Öneri PvE canavarı Uzaylı yaratıkların korkulu Rüyası Bigboy

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JohnShepard tarafından 30 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce Bu özellikler ile beraber Bigboy tekrar kullanılan bir gemi haline gelebilir mi?

1. Evet

83,3%
  2. Hayır

16,7%
  1. Mars Şirketinden Büyük Yenilik

Lazer toplarını ve Lazer cephanesini tamamen farklı bir şekilde kullanmamızı sağlayan teknoloji Mars Şirketi tarafından tüm sektöre tanıtıldı.

Bu yeni teknoloji sayesinde artık Lazerleri birer kontrolsüz enerji topuna dönüştürebiliyoruz.
    Bu enerji topları tek bir atışlık lazer hasarını alan hasarına çevirebilen bir mayın gibi davranıyorlar.
    Bırakıldıkları yerde 15 saniye boyunca durabilen bu enerji topları bir temas halinde imha oluyorlar ya da 15 saniyenin sonunda kendi içlerine doğru çökerek tamamen zararsız bir şekilde sönüyorlar.
    Ancak bu enerji topları oluşturulurken harcanan enerjiyi karşılayabilecek tek reaktör şuanda sadece Bigboy gemisinde bulunmakta. Bu yüzden gelecek yıllarda Bigboy satışlarında Devasa bir artış olacağı tahmin ediliyor.
    Bigboyun üreticileri ise bulunan bu teknolojiden sonuna kadar yararlanmak istediklerini ancak reaktörü aşırı ısındırmadan aynı anda hem Enerji topu teknolojisini hem de Hız jeneratörlerini kullanmanın bir yolunu bulamadıklarını bunun yerine ürettikleri bir dönüştürücü ile enerji topu oluştururken açığa çıkan ısıyı kalkan jenaratörlerine güç vermede kullanabildiklerini açıkladılar.

Bigboya gelen yeni özellikler:
    1. Bigboy artık normal lazer atışları yerine aynı hasara sahip enerji topları bırakacak. Bir vuruş ne kadar vuruyorsa patladığında yakınındaki tüm düşmanlara aynı hasarı vuracak.
    2. Enerji toplarını oluşturmak 2 saniye alacak ve saldırı başlatıldığında otomatik olarak her iki saniyede bir enerji topu bırakacak.
    3. Bigboy artık hız jeneratörü kullanamayacak.
    4. Bigboy'a takılan her Kalkan jeneratörü 2 kat kalkan kapasitesine ve +%5 daha fazla absorbeye sahip olacak.

Kullanım Şekilleri:

• PvE yani yaratıklara karşı çok etkili olan bu enerji topları birden fazla uzaylıya karşı kullanıldığında aşırı etkili olacak. Böylece aynı anda 10-20 adet NPC'yi tek bir NPC imha eder gibi imha edebileceğiz.
    • PvE de bu kadar etkili olmasına rağmen aşırı düşük hızı ve direkt yöneltilemeyen atışları yüzünden PvP'de malesef çok etkili olmayacak. (Kısaca önüne geçip saldırı başlatmanız Bigboyu neredeyse tamamen silahsız bırakacaktır.)
    • Düşen hızına karşılık artan kalkan kapasitesi ve absorbe gücü sayesinde PvE'de yüksek hasarlara dayanıp onu kovalayan yaratıklar ona yetişip hasar vursa bile bu hasarlar ölümcül bir noktaya gelmeden düşmanınlarını ortadan rahatlıkla kaldırabilecek. PvP'de ise önüne geçildiğinde roketleri dışında hasar kaynağı olmasa bile güvenli bir portala kadar kaçmasına yetecek kadar kalkana sahip olacak.

Spinaci, Rastaman38 ve .Paradoks. bunu beğendi.
  2. Lyngvia

Lyngvia Guest

Merhaba,

Fikriniz oldukça orijinal ve güzel olmasına rağmen kişisel fikrim bigboy gemisine gelen yeniliklerin yanı sıra negatif özellik bakımından biraz az güç kaybetmesi olmuş. Bu konu hakkında yorumları merakla beklemekteyim.

Konunuz bölüm Index'ine eklenmiştir. Yeterli desteği gördüğü taktirde konuyu raporlarımıza ekleyerek merkez ekibe iletmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isterim.

İyi forumlar.

Spinaci ve JohnShepard bunu beğendi.
  3. Güç kaybetme olayını tam olarak anlayamadım biraz açar mısınız?

4. Lyngvia

Lyngvia Guest

Merhaba,

Bigboy gemisine gelen ekstra özellikler gayet güzel. Ancak sadece hız jeneratörlerinin kullanılmaması noktasına ekstra bir kaç özelliğini daha yitirmesi gerekli diye düşünüyorum. Örnek olarak kalkan gücü artarken darbe puanı azalmalı gibi.

İyi forumlar.

JohnShepard bunu beğendi.
  5. Hız jeneratörü kullanamadığında zaten aşırı düşük olan temel hızı yüzünden oyundaki neredeyse tüm NPC'ler bigboya yetişebilecek ve tek tek yaratık avladığında lazer slotlarının azlığı sebebiyle zaten diğer gemilere göre çok az hasar verecek birden fazla NPC ile aynı anda savaşması halinde ancak ödüllendirici bir oynanışa sahip olduğu ve ona yetişen bir çok NPC'nin bu saldırılarına güvenli mesafelerden karşılık veremeyeceği için alacağı hasarlar aslında beklenilenin çok üstünde olacaktır. Bu yüzden onu sağlamlaştıracak her türlü güce sahip olmalı diye düşünüyorum. Eminim bir çok oyuncu aynı anda kaç tane yaratıkla savaşabileceğini kestiremeyip aç gözlülükleri yüzünden defalarca patlayacaklar. PvP konusunda da sadece hızı değil ayrıca lazer atışları da elinden alınmış durumda olacağı için hiç hasar kaynağına sahip olamayacak yani saldırmak Bigboy için en iyi savunma yöntemi asla olamayacak PvP'de yapabileceği en iyi şey kaçmaya çalışmak olacak ancak maksimum 260 ile gidebilen bu geminin yetenekleri ile neredeyse 3-4 katı hıza çıkabilen gemiler ile yarışamayacağı kesin. Bundan dolayı tek güvenebileceği şey sağlamlığı diye düşünüyorum.

Spinaci, militaryship-3 ve Lyngvia bunu beğendi.
  6. Farklı mantıkla çalışan gemiler olması güzel olurdu ben şahsen beğendim , sadece bigboy değil nostromo defcom ve yamato gibi unutulmuş ve kullanılmayan gemilere de bu tarz spesifik özellikler gelse çok iyi olur , mesela ben defcom u çok ama çok seviyorum fakat hızı ve jeneratör yuvası o kadar kötü ki uzun süre kullanmak mümkün değil , bu tür gemilere darkorbit in kesinlikle el atması lazım

Sen bigboy u PvE gemisi haline getirmişsin bence bu doğru bir şey olmuş , PvP de kullanılacak gemiler zaten belli , bu unutulmuş gemilere PvE de işe yarayacak şekilde ilginç mekanikler veya yetenekler eklemek oyunun dengesini bozmaz diye düşünüyorum

Spinaci ve JohnShepard bunu beğendi.
  7. Bütün bu saydığın gemiler hakkında fikirlerim var yakında bir tane de Piranha hakkında yazacağım ayrıca defcom benim de en sevdiğim gemilerden oyun ilk çıktığı zamanlarda en fazla piranhaya kadar yükselebilmiştim ve en uzun süre takılı kaldığım gemi defcom olmuştu. Bu yüzden defcomun yeri bende farklıdır hep.

Spinaci bunu beğendi.
  8. oben

oben User

merak ettim kaplumbağa hızıyla portala kadar gidebilecek kalkan miktarı nekadardır..zira son gelişmelerden sonra çok uçuk vuruş rakamları ortada..

9. 15 Kalkan jeneratörü sadece geminin kendisinde var 20 tane de droidlere takılabiliyor. 35 adet BO2 350.00 Kalkan kapasitesi demek 2x ile 700.000 kalkana sahip olabiliyor hiçbir geliştirmeden ya da uçuş düzeninden güç almadan.
    Bütün kalkanları 16. seviye yaptık ve herkül tasarımı kullanıyoruz diyelim.
    Bu değer 1.075.040 oluyor.
    Bütün kalkan argeleri seprom beslemeli ve 2x kalkan desteği ile ise 2.821.960 oluyor.
    Eğer halka uçuş düzeni kullanırsak 5.220.626'ya kadar çıkabiliyor zaten aldığı ekstra %5 absorbe sayesinde Arge de kalkan sıklığını fullediğimiz takdirde Kalkanı kırmadan darbe puanına vurabilmek imkansız ancak güve ile imha edilebilir. Yani tüm geliştirmelerini tamamlar tüm destekleri ve seprom beslemesini alırsak eğer neredeyse ölümsüz bir Kaplumbağamız oluyor.

10. oben

oben User

güzelmiş bu oyunda bigboyla hatırası olmayan oyuncu yoktur sanırım.belki bu özellik eklenirse zaman zaman nostolji yapar koca oğlanla haritalarda gezeriz..

JohnShepard ve Spinaci bunu beğendi.
  11. Fikrinizin temeli güzel hem eski gemiler oyuna katılır hem de oyuna PvE tarafında alan hasarı veren bir sistem gelir. Bu NPC atom bombası ile geldi ama yeterince ulaşılabilir bir şey değil. Bunların yanında oyunda savunma oynamak isteyen ama kasılma konusunda sıkıntı çekip yine saldırıya dönen oyuncu çok bu yüzden alan hasarı çok önemli.

Tüm bunların yanında fikirlerinize az buçuk baktım hepsi orjinal ve güzeller ama şu da var ki hepsi oyun mekaniğini değiştirip neredeyse başka bir oyuna dönüştürebilecek seviyede fikirler içeriyor.

JohnShepard ve Spinaci bunu beğendi.
  12. RobinKudin

RobinKudin User

Şu johnshepardı Ne zaman teknik ekibe alıcaklar chromin gibi saçma şeylerle zaman harcamaktan bu adama bi davet gönderinde oyun güzeleşsin

13. Aslında fikirlerin çoğu hali hazırda oyunda olan şeyler ancak o kadar potansiyelleri harcanacak şekillerde kullanılıyorlar ki mesela buradaki enerji topu aslında bildiğimiz mayın ancak NPC yok etmede kullanılacaklar diğer bir çok fikrim de aslında yine aslında oyun içinde kullanılan ya da küçük bir kaç değişiklikle rahatlıkla oyuna eklenebilecek şeyler çok fazla uçuk fikrimin olduğunu sanmıyorum. Şöyle de bir şey var ki oyun yıllardır aynı teknikleri kullanıyor ve bu oyunun artık güncel kalmasının önündeki en büyük etkenlerden biri bana kalırsa, bazı köklü değişimler gelmesi gerektiğini düşünüyorum bu yüzden, bu fikirleri de olabildiğince oyuna eklenebilecek şeyler seçiyorum ki oyuna geldiğinde çok büyük değişimlerle hali hazır oyuncuyu soğutmasın.

Spinaci bunu beğendi.
  14. Cidden oyunda unutulmaya yüz tutmuş bir sürü gemi var , oyunun oyunculara farklı oynayış tarzları sunamaması nedeniyle oyun birkaç gemi arasında gidip geliyor ,aynı bu fikrin gibi diğer gemilere de farklı mekanikler eklenirse bence unutulmuş diğer gemiler de tekrar popülerleşmeye başlar, fikrin hoşuma gitti.

JohnShepard ve Regulus bunu beğendi.
  15. Eskiden BigBoy kullanıyorduk be. Goliath alabilmek bile meseleydi. :p

BigBoy gemisini canlandırmak için iyi bir fikir.

16. Güncel.

Sayfayı Paylaş