Rütbe

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve ►►►PЯØFЄŠŠIØИÂĿ◄◄◄ tarafından 15 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Sa benim şirketimden olan bir çok adamın benden 100,150m daha az şerefi olmasına rağmen benden bir üst rütbede nasıl olabiliyor ?

[İYİ]-VE-[KÖTÜ] bunu beğendi.
  2. +1

3. Karalı

Karalı User

Rütbeye çok fazla etken var. Mesela oyuncu imha puanı, Başladığı gün sayısından yaptığı görev sayısına kadar. Birde en önemlisi yaratık imha puanı. Şimdilerde otocular çok fazla yaratık kestiği için genelde şerefi az bile olsa dehşet yaratık imha puanları olabiliyor. Dostats bir adamın üstelikte 2014 model geminin 2mily civarında yaratık kestiğini gördüm. Tabiki bunun rütbeye çok ciddi bir katkısı olur.

Sözün kısası Rütbeye etken birçok kalem var. En önemlisi şeref olsada tek başına iken taşları çok fazla yerinden oynatamaz.

Themis. bunu beğendi.
  4. oben

oben User

mesele 1 örnek her şeref rütbeye işlemez etkinlikte kastığın şerefler gibi şerefi alırsın ama o etkinlikte kestiğin yaratıklar bitirdiğin kapılar vs rütbe vermez gibi bir basit örnek.

5. Evet rütbe için bir çok etken var falan bnde şöyle örnek vereyim adam ile aramda 150.000.000 şeref fark var benden 1 rütbe üstte bu 150m fark:
    10.000.000 şeref = 100.000 rütbe puanı demek
    3125 tane uber tallon kesmek = 100.000 rütbe puanı
    33.333 Oyuncu İmha Puanları = 100.000 rütbe puanı
    bu kıyaslama yaptığım sadece 10m şeref :) adam ile aramızda 150m şeref farkı aramızdaki bu 1 rütbelik farkın sebebini anlamıyorum.

6. Karalı

Karalı User

burada aslında adamın yaratık kesme sayısını görebilsek daha belirleyici olur. Mesela benim yaratık kesme sayım çok az bu yüzden o kalemden çok düşük bir puan geliyor.
    Ancak diğerleri çok fazla yüksek olsada bir veya 2 etken düşük olunca buda rütbede bir handikap yaratıyor. Muhtemelen durum bu.

Sıralamada mesela kendi yerime baktım üstümdeki adamın şerefi benden çok daha düşük olmasına rağmen, bir yaratık kesme sayısı var. Heralde bir 10 sene daha oynasam o rakamı yakalayamam. buda çok ciddi bir rütbe puanı oluşturuyor.

Bence İsmini alıp stats tan bakın ne yaptığı çok açık olarak gözüküyor.

7. Themis.

Themis. Guest

Merhaba,

Üyelerimizinde belirttiği gibi rütbe puanlarına etki eden bir çok etken vardır. Bu hesaplamayı oyun içinden kendinizde görebilirsiniz.

İyi forumlar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.