Öneri RSB-45 - NPC Özel

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve Aliens tarafından 23 May 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Oyuna eklenmeli mi?

1. Evet.

61,8%
  2. Hayır.

23,5%
  3. Geliştirilebilir. (Lütfen önerinizi de belirtiniz.)

14,7%
  1. Aliens

Aliens User

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi yaratık kesmek kasılmak için oldukça önemli. Bu yüzden yeni bir cephane (Sadece NPC hasarı!) fikri ile geldim.

ÖNEMLİ NOT:
    PvP (Oyunculara) hasarı yoktur, bu cephane ile hiç bir oyuncu hasar almaz! Sadece PvE (Yaratıklar) hasarı vardır!

Yeni Lazer Cephanesi: RSB-45!

Bu cephane lazer temel hasarını 4 kat arttırır. Çalışma prensibi RSB-75 ile aynıdır ve yükleme süreleri de aynıdır.

Lazer Cephanesi Görünümü:
    Atış: (Kelle Avcısı I&II: Ar-Ge'siz/Ar-Ge'li)
    Birim Fiyatı:
    Adet=100 Credits

Tamamen kasılma ve yaratıklara özeldir. Kapılarda ve haritada epey işimize yarayacak bir ürün olduğunu düşünüyorum. Credits ile olması bu cephanenin gücünden yeni başlayanların da epey faydalanacağını düşünüyorum.

Şimdiden destekleriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenlenen: 25 May 2018
  2. Çok güzel düşünüyorsunuz da x4' ten fazla vurup, 50 kredi olan mermi çıkarır iseler x2 - x3 mermileri anlamsız olur.

Zaten yaratıklara 3,5 kat ve oyunculara 2 kat vuran JOB-100 lazeri var. Oyum olumsuz.

Son düzenlenen: 26 May 2018
  3. Aliens

Aliens User

Okuma yazma biliyorsunuz değil mi? :) Bu RSB-75 ile aynı mantık dedim. RSB-75 ile seri atış yapabiliyor musunuz? Bu hangi lazer fark etmiyor onunla kombine kullanılması için düşünüldü. Yani x2 ve x3 mermileri halen değerini koruyor olacak çünkü bu mermi onlarla kombine kullanılacak. Tekil kullanımı söz konusu değil.

org2BordoGüç ve Prophecy bunu beğendi.
  4. Merhabalar,
    Rsb-45'in atış gücünü düşürmeniz gerektiği kanaatindeyim. Şöyle ki güncellemeniz hayata geçerse oyunculara ek atış gücü sağlayacaktır.
    Lazer hasarını 4 kata düşürüp birim fiyatını 100 creditse çıkarmanız yerinde olacaktır. 10.000 adeti 1m credi eder. Bu şekilde olmasını istemem credi enflasyonunu önlemek içindir. Şu anda bile 1 günde 150 milyon crediye kadar kasılabiliyor (orta düzey bir gemi).
    Dediğiniz şekilde olursa bu rakam artar, açık artırma ortalama fiyatları yükselir; bu da elit gemiyle orta düzey gemi arası uçurumu artırır. Yenilik olmalı; fakat enflasyona dikkat.;)
    Saygılarımla.

Son düzenlenen: 25 May 2018
    Gumball bunu beğendi.
  5. Aliens

Aliens User

Çok güzel bir tespit! Gerçekten böyle yapıcı ve akılcı yorumları okumak keyif veriyor. Çok teşekkür ederim. Dedikleriniz konuya eklenmiştir.

ALONE_WOLF_☾☆ bunu beğendi.
  6. Merhabalar,
    Rica ederim çok güzel düşünmüşsünüz. Temennim uygulamaya geçirilmesidir.
    Saygılarımla.

7. Siz hangi oyunu oynadığınızı ve fikrinizin de uçuk olduğunu biliyor musunuz? Şimdi size şöyle açıklayayım; x2 ve x3 mermileri uridium karşılığı satılıyor. Bu fikrini sunduğunuz cephane kredi karşılığı satılacak.

Mesela x1 lazeri ile 10k vuran bir oyuncu, bu lazeri de kullandığında salvoları 10k+10k+40k oluyor. Toplamda(3 Sn.) 60k hasar çıkarıyor.
    Bu mermi kullanılmadan x2 ile 3 saniyede 60k hasar atıyor. X3 ile 90k hasar atmış oluyor ama fiyat / performans olarak dengede sayılırlar. Çünkü x3 mermisini uridium, yeni mermiyi krediye alıyor olacağız.

Fikrinize karşı değilim ama Darkorbit'in bir yeniliği kredi ile sunmasını beklemeyin.

8. Aliens

Aliens User

Bende çok umutlu değilim ama yine de desteklerle olabilir. Sırf yapılmaz diye beğendiğiniz bir fikri olumsuz oy kullanırsanız şansı daha da düşürmüş olursunuz. Çünkü nice yapılmaz dediğimiz şeyler cidden yapıldığı oldu. Buda olabilir, kim bilir? Ayrıca o söylediğiniz JOB-100 ile uridium kasılmıyor. Cephane kendi uridiumunu çıkarıyor. (Normal harita yaratıkları için geçerli.-Cubikon hariç.-) Yeni başlayanı da bununla kasılabilir, ileri düzeyde. Ayrıca değerini x2 ve x3'ün bitirmez, katlar. Çünkü insanlar onunla daha fazla vuracaklar ve buda onların işlerine gelen bir durum. Neyse, oyunuza saygı duyuyorum, teşekkürler.

Sempatik.57 bunu beğendi.
  9. Olabilir fakat;

Bir gun bir kabadayi koprunun basina gecip demiski gecis basina 10 altin adim basina ise 5 altin demis , gezgininde parasi yoktur fakat gitmesi gereken sehirde onemli birisini oldureceklerdir gezgin kabadayiya su sekilde cevap verir;

Nefes almakta aklini kullanmakta sana gore o zaman parayla ;)

Karsinda BP vaar umut etme omer gecti gitti o gunler eskk gunleri koy tozlu raflara +1 verdim ama bp yani bisi beklemiyorum para icin her sene tasarim sacmalkgi cikaran bir sirket :)

10. Güzel fikir ama 4 kat değilde 3 kat olması daha dengeli olur. Bide yükleme süresi uzatılabilir biraz daha ama +1

11. Prophecy

Prophecy User

Destekliyorum +1

12. Güzel olabilir +1

13. Nerelerdesin Hakan:D
    Arada bi hatır sormaya gel beaa:)

14. Gumball

Gumball User

katılıyorum fakat 4 kat vuruş gücü çok fazla bence de. x3 ya da x2.5 olabilir, sonuçta krediyle alınan bir şey için bu rakamlar da gayet uygun.

15. WolfWar

WolfWar User

Güzel fikir yaratıkları hem seri kesmek isteyip hem de x4 üne kıyamayanlar için güzel bi yenilik (bende dahil :D) +1

16. Yukarı.

Twilıght¯-βΣĿĿΛ-¯ bunu beğendi.
  17. Hort. :D

18. Tam RSB mantığı bekleme süreli bir şekilde gelirse eğer çok işe yarayabilir ayrıca x5 hasar verebilir sonuçta gemi patlatmaya kullanılmaz hem rsbden az hem de x4 ile karıştırılabiliyor olur. Ancak dediğim şekilde gelirse kredi yerine uridium ile alınır bir cephane türü olacağından eminim x4 hali bile aslında uridium isteyecek türden bir mermi ama kesinlikle kredi olacak diyorsanız x3 hasarı vermeli bana kalırsa çünkü krediyle alınabilen x1 cephanesinden 2 kat yüksek olursa daha dengeli olur aynı RSB-75 in x4ten 2 kat daha güçlü olması gibi

Sayfayı Paylaş