Öneri Prometheus Lazer Topu Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve LARK1988 tarafından 5 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Prometheus Lazer Topuna Denge yaması gelmeli mi?

1. Evet

oy sayısı 14
    18,2%
  2. Hayır

oy sayısı 44
    57,1%
  3. Bonus özelliği sadece BL haritalarında yaratıklar için geçerli olmalı

oy sayısı 11
    14,3%
  4. Bonus özelliği sadece BL haritalarında hem yaratıklar hemde oyuncular için geçerli olmalı

oy sayısı 10
    13,0%
  5. Bonus özelliği kaldırılmalı

oy sayısı 2
    2,6%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. LARK1988

LARK1988 User

Merhabalar arkadaşlar,

Bilindiği üzere oyuna Prometheus Lazeri damgasını vurdu; ancak malumunuz gerek Magmanın (LF4-MD) gerek Yansımanın (LF4-PD) gerek Hiperplazmoit (LF4-HP) gerekse Kararsız LF4 Lazer Toplarını neredeyse işlevsizleştirdi.

Birçok oyuncu Prometheus Lazer Topunun bir denge yamasına ihtiyacı olduğunda hemfikir.

Bence bonus özelliği sadece BL haritalarında yaratıklar için geçerli olmalı, böylelikle onca emek harcanılarak kazanılan diğer lazer toplarını da oyuncular etkili bir biçimde kullanabilirler.

Bir anket yaptım katılırsanız sevinirim.
    Ayrıca eklemek istediklerinizi yorum kısmında belirtirseniz daha faydalı olacaktır.

Teşekkürler iyi forumlar.

Son düzenlenen: 10 Şubat 2019
  2. Benim bazı hesaplarım var bu konuda malum görevler 17. seviyede açılıyor görevler 10 tane yaparkende en az 2 tane veya 4 tane lazer veriyor ben 14 tane yaptım görevler dahil sepromlu %30 destekli beyazla hastalıklı atend kesiyorum ortalama 80 rinusk diyelim(fazla veriyorda) 3.5k beyaz 40-50 de roket harcanıyor 6000 rinusk için 75 atend kesmek gerektiğini hesaplarsak 250-260k gibi bi beyaz harcayacam ve bu kadar sepromda 8 güne tekabul ediyor yani yardımsız bunu tek kişi yapmaya çalışırsa alması zor lazerlerin aldıgına da değeceğini düşünüyorum ama 1 ayda fulleyenlere hayret ediyorum kimi görevleri dahi yapmadan aldı hepsini hatta bende 100 kadar var diyen bile çıkıyor arada :) zaten lazerin normal hasarı bahsettiğin gelişmiş lazerlerden düşük sab çekerken öyle oluyor ama bonuz bunu fazlasıyla dengelemekte bence herhangi bir müdehale yapılmamalı lazerlere ben lazerler için 3 milyon seprom sildim=3 aylık birikim yani bu

3. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.

İyi forumlar.

4. evet görüyorum ki protmetheus lazerini alamayacak kadar fakir olan x4 rsb si anahtarı olmayanlar hemen konu açmaya başlamış. bu lazeri elde etmek için servet ve dünyalarca emek harcadık resmen. buna denge gelirse çogu kişi artık bırakır oyunu ...

5. LARK1988

LARK1988 User

Benim Prometheus lazerlerim şuanda 33 adet, ayrıca oyuna ne zaman bir yenilik gelse veya denge yaması gelse oyunu bırakırım yada bırakırlar nidaları her zaman forumda olmuştur ve de olmaya devam edecektir.

Benim bu konuyu açmamdaki sebebi güzelce açıkladım, Prometheus emek olmaya emekte diğer lazerler nedir peki?

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Bu güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 16 Şubat 2019
  6. _01_

_01_ User

çıkan her lazer diğerine göre bir miktar daha güçlü oldu ve almak için sebep oldu oyunculara, siz çıkıp diyorsunuz ki prometheus zayıflatılsın bizim elimizdeki lazerler hala en güçlüsü olarak kalsın ve biz karşımızda kararsızı olmayan oyuncuyu yine tekleyebilelim. lazerin gücü diğerlerine nazaran daha zayıf olacaksa bunun için güncelleme yapmaya ne gerek var eski lazerler ile devam edilebilir sonuçta elindekinden düşük bir yeniliği kim ne yapsın? ikincisi kararsız hp magma gibi lazerler o zaman neden diğer lf4lerden daha güçlü bunlarda yama ile 16 seviye lf4 ile eşitlensin o zaman madem ki denge buda denge.

sonuçta kararsızdan neredeyse elde etmesi bence nispeten daha zor ve oyuncuyu oyuna bağlı tutmanın yolu yenilikten geçer harcanılan cephane ve emek inan sizin elinizdeki lazerlerden fazlasıyla daha fazla ve zor emeğine değmesi ve güncellemenin amacının "ufeye ulaşmanın biraz daha kolaylaştırılması" olduğunu unutmayın

bence en temel sorun el emeği ile kasılmak zorunda olması biliyoruz ki scrapler kutular kararsızlar çoğu oyuncu için el emeği ile olmadı , seni kast etmiyorum yanlış anlama ama her lazer başına 300k cephane harcanıp bir lazer fulleniyorsa bir değeri olmalı , ve belirtmeden geçemeyeceğim sadece 5 saniyede bir fazla vuran bir lazer neden bu kadar abartılıyor anlamıyorum diğer tüm lazerler çöp felan olmadı magma ve kararsız hala iş görür halde kaldı ki kararsız 2 vuruş üst üste yüksek değerde vursa bu prometheus un 10 saniyesine denk geliyor ve 10 saniyede vuracağın diğer yüksek değer vuruşlar kararsızı çok daha öne geçiriyor. kaldı ki magma da aynı şekilde 212 sabit hasar + 5 ek hasar mevcut prometheus temel hasarı 210.

yani zannettiğiniz kadar overrated bir lazer değil

7. Söylediklerinize katılmakla birlikte Prometheus'un overrated olmadığına katılmıyorum. Oyunda savaşlarda geri çekil beş saniyeyi doldur gel şeklinde bir kullanımı doğdu özellikle hız gemileri için bu. 5 saniyede bir vuruşu katlaması ve bu vuruşun RSB ya da x6 cephanelerle kullanımı çok büyük bir başlangıç yapmaya yarıyor ve bu sayede kamufle iken ilk başlangıcı yaptığınızda gemiler pek de konfi değişemiyor.

Diğer şeylere katılıyorum lazer için emek gerekiyor ve bu da onun değerini belirliyor. Bir başka etkinlikte LF4 dağıtır gibi bundan dağıtacakları gün elbet gelecek ama o zamana kadar oynamak isteyenler fullesin.

8. _01_

_01_ User

hocam dediğiniz savaş stilini kullanarak full kararsız ile 3 saniyelik cooldown süresi beklenerek rsb vur-kaç kullanımı ile de yapılabiliyor ve yapılıyordu yeni bir şey değil zannımca. benim görüşüm o kadarda fazla hasar çıkarmadığı yönünde , ayrıca tank gemi olarak nitelendirdiğim diğer ağır hareket eden ve ağır hasar çıkaran gemiler zaten hız gemilerini sadece buzlayıp rsb x4 kombosu yaparak bile işlevsiz hale diğer lazerler ile getirebiliyorlar 400k hasarı yiyen hafif gemiler zaten toparlanana kadar diğer gemide tamir oluyor. bilmiyorum 22 adet mevcut bende şuan aşırı bir fark şimdiye kadar gözlemlemedim ayrıca şikayet eden arkadaşlarda lazerleri fulleyip kullanabilir.

konuyu açan arkadaşın "böylelikle onca emek harcanılarak kazanılan diğer lazer toplarını da oyuncular etkili bir biçimde kullanabilirler." cümlesine de ayrıca katılmıyorum çünkü zamanında 16 seviye lf4lere de çokça emek harcandı aynı şekilde cerrah gemisine de etkinliklerde paymentte vs. çokça emek harcandı fakat magmalar ve cyborglar bu malzemeleri bir şekilde orta seviye diye tabir ettiğimiz ekipmanlar sınıfına eklediler. magma ve kararsızlarda hep high end item olarak kalmayacaktı eninde sonunda daha iyi bir item zaten olacaktı ve olmalı da devamlılık açısından , magma kararsız gibi itemleri çıkardıktan bu kadar kısa süre sonra bu güncelleme mantıklı mıydı onu tartışan arkadaşlara katılıyorum çok hızlı gelişmek ufeler için iyi olabilir veya ekipmanlar tamamlanabilir "hıza ayak uydurabilir" ama orta seviye/başlangıç seviye oyuncular yeniliklere yetişmekte büyük zorluklar çekiyorlar.

konuyu saptırmak istemem ama dediğiniz hasar konularında ben çok ahım şahım fark gözlemlemedim o yüzden ankete hayır oyu kullandım bir çalışma olacaksa öncelikle donma kasma lag problemleri için olmalı

oblivion bunu beğendi.
  9. Aslında hasar konusunda 250 birim maksimum hasarsa sahip (5. saniye olayı yüzünden) ve bu da diğer LF4'lere göre %18 daha fazla hasara ve Magma için ise fazladan %15 hasara sahip bu da iyi bir fark kanaatimce.

10. 5. saniyede her lazer 210+200 hasara sahip oluyor. Diğer lazerlerden katbekat güçlü bir konumda.

11. en azından 5. saniyedeki bonus hasarının biraz düşürülmesi konusunda hem fikirim cidden orantısız bi güç bence gene en güçlü lazer olarak kalmalı fakat bonus hasarı birazcık düşürlmesi gerek

12. Konu gayet mantıklı neredeyse kararsız lf4 ile denk olan bu lazer taktiksel olarak savaşlarıda geriye düşürdü bence öncelerde hipperplazmoit magma kararsız konfigrasyonu yaparken acaba hangı şekilde yapsam hasar verme amaçlımı yoksa savunma yapma amaçlımı diye düşünürken artık bunların hiç birini bir gram düşünmeden direkt prometheus iledolduruyoruz gemilerimizi ve o kadar saçma bir hal aldıki 5. saniyede düşmana 2 kişiaynı anda vurunca adam tek yiyor yorumlarda bir arkadaş verilen emekten giden sepromlardan ve zamandan bahsetmiş fakat şahsen ben magma yansıma sondası ve hipperplazmoit kasmak için bütün günümü heba ettim prometheus lazerı bu 3 lazere göre 3 kat daha kolay kasılıyor buna kimsenin itiraz edeceğini sanmıyorum lazere mutlaka bir denge yaması getirilmeli black lıght haritaları bu kadarla kalmaz ilerletilir bence sadece o bölgeye duyarlı ekstra hasarı olması cok daha mantıklı olacaktır dışında hemen hemen kararsız lf4 ile denk düşmesi tekrardan lf4ler arasındakı konfigrasyon seçimini etkiler ve bence cok daha eğlenceli zevkli savaşlar izleye biliriz konuyu destekliyorum :p

13. LARK1988

LARK1988 User

Konu güncel

14. Bütün sorunlar çözüldü de bir güçlü lazer sorununuz kaldı sanki,
    x7 x8 hatta 5x haritalarında cayır cayır bot kullanılıyor.
    Bigpoint yenilik menilik yapmayı bırakıp, botları algılayan bir algoritma bulamaz ise ve
    bu oyun da istenildiği kadar yenilik yapılsa yama da yapılsa en nihayetinde Darkorbit çöp olmaya mahkum olacaktır bence.
    Üstelik daha güçlü lazerlerin oyuna eklenmesi, en çok yine bot kullananların işine yarıyor.

15. KATALONYA

KATALONYA User

Diğer lf4lere göre toplaması daha kolay ben 15 hpyi yan yana görmedim ama 15 prometheusu gemimde görebiliyorum eşit şartlarda savaşa her zaman evet demişimdir. oyum olumsuz.

16. Tr1-5 2Bl'de bi Centurion var invokelara 400k sıkıyor burdan biri mi o acaba ?

17. aynen çok abartılıyor.daha öncede dediğim gibi bu lazer bl x8 lazer cephanesi ve şu yeni geminin %12 lik tasarımıyla bl haritasında tam kullanımlık.bir lazerin saniyede 2 atış yaptığını düşünürsek bu 5sn hiçbirşey değil.fakat 5 sn de bir ani psikolojik etkisi çok olduğu için oyuncuya mükemmelmiş gibi geliyor.aslında iş vuruş aralığında bitiyor.kararsızın değerini alçaltan bu.bence prometus karasızın ve dağıtılmış ve lf4 lazerin geliştirilmiş ve birleştirilmiş hali.iyi ama kral değil.

18. KATALONYA

KATALONYA User

5. vuruş olsa daha makul gibi.

19. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Konunuz yeterli ilgi ve desteği görmemiş olduğundan kilitlenerek arşive taşınmıştır.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.