Pushing Sisteminin Suistimal Edilmesi

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve VUSLAT25 tarafından 7 Kasım 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. VUSLAT25

VUSLAT25 User

Lütfen en yetkili Admin sıfatıyla tanıdığımız Artemis Hanımefendi mesajla ilgilensin.Diğer Adminler dokunmazsa sevinirim.
    Eskilerin bir tabiri vardır,Tüfek icad oldu mertlik bozuldu diye. Darkorbiti yıllardır oynarım,eski zamanınıda bilirim şu andaki rezil halinede şahitlik ediyorum.Eskiden savaşlar adil düşmanlar mertti, Chatte küfürleşmeler yok denecek kadar az ve küfreden üyeyi klanından ihraç eden asil klan başkanları vardı,Şirket savaşları yaşanır başka şirketten gemiler klanlara alınmaz ve başka şirket gemisini klanına alan başkanlar kınanır o klana savaşlar açılır ve şirket savaşı olarak devam etmesi sağlanırdı.Sonradan teamüller ortadan kalktı,her klan her şirketten üye almaya başladı ve bir şekilde şirket savaşları klan savaşlarına dönüştü,tabi savaş dediysek savaşların rengide değişti,mertçe savaşların yerini namertlikler aldı,klansız gemiler türedi,pushing gemileri yapıldı,adam citadel aldığı rütbesiz yada eksi şerefli gemileri tamir rorbotu bile takmadan savaşlara getirmeye savaşın ortasında ateş çek yaptırmaya yada petler açık ve koruma modundaysa roket atarak kendini defalarca kestirip sonrada suporta bu adam beni keserek pushing yaptı yalanıyla başvurup mertçe savaşamadığı düşmanını sistem tarafından banlatarak namussuzca kazanç elde etme yöntemleri geliştirdi. Suportta seyire bakıp he bu adam bunu defalarca kesmiş diyerek olayın aslını astarını öğrenmeden yukarıda yazdığım namertliği göz önüne almadan gemileri banlamaya başladı.Savaş oyununda gemi kesmenin yaptırımımı olur.Namussuzca tuzaklar kurulurken emekler zayi edilirken uyuyan yönetimler ne zaman uyanacak ve bu *** karşı bir önlem alacak? Şerefiyle emeğiyle parasıyla oyunu oynayan insanları bu *** yem etmeye devammı edeceksiniz?Gemi görevlerini kaldırın,kesilen gemiden tp şp de gelmesin, pushing diye bir olayda ortadan otomatikmen kalkar.Bizde bu *** güruha gerekli dersi haritalarda veririz.Sizler bu *** safında durdukça namuslu oyuncular birer birer oyun sahnesinden çekilmek zorunda kalacak.Eşit olmak başka şey adil olmak başka şeydir.Eşit davranıyoruz derken adaleti katlediyorsunuz.Bu gidişe ne zaman dur diyeceksiniz? Yada diyecekmisiniz? Dediğim gibi biz tp-şp sinde yada görevinde değiliz.Gerekirse tüm gemi görevleri iptal edilsin.Ama bu meydan bu *** kalmasın.Ya adam gibi savaşmayı öğrensin yada *** yapacakları başka mecralara defolup gitmeleri sağlansın.Umarım derdimizi anlatabilmişimdir.Bundan sonrası sizin Almanyaya yazacağınız taleplere bağlı.İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 7 Kasım 2019
  2. _01_

_01_ User

oyuncuların birbirine yaptığı şeyler için de oyun yönetiminden mi açıklama bekliyorsunuz kardeşim

3. Adam ne diyor ? Sen ne diyorsun kardeşim ?
    Yukarıda bahsettiği işler hep yönetimin eseridir.
    Doğru dürüst bir kural koysunlar.Haa yapamıyorlarsa ki bana göre yapamıyorlar ve şu anda bütün işi ellerine yüzlerine bulaştırdılar.Düzeleceğide pek gözükmüyor.

eto125 bunu beğendi.
  4. bütün lazer toplarını kaldırcaksın oyundan sadece lf3 olacak ve cephane x1,x2,x3,x4,sab,rsb haricinde hepsinin kaldıracaksın bak gör nasıl güzel oyun geri geliyor, birliktelik saygı sevgi toplu büyük savaşlar hee bide uzun atlamayı da kaldıracaksın off tadından yenmez oyun...

5. bu hayalin şuanda ***** denen çakma darkorbitte mevcut bir şey hariç;birliktelik saygı sevgi :D

6. akifbingo

akifbingo User

botlar hakkında türk takımı birşey yapamıyosa bir yol gösterin merkez ekibe kullananları raporlayalım hiçbir yolu yokmu merkez ekibe ulaştırmanın

7. _HmOk_

_HmOk_ User

Anlayın artık bitmeyecek alışın botlarla oynamaya 7-8 yıldır böyle daha da düzelmez

8. _01_

_01_ User

ne diyor sen benden daha iyi anlamışsın bana da anlatır mısın? pushing gemileri, klan savaşları , chatteki küfürleşmeler , klanlarda çoklu şirket uygulaması. bunların hepsi oyuncuların yaptığı şeyler ne kural konulacak bununla ilgili oyuncular istediğine sıkamaz istediği gibi oynayamaz mı denecek? yönetimin pushing ile chatteki küfürler ile klanların çoklu şirket oyuncuları ile ne ilgisi var da yönetimin eseri diyorsunuz bu konulara? benden daha fazla oyun yönetimini eleştiren insan bulamazsın bu forumda ama yazdığınız şeyler mantıklı olmadığı sürece de destek görmez.

oyuncular çoklu şirket oyuncularını tek klanda toplayıp kendi şirketine sıkıyor. yönetim müdahale etsin

oyuncular pushing gibi illegal yollara başvuruyor 1 banlanıyorsa yerine 10 tane türüyor. yönetim müdahale etsin

chatte cm var iken iyilik timsali kesilen tipler cm yokken birbirine allah ne verdiyse sövüyor sayıyor. yönetim müdahale etsin.Kimse de demiyor ki acaba birileri bizim elimizi kolumuzu bağlamadan bir şeyi yasaklamadan o şeyin kötü olduğunun farkına varıp bir şeylere karar verebiliyor olsak mı , o zekaya sahip olmamız gerekmez mi acaba?

oyuncuların birbirine sıkıp gemi kesme görevi yapmasını bile eleştirmiş adam sanki vruya vru gemi kesme görevi veriliyormuş gibi, gelmiş bana o ne söylüyor sen ne anlıyorsun diyorsunuz kimsenin kimseye sıkmadığı karışmadığı bir oyun isteyen çiftlik oyunları oynayabilir.

savaş tabi ki olacak ama siz gidip vrudan 5 kişi topladım hala kesiliyorum o zaman klan kurmalıyım, klanımın gücü yok o zaman farklı şirket elemanları klanıma almalıyım, farklı şirket elemanlar da yetmiyor o zaman alliance denilen 5-10 klanın birleşiminden güçlü bir birlik kurmalıyım ben en iyiyim şöyleyim böyleyim diye insanlara salça olup chatte sürekli esip gürlemek yerine oyununu oynamayı düşünen bir grup oldunuz da DO yönetimi mi sizi bunları yapmaya zorlar hale getirdi? sizin kendi egolarınız kendi hırslarınız yüzünden bu oyunda ne küfür biter, ne adam gibi oyun içi şirket ortamları oluşur, ne de bot azalır. siz kendinize botu hak gördüğünüz sürece sözde müslümanlar olarak başkasının kul hakkına harama sevaba kelime anlamından bile olsa yakın olmadığınız sürece bu oyunda oyuncu da azalır, serverler de boşalır, sizde burda yazar durursunuz.

birileri bir şeyleri yasaklamadan o şeylerin kötü olduğunu idrak edemeyenler başkasını suçlamak konusunda her zaman daha iyi olmuştur. Kural koyulacakmış, ne kuralı koyulacak ? kendi şirketine sıkamazsın diye yönetim kafana mı vurmalı? bunun yanlış olduğunu algılayamıyor musun? küfür etme bot kullanma diye uyarı mı yapılmalı bunun yanlış olduğunu algılayamıyor musun? oyunu bu hale getiren yönetim de yönetim diye hayıflanacağınıza hırslarınızı oyunda bari olsun kenara bırakın da insan olmaya çalışın önce. belki o zaman bu oyun da ortamı da bir nebze düzelir

Son düzenlenen: 7 Kasım 2019
  9. .Paradoks.

.Paradoks. Guest

Merhaba,

Ne yazik ki her oluşturulan konuya Artemis cevap veremiyor. Kendisi epey meşgül ve yapması gereken onlarca iş, ilgilenmesi gereken diğer Bigpoint oyunları mevcut. Ve bizler forum takımındaki görevliler olarak forum oluşturulan konuları cevaplama görevimizin bir parçası olarak bu konuyu da cevaplamak zorundayız :)

Aslına bakarsanız eskiden de chatte küfür edilmesi durumları vardı, şimdi de var. Eskiden daha az mı oluyordu bu durum? Evet daha az oluyordu. Bunun nedenini nerede aramak lazım acaba? Eskiden de günün belli saatlerinde görevli CM\CA'lar vardı, şimdi de. Bunca yılda değişen ne oldu acaba, kurallar mı değişti hayır, yaptırımlar mı değişti hayır. Değişen tek şey oyuncular oldu. Chat ortamını düzgün şekilde kullanacağını 10 yıl önceki oyuncuda GİŞ kurallarında belirtiyordu, günümüz oyuncusuda. Ama ne yazik ki yaş, eğitim, düşünce yapısı, "nasıl olsa beni bulamaz" gibi bir çok etken chat ortamını artık daha da kompleks hal gelmesine neden oldu ve sonuç sizin de belirttiğiniz gibi chat ortamında küfürleşmeler ile sonuçlandı. Chat takımı görevli eksikleri kapatmak adına her daim alımlar yapıyor, her daim insanların online olduğu saatlerde görevli bulundurmaya çalışıyor. Eğer siz de chat ortamının düzenini sağlamak için bir şeyler yapmak istiyorsanız moderatör olarak başvuru yapabilirsiniz. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
    Görevli CM\CA'ların olmadığı zamanlarda kişilerin ceza alması adına report sistemi dahi eklendi sohbet kısmına.
    Kısaca chat ile ilgili şikayetinizde yönetimden çok oyuncularda hata, suç aramanız gerektiğin düşünüyorum.

Çok şirketli klan sorunu oyunu yıllardır oynayan bir oyuncu olarak nasıl oluştuğu konusundaki düşüncemi sizinle paylaşayım.
    X klanından bir oyuncu GİŞ kurallarının ihlali olsa dahi kendi klanının şirketinde olmayan bir hesap satın alıyor. Yüksek rütbeli gemilerde şirket değiştirme işleminin yapılmak istenmediğinden ve çok yakın arkadaşlarını kaybetmek istemeyen klanlar o kişiyi klanlarına aldı. Sonuç olarak şirket savaşlarının olduğu o yıllarda çok şirketli klanların ilk tohumları bu şekilde atıldı. Sizce burada hata kimde ? GİŞ kurallarını ihlal edip hesap satın alımı yapan kişi de mi, o kişiyi klan alan klan yönetiminde mi, yoksa DarkOrbit ekibinde mi?

İlavete siz söylemeden ben not olarak belirteyim GİŞ kurallarını ihlal ederek hesap ticareti yapmış olduğu tepsit edilen hesaplara ceza uygulanmaktadır.

Pushing sistemi oyunun ilk başladığı günden beri mevcut ve kuralları aşağı yukarı çok değişmedi. O zaman da bu kural mevcuttu, peki şimdi neden rakibini banlatmak adına pushing gemileri kullanılarak rekabet ortamı mahvediliyor? Eskiden olsa farklı klanlar ile diplomasi yapılır, gemiler geliştirilir, farklı taktikler denenir ve taki o rakibi yenene kadar kasılmaya, savaşmaya devam edilirdi. Şimdi ise savaşmadan direkt olarak pushing sisteminin suistimal edilmesi yöntemine koşuyor kullanıcılar. Acaba bu durumu oluşturan da mı DarkOrbit yönetimi? Yoksa rekabet yerine kuralları suistimal eden oyuncularda mı?

Oyuncuların banlanmasından DarkOrbit Türkiye ekibi olarak memnun olduğumuzu sanıyorsanız, oldukça yanılıyorsunuz.

Açıkça yan hesaplar ile kendi hesabını kasan hesaplar hariç pushing sisteminin uygulanmasından yana olmadım. Bu sistem hakkındaki itirazlarınızı, itirazlarımı her daim forumdaki görevim süresince raporlarda yer verdim, ilettim.

Bu konudaki şikayetinizi de tekrar rapor edeceğim.

Konuya gerekli cevap verildiğinden kilitlenmesi uygundur.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.