    ->Fakat 1 tane pro lazer alma şansımda var bu konuda kararsızım.
    --
    Şimdi bu beyaz avantaj kutusu falan toplayıp bi yandan uridyum toplayayım diyorum, bir yandan da paladium için kendimi kıyıya bir yere alıcam pette gidebileceği en uç mesafeye gitsin pet toplasın istiyorum.
    İlk durumlarda bu 2 istek için hangi modül ve protokoller daha verimli olur ?
    Yada gereksiz olarak düşündüğüm bir konu varmı burada ?

Deleted member 261585 bunu beğendi.
  2. ateistkeci

ateistkeci User

Seviye 3. hammadde toplama modülü ile alabildiğin kadar radar modülü alman PET'in en verimli şekilde Palladium toplaması için uygun olacaktır,

Ayrıca kendini haritanın orta kısmınd bırakman çok daha verimli olacaktır merak etme kesmiyorlar fazla :)

3. @ateistkeci
    - peki avantaj kutusu toplatmak mantıklımı ?
    - ve 1 adet pro lazeri bu durumdaki bi gemi almalı mı yoksa apis ve Zeus için parça çıkartmaya çalışmak daha mı önemli bu 75 anahtarla ?

4. ateistkeci

ateistkeci User

Kutu toplamak zaman alıcı olduğu için pek önermiyorum onun yerine Palladium toplaman çok daha mantıklı olacaktır,

Prometheus lazeri için aceleci davranma, 17. seviye olduğun zaman görevlerle birlikte 10 Prometheus lazeri alacaksın zaten :)

5. Teşekkür ederim. Eğer moderatör arkadaşların farklı bir yorum eklemek isterse ekleyip kapatabilir.

ateistkeci bunu beğendi.
  6. Eğer P.E.T ile birlikte toplama yapmayacaksan 'Palladium' işi zor. Ben günde 1.000 GG topluyorum. Benim gemim 19. seviye ve ekipmanlarım arasında radar yok. Yerinizde olsam, radar almak yerine Uridium biriktirir ve 300K-500K olduğunda kapı açardım. Çoğu kişi radar almanı tavsiye edecektir ama bu zamana kadar radar kullanmadım ve gemimde 45 LF-4 var. Şu maddeleri iyi şekilde okumanı istiyorum:

1- P.E.T'i 8. seviyeden yukarıya çıkarma. Gemini sağlam hale getirene kadar bu seviyede kalsın. Seviyesi yükseldikçe daha çok yakıt harcar ve bu ilerleyen zamanlarda sıkıntı çıkartabilir. (Günlük görevlerden elde ettiğin Uridium'u yakıta verir ve benim gibi üzülürsün.)

2- Gelişmenin en iyi yolu kapı oluşturmaktır ve sana tavsiyem "Palladium" toplamaktan yana olacak.

3- Zeta Kapısı yapman ve anahtarları "Zeus" gününde kullanman gerekiyor. Sandıklardan parçalar çıkacaktır. Bu parçaları gemi oluşturmak için kullanabilirsin ama bana göre kullanma. Sadece "Vengeance" (Şimşek) gemisi için kullan. Zamanla diğer gemileri yeşil sandıklardan elde edeceksin. Bu işi zamana bırakmanı tavsiye ederim. "Vengeance" ile de 5-3 haritasında rahatlıkla Palladium toplayabilirsin. Düşmanlar seni kovalayacaktır ama yeteneği ile güvenli bölgeye kaçabilirsin. Çoğu kişi peşini bırakacaktır.

4- Palladium haritasında rahat etmenin yolu = "Tatlı dil". İnsanlarla ne kadar iyi anlaşırsan, o kadar iyi sonuçlar elde edersin. Denk geldiğin sağlam diyebileceğimiz kişilerle dostluk kur. "Chat" ortamına da ara sıra göz at. Seni tanımaya başladıklarında imha etmeyeceklerdir. Rahatsız edenleri özel mesajla uyarabilirsin veya gördüğün anda grup isteği gönderebilirsin.

5- Boşuna radar alma ve beni dinle. Bu yolla Apis'i alınmış ve Havoc ile donatılmış bir gemiye sahibim. Yanında da 45 LF-4 ile yardımına gelebilirim.

=D

TR-1, TR-5 sunucusunda aktif şekilde oynuyorum. Bu sunucunun oyuncuları 5-3'te sadece BOT imha ediyor.

İyi oyunlar dilerim.

7. ateistkeci

ateistkeci User

Şu 4. madde fazlasıyla doğru ve geçerli 5-3'te gördüğüm bir çok kişiye grup atıp bot değilim falan diyerek muhabbet başlatıp kesimlerden sağ çıkıyorum :)

Deleted member 261585 bunu beğendi.
  8. @66Muratti66 dostum yabancı sunucuda da gemim var genelde orada oynuyorum. ama ne sıkıntısı varsa bu oyunu sana oynatmayacağım dedi adam ver toplamama izin vermiyor. bot kullanan bir sürü insan var fakat kimse ilgilenmiyor. discord üstünden ulaşmak isterim sana.

9. Krios

Krios Guest

Merhaba,

Benim şahsi görüşüm petin protokol kısımlarına alabildiğiniz kadar radar alıp 5-3'te paladium toplatmanızdır.Çünkü sizin fazlasıyla Zeta kapısı yapmanız gerektiği için tavsiye ettiğim budur.Fakat avantaj kutusu toplatmak istiyorsanız benim önerim 6 adet radar modülü, protokol ise 6 adetde kurtarılan mal protokol almanız yeterli olacaktır.
    İsteğiniz üzere konu kilitlenmiştir.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.