S.S.S. : Etkinlikler (İstila/Ctb/SpaceBall)

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Minerva tarafından 9 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

  İstila kapısı nedir?
  Etkinlik olarak sunulan amacı eğlenmeniz ve oyundaki hedeflerinize ulaşabilmenizde size biraz daha yardımı dokunması için hazırlanmış galaxy gates benzeri özel bir haritadır.

  Nasıl girilir?
  İstila Haritalarına giriş portalları levelinize göre şirket haritalarınıza dağıtılmiştır ve bu portallar haritaların ortasında bulunur.Sıra almak için istila portalına gimeniz j tuşuna basmanız veya oyun ekranınızda bulunan sağ üst köşede bulunan halka şeklindeki Atlayış'a basmanız yeterlidir. Bundan sonra haritadan çıkmayarak sıranızın gelmesini bekleyebilirsiniz.

  Yalnız dikkat istila portalları saldırıya korumalı bölge değildir bu portalda beklemeniz halinde saldırılara açık olursunuz.

  Sıra aldıktan sonra dilerseniz saldırıya korumalı bölge olan diğer portallara giderek bekleyebilirsiniz böylelikle patlatılma riskinizi aza indirgemiş olursunuz.

  Unutmayınız haritayı terk ederseniz,patlatılırsanız yada oyundan çıkış alırsanız yada bağlantınız koparsa yeniden sıra almanız gerekir.

  İstila portalları ve giriş levelleri nelerdir?

  Aşağıda belirtilen level aralıkları belirtilen haritalardan istila haritasına giriş için sıra almaları gerekmektedir.
  5-9 level arası x-1 haritanızdaki ortada açılan istila portalından
  [​IMG]
  10-14 level arası x-3 haritanızdaki ortada açılan istila portalından
  [​IMG]
  15 level ve üstü x-5 haritasındaki ortada istila portalından
  [​IMG]
  Bu haritaya giriş belli bir oyuncu sayısıyla sınırlandırılmıştır ve bu limit dolduğunda haritaya girebilmek için sıranızın gelmesini beklemek zorundasınız.Sıranızın gelme süresi ise istiladan çıkan oyuncu sayısına göre değişir.

  Tüm istiladaki yaratıklar aynımıdır?
  Levellere göre haritalara konumlandırılmıl istiladaki yaratıkların geliş sırası o günkü istila için aynıdır,fark istilaların zorluk dereceleridir.

  X-1 haritasındaki istila haritası kolay
  x-3 haritasındaki istila haritası orta
  x-5 haritasındaki istila haritası zor

  Olarak katagorilendirilmiştir.Bunun nedeni tahmin edebileceğiniz gibi Gemilerin donanım güçleri önceden ön görülerek levellere göre donanımının zayıf olaması beklenen gemilerin istilada fazla zorlanmadan kasılabilmeleri içindir.Bu yüzden x-1, x-3 ,x-5 haritasındaki yaratıklar aynı olsada darbe puanı,kalkanı,verdiği hasarlar farklıdır,ödüllerde ise fark yoktur.
  İstila kapısında ne yapılır?
  Sırayla yaratıklar gelir bu yaratıkları keserek ödüllerini alır ve kısa sürede kasılırsınız. Tecrube/şeref /rütbe puanlarınızı yükseltir kredi,uridium miktarınızı arttırırsınız.

  Hangi yaratıklar gelir?
  Bir nevi galaxy gates ve delta kapısı benzeri sıralı ve dalgalar halinde karışık olarak yaratıklar gelmektedir bu her zaman aynı sırada ve yaratık sayısında gelecek anlamına gelmez çünkü haritadaki yaratıklar her istila için suprizdir ve genellikle en son yaratık ise sadece bu haritaya özgü Kucirbiumlar gelir.Kucirbiumlarıda kestikten sonra döngü yeniden başlar.( genellikle Kucirbiumlar 2 ayrı posta olarak gelmektedir,ancak bu mutlak böyle olacak anlamına gelmez)

  Bu haritadaki yaratıkların bir özelliğide uber ve cubikonlar gibi kendisine ateş eden tüm oyunculara ödüllerini paylaştırmasıdır.

  Kucirbium:İstila kapısında en fazla kredi ve ödül kazandığınız yaratıktır.En son bölümde 3 adet İnsta Kalkanlı Boss Kuçirbium ve bu her bir Boss Kucirbiumun etrafında bir miktar küçük kucirbium gelmektedir.İnsta kalkanı düşmeden Boss kucirbiumu kesemezsiniz.Bu yüzden önce küçük kucirbiumları kesmelisiniz.

  Boss Kucurbium
  [​IMG]

  Küçük Kucurbium
  [​IMG]


  Not:Bu özel yaratıklar nadirde olsa bazen istila kapısının son dalgasında npc olarak verilmez,ancak o günkü İstila Kapısnda verilmişse etkinlik süresi bitinceye kadar döngüde verilmeye devam eder.

  İstila kapısında ne gibi ödüller alınır?
  Kestiğiniz yaratıklardan tp,şp,uridium,kredi ve çöplerinden değerli hammaddeler alırsınız.Bu haritadaki yaratıklar belirtildiği gibi uber ve Cubikonlar gibi kendisine ateş eden ve haritayı terk etmeyen oyunculara verdikleri hasarla doğru orantılı o yaratığa ateş eden oyuncu sayısıyla ters orantılı olarak ödülleri paylaştırır.Bu özetle şu anlama gelir;bir yaratığa ateş eden oyuncu sayısı az ve sizin verdiğiniz hasar yüksekse alacağınız ödül daha fazla olacaktır.
  İstila kapısını bitirdiğiniz için ayrıca bir ödül verilmez.

  Nasıl çıkılır?
  Haritadan çıkış mümkün değildir ancak patladığınızda çıkabilirsiniz yada etkinlik bittiğinde otomatik olarak haritalarınızın hangarına atılırsınız

  İstila tekrar ne zaman çıkar?
  Bu etkinlik için belli gün yada saat yoktur bazen supriz olarak ama genellikle özel kutlamalarda ve festivallerde yada sevilen bir etkinlik olduğundan daha fazla eğlenmeniz amaçlandığında çıkartılır ve çıkmadan önce sizlere forum üzerinden duyursu yapılır Genel Duyuruları ve Oyun Bültenini Takip ediniz.

  İstilada Hakkında bazı detaylar
  Haritada kendi şirket üyeleriniz size ateş edebilir,sizde ateş edebilirsiniz.
  Haritaya kamufle atlayabilirsiniz veya haritada Kamufle alabilirsiniz.
  Haritaya atladığınızda siz ateş etmeden kamufleniz açılmaz ancak şunlar istisna kamufle açan EMP-01 Mayına çarparsanız yada yakınınızda Ema Bombası atılırsa kamufle açılır.
  12 level ve üstüyseniz x-3 haritasındaki istilada patladığınızda veya etkinlik bittiğinde x-8 hangara atılırsınız.
  Levelinize göre gireceğiniz istila portalı oyun ana sayfanızdaki canlı skor kısmında yazar.


  CTB

  CTB oyuncular arasındaki adıyla şamandıra bir tür bayrak yarışıdır amaç düşman şirketin x-2 haritasında bulunan kendi şirketinizin şamandırasını x-2 haritanıza getirerek sayı yapmaktır.
  • 1 saatlik dilimde en fazla sayı yapan şirket oyunu ve ödülü kazanır.
  • Ödül ise bir sonraki 1 saatlik dilimde verilir ve kazanan şirketin tüm üyeleri faydalanır.
  • Beraberlik durumunda ise ödülü berabere kalan şirketler kazanmış sayılır.
  • Verilecek ödülü ise ana sayfanızdan canlı skorun yazıldığı bölümden görebilirsiniz
  • Şamandırayı taşıyan üye şamandıra üstündeyken imha edilirse gemi tamiri ücretsizdir.Bu sadece şamandırayı taşıyan üye için geçerlidir.
  Nasıl Oynanır?

  Düşman şirket x-2 haritasındaki kendi şirketinizin şamandırası üzerine tıkladığınızda şamandıra otomatik olarak size geçer ve eğer kamufleniz varsa açılır.
  • Şamandırayı taşıyan oyuncunun gemi türü farketmeden gemi hızı sabitlenir.
  • Oyuncu şamandırayı kaybetmeden kendi şirketindeki x-2 haritasına getirerek puan alınır.
  • Şamandırayı taşıyan oyuncu imha olduğunda kendi şirketinden bir başka oyuncu şamandırayı alıp götürmez ise bir süre sonra şamadıra düşman şirketteki yerine geri döner.
  • Düşman şirketin x-2 haritasına girebilmek için leveliniz 13 olması zorunludur.


  Spaceball

  Spaceball 4-4 haritasında oynanan bir tür futboll maçıdır.Amaç harita ortasındaki spaceball topunu kendi şirketinin portalına götürerek gol atmaktır.Böylece şirketinize sayı kazandırısınız hemde gol olduğunda çıkan çöplerden çeşitli oyun hediyeleri alırsınız (Uridium,roket,lazer mermisi,ikramiye ve benzeri)
  Topa en güçlü vuran şirket kendi portalına çevirerek topu sürer,ne kadar çok hasar verilirse top o kadar hızlı portala doğru gidecektir ve çıkan çöplerden verilen ödüller daha fazla olacaktır.

  Spaceball boyunca en fazla sayı yapan şirket verilecek ödülü belirtilen süreliğine kazanır ve bundan tüm şirket üyeleri yararlanır.Verilecek ödül ise ana sayfanızdan canlı skor yazan yerde belirtilmektedir.

  Spaceball boyunca 4-4 haritasındaki tüm patlamalarınız bedavadır ve droitleriniz hasar almaz.

  Sevilen bir etkinlik ve şirketinizle omuz omuza mücadele ederek eğleneceğiniz bir yarışmadır.Güçlü olan daha önemlisi iyi savaşan kazanır.

  Sapaceball başladığında şirketinizin x-2 haritasının ortasında bir portal açılır bu portaldan 4-4 haritasına kestirme olarak çıkılır.Spaceballde iken x-2 haritanızda açılan portal saldırıya korumalı değildir.Spaceball bittiğinde bu zaten portal kaldırılır.

  [​IMG]

  .
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş