Pushing Kuralı Güncellemesi

Konusu 'Tartışma / Görüşler' forumundadır ve sindbadmoscow. tarafından 13 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Pushing Kuralı Global olarak Kalmalı mı yoksa Eski sisteme mi dönmeliyiz?

 1. Olduğu gibi kalsın

 2. Eski sistem geri gelsin

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  Merhaba Arkadaşlar,

  Biliyorsunuz eskiden pushing kuralımız şu ankinden daha farklıydı. Bazı oyuncu arkadaşlarımızın şikayetleri doğrultusunda Global kuralları uygulamaya geçmiştik.

  Bu konuda sizlere tekrar bu tartışmayı açmak istiyorum. Sizlerin isteği doğrultusunda pushing konusunda yolumuza devam edeceğiz.

  Şuanki kural: A gemisi B gemisini 10 ve üzeri defa keserse, ve B gemisi buna izin verirse bu pushing'dir ve cezalandırılır

  Eski kural: Günlük değil haftalık kesilme oranına bakılarak karar verilir. Görevler göz önüne alınarak belli bir ortalama ile oyuncular çift taraflı değerlendirilir. ve bu rakam günde 10 değil daha fazladır.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 13 Aralık 2017
 2. RAMMFİRE

  RAMMFİRE User

  Şuanki kural günlük mü değerlendiriliyor ? Haftalık değerlendirilmesi kötü, çünkü oyuncu kaybı yaşandı ve hep aynı adamlar savaşıyor. Bundan dolayı aynı adamları kesmemiz çok doğal oluyor. Mesela bu gün baskına gelen adamı 3 kere ard arda kestim. Ama tabii karşılıklı savaşarak..
   
 3. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

  Evet Standart BP kuralı şöyle der;

  Pushing Tanımı
  A oyuncusu B oyuncusunu art arda birkaç kez öldürür. A ve B oyuncusu aynı IP üzerinden oynamaktadır.
  A ve B oyuncusu düzenli aralıklarla sistem günlüklerinde görünürler. A oyuncusu B oyuncusunu düzenli olarak öldürmektedir.

  Parametrelerin Tanımlanması
  Birkaç kez: 10 civarı
  Aralıklar: 12-24 saat


  Ancak benim geçtiğimiz dönemdeki kriterlerim böyle değildi. Bu rakamı daha yüksek tutmuştum. Fakat dediğim gibi bazı arkadaşlar bundan şikayetçi olduklarından genel kurallara dönüş yapmıştık. Ancak gün geldi ki yine şikayetler çoğaldı, bu yüzden bu sefer oylama üzerinden karar verilsin istiyorum.

  Gelen oyların çokluğuna göre hangi seçenek daha fazla oy almış ise o şekilde destek ekibimi bilgilendireceğim.
   
 4. birkere Pushing kuralı neden varki iki gemi birbirinden faydalanmasın diye..buna engel olmak için yapılacak tek şey kesme adetini ödül verecek ve göreve işleyecek şekilde 5 le sınırlayıp ondan sonra ödül alamayacak görevede yazmayacak olmalıdır.ondan sonra zaten nekadar keserse kessin bir fayda sağlayamayacağı için istediği kadar kessin..ben klan savaşı açıcam adamı botta yakalayacam 10 kere kesecem sonra kesmeye korkacam..neden bu savaş varki ozaman..istediğim kadar keserim 5 ten fazlası bana katkı yapmayacaksa ben elit harcıyosam kime ne..
  2 şekildede bu iş çözülmez denemişsiniz olmamış değiştirmişsiniz olmamış..şimdi eskiye dönmek istiyorsunuz.olmadığını gördüğünüz sisteme neden dönüyorsunuzki..2 seçenekte çözüm değil ben oy vermiyorum fikrimide söyledim.
   
 5. RAMMFİRE

  RAMMFİRE User

  Merhaba ;

  Bilgilendirme için teşekkür ederim.

  Aslında bana bu fikir daha doğru geldi. Pushing yapmaya çalışan oyuncular ödül alamadığı ve göreve yansımadığı için istese de yapamayacak. Aynı zaman da gerçekten savaşan ve botçu kesen üyeler için ortada Pushing sorunu kalmamış olacak.

  Sizde ricam arkadaşımızın ve benim görüşüm olarak bunu değerlendirmeniz ve ankete eklemeniz olacak. Bunu yapabilir misiniz? Eğer sizin içinde uygunsa.. @Artemis.
   
 6. sindbadmoscow.

  sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit


  Maalesef onu ekleyemem çünkü söylediğiniz şey oyuna yazılımsal birşey eklemek anlamına geliyor. Ekip bunu maalesef yapmayacaktır.Yazılımsal bir değişikliğe çok sıcak bakmıyorlar ama ben iletirim onlara. Sonra buradan size cevabı bildiririm
   
  SES_SİZ_LİK ve RAMMFİRE bunu beğendi.
 7. ÇORBACI

  ÇORBACI User

  şu anki kural iyi aynı ip üzerinden bağlanıyorlarsa pushingdir zaten.
   
 8. Aynı IPyi kullanan gemilerin birbirine saldırması zaten yasaktır. Bu pushing kuralları gereği saldırı sayısına bakılmaksızın cezalandırılır. Yani bir saldırı bile varsa pushing cezası alırsınız.
   
 9. adminim bu işin tek çözümü budur eğerki bunun için oyuna ek yazılım gerekiyorsada ozaman kaldırılsın bitsin bu olay.5 ten fazlası bir avantaj sağlamayacaksa zaten Pushingte olmamış olacak..bu yönde ısrarcı olmanız ve kabullendirmeniz bu oyuna büyük katkı sağlayacaktır.
  sayın admin aynı ıp diyorsunuzda bu nasıl ve neye göre tesbit edilecek yada ne derece sağlıklı adil tesbit olacak..ayrı klandan net cafeden oyun oynayan onlarca oyuncu var bunlar birbiriyle savaşmayacakmı..nereden bakarsanız bakın Pushing başlı başına bir problem ve oyundan kaldırılması en isabetli karar olacaktır..
   
  JoKeR-RS bunu beğendi.
 10. Aynı IPdeki gemilerin birbirine saldırması maalesef yasak. Bunu denetlemenin bir yolu yok ve böyle birşeye müsaade edilmesi istismara açık olduğu için kuralın kaldırılması söz konusu bile olamaz.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 13 Aralık 2017
  RAMMFİRE bunu beğendi.
 11. RAMMFİRE

  RAMMFİRE User

  Merhaba ;

  Teşekkür ederim..

  Merhaba ;

  Aslında söylenmek istenen, aynı İP den saldırı Pushing olarak kalacak ama saldırı sınırı olacak ve belli bir sınırdan sonra ( Örneğin 5 ) kesilen kişi ödül vermeyecek, görevlere işlemeyecek. Böylece istediğimiz kişiyi sınırsız ceza almadan kesebileceğiz ( Aynı İP Olmadığı sürece ).

  Böylece klan savaşlarında acaba ben bu kişiyi kaç kere kestim derdi olmayacak, rahat rahat botçuları kesip onlardan hıncımızı alabileceğiz =) @BP_KUZEY
   
 12. Sadece bot hesaplarını baz olarak öneri getiriyorsunuz. Örneklerle saldırı sınırı kaldırıldığında başımıza neler geleceğini anlatayım;

  Şimdi ben sizden güçlü oyuncuyum. Bir tane normal bir haritada sizin görev yapmanız gerekiyor. Ama ben sizi haritada bekliyorum siz kapıdan çıktığınız an sizi vuruyorum. Hadi kapıda vuramadım siz görev yapmaya gideceksiniz ama yolda sizi kıstırdım yine kestim sonra yine kestim yine kestim kestim de kestim. Böyle böyle size görev de yaptırmadım oyunda oynatmadım. Çünkü düşmana saldırmanın sınırı yok. Amacım size oyunu oynatmayarak gelişmenizi önlemek. Bu güçlü oyuncunun güçsüz oyuncuya karşı davranışına örnekti. Birde tam tersi bir durum var ben güçsüz oyuncuyum siz de güçlü oyuncusunuz. benim sizi kesemeyeceğim açık ama bu oyun ya işte habire size salça oldum habire kendimi kestirdim. nasılsa yasak yok amaç sizi oyalamak. siz beni öyle kese kese tabi görev mörev hak getire. Bu salça olma olayını klan halinde yapan oyuncularda var tabi. bir iki oyuncu sizi oyalarken diğer oyuncularda ya sizi keserek görev yapacak yada haritadaki görevlerini rahat rahat yapacaklar. böyle böyle size bir sürü örnek çıkartabilirim.


  Şimdi Pushing kuralı ne için gerekli çok iyi anlayacağınızı umuyorum. Ancak bu konuyu sadece bu işi bot hesap kesmeye odaklarsanız hiçbir sonuca varamayacağımızı söylemek durumundayım. Botlar için eninde sonunda işlem yapılacak zaten o apayrı bir konudur. Yani pushing yaparak bot konusunda mücadele edemeyeceğiniz açıktır. Bot konusunda yapılabilecek en nihai işlem botların darkorbitte işe yaramaz hale gelmesidir.
   
  Fαlcoη[CΣFΛ] bunu beğendi.
 13. RAMMFİRE

  RAMMFİRE User

  Merhaba ;

  Bigpoint hiç bir üyeyi mağdur etmek istemez diye biliyorum ( ! ) =)

  Görev yapmaya geldiklerinde kendilerini 5 kere kesmiş ve daha fazla kesmeye çalışan üyelerin görev bitimine kadar saldırmamasını sağlayacak script eklentisi yazmak çok zor değil. Şu anda hukuk alanında çalışmadan önce belli bir dönem yazılım ile uğraştım. Oradan çok iyi biliyorum =) Zaten şu anda klanca gelenler kişi başı 3 kere keserek salça oluyorlar. Benim dediğim sistemde klan başı 5 kere keserler gibi bir cümle kurabilirsiniz diye bunu belirttim.

  Ama şimdi diyeceksiniz ki böyle böyle uğraşılacak mı, bununda elbet sizin tarafınızdan belirtilecek bir eksisi olacak veya başka birinin. Ama unutmamak gerekirki toplu bir şekilde çoğunluğu veya herkesi mutlu etmek için bir kural / yasa çıkacağı zaman ilk önce düşünülür ve en uygunu çıkarılır. Daha sonra kullanılarak eksisi ve artısı belirlenir. Bu yoldan bu kurala ekleme ve çıkarma yapılarak en doğru kısma ulaşılabilir.

  Botçulara gelince ;

  Bu bot olayı 1 aydır veya 3 aydır mevcut değil. 4 Yıldan fazladır oyunca mevcut ve bundan dolayı üyeler bıraktı, bırakmayanlara da hala sorun olmaya devam ediyor.

  Alıntınızda kırmızı ile işaretlediğim yerleri okurken gerçekten şaşırdım. Yeniden belirtiyorum 4 yıldan fazladır bu sorun var. İşlem yapılması veya önlenmesi için biraz ( ! ) geç kalınmadı mı ?

  Madem sistem bir önlem alamıyor, oyuncular kendi çabaları ile önlem almaya çalışmakta haklı olarak. Ben Boss Kristallon kesen botçuların yanına gidiyorum ve yaratığın canlarını azaltmasını bekliyorum. Daha sonrasında saldırıyorum ve portala kaçıyorlar, bende bedavaya Boss Kristallon kesmiş oluyorum =)

  Haritada botçu gördükçe artan rütbe puanlarına bulduğum boş zamanlarda canla başla çalışarak yetişmek ve daha iyi bir rütbe almak için yaptığım çabalarım göz önüne geliyor. Bunlarında bedavadan elde ettiğini görünce en doğru yöntem sıkıp sıkıp portala kaçırmak ve onları kesmek oluyor. Kusura bakmayın, botların teknolojiside gerçekten gelişti. Eskiden sistem girişi yapılarak bot kullanılıyordu. Böylece Proxy ve IP Değişiyordu, sizde tespit ediyordunuz. Ama şimdi ekran botları geldi ve ne Proxy ne de IP Değişmeden kullanabiliyorlar. Bundan dolayı sanırım bir 4 sene daha bekleyeceğiz sizin dediğiniz gibi en sonunda yapılacak işlem için.

  Bundan dolayıdır ki şu anki ve geçmiş Pushing konusunda uygun bir fikir olarak benimseyemediğimi söyleyeceğim. Bu yüzden oy kullanamıyorum.
   
  SüleymanCebeci bunu beğendi.
 14. Mcqeen

  Mcqeen User

  Beni kesti bugün biri 10 kere bana 2 hafta koymaz. Adam 49 arge çıktı. Fazladan seref kasacağım diye %30 yesinde görelim. 5 kereden fazla kesince saten ödül vermiyor. Saten ben 4 senedir oynamıyordum rütbem düşüktü daha da düşecek değil :cool: Supporta yolladım.
   
 15. kaos*06

  kaos*06 User

  zaten durum aynen anlattığınız gibi adminim tamam birkişi onlarca kez kesmiyor belki ama biri gidiyor diğeri geliyor o gidiyor başkaları geliyor bu böyle devam edip gidiyor...madem bukadar düşünüyorsunuz görevi olan gemilere sıkılamasın bununda bir süresi olsun yoksa adam görevi alıp kesilmemek için bitirmez.emin olun kesme sınırı olmasın o dediğiniz gibi başında bekleyip sürekli kesecek oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmez.madem okadar düşünüyorsunuz palada kesme olmasın 4 5 te kesme olmasın yada belli başlı saldırıya korumalı bölgeler olsun...bu oyunu oynamadığnız belli oluyor bence üst düzey yöneticiler bu younda sıfırdan hesap kasmaya başlamalılar..ozaman oyundaki saçmalıkları eksiklikleri daha iyi görür karar verirler..
   
 16. Bazıları da böyle sırf birileri banlansın diye kendini kestirip şikayet edenler
  Katılıyorum botlar 1 ay 1 yıl değil 2010-2012 yılları arasında patlak verdi uzun süredir botlar gelişiyor fakat siz ağır kalıyorsunuz. Madem yazılımsal olarak pek bir şey yapamıyorsunuz o zaman oyun içine polis koyun botları yakalasın ve işlem uygulasın sonuçta botlar tepkisiz varlıklar hiçbir tepki vermeden kutu toplar veya yaratık keserler. Ben TR5 te oynuyorum sıralamadaki adam bot kullanıyor benim ekranıma girmeden benden kaçıyor. Böyle şeyler bariz şeyler ne kadar ban dalgası yaparsanız yapın sorunu kökünden çözmedikçe yenisini geliştirirler adamlar crome a injekt bot yapmışlar ben duyduydum şok oldum burda saysam 10 tane aktif bot sayarım çünkü sizin aksinize araştırıyorum bu bot nası kaçar bunu nası keserim kaç kere kessem aktif dışı kalır veya nası lagda bırakırım mesela 1-7 de 911 var bot vuruyorum kaçıyor canı belli bir limitin altında kalınca porttan çıkmıyor.
  Bu ARADA ŞU ARKADAŞ https://tr5.darkorbit.com/index.es?profile=4XT8t&profileCheck=A9c8z&lang=tr
   
 17. Cillos™

  Cillos™ User

  Adamın profilinde 07-03-2011 de kaydolduğu, 26.702 saat oynadığı gözüküyor. Bir insan evladının bunu yapması imkasız :D (Botsuz olarak tabii)

  Kaydolduğundan beri 2474 gün geçmiş. Bu da günlük ortalama 10 saat 48 dakikalık bir oynama süresi olduğunu gösteriyor. Bu bot değil de nedir bariz bir şekilde ortada sayın yetkililer :)
   
 18. İşte bizde bariz olanı söylemeye çalışıyoruz bu hesap duyduğuma göre daha önceden de bot banı almış ama şuan kullandığına eminim
   
  Cillos™ bunu beğendi.
 19. Mcqeen

  Mcqeen User

  Benim dün şikayet ettiğim kişi 6000 saat fazla oynamış. Ben 2008 beri oynuyorum 1800 falan olmuş. 49 argeydi adam.
   
 20. Mr.User

  Mr.User User

  Değişmeyen tek şey değişim dermişim :)

  Artemis, açıklamanı tam bir fiyasko.

  neden mi?

  Demek bunca zaman sizin kararınız ile bir kişinin pushing yapıp yapmadığına karar vermişiniz.

  Bir abim gecen gün aynen şöyle dedi TSde.

  Uzun bir aradan sonra görüşüyorduk o an.

  Ali, bot var mı elinde diye sordu. bende oyuna 2 senedir hiç girmiyorum ve zamanında da el emeği dışında oyun oynamadığımı hatırlatarak ama isterse ekran tıklama arşivimde olduğunu söyledim.

  Ama aklıma 3 sene evvel BOT:haram diyen bir adam kalmıştı. O günlerde bende öyle düşünüyordum.

  Aynen sordum: Abi ne oldu da yolunu değiştirdin diye sorunca,

  Gecen günlerde %30 pushing cezası verildiğini ve hiç bir şeye bulaşmadığını nasıl bu cezayı verildiğini supporta yazdığında her zamanki gibi cevaplar geldiğini anlattı.

  oda artık neyin mücadelesini veriyorum diye herhalde kızarak albay gemisini gezdirmeye başladı o andan itibaren.

  Yazının başında dediğim gibi.
  Artemis, keyfi veya tamamıyla sizin karar verdiğiniz bir sistemle oynanmış bunca zaman bu oyun ve anlattığım kişininde emeklerini yok eden sizin kararınızmış.

  Tek sorum olacak: Hiç bir arkadaşınıza normalde (Normal ne ise artık) ceza verirken sırf arkadaşınız diye görmezden geldiniz mi? ...

  Aynı tas aynı hamam :) 2009 da dürüst olacaz diye el emeğiyle oynadığımız oyunda

  BİZE GÜVENİN yazıları aklıma geliyor.

  yatacak yeriniz yok...
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş