Destek Pet Yakıt Protokolü

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve 61-ϦŁЦƐ-ŤØ尺ЛΛÐØ-61 tarafından 23 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Kafama takılan bir soru var. Yakıt azaltma protokolleri ile alakalı. Benim petim şu an dakikada 61 birim yakıt tüketiyor. 3. Seviye yakıt azaltma protokolü bu rakamı 2*3=6 birim arttıracaktır. Protokolün yakıt tüketimine etkisi ise %4 yani maksimum (61+6)*0.04=2,68 birim yakıt. Protokol yakıt azaltmaya mı yaradı şimdi? 6 birim yakıt 2,68 birim yakıttan daha büyük gibi :) Yanlış mı düşünüyorum, yardımcı olur musunuz?

2. mesela 10 protokolle eklenen yakıt harcaması 60 toplam 121 yakıt
    %40 azaltma protokolüyle 72 yakıta düşersin evet görünen o ki zarara sokuyor

DÜZELTME!!!!
    sanırım protokollerin veya modüllerin seviyesi yakıtı etkilemiyor.
    formül böyle:
    1 + ([ P.E.T. ' inizin Seviyesi ] * 2 ) + ([ Yerleştirilen Protokol Sayısı ] * 2 ) + ([ Yerleştirilen Modül sayısı ] * 4 )

Yani 20. seviye peti ele alalım
    1+ 20x2 dersek boş halde 41 yakıt harcar.
    Diyelim ki petimize 10 adet yakıt protokolü taktık.
    41 + 10*2 den 61 yakıt harcar.
    10 protokolün tasarrufu %40
    Yakıt tüketimi 36,6'a düşer.
    Yani azaltıyor.

Son düzenlenen: 23 Aralık 2020
    .Paradoks. ve Archel bunu beğendi.
  3. Protokoller ve modüller seviyelerine göre formüle sokuluyor. 3. seviye bir modül dakikada 12 yakıt yer. Benim petimden öyle gidiyor en azından :)

4. Bilmiyorum formüle yazmamışlar :D