Protegit Tantanası Sömürü

Konusu 'Genel Konular' forumundadır ve ProjectTR tarafından 21 May 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. ProjectTR

ProjectTR User

Cpuyu kullandığımızda yaratık beliriyor ve yaratığı imha ettiğimizde bu modüllerden elde etme şansımı var öylemi? Peki başkasının kullandığı cpu dan çıkan yaratığı başkası kestiğinde o modülleri kesen kişi yine alıyormu? Böyle birşey varsa etkinlik suistimal edilebilir. Oyunda botlar var. Adamın te ki 3 tane 5 tane gemisiyle malzemeyi toplayıp tek bir gemiye, ana gemisine iyi modül çıkartana kadar diğer gemilerden cpu kullanıcak.

Bu durum gerçekten varsa haksızlığa neden olur. Bu durumun bugdan farkı yoktur.

2. ProjectTR

ProjectTR User

Bu durumun acil olarak düzeltilmesi gerekiyor. Örneğin adamın biri bot kullanıcısı ve 5 hesabıyla etkinlikte 100'lerce cpu kasıcak. Bunlar ile ana gemisine ve sahip olduğu her bir gemiye en iyi modülleri rahatlıkla çıkarabilcek. Hızdan, kalkan delmesine herşeyi en iyisininden rahatlıkla bulabilecek. Bu durum düzeltilmezse etkinlik bittiğinde 750 aşağı hızda kimse kalmayacak oyunda.

Son düzenlenen: 22 May 2022
    BUKANN bunu beğendi.
  3. Ciddi bir sorun, sorun sadece o da değil CPU ların sınırsız sayısa basılabilmesi nedeniyle bot kullanan oyuncular etkinlik sonuna kadar yüzlerce modül düşürecek. Benim çözüm önerim CPU dan çıkan yaratığı kesince değil CPU yu kullanınca ödül gelmesi ve etkinlik boyunca CPU ların birleştirme sınırı olmalı.

Anka_Mitralyöz bunu beğendi.
  4. 2010 yılından bu güne kadar bu oyunu oynuyorum nacizane tam da full degilim sadece 3 kere vip almışlıgım var 2-3 kerede katlayıcı oda etkinliklerde, egerki bir yerler gelip isminizden söz ettirmek istiyorsanız parayı basacaksınız ve farklı yollara baş vuracaksınız yoksa el emegi göz nuru ile sadece benim gibi acemi yüzbaşı rütbesinde botların kestigi invokelerin peşinde 4 / 1-2-3 haritalarında kutu ve bot kovalayarak bu oyundan zevk alabilirsiniz ... Teşekkürler...

5. smoonrise

smoonrise User

Geri bildirimde bu botlar ve haksız elde edilecek modüller hakkında sabır edemeyip 2 kere yazdım hemde belkide uyarı alma pahasına ama senin değindiğin bu konuda çok önemli haksızlığı misli haline getirmeleri içten bile değil zaten tren yapmak için herkesin birden fazla hesabı var hatta pushing yapma hesabı bile diyebiliriz bunlara aynı zamanda , bunlarıda '' BOT '' a atıp sonra asıl hesaba cpu toplamaları bu etkinlikteki adaletsizliği misli misli arttırmak demektir zaten haritada çoğu 700 küsürlerde geziyor hızı , demekki merkez hep aynı gemide kalmasınlar çeşitlilik olsun diğer gemilere 700 hız yapsınlar istiyor demektir .

Bu kadar oyun içindeki mekaniklerden işleyişten uzak oyun sahibi firma - teknik ekip - merkez yönetimi olamaz , bu kadar başarısız yazılım yönetim sahibi olup oyundaki buglara engel olamayan ama hala yenilik getirip yeni bugları oluşmasına sebeb olan bir topluluk olmaması lazım yazıklar olsun demekten başka birşey kalmıyor kazandıkları her krş umarım fitil fitil burunlarından gelir bu kadar kişinin parasını çalmış konumdalar bu kadar kişinin emeklerini çalmış konumdalar .

6. wiladew

wiladew User

dostum olay şu ben cpu ile yaratık çağırdım keserken sen gelip beni kesersen ve yaratık sonra sana kırmızı olursa o yaratıktan gelen her şey sana geliyor
    aynı diğer npcleri keserken başkası gelip seni kesse ve npc kırmızıya döndüğünden sen npcyi kessen ödülleri sen alıyorsun

7. ProjectTR

ProjectTR User

Bu durumun suistimal edilebilir olduğundan bahsediyoruz. Oyunda yaratık çalma durumu hep vardı ancak bu durum bambaşka birşey, birden çok hesaba sahip oyuncular ve bot kullanıcıları bu durumu suistimal ederek ana hesaplarında sahip oldukları her bir gemilerine, istedikleri her özelliği, en iyi oranlarda rahatlıkla sahip olabilecek. Özellikle sıralama oyuncuları ve sıralama klanlarının etkinlik sonunda bariz şekilde daha baskın olacaklarını ön görmek hiçte zor değil. Bundan doğacak zararları kasılırken ve savaşırken çok fazla göreceğiz. Yukarıda dediğim gibi bu etkinliğin sonunda 750 hızından aşağı pek kimse kalmayacak. Etkinlik sonunda azınlıkta olan oyuncular ise oyunu oynayamayacak hale gelecek.

BUKANN bunu beğendi.
  8. wiladew

wiladew User

aynen o konuda haklısın

9. oben

oben User

ve bunu yapıyorlarda adamı gördüm tezgahı 4x4 kurmuş aynı klanda olmayıda sakıncalı görmemiş bir gemi cpu yu açıyor diğeride allah ne verdiyse değirmen gibi öğütüyor cpu ları açmada süre kısıtlaması neden olabilirki diyordum ama vaz geçtim iyiki var en azından süreyi uzatıyor.kesinlikle yapılması gereken bir hesabın açtığı cpu yaratığının ödüllerini başkası alamamalı kesersede kestiğiyle kalmalı kredi dahil.

10. Amiral34

Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

Bu durum gerçekten can sıkıcı bir durum hak veriyorum ilgili durum hakkında bilgilendirme talep edeceğim.

Saygılarımla,

Amiral34.

11. Merhabalar herkese,
    malesef dediğiniz durum mevcut şimdi oyun bot ile ilgili bir banlama yapmadığı için bu konuda başka hesaplardan cpu aktarımı yapılabiliyor ama cpu da başka oyuncunun elinden alınarak onun ödüllerini de alabiliyorsunuz iki durumdan da çoğu insan şikayetçi ama oyunun strateji ve saldırı oyunu olduğunu düşünürsek gayet makul gibi gözüküyor (bot ile birden fazla hesap kasıpta modülleri ana gemide toplayanlar hariç) bu yüzden etkinlik böyle kalsa daha iyi olacaktır haritalarda en azından savaş var bl ye giripte citadel plus trenleri ile savaşmaktan iyidir :D

12. Geminin güçsüz olması veyahyut oyunun dengesiz modüller ile kimini güçlü kılıp kimini yerinde saydırması benim problemim değil öncelikle buna değineyim diğer konuya gelecek olursak her ne olursa olsun bu oyun savaş oyunu bende 0 dan 2 defa gemi kastım en son kastığım hesabımı 3 ayda topladım zar zor ama ve lakin herkes şanslı ve oyun bilgisi iyi olcak diye bişey yok 0 dan başlayan ve arkadaşı bileni olmayan oyuncunun bu oyuna tutunması zor zaten şans eseri denk gelipte oyuna giren oyuncu x2 haritasına gittiğinde tek yicektir ve oyundan çıkıcaktır oyuna tutunamaması benim problemim değil cpu çalma olayı güzel durum değil bende arkasında durmuyorum ama geminiz güçsüzse kalkıpta efsanevi kaos cpu açıyorsan ve yaratığını çaldırıyorsan bence sorunu kendinde aramak daha yerinde olacaktır daha kolay cpuları basıp daha kolay yaratıkları kesersen çaldırma olayın baya bir düşücektir :)

13. oben

oben User

çok uzun sürmüş 3 ay yazık olmuş demek sende çok becerikli değilsin.

boşa yorma çenenni kardeşim bunlar 8 gemi 1 adama geçerken tek atmaktan mutlu olan kişiler neyini anlayacak varsa yoksa ben başka bişey bilmezler.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 May 2022
  14. Adminin gelip ``konunun tartışma ortamı oluşturmasından dolayı..`` diye başlayan kapatma cümlesinden önce sormak istediğim bir husus var. 3 ayda nasıl hesap toplanıyor bunun püf noktası var mı ? Zira benim 2.5 seneyi geçmesine rağmen daha eksiklerim bir hayli fazla da. Tek merak ettiğim konu bu , geri kalan durumlarla ilgilenmiyorum. Zaten artık kendime yeni uğraşlar buldum oyundan da soğudum. Millet 7/24 chaos kastırıyor haritalarda artık hiç ilgimi çekmemeye başladı oyun.

15. Nedense her türlü pisliği yapıp, yaptıklarını da bunun bir savaş oyunu olduğu gerekçesiyle kendine hak iddia eden bir sürü oyuncu var. Bir oyunda hak iddia etmen için öncelikle oyunu kurallarına göre oynaman lazım, Genel İşletme Şartlarının içerisinde yer alan ilgili kurallar aşağıda apaçık yazıyor.

Bu kurallara uymayan oyuncuların bırakın acemi oyuncuları kesmesini oyunu oynamaya bile benim gözümde hakkı yoktur.

16. Kesilmek hoşuna gitmiyorsa bu oyunu oynamayacaksın kardeş, oyunun doğasında var bu kafaya takmamak lazım! ;) ...

17. oben

oben User

bende hacca yazıldım hacı abi çıkarsa gideceğim gidersem oyunu bırakırım artık bırakmazsamda düşünüyorum acaba nickimi hacıoben yapabilirmiyim ne dersin.

18. ben mevzunun etkinlik olduğunu düşünmüştüm :D

Ben bot kullanmayan insanlara laf etmiyorum ki onların hali daha zor şu oyunda o kadar zaman ayırmak gerçekten zor çok fazla yenilik ve geliştirme var :D ama sende gidip milletin yaratığını çalabilirsin etkinlik böyle oyunun doğası bu kesilipte buralarda duyar kasmak mantıksız geldi :)

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 May 2022
  19. ProjectTR

ProjectTR User

Tartışma ortamı oluşturmayalım ve konunun dışına çıkmayalım. Teşekkürler...

Konu ile alakalı olarak 2 gün içerisinde kasılan cpuların satışının yapıldığınada şahit oldum. Sosyal medyada cpu satışı yapan bir çok oyuncu var. Etkinlik ticarete dönmüş durumda.

20. Etkinlik değil, oyunun bizzat kendisi ticarete döneli çok oldu. Bir çok platformda botla kasılan, bugla geliştirilen hesaplar satılıyor. 3. parti program üreticileri ve hele hele sanal sunucu satıcıları köşelik oldu. Gösteriş ve hırs için yanıp tutuşan ahmaklar olduğu sürece de kaç tane köşe dönerler kim bilir.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş