RÜTBE PUANI - RÜTBE SIRALAMASI

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve G-FORCE_PİKAÇU tarafından 6 May 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Sizce öneri oyuna uygulanmalı mı?

 1. EVET

 2. HAYIR

Sonuçlar sadece oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Arkadaşlar hepinize merhabalar.

  Herkesin bildiği üzere oyunda bot kullanımı oldukça yaygınlaştı ve bitecek gibi durmuyor. Zamanında modül konusunda şanslı olan şeref modüllerini kapan arkadaşlar gemilerini bottan çıkarmıyor dolayısıyla. Böylelikle şeref puanları ve dolayısıyla rütbe puanları hızlı bir şekilde artıyor. Buna itirazım yok, şans veya başka bir şey deyin buna sonuçta şeref modüllerinden dolayı elbette bizden avantajlı olması gerekiyor. Lakin bu oyunun seyrine yansıyor ve oyunda online oyuncu sayısı düşüyor. Herkes bota bırakıyor artık gemilerini. Aklıma oyuncuları oyuna girmeye, savaşmaya teşvik edecek bir öneri geldi sizlerle paylaşayım dedim.

  Rütbe puanlarının hesaplanmasında patlatılan gemi türüne göre puan verme mevcut. Örneğin;
  Solace türünden bir gemi patlattığınızda 20 puan işliyor hanenize.

  Bu puanın ciddi oranda arttırılması insanları savaşmaya iter diye düşünüyorum.

  Albay rütbesine sahip oyuncu şeref puanından dolayı rütbesini hakediyor olabilir ama gemisinin patlattığı gemi sayısı 10 binleri bile bulmuyor. Şirket değişmemiş herhangi ceza almamış alt rütbeden bir kişi ise 35 bin-40 bin adam kesmesi bulunuyor. Alt rütbede olmasının tek sebebi şeref puanının bir tık az olması. Şeref puanı değersizleştirilsin demiyorum elbette. Bu da haksızlık olacaktır şerefi ve şeref modülü olanlara.

  Önerim şu: Üstte verdiğim solace gemisini patlattığımızda aldığımız puan(lar) 2-3 kat gibi arttırılmalı ki rütbeye oynamak isteyenler, rütbeden düşmek istemeyenler oyuna daha çok girip savaşsın. Böylelıkle oyuna zaman ayıran, değer veren arkadaşlarımız hakettiklerini bir tık daha fazla alabilirler.

  5.000.000.000 Şerefe sahip bir kişi 50.000.000 Rütbe puanı kazanıyor buradan aşağı yukarı toplam rütbe puanı ise 60.000.000 falan oluyor. Bu 10.000.000 rütbe puanı farkı içerisinde kayıt oldugumuz günden beri geçen süre sayısı, levelimiz, tecrübe puanımızın hafif katkısı, ve kestiğimiz oyunculardan gelen puanlar mevcut. Bu da oyuncu kesmenin ne kadar az rütbeye katkısı olduğunun kanıtı.

  Sizce bu dediğim ne kadar mantıklı?
  Bu sistemi beğenirseniz yetkililere nasıl iletebiliriz?
   
 2. Merhaba,

  Bölüm kuralları arasında yer alan ve daha adil bir ortam sağlanmasına vesile olan, ''tek seçeneğin seçilmesi, oy verenlerin gösterilmesi'' gibi maddelerin seçilmesi zorunlu tutulmuştur. Fakat konuyu açarken bunları göz ardı ettiğinizde şu an açılan ankete oy veren kullanıcılar denetlenememektedir. Bu nedenle konunuz kilitlenip arşive kaldırılmıştır, lütfen buradaki bölüm kurallarına uygun olarak tekrar konu ve anket açınız.

  İyi forumlar.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş