Geri bildirim Pushing Sistemi Hk.

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve [™_SALA√¯AT•GETİR_™] tarafından 15 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

1. Daha önceden konu açmış olan bir arkadaş vardı. Kendisi aynı şirkette bulunan bir oyuncu tarafından devamlı olarak imha edilmiş. Herhangi bir avantaj sağlama durumu söz konusu olmadığı halde bilakis karşı taraf eksi şeref alarak rütbe kaybettiği halde karşılıklı şekilde ceza almışlardı.

Tanımda da belirtildiği gibi ''PUSHING hangi yöntemle kullanılırsa kullanılsın oyun içinde haksız biçimde puan yükseltme ,avantaj elde etme işlemine denilir.'' burdan çıkardığım sonuç adminler bu sistemi işine geldiği şekilde kullanabiliyor. Kimbilir kaç tane oyuncu bu sistemle haksız şekilde ceza aldı.

Adminlerimizin bu durumu cevaben verdikleri yanıt; Oyun oynatmamaya yönelik girişimleri engellemek amacıyla yine ceza uyguladıklarıydı. Yani zayıf oyuncular, sağlam ve güçlü oyuncular tarafından sürekli olarak ezilmesin. Sağlam oyuncular pushing sisteminin farkında olup zayıf oyuncuları bir noktadan sonra imha etmeye devam etmemesi için engel oluyor demek istiyorlar.

Buna cevap olarak adminlerimizin pushing'in tanımını tekrar okumalarını isteyeceğim. Artık anlamanız gerekiyor, kural tanımının dışında herhangi ceza meşru değildir.

Ayrıca bahsettikleri durumda çözüm olmuyor. Yinede sağlam oyuncular zayıf oyuncuları imha etmeye devam ediyor. Zayıf oyuncunun menfaatini korumak için deniyor ancak imha edilen o olduğu halde zayıf oyuncuyada ceza vermekten geri durmuyorlar.

Bir çok oyuncu pushing'in ne olduğu hakkında bilgi sahibi değil. Bir çoğu pushing'in yalnızca aynı İP, bilgisayar üzerinden aynı kişiye ait
    hesapların birbiri ile etkileşim haline girmesinin neden olduğunu sanıyor.

Pushing ihlalinin gerçekleşmesi için belirli imha limiti var. Bu sayı adminler tarafından gizli tutuluyor. Sebebi ise bu sayısının bilinmesiyle oyuncular bu durumu kötüye kullanıcakmış.

Günlük yaşantımızdan basit bir örnek vereceğim;Otoyollarda kilometre sınırı 120'dir. Bunu yol kenarlarında levhalarda da görebiliriz. Bu kuralı görüp buna uymamız, icap etmemiz gerekiyor.

Aynı şekilde pushing'inde kaç imhada ihlale sebep olduğunu bilip ona göre vaziyet almamız gerekiyor.

Bunun gizli tutulmasının merkez yönetimin bilgisi dahilinde olup olmadığını merak ediyorum açıkcası.

Buraya kadar pushing sistemi hakkında şikayetimi dile getirdim, yazıya döktüm.

Bu konuyla ilgili çözüm önerime gelirsek;

Madem puan yükseltme, avantaj elde etmek için kullanılıyor. Zayıf oyuncuları sağlam oyunculardan korumak için uygulanıyorsunuz. O vakit bir imha sayısı belirlensin ve tıpkı galaktik çekişme etkinliğinde olduğuna benzer şekilde aynı oyuncu tarafından belirlenen sayıda imha gerçekleştiğinde o iki oyuncuda saat sıfırlanıncaya kadar birbirlerine ateş edebilmeleri mümkün olmasın.

Çözüm bu kadar basit ve eminim ki bunu onlarda merkez yönetimde düşünmüştür. Ancak pushing ceza sisteminin adminlerin elinde bir silah görevi gördüğünden bu yetkiyi onlarda bırakmak istiyor olabilirler.

Bu yazımda sakıncası yok ise burada kalsın. Sistem ile alakalı şikayetim, eleştirim, çözüm önerim bu şekildedir. Bu yazıyada eminim adminlerimizin söyleyeceği iki kelam vardır... :)

Konuyuda lütfen benzer konular ile birleştirmeyin. Konu kendi açtığım konu üzerinden ilerlesin istiyorum.

Hepinize iyi oyunlar...

Son düzenlenen: 15 Kasım 2019
  2. KomediaN

KomediaN User

Merhaba, benim konumdu o dediğin şey :p çok aşşırı saçma bir olay ve Artemis tarafından bana oyunu kapat dışarı çık gez denmişti :)
    söylüyecek sözüm yok.
    Artık vazgeçtim bu sistemlerden.Adam citadel ateş çek özelliği ile ezik gemisi ile sağlam geminin ateş çekini alıyo 15 kez kendisini patlatıp sonra pushing diye bildiriyo :D

3. Gerçekten böyle bir yanıt verdilerse aldıkları bu tutumu kınıyorum. Ciddiyet ile söylenmişse eğer görevine ihanet etmiş oluyor. Kaldı ki şaka dahi, espriyle karışık şekilde bile bu söylenmişse bile bu tutumu şirketinde hoş karşılayacağını düşünmüyorum.

Takım lideri, admin, moderatör(Yönetici, yetkili) bu görevleri yürütürken oyuncuya hizmet etmekle, oyunda ve oyuna ait platformlarda düzeni sağlamakla yükümlüdür. Şirket ve toplulukların görevleri, çalıştıkları süre boyunca oyuncuları memnun edecek şekilde oyunu canlı, diri tutmak ve geliştirmek zorundadır.

Türkiye takım liderinin oyunculara karşı bu şekilde konuşması kabul edilebilir birşey değil. Size vermiş oldukları cevabın bir üst seviyesi sizi bu oyundan kovmak anlamına geliyor. Oyunla ilgili sıkıntılar nedeniyle bir oyuncu mağdur oluyor ve kalkıp oyuncuya oyundan çıkınız yanıtı veriliyor.

Gülermisin? Ağlarmısın? Burda hepimiz oyuncuyuz. Eminim bir çoğunuz darkorbit haricinde farklı oyunlarda da oynadınız. Kendi adıma konuşmam gerekirse daha önce İndirilebilir, web tabanlı, online, multiplayer oynadığım hiç bir oyunda bir yöneticinin oyuncuya karşı böyle konuştuğunu görmedim, şahit olmadım.

Son düzenlenen: 15 Kasım 2019
  4. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Sizin de mesajınız içerisinde belirtmiş olduğunuz gibi,
    Bu doğrultuda eğer bu sistemin detayları paylaşılmış olsa idi bu sınırı aşmayacak şekilde bu sistemin istismarı ile haksız kazanç sağlayacak oyuncular mevcut olabilirdi.

Açıkçası ben de Merkez Ekip'in haberi olmadan keyfi uygulama yapabileceğimizi nasıl düşündünüz onu merak ediyorum. Pushing Sistemi, hangi durumlarda ihlal edileceği, cezalarının nasıl olması gerektiği her ülke takımında ilgili görevlilerin eş değer bilgilere ve yetkilere sahip olduğu bir durumdur. Bir ülke detay paylaşırken diğer ülkenin paylaşması gibi bir durum bulunmamaktadır. Oyuncu hesaplarını ilgilendiren hiçbir konuda hiçbir takımın keyfi uygulaması bulunmamaktadır. Yapılan bütün işlemler Merkez Ekip'in istediği şekilde gerçekleşmekte ve düzenli olarak da raporlanmaktadır.
    Konuyla ilgili endişelerinize raporlarımızda yer vereceğiz.
    Buradaki konu tam da bahsetmiş olduğunuz duruma çözüm üretebilmek adına açılmıştı. Destek olarak gerçekleşmesine yardımcı olabilirsiniz.
    Görüşlerinizi belirtmekte özgürsünüz elbette ancak ICM'lik gibi bir görevin getirisi olan sorumlulukları ve yapılması için uğraşılan değişiklikleri tam olarak bilmeden yapmış olduğunuz yorumlar gerçeği yansıtamayabilir. Şikayetleriniz ve önerileriniz düzenli olarak iletiliyor, hatta Artemis'in kendisi oyundaki pek çok sorunun çözümü adına öneriler sunuyor ancak bunların gerçekleşebilmesi tamamen Merkez Ekip'in inisiyatifine kalmış durumlardır. Her gün üç farklı takımı yönetmek ve bu takımların işleyişlerini takip etmek, Türkiye oyuncularının sorunları ile ilgilenmek ve bunların çözümü için uğraşmak, bunların yanında benim bile bilemeyeceğim pek çok yönetimsel işin arasında "Şu oyuncu beni defalarca patlattı napayım?" sorusu karşısında biraz oyundan çık, gez dolaş, şahsi görüşüm olarak kabul edilebilir bir öneri olmaktadır. Çünkü unutulmaması gereken şey şudur ki sizlere bu öneri verilmiş olsa dahi arka planda bu sorunun çözümü adına uğraşılmaktadır. Bu nedenle hayatınızın her alanında bir kişi ile ilgili görüşlerinizi belirtirken karşıdaki kişinin durumunu da nispeten anlamaya çalışın lütfen. DarkOrbit Türkiye Ekibi olarak bizlerin tek temennisi ve uğraştığı şey siz oyuncuların zevk alabildiği bir ortam oluşturmaktır.

İyi forumlar.

Ataaa, .Paradoks. ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. sindbadmoscow.

sindbadmoscow. Community Team Team Darkorbit

Merhaba,
    Bu konudaki düşüncelerimi (abartarak ifadece edeceğim belki daha iyi anlaşılır olur artık diyerek) belki bin defa açıkladım. Bu nedenle tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak ve de yazıya dökmek istemiyorum takdir edersiniz ki. Ancak sizin vesileniz ile burada son bir defa daha deklare etmek isterim. Bu nedenle yazımın en sonuna ekleme yapacağım.

Evet Dedim :) keşke konuşmadaki karşılıklı söylemlerimizden de paylaşmış olsaydınız lakin o zaman bu sözü size ekipten gelen bir cevap olarak verdiğimi de belirtmiş olurdunuz ve amaçsız bir şekilde beni hedef göstermeniz en azından benim nezdimde böyle görünmezdi!
    Bazı şeyleri size tüm samimiyetim ile bu şekilde bize cevap geliyor ya da bize söylenen bu şekilde diyerek aktarmakla ne kadar büyük bir hata yaptığımı bana yeniden hatırlattığınız için teşekkür ederim, ancak sizin bu açıklamanıza rağmen diğer arkadaşlarımızın hala şeffaf bir şekilde bizim nasıl yanıtlar aldığımızı öğrenmeye hakları olduğundan bu tutumumdan vazgeçeceğimi düşünmüyorum. Burada ki art niyet sizin kendi - üzülerek belirteceğim- kötü düşünceniz olduğu için bundan sonra size karşı çok şeffaf bir cevaplama yapabileceğimi sanmıyorum çünkü olayı çok farklı taraflara çeviriyorsunuz.

Şahsen görevime ihanet ettiğimi düşünmüyorum, açıkmamaı bir önceki cevabımda yazdım okumanızı rica edeceğim.

VE... GELELİM GENEL OLARAK KONU İLE İLGİLİ SON KEZ YAPACAĞIM AÇIKLAMAMA...

Bu kural yeni bir kural değil, her yıl değişen bir kural da değil. Ben 2015 yılında bu firma ile çalışmaya başladığım zaman bu kural vardı. 2015'ten günümüze kadar firmanın moderator takımlarına gönderdiği kurallarda ortalama 1,5 yılda bir güncelleme olur ve PUSHING kuralı geçtiğimiz 4,5 yılda hiç değişmedi. Bir noktası bile değişmedi. Yalnızca bu sene Galaktik çekişme için farklı bir kural uygulanmaya başlandı o da sadece o etkinlik süresince geçerli olan bir kural olup geneli kapsamamaktadır.

Yani ben buraya 15 kesim de desem 8 kesim de desem atıyorum 100 kesim de desem, pushing yapan/yaptıran hesapların genel olarak seviyelerinin 19 ve üzeri olduğunu düşünürsek zaten kuralı isimleri kadar iyi bilen insanlar olduğundan son derece eminim.

Kaldı ki oyuna başlayan herkes kuralları okuyup kabul ettiğini beyan ederek başlıyor ve rakam verilmese dahi bunun yasak olduğu açıklamalı bir şekilde belirtilmiş durumda. Sizleri tenzih ederek söylüyorum ancak her cinliğe kafası çalışan bir kişinin sadece bu kuralı bilmiyor ya da anlamıyor olması mümkün müdür?

Burada ingiliz forumunun pushing açıklamasını
    Burada ise Alman forumunun pushing açıklamasını görebilirsiniz.

Onlada ve bizde ve kuralların içerisindeki ortak nokta pushing için bir sayı verilmemesidir.

Şimdi daha da genel bir soru yönelteceğim, nasıl kendi kafamıza göre davranabildiğimizi düşündüğünüzü gerçekten merak etmekteyim. Sevgili arkadaşlar, burada ben dahil her görevlinin yaptığı her işlem log kaydı ile tutulmaktadır. Bir oyuncuya herhangi bir ceza verirken o cezaya dair bilgileri not olarak hem kendi dilimizde hem de ingilizce olarak belirtmekle yükümlüyüz :)
    Yani ortalığı karıştırmak için kuyuya atılan taşlara biraz dikkat etmenizi rica edeceğim lakin firma bazında bu söylenenler sadece oyuncuların "yine söylenmesi" olarak algılanabilmektedir.
    Bu nedenle ben her zaman elinizde kant varsa lütfen iletin diye boşuna demiyorum.
    Ayrıca zaman zaman hatalı atıldığını gördüğüm cezaların da iptalini bizzat ben yapıyorum.

Birilerini suçlamak istiyorsanız lütfen önce kendi oyun stilinize bir bakın derim, çuvaldızı bir kendinize batırın bakalım gerçekten hatanız yok mu? Gerçekten bir hatanız yoksa ben zaten her zaman sizin tarafınızda olarak verilen cezanın iptalini sağlıyorum.

Minerva'ya da teşekkür ederim. Çok güzel bir cevap vermiş benim nezdimde sizlere.

Bu kadar yazımın ardından adım gibi biliyorum ki olay yine başka yerlere gidecek ve yazdığım cümleler okunmadan aradan cımbızla bazı laflar çekilerek bu postn altında gereksiz tartışma konuları açılacaktır.
    Konuyu açan arkadaşımıza tüm samimiyetimle belirtirim ki daha dün de söylemiş olduğum gibi, onaylamadığım bir sistem olmakla birlikte uygulamak zorunda olduğum bir sistemdir bu. Ve firma değişti/iptal edildi demeden de hiç bir ülke takımı bu kuralda değişiklik yapamaz, kendi kafasına göre uygulamaya koyamaz.

Hepinize sevgiler.

6. Se7en

Se7en User

bota bir el atılsa fena olmayacak sayın atretmis her yer bot nasıl görmzden geliyorsunuz bunca zamandır saskınlık icindeyiz 1 cözüm yapılacak deniyor ama nerde nerde ömrümüz yetmeyecek bu gidişle :))))

7. Eski

Eski User

''Yalnızca bu sene Galaktik çekişme için farklı bir kural uygulanmaya başlandı o da sadece o etkinlik süresince geçerli olan bir kural olup geneli kapsamamaktadır.''

Şu kısımla ilgili değişen şey nedir? Bir açıklama yapar mısınız? Çünkü Etkinlik görevleri için 5-3'te bot keserken pushing yemek istemiyorum.

8. Minerva

Minerva Guest

Merhaba,

Etkinlik nedeniyle alınan pushing cezasının süresi normal pushingden daha uzundur, hangi durumların pushinge girdiği ise paylaşılmamıştır. Bu nedenle siz her zaman yaptığınız gibi bir oyuncuyu fazla kesmemeye dikkat ediniz.

İyi forumlar.

Ataaa bunu beğendi.
  9. Ortak maplerde gorev yapmamızı engellemek isteyenler yuzunden pushinge zorlanıyoruz bu yuzden ban aldım ve iyi ki ban almışım diyorum bu sayede oyuna olan bagımlılıktan kurtuldum ve artık aileme ve cevreme daha fazla vakit ayırabiliyorum... Ban atan admin kimse her ne kadar ilk zamanlar kızmış olsam da simdi gerçekten tesekkuru borc bilip iletmek istedim .. Tesekkurler :)

Edit: Oyunu biraktim ben. Şu anda oyunu oynamaya devam eden arkadaşlara iyi eglenceler diliyorum :)

Son düzenlenen: 17 Kasım 2019
  10. Ağustos ayında bende pushing cezası almıştım ve 16milyon rütbe puanım malesef bir tıkla kayboldu. Bana iletilen bilgiden 29 Temmuz günü bir oyuncuyla 10'dan fazla etkileşimim olduğunu ve bu yüzden ceza aldığımı öğrendim. Ancak gemimin banı açıldıktan sonra ayın 29una dair tüm seyiri inceledim ve böyle bir durumun olmadığını kendi gözlerimle gördüm. Supporta tekrar bildirdiğimde pushing yaptığım söylendi defalarca. Elimden gelen hiç bir şey olmadı, olan 60 adet olan bl görevleri için harcadığım zamana ve paraya oldu :) ama hâlâ burdayım ve oyunu oynuyorum.. elden ne gelir ki

Son düzenlenen: 16 Kasım 2019
  11. sindbadmoscow.

Merhaba :)
    Daha 2 gün önce bir arkadaşımız için yabancı makamlar tarafından verilen hatalı ceza kararını kaldırmamış olsam bu dediğinize ben bile inanacağım. Yapmayın allah aşkına!
    Her neyse konuyu başlatan arkadaşıma samimiyetimle verilmesi gereken cevapları verdiğimr inanıyorum. Forum polemikler yaratmak için değil bu şekildr karşılıklı anlaşabilmemiz için kullanacağımız bir mecra olmalı ;)
    Hepinize iyi pazarlar diliyorum. Ailenizle vakit geçirin ;)

12. @Artemis. ablacım parayla destek cektım yaratık kesmek için adam citadeli kamuflede yanastırmıs yanıma bana ateş cek yapıp kendını patlatıyor suan porta yapıstım kaldım verdiğim para boşa gitti lütfen paramı geri verir misin ?? tabi ki vermeyeceksin :D bunları otur bir düşün istersen ortada cin gibi gezen adamlar varken ne siz kazanırsınzı ne biz yok olup gidecek bu oyun sonu cok yakın :) saygılarımla seviyorum seni ablam benim :)

13. sindbadmoscow.

Yani şimdi ne diyeyim :) ilk mesajımda bir cümlem var lütfen bir geri gidip onu oku.
    Bir de mesajımın son paragrafını oku lütfen..

Citadel konusuna gelince, sanırım yazın başında bu konu çok tartışılmıştı ve biz dahil bütün ülke yöneticileri bu konudaki siz oyuncularımızın söylemlerini ilettik.
    Ancak hep diyorum karar mercii biz değiliz. Sizlerin geri bildirimlerini iletiyoruz.

Böyle güzel havalarda lütfen ailenizle vakit geçirin :) unutmayın ki bu bir oyun, önemli olan sizlersiniz.

İyi pazarlar.

14. Labtek38

Labtek38 User

Ben de etkinliğe katılmıyorum sırf ceza alma riskini göze alamadığım için. Varsın etkinlik ödülü verdiğiniz çöp cephaneler sizin olsun. Gerçekten citadel ile insanları ceza aldırmak için uğraşan bu işi görev edinmiş insanlar var. Bu gemilerin banlanması da çözüm değil çünkü eminim 18 tane daha gemisi vardır böyle. Bu oyunda millet rakamlara tapar oldu. Sıralamdaki yerini yükseltmek rütbesini yükseltmek, klan savaşlarında savaşacak kişileri azaltmak. Çekememezlik kıskançlık diz boyu. 48 pro lazeri 50 milyon beyaz var ama bunları kullanmak için bile oyuna giresim gelmiyor. Düşük rütbedekiler yüksek sıradakileri kıskanıyor kimi zaman ama emin olun yüksek sırada rütbeli olmak çoğu zaman oyunu oynayamayacağınız noktaya geliyor. Keşke rütbeyi gizleme gibi bir seçenek olsa belki haritada rahat dolaşırdım.
    Ekleme: Başka bir oyuncuyu kesmen hiç bir avantaj sağlamasın ( saçma demeyin böyle oyunlar da var) Zaten bir adamı keserek alacağın tp şp yi yaratık kessen çok daha rahat alırsın. Savaşın motivasyonu karşı tarafın işine taş koymak olmalı. Ordan alacağın 3-5 puan değil. Görevlerde de pvp görevleri kaldırılsın. Bu oyunda çok köklü bir değişiklik ve rahatlama getirir. Gerçekten bu dinamiği barındırmayan oyunlar çok fazla ve gayet güzel pvp mücadeleleri yine de oluyor.

Son düzenlenen: 17 Kasım 2019
  15. sindbadmoscow.

Avantaj sağlama konusunda şu şekilde düşüncemi söylemek istiyorum. 6. Kesimden itibaren oyun içinde zaten uyarı çıkmaya başlıyor diye hatırlıyorum (hatalı isem affola) ve belli bir kesimden sonra zaten kişi herhangi bir avantaj sağlayamıyor.
    Bana her ne kadar bu kural biraz sizlerin deyimi ile saçma gelse de Darkorbit Oyun Yönetimi bu kuralı uygulatıyor.
    Bir diğer oyunumuz olan Seafight'ta ise pushing kuralı neredeyse hiç uygulanmıyor. Neredeyse deme sebebim şu, bazı kişiler diğer oyuncu arkadaşı gerçekten oynatmayacak şekilde batırıyor - mesela 100+ gibi bir batırmadan bahsediyoruz- ancak son 3 yılda bu kural belki 1 defa anca uygulanmıştır.
    Sizlerle aynı fikirdeyiz ancak kararı veren oyun yönetimi, bunu çok fazla suistimal eden oldu ki bu şekilde bir karar aldılar diye düşünmekten başka bir fikrim yok.
    Bir kaç ay önce bu konuyu yönetime taşıdım, sizin için yine taşırım benim için hiç sorun değil ve bunu seve seve yaparım.
    Ancak sizlerden ricam lütfen etkinlik süresince dikkatli olun.

İyi pazarlar

16. bizde bunu belirtiyoruz size ama sizin İnsiyatif mekanizmanız nedense etkili olmuyor. puşing kuralında takımın yani supportun insiyatifiyle bu kuralın uygulandığı söyleniyor ama gelin görün ki bu hiç bir zaman uygulanmıyor aksine sınırsız verilen haksız cezalarda cabası

17. sindbadmoscow.

Soner Bey siz bari yapmayın,
    Yanlış aldığınız bir banı bizzat ben düzeltmedim mi?
    Bakın insiyatif alınan konular ve alınmayan konular farklıdır. Pushing insiyatif alınabilecek bir kural değil. Kesin ve net çizgileri var, her ülke için global bir kuraldır ve bütün ülkelerde aynı kural uygulanır.
    İnsiyatif alınan kurallar ise kesin ve net tanımları olmayan, firma tarafından bölgesel olarak değerlendirilebileceği belirtilen kurallardır.
    Ancak görüyorum ki, sizlerle aynı fikirde olduğumu hemen her yanıtımda belirtmiş olmama rağmen, cevaplarımın okunmayıp sırf saldırı amaçlı yorum yapayım da gerisi önemli değil düşüncesi baskın durumda.
    Burada kendimi gayet net ve yalın bir türkçe ile anlaşılabilir cümlelerle ifade ettiğimi düşünüyorum. Sürekli aynı cevapları yazmaktan başka birşey yapmadığımı gördüğümden bu konuda daha fazla fikir beyan etmeyeceğim.
    Kötü düşünmek istiyorsanız buyrun düşünün, düşüncelerinize ket vuramam.

Minerva ve .Paradoks. bunu beğendi.
  18. ya arkadaşlar kiminle neyin tartışmasını yapıyosunuz anlamıyorum.bunların gerçek derdi haksız kazanç olsaydı şu ana kadar haritada herhangi bir bot görebilirmiydiniz?burada yorum yazan herkese gülmek istiyorum ama gülmek bile bosh size.

19. Mr.User

Mr.User User

Olaylara nereden baktığıyla alakalı sanırsam bu yorumlar.

Bir hikaye vardı,

Adminim ben değildim küfür eden, kardeşim gemiye girmiş o etmiş. Banımı lütfen acarmısınız.

Admin: Biz zaten cezayı kardeşinize verdik...

Ben şimdi 4-2 de kutu toplayan ve mışıl mışıl sahibi yatarken Botu mu oynatmıyorum keserek yoksa sahibini mi?

veya,

1-7 de hibrit toplamak için harcadığım zamanı cephaneyi ve hala cevap veremediğiniz tertemiz olan bu gemide %80 oranında soğuma denen bir ucube sistem tarafından mahkum kılınan ben,

Yatağında mışıl mışıl uyurken gemisi hibritleri toplayarak sabah kalktığında 20-30 Karantina kapısı hazır olarak her gün oyun oynayan beyfendiyi mi yoksa ben BOTu mu yok ediyorum.

Olay bu kadar basit ve yorumlanmasınada ihtiyaç yok.

Her zaman derim ve 4 yıl burda çalışmak gibi bir kriterede ihtiyaç yok bazı şeyleri görmek için.

Mouse hareketleri kaç kere ekrana tıklandığını veya istenilen bir verinin nasıl toplandığını BAŞARILAR kısmından zaten yetkisiz biz oyuncular bile görebiliyoruz.

Panel denilen yerden bir oyuncunun BOT kullanıp kullanmadığını anlamak için sanırsam her hangi Uzmanlık gerektirdiği düşüncesinde değilim.

Sonuç:
    GİŞ kurallarına göre PUŞİNG diye tabir edilen sistemin *-7 haritalarında oynayan tüm BOT kullanan oyunculara uygulamanızı bekliyorum.

çünkü,

Emekle oynayan oyuncuların oynatmıyacak şekilde oyalıyorlar.

Alın size Puşing yorumu ve buyrun uygulayın...

Saygılar.

NoT: Ben hala benim geminin 8-9 dakika içersinde neden soğumaya girdiğinin açıklamasını bekliyorum.

20. sayın artemis keşke bu kurallarınız herkes için gecerli olsa. 14-15 defa kesip puşing almayan sıralama gemileri görmezden gelinmese ki onlara yapılan da haksızlık bu işin başka boyutu, bize yaptırılmak istenen puşingde hemen kesin hüküm verip cezalandırmasanızda bir şey yapılıyorsa herkese eşit uygulansa keşke. ve hata yapabildiğinizin farkına varıp bazı puşing olaylarında yani sizin deyiminizle acık sayı verilmeyip belli bir kuralı olmayan bir yaptırım için kendi görüşünüzüde oyuna yansıtmanız. gidipte bir albay ya da general gemi görev haricinde kazanc alde etmek dışında birini 11 defa keserse cok bir puan etki etmiyor bilin istedim

yanlış aldığım banı düzelttiniz cünkü 2 hafta boyunca size gerekli delilleri sundum.
    şuanda da yanlış bir uygulama söz konusu bu yüzden cok kişi gereksiz ban aldı

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.