Pet ve Paladium Toplama(Zeta İçin)

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve TheTürkishPower52 tarafından 29 Aralık 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Ben pete modül ve protokol almayı düşünüyorum. Fakat hangilerini alacağımı tam çözemedim.
    Olabildiğince uzağa gitsin kendisi toplasın gibi bir düşüncem var.

Toplaması için ve mesafenin artması için hangilerini almalıyım kod olarak isimlerini yazarsanız çok memnun olurum. Birde yakıtı azaltan bir şey daha varmış onun önemi nedir ?

Cevaplayan ve yardımcı olan herkese teşekkür ederim şimdiden.

2. ateistkeci

ateistkeci User

PET'e Palladium toplatmak için hammadde toplayıcıyı alman gerekiyor;
    (3. seviye 17.500 Uridium)

Fazla uzağa gitmesi yani menzilini arttırmak için Radar Protokolü X alabilirsin;
    (3. seviye 25.000 Uridium)

Harcadığı yakıtı azaltmak için Yakıt Protokolü X alabilirsin;
    (3. seviye 45.000 Uridium)

Not: Bu modül ve protokollerin 3. seviyesini alman senin için daha yararlı olacaktır, ayrıca protokolleri birden fazla alman etkilerini daha da arttıracak ve senin için yine çok daha yararlı olacaktır :)

TheTürkishPower52 bunu beğendi.
  3. Peki Haritanın boyutunu düşündüğümüzde radar protokolsün ne kadar mesafeye gidiyor, radar protokollü ne kadar uzağa gidiyor ? Yani misal 1 radar protokolü ve hammadde toplayıcı aldım. en solda mayınların sınırında olduğumu varsayarsak ne kadar mesafeyi toplayabilirler ?
    Ve yakıtı azaltıcı almak mantıklımı daha doğrusu gereklimi ?

@ateistkeci

4. IZuZuI

IZuZuI User

konuyla alakasız ama görmüşken sormak istedim.İlk zetamı yaptım 3.5 4k vuruyorum anahtar veriyor 50 tane nerde kullanmalıyım 10 yıl önce oynuyordum oyunu çok yenilik gelmiş bazen sarı kutular geliyor onlar dahamı iyi yoksa direk yeşil kutuları açmalımıyım ek olarak havoc verdi 2 tane ne işe yarıyor.

5. Aliens

Aliens User

Yakıt azaltma protokolünü hiçbir şekilde önermem. Pet'in yakıt harcama miktarını içine takılan protokol ve modül ile Pet'in seviyesi belirler. Şimdi bu modülü koyduğunuzda yakıt tüketimini azaltacak ancak; kendi harcadığı yer oranında da arttıracak ve bunun yerine koyacağınız radarı koyamayacak ve Pet'iniz yeteri kadar sizden uzaklaşamayacaktır. Tavsiyem yakıt protokolü almamanız; yerine radar veya ambar protokolü koymanız yönünde olacaktır.
    Anahtarlarınızı Zeus alana kadar Zeus gününde açmanızı; sonrasında ise biriktirip Prometheus Lazeri üretmek için stoklamanızı öneriyorum.

6. IZuZuI

IZuZuI User

Teşşekkürler zeus gününde yuvarlak şeyler oluyor onumu diyorsunuz çok bilgisizim kusura bakma :D aşırı yenilik var hepsini öğrenmek zaman alcak biraz

7. M-A-Y

M-A-Y User

Katılıyorum kesinlikle radar ve ambar genişletme al ama bunları 3. seviye almayı unutma diğerleri değmez

8. @Aliens @M-A-Y 2. kısımda sorduğum mesafe olarak ne kadar katkı sağlıyor acaba ? sorusuna da küçük bir cevap alabilirsem çok mutlu olurum. Örnek olarak verdiğim konum paladiumların olduğu bölümde en solda mayınların yanında beklersem eğer diğer uca kadar gider mi ?
    Yada ortaya kadar ilerleyebilir mi ? Çünkü duruma göre 2. radarı da almayı düşünüyorum.

9. M-A-Y

M-A-Y User

Tek bir tane işine yaramaz çok fazla etkisi yok hepsini radar yaparsan bile haritanın 4 te 3 ünü gezebiliyor oda bence önemsiz benim fikrim 5-6 tane ambar koy gerisini hep radar koy
    Ama radar keninlikle alınması gereken bir şey

ateistkeci bunu beğendi.
  10. ateistkeci

ateistkeci User

Sen bulutların içine girmediğin sürece tam verim alamazsın, benim önerim haritanın ortalarında gemini bırakman ve arada sağ sola hareket etmen olacaktır. Haritanın bir kenarına bırakınca fazla bir mesafe alamıyor ve hemen yanına geri geliyor :p

11. M-A-Y

M-A-Y User

Artı olarak hareketsiz kalıp petin toplamasını beklemen hata olur pet senin kadar toplamıyor çoğu zaman. Vaktin varsa peti toplamaya bırakıp kendin de topla

12. ateistkeci

ateistkeci User

PET'in yarım saatte toplayacağı zaten maksimum olarak 200-300 falan oluyor denememe göre fazla yere gitmiyor olduğu yerlerde ne bulursa alıyor kendim toplayınca sayı arttıkça artıyor :p

13. Aliens

Aliens User

Vallahi benim PET Palladium bölgesinin bir ucundan diğer ucuna çok rahat topluyor. :) Sizin PET'te bir problem olmasın? :p

14. ateistkeci

ateistkeci User

Senin PET olduğundan emin miyiz acaba :D

15. Aliens

Aliens User

Haklısın, ben onun PET'i olurum o PET olamaz. hdfsafgdfhfg

16. Teşekkür ederim konu kapatılabilir.

17. Radar almana gerek yok. Eğer P.E.T ile beraber toplamayacaksan, Palladium'un faydasını sadece hissedersin.

18. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Bu görsel sanırım kafanızda bir fikir oluşmasına yardımcı olacaktır. Görselde seviye 3 modüllerinin sayısının P.E.T'in 4-5 haritasındaki menziline etkisi gösterilmektedir.
    Radar menzili.gif
    Bunun dışında siz ne kadar fazla haraket ederseniz P.E.T'iniz bir o kadar daha uzak mesafelere hareket eder. Yani P.E.T her daim sizden maksimum menzil kadar uzaklaşmaz.

Cevap veren ve yardımcı olan üyelere teşekkürler.
    Konu isteğiniz üzerine kilitlenmiştir.

Son düzenlenen: 18 Ocak 2020
    Quenn, Minerva ve yılmazcan47 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.