Pushing Kuralı Güncellemesi

Konusu 'Tartışma / Görüşler' forumundadır ve sindbadmoscow. tarafından 13 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Pushing Kuralı Global olarak Kalmalı mı yoksa Eski sisteme mi dönmeliyiz?

 1. Olduğu gibi kalsın

 2. Eski sistem geri gelsin

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Öncelikle pushing cezasında haksızlık olduğunu düşündüğünüz an supporta başvurabiliyorsunuz. Bir çok pushing cezasını detaylı olarak incelediğimiz gibi bu konuda istismar olduğunu tespit ettiğimizde pushing cezasını iptal edip hesabı eski haline çevirmektekteyiz. İtiraz yapmışsa ve bu konuda istismar söz konusu değilse aşağıdaki yazımı okumaya devam ediniz.

  Pushing destek ekibi için artık gereksiz süre harcatan ve destek ekibinin diğer oyunculara yardım etme süresini arttırmaya ve diğer sorunların çözüm süresinin uzamasına neden olan bir kısır döngüye dönüşmüştür. Biz bu konuda sizden daha çok şikayetçi durumdayız.

  Global kurallarımıza göre bir gün içinde bir oyunucuyu 10 defadan fazla kesmek pushing kuralı ihlali oluyor ve cezası ona göre veriliyor. Tüm bunlar kayıt altına alınır ve buna göre ceza verilir. Bu ceza iki tarafa da eşit bir şekilde verilmektedir. (Bkz.Oyun Kuralları) Arkadaşınız bu kuralı ihlal etmiş ise ceza alması muhtemeldir. Ama burada durduk yere ceza verdiler diye feryat etmenin anlamı yok. bu cezalar eğer haksızsa zaten geri alınıyor ki bu cezaları destek ekibi değil oyun üst yönetimi olarak ben ve Artemis vermekteyiz. Dediğimiz gibi itirazlara göre detaylı inceleme yaptığımız pushing olaylarında eğer tespit ettiğimiz şekilde istismarlar mevcut olursa gerekli düzeltme işlemlerini her kim olursa olsun yapmaktayız.

  Bir çok oyuncu (özellikle yüksek levelli ve bilinir klan oyuncuları) yan hesap açarak bir oyuncuyu pushing kurallarını ihlal edecek şekilde kesmekte ve başka bir hesapla supporta ticket açarak oyuncuyu banlatma gibi oyun etiğine aykırı bir biçimde sahtekarlığa girişmiştir ve halen bu şekilde girişimlere devam edenler var. Bu oyun kurallarına istismara girmektedir. Daha önce bir çok konuda bu durumu dile getirdim ve açıkça uyarmıştım. halen vazgeçmeyenler var (ana hesapları bu durumdan ceza alsa dahi). Bu durumdan dolayı kuralın kaldırılması söz konusu bile değil. Ancak Artemis adminimizin belirttiği şekilde bu global kural artık normal oyuncularında görev yapmasına engel olmaya başladı. Yoksa bu kural hangi ülke veya global sunucuya giderseniz gidin aynıdır. Global adminler ve diğer ülke adminleri bizden daha acımasızlar belirtmem gerek, 11 kesim yapmışsanız ve şikayet edilmişseniz , 11 kesim gördükleri an hiçbirşeyi göz önünde tutmadan direkt ceza veriyorlar. Biz bile bunu incelerken +1 yanılma payı vermekteyiz. Bu kadar detaylı inceleme destek ekibini daha doğrusu son nihai kararı verecek oyun yönetiminin karar verme süresini normal olarak uzatmaktadır.

  Son olarak; bu başlık altında lütfen sadece bu kural hakkındaki düşüncelerinizi dile getiriniz. Ceza itirazlarının muhatabı support ve dolayısıyla en son olarak ben ve Artemis'tir. Ayrıca tüm oyun topluluğunun mantıklı düşünceye yönelmesini öneriyorum. Suçu suç işleyerek önlemenin mantıklı bir açıklaması yoktur. İçimizden hiç kimse bir arkadaşı adam yaralamadan bilmem kaç sene ceza aldı diye " aa nasılsa bu kadar ceza veriyorlarmış" diyerek gidip kimseyi yaralamaz. Kurallar herkesin uyması içindir. BOT konusu artık teknik bir mesele olduğu için uzun yıllardır teknik ekip harici hiç kimse (tüm ülke sunucularının üst yöneticileri de dahil) herhangi bir ceza verme yetkisine sahip değil. BOT yasaklamaları zaten tek tek değil toplu olarak yapılmaktadır. Zaten şu anda teknik ekip zaten botları tespit edebilmekte, önceki aylarda bu şekilde tespit edilen tüm kullanıcılara bir mail atılmıştır ve muhtemelen 2018 yılı içerisinde bu konuda yasaklamaların başlayacağını şahsen düşünüyorum. Bu konuda resmi duyuru henüz yok ancak şu andaki gidişata göre düşüncelerimi söyleyebilirim. Bu sorunun tek şikayetçi ülkesi Türkiye değil zaten bu artık darkorbitin global sorunudur. Başka ülkelerde de bizim gibi bir çok oyuncu zaten şikayetçi. BOT konusunda ne Artemis'in ne de oyun yöneticilerinin bir sorumluluğu var. Bu durum sizden çok bizi sinirlendiren bir durum olsa da şu anda bu konuda beklemekten başka yapılabilecek pek birşey yok.
   
 2. 10 gemi kesince pushing oluyor ama bir çok oyuncu aynı gemiyi 10 ve üzeri defa imha ediyor zaten ama cezaların yeterince olduğunu zannetmiyorum. Neden ceza verilmiyor dememin sebebi hangi geminin ne kadar hangi gemi tarafından kesildiği takip edilmiyor olsa gerek. Şikayet üzerinden inceleyip kontrol edip emin olduktan sonra ceza veriliyor ancak kesen kadar kestirende suçlu olduğu için 2 gemide ceza almalı ki öylede olduğunu biliyorum.

  Bana kalırsa global kurallar geçerli olması gerekiyor. Kesinlikle bu uygulamada esneklik olmamalı. Ayrıca bu zamana kadar yaptığınız esneklikle ceza vermediğiniz oyuncuları hangi hakla görmezden geldiğiniz merak ediyorum? Şirketin bundan haberi varmı bunu merak ediyorum? Şirketin bilgisi dışında kime ne derece bu esnekliği sağladınız ve kendi elemanlarınız ve yakınlarınıza ayrıcalık tanıdınizmi biz bunu bilemeyiz ama kafanıza göre kuralları esnetemezsiniz.
   
 3. Kuzey haklı sırf haksızlık yaşadın diye bot kullanamazsın ne olursa olsun karşı olduğun bir şeyi kullanırsan seninde niyetin varmış demek ama bir şeye dikkat ediyorum sıralamadaki 4 kişi bot kullanmakta bunu kanıtlarsam banlarmısınız banlayamazsanız bile teknik ekibe aktarın banlansınlar hak edipte orda olamayan insanlar var benim 9 aralık gecesi irislerim patladı 6 lvllerdi en az ben irisleri tamamladıktan sonra supporttan mesaj geldi geri verilebilirdye satsam 6 seviy e geri verir misiniz :D
   
 4. cok haksızlık yaptınız bu konuda kuzey. hiç bir acıklama yapmadan diğer serverlar öyle diye banladınız bizide. düşman oyuncu keserken not defteri acıp sayar olduk
   
 5. 2.Seçenek yani eski sistem oyum bazıları kendi gemisini yakalanmadan 1000 den fazla kestiklerini duydum şok oldum 10000 görevinin 10 günde bitmedi demek bazılarıda kendi gemilerini günde 3000 olarak 3 - 3.5 günde görevleri bitirdiklerini duydum :D
   
 6. sa oncelıkle pusıng bıle bıle ust uste gemı kesmye denır sen 24 saat gemıyı bota at kutu toplat adam senı bellı aralıklrala kesıyosa o ban sebebı olmaz oyle sacmalık olmaz benım oyun surem uzun 16 saat oyunda kalıyorum ve sureklı harıta harıta dolasıp adam kesıyorum ben kımı aklımda dudacam a bunu 10 defa kesdım sunu 9 defa kesdım ozaman darkorbıt yonetımı kutu toplayanları bot kullananları banlasın bıze haksızlık yapmasın ben her oyuna gırdıgımde not defterı alamam sunu bu kadar bunu bu kadar kesdım dıye boyle sacmalık olmaz saygılarla ex
   
 7. sayın artemis herkez gibi bende eski sistem taraftarıyım ki size beni banladığınızda da defalarca söylediğim gibi bu kural mantıksız, oyuncuların savaşma isteklerini köreltiyor herkes korka korka savaşıyor, acaba 10 defa oldumu ettimi. savaş esnasında bu hesaplama bi hayli zor oluyor. tabiki eski sistem en mantıklısı. Önemli sorun şu! aniden uygulamaya başladığınız bu pusing madurları hakkında bir daha üzerinde durup durmayacağınızdır. ben şahsen ilk günden beri bu cezayı kabul etmediğimi bildirdim size defalarca bunun sonunda oyuncuya verilen değeri görüp oyunu bıraktım. Beni ve bir cok madur kişiyi tekrardan kazanmak istiyorsanız ki bu sistem ile verilen cezalardaki geri bildirimlerden de anlıyacağınız gibi bi cok şikayet gelmişti.
  Sizden biz oyuncular olarak tek ricamız iyi niyetli oyuncuları desteklemeniz. tekrar inceleme yapıp bu konudaki madur kişilerin tp şp yüklemesini geri yapmanızdır.

  #ADALETLİBİROYUNİSTİYORUM
   
 8. peki adminim puşhing banı atılmadan önce sizler tarafından bu 2 geminin ipleri kontrol edilse aynı ip üzerinden oynandığını veya 2 ip den herhangi birinini diğer gemiye girip girmediğini kontrol edip banlasanız daha mantık çerçevesinde gelişen bir sistem olmaz mı 40-50 milyar tp si giden 1.5 milyar şerefi giden adam var yorumlarda ya gözünüzü seveyim albay gemi yapıyor adamın kaybettiği ödüller
   
 9. geçende 4-4 haritasında spacebal varken bir oyuncuyu 14 kere kestim. ödül vermeyen son 4 kesimde de yanlışlıkla ben sıktım klan arkadaşlarım kestide bana yazdı. 14 ten sonra elemanı daha fazla kesmemek için savaş zevkini orada bırakıp haritadan çıkmak zorunda kaldım. yetmezmiş gibi chattende kestiğim eleman "14 kere oldu biraz daha keste gemin pushingden gitsin" diyerek beni tehdit bile ediyor oldu. bir savaş oyununda böyle saçma bir kural oluşu gerçekten büyük hayal kırıklığı. zaten oyuncu sayısının azaldığı artık tükenme noktasına gelmiş vaziyeti yaşarken gün içerisinde sürekli aynı kişilerle savaşıyoruz. oda 10 kesip kesilmekten sonra acaba pushing yer miyim korkusuyla oyundan çıkış atmak zorunda kalıyoruz. hele ki klanımızda birçok rütbeli gemi var birlikte 1 saatlik savaş bile yapamaz durumdayız. adamlar korkuyor aynı gemi üst üste rütbeli gemimize yazınca çıkmak zorundayım cümlesini duymak istemiyoruz. alacağımız 2 gram zevkimizide bu kural dolayısıyla öldürüyorsunuz.

  bu arada artemis seni görmüşken şunuda haykırmak istiyorum.. x-7 haritalarında dolaşan otomatik yaratık kestiren arkadaşlara lütfen artık gerekli işlemi yapınız. bu botu üretip satan siz olduğunuz için mi yakalamıyorsunuz yoksa gerçekten çok profesyonel üretildiği için mi yakalayıp banlayamıyorsunuz bilemiyorum ama artık bunada dur deme zamanınız gelmedi mi? eğer legal olarak görüyorsanız bu yaratık kestiren zımbırtıyı bizde alalım. elle kasmaktan bende mutlu değilim. lakin banlanabilir korkusuyla ben aylardır atmıyorum ama aylardır bu korkumda tamamen boş bir hayal kırıklığıyla sonuçlanıyor..
   
  Son düzenlenen: 15 Aralık 2017
  KİNG_SONER_FB bunu beğendi.
 10. kuzey ve artemis gördüğünüz üzere kimse bu konuyu tastik etmiyor. oyun zevkini batırıyor. savaşmayım diye oyundan cıkmak nedir??ya da not defteri acıp kimi kaç defa kestim diye saymak?? bu oyun buraya gelmemeliydi! bir an önce bu hatadan dönülmesini rica ediyorum.

  #ADALETLİBİROYUNİSTİYORUM
   
 11. Merhabalar

  Gördüğünüz üzere bizde sizler gibi aynı fikirdeyiz, bu başlığın amacı da oyuncuların fikirlerini de alarak düzenleme yapılmasını sağlamak.

  Şahsen ben pushing kuralının sadece saldırı sayısına veya saatine göre endekslenmesi taraftarı değilim. Bu kural yukarıdaki şikayetler gibi bir çok oyuncunun mağdur olmasına yol açtı. Bu konuda merkeze global anlamda da şikayetler yapılmıştı ve etkinlikler de bile pushing kuralından dolayı sorunlar yaşanmıştı. Bu yüzden daha çok detaylı ve geniş kapsamlı bir kural olması için çalışma yapıp merkeze sunacağız kabul görür ise ayrıca bu konuda duyuru Artemis tarafından yapılacaktır.
   
 12. bu konuda işlem yapmamız kurallar gereği zaten yasak. İtiraz için supporta ticket açmak zorundasın ancak kural değiştikten sonra eski kurala göre verilen cezaların kaldırılması veya silinmesi söz konusu değildir. Kurallar geriye doğru işlemez çünkü. Daha önce belirttiğim istismardan dolayı mağdursanız şikayetinizi supporta yapın tarafımızdan incelenir.
   
 13. Mcqeen

  Mcqeen User


  14 kere kesmissin yetmiyor mu? Bana da cubikon 1 vru 1 eic 2 kişi tam 9 kere kestiler ve tortu gemim var karşı taraf goli kaçıyorum ama 2 buz vuruyorlar. Seni böyle rahatsız etseler ne dersin? 1 kere daha kesse ikimizde 2 hafta ban yiyecektik bana koymaz ama ona koyar.
   
  xxkubixx bunu beğendi.
 14. KUZEY ADMİN sizde bizde biliyoruz ki bu yanlış bir uygulama oldu bir cok kişinin tp şp si gitti coğu bu durum karşısında oyunun adaletine olan inancını kaybedip oyunu bıraktı. er ya da gec bu uygulamanın yanlış olduğu konusunda hemfikir olacağımız aşikar.

  Önemli olan soru bizim kesilen tp şp miz ne olacak ?? oyunu ciddi anlamda sarsan bu kural yüzünden ceza alan bizlere kestiğiniz tp şp yi geri yükleyecekmisiniz önemli olan bu. bizlerin o kadar siteminden sonra siz oldu bittiye geldiniz demezsiniz heralde ??

  BU KURALIN İLK MADURLARI OLARAK bir cok defa bildirdik supporta bu durumun oyun anlayışına ters olduğunu. bir anda banlamalar oldu ki ben şu zamana kadar 99 küsür bin gemi kestim pusing varsa sınırsız kapayın gemiyi sıkıntı yok o derece içim rahat.

  adaletli oyun anlayışı içinde olmanızı ve yapılan bu yanlış sonucu kesilen puanlarımızı geri istiyoruz

  #ADALETLİBİROYUNİSTİYORUM
   
  Son düzenlenen: 15 Aralık 2017
 15. admin size sormak istiyorum ornegin cubi ksiyorum kasilmaya calisiyorum dusman sirkette baskina gelmis herseferinde cubide gelip saldırıyor adami 9 defa kestim diyelim benim haritamda 10 defa kesmim pusing olmasin diye kendi haritamdan cikip benmi ayrilayim yoksa porta kacip adamin benim sirketten oyuncalari kesmesinimi izlim bide baskina dilde bu adamin cubiye kaslmaya geldigini dusunursek oyundan cikmam yada baska haritada kasilmaya gitmemmi lazim mantiklimi sizce bu durum siz diyosunuzki evinde otur yabanci biri geldiginde ceketini al evinide yabanciya birak cik

  kuzey adminim aklima takilan bisey daha var en son oyuna ne zaman girdiniz haritalari ne zaman dolastiniz sanirim 2012 falan olmasi lazim cunku hep oyuncular botlarin kesiminden bahsetmis botlari karistirmamaya calismissiniz haritalarda gezmis olsaydiniz oyunda botlar veve pusing icin belirledigin 10 rakami kadar online oyuncunun oldugunun farkina varirdiniz eskiden baskina cikilacagi zaman butun destekler vs cekilir hazirliklar yapilirdi simdi ise baskina cikim diyon kimseyi bulamayinca dusman haritasinda cubi kesiyoz bu zamanlarin baskini diz tortuyu avci konfide rsb beyazda sıkma x1 ile pvp git baskin ver karsilik veren olmaz merak etme
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 16 Aralık 2017
  Cillos™ bunu beğendi.
 16. kuzey admin gördüğünüz üzere durum bu. pusing sistemi olmasın demiyoruz tabiki ama bizi oyundan cıkış almamıza kadar giden bu oyun sistemini sacma buluyoruz. arkadaşın da dediği gibi oyunda belli başlı oyuncular var ve sürekli onlarla savaş içerisindeyiz.

  bu durumun bir maduru olarak kesilen tp şp mi geri talep ediyorum.

  #ADALETLİBİROYUNİSTİYORUM
   
 17. uLaS[AmeD]

  uLaS[AmeD] User

  yeni kuralda çok haksızlıklar olduğuna suistimaller olduğuna inanıyorum o yüzden eski kurallar gelsin dedimm
   
 18. sıralama gemileri tehlike altında 10 sayısı değiştirilmeli ayrıca bundan önceki banların telafilerininde olmayacağını varsayıyorum heralde onları geri iade etmezsiniz... saçmalık olur banı yiyen yedi yapmasaydı dikkat etseydi ama böyle dikkat ederekte oyun oynanmıyor malesef.
   
 19. bence sayısı 16-17 ye falan çıkarılsın görevi olanlar eğer doğru gemiyi kesiyorsa pushing yesin yani atıyorum adamın vega görevi var gidip goli kesmişse ondan pushing yemesin aynı gemiyi aynı gün içerisinde 16 kere falan kesiyorsa o zaman pushing cezasını verin gitsin veya şöyle birşey yapabilirsiniz 7-8 kesmeden sonra hiçbir şekilde ne görevi yazacak ne tp şp rütbe falan verecek artık ondan sonra kesmek keyfi olacak ama görevede yazmayacak hiçbir artısı olmayacak böyle birşeyde olabilir
   
 20. Cillos™

  Cillos™ User

  Olduğu gibi kalsın oyu verdim ama bence pushing tamamen kaldırılmalı. Belli bir sayıda kesimden sonra (5-10 gibi, siz karar verirsiniz) kesen oyuncu hiçbir şey kazanmayacak. Görevine işlemeyecek, rütbe puanı almayacak, tp-şp almayacak. Tabii bu durum klan savaşı olan oyuncular arasında veya düşman şirketlerden olan oyuncular arasında geçerli olacak. Aynı şirketten bir oyuncu diğer oyuncuyu belli bir sayıdan fazla keserse bir dahakine o oyuncular birbirlerine saldıramayacak. Böylece bir oyuncunun diğer oyuncuya sürekli saldırarak oyunu oynatmamasının da önüne geçilmiş olur.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş