Öneri PvP ve PvE hakkında fikir

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ¯¥•Ξ•Π•¶•Ξ•F•Ξ¯® tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Darkorbit bilindiği üzere 2008 den beri açık. Bağımlılık yaptığı için başlayan bırakamıyor bıraksa dahi ileriki zamanlarda geri dönme olasılığı çok fazla. Şahsen ben 2008 de başlayanlardanım. Kaç defa oyunu bıraktım tekrar başladım. Oyun güzel ancak eski tat yok bunu çoğu oyuncuda biliyor bunun üzerinde durmayada gerek yok. Oyunculara kasılmaları için hiçbir destek verilmiyor. Pvp haritaları var ve kuralları oldukça güzel. 4-2 4-1 4-3 4-4 bu haritalarda birisi dalarsa kaçamazsın oyuncular bunu biliyor ve bu haritalara girdiklerinde temkinli oluyorlar. Ancak x-2 x-3 x-4 tamamen çığrından çıkmış. kim kimin lazerinde kim kimin mermisinde düşman kim belli değil. Yeni başlayan bir oyuncunun buralarda kasılma şansı oldukça zor.

Düşünün yeni bir oyun gördünüz videoları heycanlı ve online oyuncusu çok fazla. Merak ettiniz başladınız oyuna. Başlarda çok güzel kimse dalamıyor taaki başlangıç görevleri bitene kadar. x-2 haritası neyse arada sırada uğrayan oluyor ancak x-3 x-4 haritalarında oyunu bilen bir oyuncunun kasılması bile neredeyse imkansız. 2k vuruyorsunuz ve dönerek sibelon keseceksiniz oldukça kolay bir iş değilmi. Ama şuanki Darkorbit Reload da bu mümkün değil gibi. 10 larca gemım oldu 10 larca kez sıfırdan başladım ve 10 larca kez vip + uridium çektim gemilerime. Oyunu 6 yıldır oynamama rağmen her başlangıcımda zorlandığımı belirtmek isterim.

Diyelim ilk aşamaları geçtiniz oyunda yani kristallon kesecek konuma geldiniz. Sonuçta Devolariumlarla bir gemi fullenemez. Dönerek 2k 3k vurarak kristallon kesebiliyorsunuz. Portalda bile dönseniz patlama ihtimaliniz oldukça fazla. Yani oyunda seri kasılma diye birşey sadece fullerde var. Orta düzey oyuncuların seri kasılma ihtimali yok. her 10 - 15 dakikada bir mutlaka patlatılırlar.

Sonra gelelim Cubikon; Oyunun oyun oduğu zamanlarda vazgeçilmez kasılma aracıydı. Bir cubikonu 15 20 kişi döner uridiumu alırlardı. Kim ne sıkarsa o. Hala da öyle ama her oyuncu için değil sadece Full gemiler için öyle. Haritaya giriyorsunuz etrafta kimseler yok. Cubikona dalıyorsunuz Aegissiniz kamikazeniz var kaç gel kaç gel 15 dakikada olsa cubikonu kesebilirsiniz. Ama yarısına geldiğinizde düşman şirketten birileri geliyor ve kesiyor sizi. Portalda doğup bekliyorsunuz. Sıktığınız kadarının parasını alıyorsunuz ve haritaya daha giremiyorsunuz. Hem hevesiniz kırılmış okadar uğraşmışsınız hemde düşman haritada nerede belli değil. Düşman şirket geliyor şirketimizde cubikon kesiyor. Ben Kristallonlarda her 15 dakikada bir patlıyorsam ve oyunun en değerli yaratıklarından olan cubikona sıkamıyorsam nasıl fullenicem? İlla uridiummu çekmek lazım? Tabiki hayır son çare korsan haritası; 5-1 5-2 5-3

Korsan haritasına giriyorsunuz 5-1 de kimse yok tek başınıza orada kasılamazsınızda. 5-1 de en fazla 20 dk dayanabilirsiniz sonrası ya sıkılırsınız yada Düşman şirketler geçerken sizede uğrar. 5-2 ye gidiyorsunuz ve harita çok güzel. Kredi kasmak için muhteşem bir harita tabi düşmanlar rahat bıraksalar. İnterceptör rahat kesiyorsunuz ama yetmiyor ödülü çok az. Sabotuner kesceksiniz onuda rahat kesiyorsunuz arada düşmanlar dalıyor falan ama idare edebilirsiniz. Annihilator kesmek istediniz. Sabotuner veya baracuda kesmekten sıkıldınız hep aynı yaratık olmaz. Zaten onlarıda keserken düşmanlar dalıyor ama sorun değil. Annihilatora dalıyorsunuz uzakdan döne döne istasyonun içinde canını indiriyorsunuz. Annihilator de az vurmuyor. Attığı ecolar full insanlara bile ciddi zararlar veriyor. Tam kesiceksiniz sizin canınızda azalmış annihilatorunde biri geliyor pat kesti. Olmicak iş değil 5-2 de adam kesmek için pusuya yatmış bisürü full var.
    5-3 e gitmek lazım 5-2 olmuyor. 1 günde 50 den fazla patlamak istemiyorum ben. 5-3 muazzam güzellikte. Ama eksik birşey var oda ne? Haritada 1 Battleray var ve 10 larca oyuncu. Kamikaze ile Battlerayda kasılmak istiyor herkes savaş içinde. Baktınız Battleraydan ekmek çıkmicak belki ileride. Geçiyorsunuz Palladium toplamaya. Arada sırada yaratıklar geliyor kesiyorsunuz. 200 Palladium topladınız ve bi baktınız haritadaki gemi sayısı git gide azalıyor. Hep düşman şirket kalmış. Sonra biri geliyor ve kesiyor. Adamlar haritaya temizlik için girmiş. 15 dk haritada dolanamıyorsunuz tam gideceksiniz birisi gelip kesiyor. 15 dk sonra 200 palladium topladınız başka birisi temizliğe geldi bu sefer. Bu oyun nasıl oyun ben hiçmi fullenemicem diyerek isyan etmeye başladınız. Uridium çekmek şart ama fiyatlar dudak uçuklatıyor.

Klan işine gelelim. Klan eskiden çok iyiydi. Yani insanların insan olduğu zaman diyelim. Klan tamamen aile ortamı olurdu birbiriyle kasılırlardı 100- 150 klan hepsi aktif takılırdı yani ciddi bir toplanma olmazdı. Şimdiyse öylemi? Dost gemi sizi kesemediğinde klanınıza savaş açar. Sıkıysa gir klana yemez. Klan ilk 50 klanların savaşları yüzünden işe yaramaz bir yapı haline dönüşüyor. Kredi atılcak haftalarca kalmam gerekki doğru düzgün kredi atsınlar. Ben o klanda kalırsam savaş açıyorlar kasılamıyorum ne yapcağımı bilemiyorum. Yani kısaca klanda işe yaramadı kasılmak imkansız.

Forum Adminleri; Dil ve Anlatımım okadar iyi değil büyük ihtimal ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Herkes aynı konudan şikayetçi herkes forumda konular açıyor veya supporta yazıyor. Sizlerde farkındasınız ama buna bir çare lazım. Oyunun kuralı kesmek ve kesilmektir bunu biliyoruz ancak kesmek için önce kasılmak lazım. İlk kasılanlar kesen oldu, şimdi kesenler yüzünden kasılanlar yok anlatabiliyormuyum?

Peki ne yapmak lazım çözüm önerisi sun bize derseniz birkaç fikrim olabilir.
    PvE haritaları çıkmalı Yani insanların gemilerini kasabilecekleri, Düşmanların giremeyeceği rahat ferah haritalar. İçeriği düşünülebilir kasılma şekli nasıl hile oluşturulmadan kasılır yani eşit şekilde dağıtım gerekli.

Skylabı harita halinede dönüştürebilirsiniz mesela. İnsanlar bundan zevk alır. Örnek verecek olursak; bir harita olur girmek için cpu ister onuda alışverişten veya bir şekilde temin etmemiz gerekli. Cpuyu tıkladığımızda haritaya ışınlanabiliriz. Harita içerisinde istasyonlar gibi bölümler olmalı. Enerji istasyonu Endriyum istasyonu gibi gibi. Tabi geniş bir harita git gel yaparken gemi hareket etsin olduğu yerde duradak tıklamak sıkabilir :) . Sonra diyelim sepromu 15 lvl yapacaksınız. Size bir kapı açacak ve kapıyı bitirmeden seprom 15 lvl olmicak. Kredi endrium terbium yine alcak ancak kapı zorunluluğu olacak. Bu kapılar başlangıç için gemilerin kasmasına yardımcı olabilir.

Grup kapısı low. Bu kapı çok iyi güzel ama biyere kadar yapılabilir. Grupla alakası yok girişte bir grup kur sonra çık kapı sende. Herkes low peşinde ama yeni oyuncu veya orta düzey oyuncu için low sıkıntı. Bunu daha heycanlı yapma gerekir. Hades gibi olabilir bölüm bölüm ve 3 kişiden az grupla girilemez. En sonunda falcon cıkar falan. Bunun içinde böyle bi önerim var :)

Birde Düşman şirketlerin haritalarında kasılma olayı. Düşman gelip benim haritamda kristallon, Cubikon kesiyorsa tam ödül almamalı. Gemilerin kendi şirketlerine teşviği olmalı. Eicli bir gemi vru da cubikon kesiyorsa %50 %70 ödül kesintisi olmalı. Bu sayede gelecek olanlar benim yaratığımı elimden almicak kesip gidecek. Bu konuyu anlatamıyorum pek. Düşman sadece baskın için gelcek. Hem kasılıp hem gemi kesimi yapamicak. Bence mantıklı bir öneri.

" Başka bir önerim yukarıdada yazdığım ve şuan aklıma gelen PvE haritası. 3 bölümlük bir harita korsan haritası gbi düşünün. İçerisine ne koyarsınız bilemem emperyaldi sanırım onlarmı olur cubimi olur herneyse. 6-1 diyelim örnek olarak. Bu haritaya kim girerse girsin şirket yeri kapanır. Herkes birbirine dost olur. Düşman klanlar birbirini kesebilir aksi halde - şeref yerler. Bu çok güzel bir çözüm olabilir o yüzden kırmızı tırnak içine alacağım :) "

Saçma bir öneride de bulunabilirim :) Yeni bir şirket kurulsun. Başlangıç şirketi gibi. Her şirkete dost. Düşman baskına gittiğinde karşısında dost gemileri görecek. Tabi düşman klanları kesebilir. Bu şirkette duranlar düşmanlar sıkmadığı sürece sıkamaz. Ancak düşman sıktığı zaman sıkabilir ve düşman zorunlu - yer. düşman sıktıktan sonra saldırarak kendini savunma şansı elde edersin. Tabi bu şirket işi büyük çapta bir yenilik ister. Üzerinde çok düşünülmek ister ciddiyet ister :)

Sayın Forum modum, Bu önerileri direk mühendislerinize bildirin. Eminim ki onlara yazdıklarım ilham olacaktır. Yazdıklarımın içinden 1 cümleyi alıp bir proje başlatabilirler.

Yazım biraz uzun. Gece sıkılınca böyle bi yazı yazma gereği duydum :) okursunuz belki :) İyi geceler..

ÈrroR_™ bunu beğendi.
  2. Dark_Days

Dark_Days User

Kardeşim Hepsini Okudum İşsiz İşsiz Fakat Fikirlerin Fena Değil Yeni Bir Şirket Dışında Diğer Fikirlerin Güzel

3. Gerçektende bunu okumak mümkün değil 2 paragrafı okudum ve bıraktım

4. Reloar72

Reloar72 User

Helal olsun adam gercekten hakli 2010 dan beri oynuorum gercekten eskiden daha kolay kasilirdik simdi baskin yiyoruz helal sonuna kadar destekliyorum

5. Yeni şirket evet biraz saçma geldi sonradan okuyunca :) FM lerde şunu bi iletse diğer fikirleri hiç fena olmicak

6. yeni şirket olursa 3 şiirekte 1 şirket olmaz 2 ikisiyle baş demeiyozu bu sefer hıç kasamayızı

7. VΛLVE™

VΛLVE™ User

hepsini okudum mantıklı şeyler ama senin dediğin hiçbir sorunu yaşamıyorum 5-2 5-3 istediğim zaman istediğimi yaparım düşnalar yok bile çok rahat tallon keserim cubi keseriz düşman derdim yok loW desen klanla 3-4 kişi giriyoruz :D

8. Fikrin gayet güzel. Sadece yeni şirket değişik geldi.

9. dostum senin gibi dehalar oyunu yonetmeli level sınırı fln ekleme 21 lvleim gemi 17lvl gibi :D 6 havoç 2 herucl 11lf4

10. -UZMAN-

-UZMAN- User

Merhaba,

Yeni oluşacak olan Güncelleme ve Fikir havuzu kurallarına uygun olmadığı için, konu kilitlenip arşive taşınmıştır.

İyi Forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.