Röportaj:Jack Pot Arena

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve FENOMEN tarafından 30 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. FENOMEN

  FENOMEN User

  [​IMG]


  Selam uzay pilotları,

  Jackpot Battle uzun süreden beri DarkOrbit’in bir parçasıydı, ama acilen güncellenmesi gerekiyordu. Bu nedenle, Jackpot Arena (JPA)’yla karşınızdayız. Bu turnuvada kıran kırana teke tek mücadeleler yapılacak ve sonunda tek bir oyuncu büyük ödülün sahibi olacak!
  Bu fikir tabii ki oyun tasarımcılarımızdan geldi. Bugün oyun tasarımcımız Beni, bizi JPA konusunda bilgilendirecek.

  1) Beni, Jackpot Battle’da neden değişiklik yaptıınız?
  · Yeni bir jackpot sistemi istememizin sebebi eskisini büyük grupların domine etmesiydi. Sonuç olarak, büyük grupların bir parçası olmayan oyuncuların kazanma şansı çok azdı. Bu nedenle, her oyuncuya kişisel yeteneklerine bağlı olarak kazanma şansı veren bir sistem geliştirmek istedik.

  2) Yeni JPA’nın avantajı ne?
  · Yeni sistemin avantajları öncelikle daha önce belirttiğim gibi tek tek oyuncuların kazanma şansı ve ikincisi bizim için daha kolay bakım çalışması. Biraz gerçek Jackpot Arena tecrübesi edindikten sonra, bu yıl US Battle’ı yerel ABD saatinde düzenleyebileceğiz. Eski sistemde bu mümkün değildi; çünkü mücadeleyi yakından gözlemlemek ve bu nedenle EU ve US mücadelelerini aynı anda düzenlenmek zorunda kalıyorduk.

  3) Yeni JPA’da rakip seçimi, mücadeleler, vs. nasıl işleyecek?
  · Jackpot Arena eski Jackpot Battle gibi başlıyor. Oynamak isteyen bütün oyuncular arenaya Jackpot Arena pop-up’ında kaydolur. Jackpot Arena için eşleştirme öğleden sonra saat 2’ye az kala başlar. İlk tura katılacak oyunculara arena penceresinde kime karşı savaşacakları gösterilir. Maça ne zaman ışınlanacakları da orada gösterilir.
  Mücadele Jackpot Arena haritasında yapılır. Oyuncular bu haritaya ışınlanır ve 20 saniyelik gerisayım bitince, maç başlar. Maç 5 dakika sürer ve dört dakikadan sonra galip belli olmadıysa, sonucun belirlenmesini hızlandırmak için radyasyon bölgesi daralır. Eğer beş dakika bittiğinde her iki oyuncu da hayatta kalmayı başarmışsa, en fazla darbe puanı kalan oyuncu maçın galibi ilan edilir. Bu teke tek maçlar tek bir oyuncu kalana kadar devam eder. Bu son oyuncu da Jackpot Arena’nın galibi olur.

  4) Yeni bir Jackpot parası olacak mı?
  · Jackpot parası değişmeyecek ve hala avantaj kutularından toplanabilecek. Böylece Jackpot parası toplanmış olan oyuncular bunları yeni sistemde de kullanabilecek.

  5) Eski Jackpot Battle’ı başka bir biçimde tekrar kullanılacak mı?
  Oyuncular bütün sunucularda kocaman bir mücadele istiyor… Yoksa yeni JPA sistemini mi kullanacağız?
  · Eski Jackpot Battle’ı kullanma planımız yok. Çok bakım gerektirdiği için, standard oyun unsuru olarak entegre edilmesi zor olur. Ama, yeni teke tek sistem tabii ki yeni etkinliklerde kullanılabilir. Zamanı gelince bunu göreceğiz.
   
  AĞIR_Aßİ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.