Duyuru Producerler ile Dialog Temmuz 2015

Konusu 'Geliştirme Blogu' forumundadır ve buzmavi tarafından 31 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. buzmavi

  buzmavi User

  Uzay Pilotları Merhaba,

  Son bir kaç ay, 3D Motor Güncellememizi tamamlamak, test etmek ve size sunmak için tam gaz çalıştığımız, çok yoğun ve stresli bir dönem oldu.Ama şimdi 3D'yi kullanıyor olmanız, performans iyileştirmelerinin fark edilmesi ve aldığımız yorumların son derece olumlu olması kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor!
  Buradaki son güncellememden bu yana bir süre geçti, ancak forumlarda birkaç geliştiriciyle birlikte mümkün olduğunca çok vakit geçirmeye çalıştım.
  Ayrıca normal Twitch yayın akışını da çok yakında başlatacağız.İkisi de gerçek zamanlı görüşmelerin miktarını mümkün olduğunca artırmayı amaçlıyor.
  Görmüş olabileceğin üzere, açık Beta testleri ve forum tartışmaları üzerinden mümkün olduğunca çok topluluk geri bildirimi almaya odaklandık.Bu yönde kendimizi geliştirmeye ve ilerlemeye devam edeceğiz.Bu tartışma başta forumlarda olmuştur ancak Twitch akışımız başladıktan sonra bunu, geribildirimleri teşvik etmek ve tartışmak için bir fırsat olarak da kullanacağız.
  Bu arada şu anda üzerinde çalıştığımız kilit noktalardan bazıları şunlar:

  Yeni İçerik
  Yıl sona ermeden önce içeriği eklemeye ve geliştirmeye yönelik birkaç amacımız var.
  (Yeni adı verilen) “Ultimate Battle Arena – Sezonlar” sistemi bu tür bir örnek, ancak sonuncusu değil. UBA –Sezonları PvP odaklı olurken açıkladığımız bir sonraki sistem, mevcut Harita ve Kapılarımıza ek yaşam getirmesi ve bazı "modası geçmiş" neneleri elinizden çıkarmanız için kapsamlı bir şekilde herkes tarafından erişilebilir olacak.Ama hepsi bununla da sınırlı değil.
  Odaklandığımız başka bir nokta ise oyuna daha çok kalıcı oynanabilir içerik eklemeye çalışmak.Parazit Dalgası, Helix Gizli İndirimleri, Hitac Piyangosu ve yaklaşan UBA Expo – bunların hepsi eğlenceli ve heyecan verici olsalar da varlıklarını uzun süre korumayacaklar.
  Ancak üzerinde çalıştığımız yeni Galaksi Kapısı uzun süre var olacak.
  Önümüzdeki haftalarda bu konuda daha çok şey açıklayacağız. En eski yaratık düşmanlarınızda tekrar dövüşmeye hazırlanın.

  Sunucu Popülasyonları
  Topluluk içinde bu konuda sürekli tartışmaların gerçekleştirildiğini gördük ve daha önce birkaç kez belirdiğimiz üzere bu da üzerine odaklandığımız noktalardan biri.Popülasyon durumu eğilimlerini etkin bir şekilde izlemeyi ve bazı sunuculardaki düşük popülasyonlarla nasıl ilgileneceğimizi ya da popülasyonları nasıl birleştirebileceğimiz hakkındaki olası çözümleri değerlendiriyoruz.
  Bigpoint'teki başka birkaç ekip de bu sorunu kendi oyunlarında en iyi şekilde nasıl çözebileceklerini araştırıyorlar.Her oyun farklı olmakla birlikte bu alandaki her bir başarı bu sorunu en güvenli şekilde nasıl çözebileceğimiz hakkında yeni bilgiler sağlamaktadır.

  DarkOrbit, büyük bir popülasyona sahip çok büyük bir oyun olmayı sürdürüyor ve dikkate almamızı gerektiren çok büyük miktarda veriyi içeriyor. Ancak doğru çözümü bulma konusunda etkin bir şekilde çalışıyoruz.
  Bu bizim en büyük önceliklerimizden biri, ancak kullandığımız çözümün güvenliğinden ve oyuna mümkün olduğunca az miktarda müdahale gerektirdiğinden emin oluncaya kadar o çözümü uygulamayacağız.Bu alanda güncellemeler olacak.

  Yeniler ve Ekonomi Değişiklikleri

  Yeni 3D Motor Güncellemesi üzerinde çalışırken aynı zamanda değişiklikleri yeni oyuncuların DarkOrbit deneyimlerini mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmeyi sağlayacak şekilde gruplandırdık ve önceliklendirdik.
  Önümüzdeki aylarda yeni başlayanların tecrübelerini iyileştirmeye yönelik küçük güncellemeler yapacağız.Bunlardan bazıları nihai bir düzeltmeye yönelik tekrarlar olacak. Bu yüzden, "tüm sorunu çözdüğünü" düşünmediğimiz bir değişiklik yaptığımızı görürseniz lütfen, bunların en iyi çözümü yerine koymak için çalışırken uyguladığımız geçici çözümler olabileceğini unutmayın.
  Yeni başlayanların korunması, görev güncellemeleri ve benzer değişiklikler doğal olarak bu çalışma kategorisinde yer almaktadır. Ancak ekonomiyi bir bütün olarak da ele alıyoruz.Maliyetlerin analiz edilmesi ve geliştirilmesi, oyuncuların oyun boyunca nasıl ilerledikleri hakkında sahne arkasında pek çok çalışma görülüyor.
  Bu değişikliklerden bazıları bunları yavaşça veya aşamalar halinde uygulamamızı gerektiriyor.Diğer değişiklikler ise bazı yeni sistemlerin ve içeriğin (yukarıda belirtilmiş) çevrimiçi hale gelmesini beklemektedir.
  Helix Gizli Satışları pek çok şey öğrenmemizi sağladı.Ancak Ultra Kırmızı ve Mavi Ganimet Anahtarları gibi değişiklikler tam da istediğimiz gibi çalışmadı.Bu satış ile ilgili bir tekrarın Beta testini yakında bekleyin, onu başka değişiklikler de izleyecektir.

  Sözlerimi Tamamlarken
  Uzun vadeli hedeflerimiz arasında DarkOrbit'i katılması daha kolay, ilerlemesi daha ucuz ve son teknolojiye dayalı oynama seçeneklerine ve daha geniş içeriğe sahip bir oyun haline getirmek.Bunlar gerçekçi hedefler ve bu hedefleri başarmaya yönelik adımlar atıyoruz.
  Sözü biraz fazla uzatmış olabilirim, ancak takımın şu anda sahip olduğu inanılmaz enerjiyi sizin de hissetmenizi istedim.Yaptıklarımızı sizlere sunmaktan büyük bir heyecan duyuyor ve her konuyu en kısa zamanda özel duyurularla size duyurmak istiyoruz.
  3D Motor Güncellemesi ile oyunu geliştirmeye iki kat fazla odaklanıyoruz.DarkOrbit'in tarihinde yeni bir sayfa açılıyor!

  Yukarıda belirttiğim değişiklikler hakkında daha fazla bilgi için haber bültenlerimizi, forum yayınlarımızı ve yaklaşan Twitch akışlarımızı takip etmeyi unutmayın.
  Uzayda görüşmek üzere!

  Selamlarımla,
  RickDekard


  Görüşleriniz için lütfen bize bu konudan ulaşınız
   
  Son düzenlenen: 31 Temmuz 2015
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş