PvE için konfi önerileri

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve Nemesis306 tarafından 13 Mart 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Nemesis306

Nemesis306 User

Merhaba, oyunda genelde PvE takılıyorum yani öyle diğer oyunculara pek saldırmam; en azından şimdilik. Bunun dışında hemen hemen elit oyuncu oldum denilebilir, bu yüzden yavaş yavaş kapılara yönelmek istiyorum.

Bunun için bana çok yavaş olmayan, hatrı sayılır miktarda kalkanı olan ama yine de çok vurabilen konfi lazım. Herhangi bir öneriniz var mıdır?

• 28 LF3
    • 4 LF4 (1 hiperplazmoit 1 yansıma sondası 2 normal LF4)
    • 12 B02
    • 5 A03
    • 8 tane 6. seviye Iris
    • 3. seviye P.E.T (1 tane 1. seviye düşman bulucu 1 tane de 1. seviye tamir modülü)

Son düzenlenen: 13 Mart 2022
  2. Kaç argen var bilmiyorum, erken safhada arge çok önemli, 20 arge puanıyla ayarcıyı(%25 lazer isabeti) 5/5 yapman 29 arge puanıyla da uzaylı avcısını 5/5(%12npc hasarı) yapman hedeflerin arasında olmalı.
    Konfiden bahsetmeden önce gemi olarak diminsher kullanabilirsin, şuan etkinlikten gelen %25 kalkan modülüyle hem tank hem de hasarı iyi, yeteneği sayesinde tek ama güçlü yaratıkları kolayca kesebilirsin(boss kristallon gibi), orta seviye güçte en iyi uri veren yaratık kristallon familyası zaten. 17. seviyeye ulaştıysan prometheus lazeri görevlerini yapmaya başlayabilirsin, pro lazerleri hasarını oldukça iyi arttırır bu sayede daha hızlı kasılırsın. B02 leri değerlendirmek adına bir konfiye 12 bo2 gerisi hız, droidlere full lazer takarak ağır konfi; diğer konfiye ise full hız, droidlere yarı lazer yarı kalkan takarak keşif, kaçan npc yakalama, düşmandan kaçma konfisi yapabilirsin.

Nemesis306 bunu beğendi.
  3. Amiral34

Amiral34 Guest

Merhaba,

Diroitlerinizde mutlaka en çok vuran lazer silahlarınız olsun. Bunlar LF4 leriniz olacaktır. Ardından LF3 leri dizebilirsiniz.

2 Adet konfigürasyon tavsiyem var 6 adet irisinizin olduğunu düşünerek söylüyorum 2 adet de flax almışsınızdır diye umuyorum.

Yüksek hasar yavaş hız öneri.

1. Konfigürasyon, Diroitlerde 1 hiperplazmoit 1 yansıma sondası 2 normal LF4 Geriye kalan boş yerlere silah slotlarına LF3 koyulmalı. Gemide sadece kalkan yapıp en yüksek hasara ve savunmaya bu şekilde ulaşabilirsiniz.
    2. Konfigürasyon da ise işler biraz daha değişiyor. Diroitlere sadece kalkan koyuyorsunuz gemiye full hız

Yüksekten bir tık az kalkanlı konfi.

1. Konfigürasyon, İrislere 1 hiperplazmoit 1 yansıma sondası 2 normal LF4 İrislerin 2 tanesine Bo2 toplan 4 adet kalkan 2 flaxa da 2 kalkan atın. Geriye kalan İrislere LF3 Böylece ortalama kalkanınız 60.000-100.000 arası değişecektir. Gemiye de ful hız maksimum hızla az uz kalkanla ideal vuruş bu konfigürasyon olacaktır.

2. Konfigürasyon da Diroitlere sadece kalkan koyuyorsunuz gemiye full hız Üsteki ile aynı şekilde düşünülebilir.

Saygılarımla,

Amiral34.

Nemesis306 bunu beğendi.
  4. Nemesis306

Nemesis306 User

Halihazırda 10 argem var.
    Diminisher'ım henüz yok, ama bunu aklımda bulundurabilirim. Aynı zamanda kolay yoldan bunun gibi özellikle de Goliath tasarımlarını nasıl alacağımı söyleyebilirsen çok daha iyi olur.
    Teşekkürler :)

Kusura bakmayın 8 Iris olacaktı. Yanlış yazmışım.
    O zaman boşta kalan 2 yuvaya da yine B02 atarım :p

Önerileriniz için teşekkürler, ikisini de deneyip tecrübelerimi paylaşacağım (unutmazsam :D)

Orijinal postta belirtmeyi unutmuşum, aman aman hangarım olduğu söylenemez. Spearhead-Aegis-Citadel 3'lüsü var (hiçbirinin tasarımı yok), onun dışında saatlik açık arttırmada hangi gemi ve tasarım satılıyorsa hepsi var. Ha bir de 2014'te kazandığım Razer Goliath ve Razer Nostromo tasarımları var :p Bu hesabı bırakıp yeni bir hesapta başlangıç yapmamamın ana sebeplerinden biri bu, diğeri de artık alınamayan İlk Adımlar başarımı :D

Şu konfi daha iyi gibi sanki. Hız konfisi bile çok da kötü vurmuyor ve yeterli miktarda kalkanı var 96k civarında ve bu desteksiz hâli. Teşekkür ederim!

Son düzenlenen: 13 Mart 2022
  5. En kolay yolu zeta yapıp yeşil ganimet anahtarı açmak, kutulardan düşük bir ihtimalle yetenekli goliath tasarımları(venom,diminsher,solace vb.) düşebiliyor ayriyeten hibrit işleyici nano çanta vb. şeyler de düşüyor, bunlarla birleştir kısmından diminsher üretebilirsin.

İleride arge puanı verirken seprom çok lazım olacak, skylab full dur umarım. Beslemeler de çok önemli, skylab full ise en azından promerium ile lazer ve hız, seprom ile roket ve kalkan beslemesi olmalı. Lazerleri seprom ile de besleyebilirsin ama promerium a oranla daha hızlı bitiyorlar.

6. Nemesis306

Nemesis306 User

Skylab neredeyse full diyebilirim, seprom rafinerisi dışında her şey 18. seviye, seprom da zaten şu an 15. seviye hatta 16 olmuş olması lazım. Daha dün Citadel'e geçip 7.5k seprom çektikten sonra hem roketlere hem lazerlere koydum, verdiğin o hız konfisinde bile x4 ile 30k vuruyorum. Hatta dün oyunda chatte birinin diroitlerinin hasar seviyesi 6-7 falan olduğu için full lf3 olmadan x1'de 10k gördüğünü konuştuk.

7. SonArzum

SonArzum User

Merhabalar,

Eğer sadece PVE istiyorsanız LF3 lazeri LF4 lazerinden daha fazla vurmaktadır yaratıklara. Size önerim açık arttırma yolu ile LF3 lazeri alıp önce irislere onlar doluysa gemiye takmanızdır. Bir konfigürasyonunuza irislere ve gemiye lazer, jeneratör yuvalarına ise hep kalkan koyarsanız vuruş ve savunma üzerine oynamış olursunuz.

İyi forumlar.

Nemesis306 bunu beğendi.
  8. Nemesis306

Nemesis306 User

Aslında evet 175+%15 bonus uzaylılara 201.25 vuruyor LF4'ten mini minnacık da olsa daha güçlü oluyor. Ekstradan LF3 kalmıştı zaten LF4'lerin yerine koyabilirim. Teşekkürler.

9. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

1. Konfigürasyon : Bunda hasarın yüksek ve hızın orta karar olur. Kalkan gücü düşük olur ama seprom beslersen idare eder. Kasarken bunda
    Gemiye : Yarısı Hız yarısı Kalkan jeneratörü olacak şekilde yani Goliath'a göre örnek verecek olursam 8 tane Hız 7 tane kalkan + full lazer.
    Droidlere : full lazer ( En yüksek vuruşa sahip olanları koyman droid hasar atışından dolayı daha iyi olur. )

2. Konfigürasyon : Bunda hızın yüksek Kalkan diğerine göre yüksek olur. Vuruş düşük olur. Kaçman gerekirse bunda
    Gemiye : full Hız jeneratörü olacak şekilde
    Droidlere : full kalkan ( Diğer bir olasılık irislere 1 kalkan bir lazer'de koyabilirsin )

Hız ve kalkan jeneratörlerini hammadde beslemesi yaparsan hız + kalkan belli oranda artar. Lazerleri seprom ile beslersen vuruşta ona göre artar. :)

Nemesis306 bunu beğendi.