S.S.S. : Başlıklar/Ünvanlar

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve Minerva tarafından 10 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

  Başlık/Ünvan üyeye verilen bir nişan ve takdirdir.Başlık/Ünvan a sahip olmak üyeler arasında ayrıca bir prestijdir.

  İki türlü ünvan varıdır;

  • GEÇİCİ BAŞLIKLAR.
  [​IMG]

  • KALICI ÜNVANLAR.
  [​IMG]
  &
  [​IMG]

  NOT:Kalıcı ünvanlar da ilk resimde gözükenler , (başarılar-->ünvan) bölümünden seçilmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir durum, geçici başlık üzerinizdeyken , başarılar kısmında başka ünvan seçerseniz geçici başlık sizden gider!

  Geçici başlıklar:Bu ünvanları almak için ünvanı taşıyan NPC veya OYUNCUYU imha etmeniz gerekir.Ünvanı aldıktan sonra dikkat etmelisiniz başkaları da sizden almak isteyecektir.Toplam 18 adet geçici başlık vardır. Her sunucuda hepsinden birer tane geçici başlık bulunmaktadır ve har başlığı bir kişi taşıyabilir.

  Geçici başlıkların listesini (Ana sayfa-->Şeref salonu-->Ünvan Görünümü) bölümlerini takip ederek bulabilirsiniz.
  [​IMG]

  Bu listede hangi oyuncuda ne kadar süre durduğunu ve başlığın o anda hangi oyuncuda bulunduğunu görebilirsiniz.

  [​IMG]
  Başlıkların üzerine tıkladığınızda 8 kişilik sıralama tablosu vardır. Burada başlığı en uzun süre imha olmadan taşıyan oyuncular vardır.Eğer başlık sizdeyse güncel yazan yerde sizin isminiz yazar zaman bölümünde de sizde kaldığı süre gözükür. 8. sıradaki oyuncunun süresini geçerseniz 8. kişilik sıralama tablosuna isminiz yazılır.

  SORU/CEVAP

  S: Başlığı nerede bulurum?
  C: Geçici başlıklar bir oyuncuda ise ünvan görünümü listesinde , güncel yazan yerde hangi oyuncuda olduğu yazar. Başlık bir oyuncuda değilse ''verilmedi'' olarak yazar. Bunun anlamı başlığın sunucudaki herhangi bir haritada bir NPC nin üzerinde olduğu anlamına gelir. Bu durumda başlığı aramanız gerekiyor.

  S: Başlığı nasıl alırım?
  C: Başlığı almak için taşıyan oyuncu veya npc yi imha etmelisiniz ve imha olmamalısınız. Başlığı alırken rakip oyuncu yada kestiğiniz npc ye aynı anda patlarsanız başlık sizde kalmaz sisteme geri gider.

  S: Başlığı kaybedebilirmiyim?
  C: Geçici başlıkları kaybedebilirsiniz. Belirttiğimiz gibi npc veya bir oyuncu tarafından imha edilirsen, başlığı kaybedersin. Başlık, seni imha eden npc veya oyuncuya geçer.

  Oyundan çıkış yapıp, 48 saat boyunca gemin aktif/online olmazsa başlığı kaybedersiniz.Geminizin aktif/online olması demek sadece oyuna giriş yapma anlamında değildir.Yaratık/düşman kesmeniz gerekmektedir,sadece portallarda beklemek veya dolaşmakla online olunmuş sayılmaz.

  48 saat boyunca geminiz saldırıya korumalı bölge olan portal yada hangarda kalırsa başlığı gene kaybedersiniz.Başlık sistemde bir uzaylıya gider.Unutmayınız saldırıya korumalı bölgelerde beklediğiniz zaman, başlık süresine ve online sayıldığınız süreye işlememektedir.

  Geminiz bir nedenden ötürü banlandığı zaman 48 saat içinde açılmazsa gene başlık bir uzaylıya verilir.

  S: X-1 Haritasında bekleme başlık süresine işler mi?
  C: Evet x-1 haritası sınırlı olarak saldırıya korumalı PvP moduna alınmıştır geminizi tam SKB sayılan hangar ve portalda tutmadığınız ve haritada gezerek yaratık kestiğiniz süre başlık görünümündeki sürenize ve online sürenize işler.

  S: Galaxy Gates de patlarsam başlık gider mi?
  C: Evet gider.Patladığınız yaratığa geçer

  S: Başlık varken ikinci bir başlığı aynı gemiye alabilirmiyim?
  C: Hayır alamazsınız.Eğer başlığınız varken başka başlıklı bir gemiyi/NPC yi keserseniz yeni başlık size geçer,ancak sizdeki eski başlık sistemede bir yaratığa verilir.


  Kalıcı Ünvanlar: Oyunda yaptıklarınızın bazılarını başarılarla ödüllendirilir. Bu başarılardan bazıları ise Ünvan olarak kullanabiliriz. Bir çok çeşit ünvan vardır. Bunlardan, kazandıklarınızı istediğiniz gibi seçip kullanabilirsiniz.
  [​IMG]

  Ünvanlar 5 bölümden kazanılabilir. Bunlar;
  • Yetenek başarıları
  • Genel başarılar
  • Aktivite başarıları
  • Etkinlikler
  • PvP başarıları
  Başarılardan hangilerinin ünvan olduğunu anlamak kolay. Ünvan olarak kazanılacak başarının resminin üzerinde yıldız bulunur.
  [​IMG]

  Etkinlik bölümünde bir çok ünvan bulunmaktadır. Ve bunlardan bazıları her sunucuda 1 oyuncuya yada her şirkette 1 oyuncuya verilmektedir. Etkinlik bölümünde yeni etkinlikler yapıldığında, başarılar ve ünvanlar oluşturulabilir. Başarının yanında onu kazanmak için yapmanız gerekenler yazmaktadır.

  Ünvanların oyundaki görünüş yeri, Oyuncu isminin üzeridir.

  [​IMG]

  Ek olarak Ünvan görünümü listesinde bulunanlar;
  [​IMG]
  Etkinlik başlıklarıdır. Bunları başarılar bölümündeki ünvan kısmında kullanabilirsiniz.


  BAŞARI SİSTEMİ
  Başarı Sistemi Hakkında aklınıza gelebilecek bazı soruların cevabını burada bulabilirsiniz.

  S: Başarı nedir ?
  C: Başarı, çeşitli görevler aracılığı ile ulaşabileceğiniz hedeflerdir. Bu hedefler sayesinde başarınız çeşitli madalyalar ile ödüllendirilecektir.
  S: Ödül? Ne gibi Ödüller?
  C: Verilen koşulları yerine getirerek başarıya ulaşınca alacaksınız.
  - Tabii ki her başarıya karşılık gelen bir madalya,
  - Her Başarıya bağlı ayrı puanlar.


  S: Başarı puanları nelerdir?
  C: Kapalı olan her Başarı için ilgili puan alacaksınız. Bu puanlar daha sonra genel Başarılar puanlarına eklenecek, böylece genel Başarı Puanınız artacak ve onları paylaşarak arkadaşlarınıza böbürlenebilirsiniz.

  S: Başarılar nelerdir aşamalı sistem dediğiniz nedir?
  C: Tüm başarılar Pilot Profilinizde bulunan Başarılar sekmesinde yer almaktadır. Aşamalı olarak artan başarıların hepsini ve kategorilerini buradan görebilirsiniz.
  S: Kaç Başarı puanı aldığımı ve hangi Başarıları elde ettiğimi nasıl görebilirim?
  C: Pilot Profili bölümüne Başarılar diye bir sekme eklendi. Buradan tüm bilgilerinizi görebilirsiniz.
  S: Başarıları kim alabilir ve yerine getirebilir?
  C: Siz ve sizin PET’iniz başarıları yerine getirebilir.

  S: PET olmadan, PET Başarılarını alabilirmiyim?
  C: Hayır, bir PET Başarı için PET gerekir. Bir başka değişle, PET sizin için bir Başarı yapabilir, ama siz PET için bunu yapamazsınız. PET sizin yanınızda yer alarak başarılarınıza yardımcı olacaktır.
  S: Peki, yeterli teori - PVP Başarılar varmı?
  C: Tabii ki var; başarılar için sadece düşman gemileri imhaları ve hasar sayısı tüm haritalarda sayılır. Kendi şirket gemilerine vereceğiniz hasar ve imhalar ile grup olarak yada farklı şirket olsada aynı klan oyuncularına vereceğiniz hasar ve imhalar sayılmaz.
  S: Yani ben 5 gemiyi imha ettim ve bumudur?
  C: Hayır, farklı düzeylerde Başarılar var. Aşamalı olarak artan Başarılar var. Birini tamamladığınızda diğeri devreye girer.
  Örneğin 5 Streuner öldür / 50 Streuner öldür. 5 Streuner başarısı tamamlanınca bir sonraki seviye olarak 50 Streuner öldür başarısı yerini alacaktır. Ve böylece aşamalı olarak daha çok Başarı puanları elde edeceksinz.  1.Adım: PİLOT PROFİLİ düğmesini tıklayın
  2.Adım: BAŞARILAR düğmesini tıklayın
  3.Adım: ÜNVANLAR düğmesini tıklayın
  4.Adım: Genel Görünümden dilerseniz filitre yaparak başlık katogorilerin süzün.
  5.adım: Seçtiğiniz Ünvanın önündeki kutuyu seçin
  6.Adım: Ünvanı Kaydet düğmesine tıklayın
  7.Adım: Oyun ekranınızda geminizde seçtiğiniz ünvan herkesçe görünür olacaktır.

  Darkorbit Takımı.   
  WolfWar bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.