Öneri PvE Korumasında Güncelleme

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve ProjectTR tarafından 17 Şubat 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Ne düşünüyorsunuz?

1. Beğendim - Yapılmalı

71,4%
  2. Beğenmedim - Yapılmasın

28,6%
  1. ProjectTR

ProjectTR User

Yakın zamanda küresel PvE Sunucusunda oyuna başladım. Oyun tarzım farm odaklı olduğundan burada rahat oynayabileceğimi, oyunun tadını çıkarabileceğimi, zevk alabileceğimi düşünmüştüm. Ancak oyuna başladıktan sonra haritaları gezdiğimde bunun pek mümkün olmadığını gördüm.

PvE sunucusunda bot yaygın şekilde kullanılıyor. Haritalar kalabalık olduğu halde global chatinde 1-2 dışında konuşan hiç kimse yok. Ayrıca görev yapabilmek pek mümkün değil. Çünkü görevde imha edilmesi gerekli Cubicon, İnvoke, Mindfire Behemont gibi NPC'lerde bot grupları var ve bu gruplardan önce yaratığı işaretleyebilmek mümkün değil. Bazı bot kullanan oyuncular PvE korumasından yararlanarak düşman haritasında bile bota bırakıyor.

Sunucudan düşman şirket diye birşey kalmamış!!!

Bu konuda çözüm önerime gelirsek;

1)Bir oyuncu düşman şirketine ait herhangi harita 5 dakikadan fazla süre geçirirse PvE koruması sona erer. PvE Koruması tekrar 24 saatin ardından aktif hale gelir.

2)Bazı NPC'ler ile etkileşime girmek PvE korumasını kaldırmalı.

PvE korumasını kaldıran NPC'ler;
    *
    İnvoke
    *Strokelight Barrage
    *Mindfire Behemont
    *BlackLight Gözcüleri
    *Etkinlik Uzaylıları

3)Görevlerin yapılabilmesi için bazı NPC'lerin hasar veren ilk 10 kişiye'de kırmızı olması ve görevine etki etmesi.

İlk 10 kişiye kırmızı olan, göreve etki eden NPC'ler;
    *
    Battleray
    *Cubicon
    *İnvoke
    *Mindfire Behemont

Fikrinizi yoruma yazarsanız konuyu geliştirebiliriz.

Son düzenlenen: 17 Şubat 2022
    M20Kestrel bunu beğendi.
  2. Amiral34

Amiral34 S-Moderator Team Darkorbit

Merhaba,

3. Evet oyunuz benden :) indekse eklendi.

Saygılarımla,

Amiral34.

3. pve nin mantığı zaten böyle , mantık ters ise başka tüm serverler açık , yani ben sıkıldım kalksın diye bi şey yok.
    o zaman diğer serverlerde de ben görev yapacam bana kimse dalmasın koruması gelsin :D

4. TheEndGame

TheEndGame User

Bu sadece küresele has bir sıkıntı değil tüm sunucularda aynıdır oyun tarzınızı geliştirin değiştirin bende küreselde oynuyorum ama tüm görevlerimi yapabiliyorum isim vermek doğrumu bilmiyorum ama aktif bir kaç klan var görevleri felan yababileceğin o klandan birine gir.Sen zor olanı seçmişsin senin tarzına uymuyor diye 1 serverin işleyişini değişmesini istemen akıl işi gelmedi bana benimde beğenmediğim yanları var başkasının var bir başkasınında var şimdi her isteğe göre şekillendirme olmasını istemek akıl karı gelmedi bana hemde serverin işleyişini bilerek başlamışsınız şimdi değişim istiyorsunuz adı üstünde PVE..

5. ProjectTR

ProjectTR User

Problem sunucunun işleyişi değil. PvE korumasından yararlanarak, suistimal ederek oynanışa engel olunması. Cevaplarınızda küreseli oynamadığınızı yada bahsettiğim haritaları hiç gezmediğiniz sonucunu çıkarıyorum. Harita farketmeksizin x2 den BL haritalarına kadar düşman oyuncuların kendi şirketinizde bota bırakıyor olması size normal gibi mi geliyor? Şuanda etkinlik var diye invoke kalabalık değil. Etkinliğin ardından gidip kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Mindfire'da yalnızca aynı kişiler tarafından kesiliyor ve bu kişiler bot ile harita harita dolaşarak 7/24 tecrübe, şeref, uridium kasıyorlar. Bu kişilerle rütbede nasıl yarışmayı umuyorsunuz?

Yukarıdaki önerilerilerimi iyi okumanızı istiyorum. Önerimde PvE koruması tamamen kaldırılacak demedim. PvE koruması düşman şirket haritasında 5 dakikadan uzun süre bulunan oyunculardan kaldırılacak. Koruma 24 saat sonra tekrar aktif olacak. Bu bize İnvoke ve Mindfire yaratıklarına savaşarak elde etme imkanı tanıyacak.

Korumayı kaldıran yaratıkların olmasınıda kesinlikle gerekli. Aksi halde bu oyuncular engel tanımadan oynamaya devam edecek. Bu kişilerle başka şekilde yarışılması mümkün değil.

Görev konusunda x6 haritasında, BL haritasındaki botlar Cubicon görevini, İnvoke ve mindfire görevi yapılmasına engel oluyorlar. Yaratık belirir belirmez otomatik olarak tutuluyor. Hal böyle iken görev yapmak mümkün değil. Hiç bir görev yapılmıyor demedim ama bu haritalarda görev yapabilmek pek mümkün değil.

M20Kestrel bunu beğendi.
  6. pve den beklentin yanlış alıntı yaparak açıklaman bile gereksiz , ne istiyosun ben görev yapacam ama server boş olsun mu ?

7. ProjectTR

ProjectTR User

Mantıklı birşey yazacakmısın? Fikir hakkında beğenmediğin nokta neresi yazarsan cevap verebilirim. Yoksa aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaya devam edicez.

Yukarıda açıkca anlattığımı düşünüyorum.

Daha açık anlatayım;

Eic şirketine mensup bir üye olduğunu düşünelim.

Şirketine ait olan haritalar: 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2-BL

Eğer gidip vruda 3.4, 3.6, 3-BL veya 1.3, 1.5, 2-BL'de 5 dakikadan fazla süre bulunursan PvE koruman devre dışı kalır. Tekrar 24 saat geçtikten sonra korumaya sahip olacaksın.

Fikrimin çıkış sebebine gelirsek Eic oyuncusu mars haritasında, venüs haritasında bot kullanıyor. Karışan eden olmadan rahatlıkla farm yapıyor. Farm yaptığı düşman şirketteki oyuncunun günahı ne? Eicli haritayı işgal ediyor diye daha ağır görev yapıyor. Yaratık bulmakta sorun yaşıyor. Rinusk, takipçi az kasıyor.

Ayrıca bu yaratıkları kesen kişilerden neden koruma kalksın diyorum. Çünkü botla 7/24 durmak bilmeden sıralama kasıyorlar. Kimsede engel olamıyor.

Bu halinin nesini savunuyorsun anlamadım. Şuan ki sistemi savunacak adam bu işten çıkarı olan menfaati olan kişidir.

PvE tamamen kalksın demedim ki. Eğer bu şekilde kasılacaksan bunun bir bedeli olacaktır. Buda kasılırken koruman kalkarak kasılacaksın.

Son düzenlenen: 17 Şubat 2022
  8. M20Kestrel

M20Kestrel User

PvE korumasını kaldıran NPC'ler;
    +BlackLight Gözcüleri ( Find , Capital , Urge , Attitude ) gibi nadide ve ödülü çok büyük olan ( Find , Capital ) özellikle NPCleri için gerekli . Campleyerek illegal yazılımlarda bu NPCleri kesenlerden bıktık artık ...

9. arkadaşım sen PVE girmişsin ama pve kalksın istiyosun , nomostra yı alsınlar orcus kredi ile satılsın oda uygun mu:rolleyes:

10. ProjectTR

ProjectTR User

PvE korumasının kalkmasına blacklight gözcülerinide dahil ettim.

Senin karın ağrını anladım daha fazla yazmana gerek yok.

M20Kestrel bunu beğendi.
  11. tamam paşam ne istersen yarın çözülür :D ters psikolojiden gidelim :)

12. TheEndGame

TheEndGame User

bende diyorumki bu durum bütün sunucularda aynı ne olacak adamı sabaha kadar kesip sonra pushing cezası alıp gelip burada dertmi yanacaksın yada yanacağız ne olacak bu illegali kullanan adamlar kesilmeye kesmeye bakmıyorki banlanmakta umurlarında değil olan yine sana bana olacak bu korumayı istismardan kaynaklı bir durum değil diyorum..gir diğer serverlere bak bakalım ne farkı var 10 larcası konvoy halinde ınvokeleri behoları atandleri hepsini kuşatmış adam saatini ayarlamış bu yeni aklenen kapının içinde olan yaratığı saniye geçirmeden kesiyo tüm haritaları dolaştırıyo.sen pve korumasını istismardan yola çıkıp bişeyler peşine düşme diyorum bu her serverde aynı..bilmem anladınmı yoksa diğer arkadaşa yazdığın gibi asynı şeyleri nakarat yapıp duralımmı.

olsa ne olacak 5dk kada işini görmüş olacak zaten.

13. boşver yazma bunlar anlamazlar, çünkü rütbeye dayalı rekabet etmiyorlar sadece gemisini bota salıp sonsuza kadar farmlamaktan başka yaptıları birşey yok, ben sırf bu yüzden bıraktım küreseli herifler bota salıp sonsuza kadar mindfire dönüyor ben 100 lük görevlerle kıçımı yırtıyorum rütbe alayım diye herifler mindfire dan kasıyor hepsini, ne gereği var ustam sende sal gitsin serveri bunlar gemimi bota atıp farmlatayım kafasındalar boşver

Sayfayı Paylaş