S.S.S. : Skylab

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve FENOMEN tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. FENOMEN

  FENOMEN User

  Skylab hangarının bir bölümüdür ve burada toplam altyapıyı bulabilirsin (önce laboratuar). Burada bütün binaların ve modüllerin kontrolü sende olsun. Burası aslında senin bütün sanayinin kontrol merkezi. Buradan modülleri ve binaları yönlendirebilir ve kontrol edebilirsin.Bunlar şunlardır:
  • Temel-Modül
  • Solar-Modülü
  • Depo-Modül
  • Prometium, Endurium ve Terbium hammadde toplayıcı
  • Prometid und Duranium üretmek için iki tane sınıf bir rafinesi
  • Promerium üretmek için bir tane sınıf iki rafinesi
  • Seprom için bir yüksek teknoloji rafinesi
  • Xeno-Modül
  • Sevkiyat-Modül
  Binalar/Modüller hakkında daha fazla bilgi için fareyle üstüne tıklayın. Bu sol tuş tıklama ile modüllerin menüsüne girer ve oradaki ilerlemeleri görebilirsin veya modülleri tek tek aktif veya aktif dışı bırakabilirsin (Dikkat: Temel-Modül kapatılamıyor). Burada birçok modül göreceksin ve bazılarını kullanabilmek için montaj etmen gerekecek. Sonra daha fazla ayrıntı.

  Altyapıyı kurma ve genişletme İlk defa Skylab'e girdiğin zaman, baştan kullanabileceğin dört modülü görebilirsin: Sevkiyat, solar, depo ve temel modüller.

  İlk başta hepsi seviye bir olurlar, fakat bunları isteğine göre daha geliştirebilirsin (azami 20 seviye). Daha yüksek seviye tabii ki daha fazla üretim, kazanım vs. demek. Seviye 1'den seviye 2'ye geliştirmek, başta ucuz olur fakat, seviyeler yükseldikçe maliyet artar. Bu yüzden her seviye artışı ile Prometium, Endurium, Terbium ve Credits veya Uridium harcaması artar.

  Modüller

  Temel modüller (Temel-Modül, Solar-Modül, Sevkiyat-Modül ve depo) senin Skylab'de dört temel ayağındır; bunlar olmadan fazla ilerleyemezsin. Bunlara iyi bak ve hep ilgilen.
  Fakat sadece ayakta kalarak bir şey elde edemezsin. Onları en uygun şekilde kullanabilmek için, aşağıda anlatacağımız gereşler bulunmaktadır. Öncelikle ana modüller hakkında en önemli bilgiler.

  Temel-Modül

  Temel-Modül aslında bütün alyapının bağlı olduğu bir araştırma geliştirme yeridir. Skylab'te diğer bütün modüller sadece Temel-Modül geliştiği zaman seviye artışına tabi tutulabilinirler. Kısaca: Diğer modüller azami olarak Temel-Modül seviyesinde olabilirler.
  Örneğin Solar-Modül seviyesini 16'ya getirmek, Temel-Modül 12 olduğu zaman mümkün değildir. Örneğin Temel-Modül seviye 18 ise, Solar modül seviye artışı mümkün olur.

  Solar-Modül

  Solar-Modül bütün kuruluşlara enerji sağlar. Ve enerji olmadığı zaman, bütün hammadde üretimi hemen durur. Solar-Modülün seviyesi ne kadar yüksek olursa, üreteceği enerji o kadar yüksek olur.
  Yeni bina/modül inşa ettiğin zaman ve yeteri kadar enerjin olmadığı zaman, bina veya modül işlev görmez; bu süre Solar-Modülün geliştirilip daha fazla enerji üretmesi ile biter.

  Tabii ki bir binayı enerji kazanmak için aktif dışı bırakabilir ve başka bir binanın çalışmasını sağlayabilirsin. Fakat bu istisnai bir önlem olmalı.

  Sevkiyat-Modül

  Sevkiyat-Modülü ile transporter yollayabilir ve bu sayede gemiden depoya veya depodan gemiye hammadde taşıyabilirsin (daha fazla bilgi aşağıda).
  Depo
  Depon üretilen her hammaddeyi belli bölümlerde saklar ve oradan geliştirme veya daha değerli hammadde üretmek için kullanılır.
  Deponun genişletilmesi, kapasiteyi artırır ve bu sayede daha fazla hammadde stoklarsın. Deponun değişik madenler için değişik depo slotları bulunuyor. Ayrıca transporter ile uzaktan da depona ulaşabilirsin (daha fazla bilgi aşağıda).

  Üretim Toplayıcı

  Toplayıcı, inşa edildiği zaman sana hammadde üretirler. Ne kadar geliştirirsen, o kadar çok kazandırırlar.
  Fakat dikkat: Ne kadar derinde kazanmaya çalışırlarsa, o kadar çok elektrik harcarlar. Bu yüzden elektrik tüketimine dikkat et (Solar-Modülüne bak), eğer toplayıcının seviyesini artırmak istiyorsan.

  Toplayıcıyı geliştirmek, belli bir süre zaman alır. Bu inşaat veya geliştirme süresinde hammadde üretmez. Azami seviyesi ve böylelikle en kazançlı durumu seviye 20'dir.

  İpucu: Geliştirmeyi, Uridium harcayarak getireceğin uzmanlar sayesinde hemen yaptırabilirsin. Maliyet ise, geliştirilecek seviyeye bağlıdır.

  Örneğin geliştirme maliyeti başlangıçta 100 Uridium ise, yarı yola gelindiğinde 50 Uridium olur. Böylelikle geliştirmenin bir kısmını kendin üstlenebilir ve bu sayede Uridium tasarufu yapmış olursun.

  Yukarıda belirtildiği gibi toplayıcılar elektrik harcarlar. Bu elektriği hep harcarlar, ister çalışıyor olsunlar ister olmasınlar. Elektrik harcamasını kesmenin tek yolu, onu aktif dışı bırakmaktadır. Aktif dışı demek, onun kapanmış olması demektir. Bu tabii üretimin durması demektir ve bu yüzden toplayıcının seviyesini artırmak için önce enerjinin olup olmadığına bak.

  Rafineler

  Rafineler zenginleştirme kuruluşlarıdır ve bunlar ham maden olan Prometium, Endurium ve Terbium'dan Duranium ve Prometid yaparlar.
  Toplayıcıları sona kadar geliştirdiysen, hammadde ve Credits / Uridium karşılığında rafinerin ilk seviyesini oluşturabilirsin. Rafineyi daha öncede inşa edebilirsin, fakat toplayıcı rafine olmadanda üretim yapar ama rafineri toplayıcı olmadan boş kalır.

  1 Prometid elde etmek için, 20 Prometium ve 10 Endurium birleştirilmeli; 1 Duranium için 10 Endurium ve 20 Terbium lazım. Fakat bu esnada bazı noktalara dikkat etmelisin. Prometid ve Duranium üretimi sadece devam eder eğer:
  • zenginleştirme için yeteri kadar hammadde bulunursa (hammadde olmazsa, üretimde olmaz).
  • yeteri kadar elektrik var olduğu sürece (yukarıda "Solar-Modülüne" bak)
  • yeteri kadar depo kapasitesi bulunduğu zaman (dolu depoya bir şey sığmaz)
  Bu koşullardan biri gerçekleşmezse, rafinerler çalışmaz, arıza sembolü yanar ve senden bunu halletmen beklenir.

  Rafinerinin ilk seviyesini yaptıktan sonra, ikincisini oluşturabilirsin. Burada Prometid, Duranium ve değerli Xenomit otomatik olarak Promerium oluşturulur.

  1 Promerium elde etmek için şunalar ihtiyacın var:
  • 10 Duranium
  • 10 Prometid
  • ve 1 Xenomit.
  Xenomit olmadığı zaman, fakat yinede üretim yapmak istediğinde, Xeno-Modül kullanabilirsin. Bu sefer yüksek enerji kullanımı ile bir yedek madde oluşturur ve bunu Xenomit yerine kullanabilirsin. Xenomits yerine bu madde üretime akar.

  Xeno-Modül sana baştan itibaren sunulur ve diğer binalar gibi azami seviyesi 20'dir.

  Promerium rafinesi hep Xeno-Modül seviyesi ile aynı sınırlandırılır. Bu dereceye ulaşıldığı zaman, sonraki artışlar için gerçek Xenomit kullanılır. Xeno-Modül yeterli seviyede olmalı ki, gerçek Xenomit tasarufu yap.

  Promerium daha değerli bir alışımın temel kaynağıdır: Seprom.

  Seprom

  Bu hammadde yepyenidir ve en değerli hammadde olarak oyuna girmiştir. Seprom Promerium içindedir ve sadece oradan çıkartılabilinir; saf Seprom, Promerium içinden çıkartılan Seprom'dan çok daha güçlüdür.

  10 birim Promerium olduğu zaman, 1 birim Seprom üretebilirsin. Şu amaçlar için kullanılabilinir:

  • Lazer veya roketlerin Seprom ile güncellenirlerse, 10 birim % 60 daha fazla hasar primi kazandırırlar. --> 1 Seprom = 10 atış roket/lazer + % 60 hasar!
  • Kalkan jeneratörlerini seprom ile güncellersen, dayanıklık 10 dakika boyunca % 40 artar.
  Yeteri kadar Seprom, bütün savaşların kaderini değiştirir. Bu yüzden deponda yeteri kadar Seprom olmasına bak.

  Sevkiyat-Modül

  Sevkiyat-Modülü ile transporter yollayabilir ve bu sayede gemiden depoya veya depodan gemiye hammadde taşıyabilirsin.
  Skylab'e hammadde vermek veya oradan almak için, transporterini yollayabilirsin. Fakat hedefe sevkiyat yapmak, biraz süre alır (VİP üyelerde bu % 50 daha kısadır), fakat bu süreyi Uridium vererek sıfırlayabilirsin.

  Önemli: Aynı anda iki transporter yollanamaz.

  Skylab'den alabileceğin hammadde miktarı, sadece gemindeki ambar kapasitene bağlıdır. Bu hammaddeler sana ulaştığı zaman, otomatikman kargona eklenir ve kısa bir süreliğine ambarın iki katına çıkar.

  Örneğin: Gemi ambarın boşken hammadde istediğinde ve hammadde geldiğinde ambarın dolu ise, gelen boşa gitmez ve yine eklenir. Fakat bundan sonra hammadde toplayamazsın ve öncelikle ambarında yer aşmalısın.

  Eğer gemiden Skylab'e hammadde yollanır ve orada yeteri kadar ilgili slot olmazsa gelen fazladan hammaddeler kaybolur ve diğerleri konulur. Skylab'e gelen hammaddeler, ilgili yerlere yerleştirilirler ve otomatikman daha zengin bir alışıma zenginleştirilirler.

  Silah geliştirme

  Bu sayede kullanıcı yüzeyinde silahlarını doğrudan geliştirebilirsin. Bunun için kullanıcı yüzeyinde ilgili hammaddeyi doğrudan çekebileceğin bir buton bulunmaktadır.
  Önemli
  SKYLAB da modüllerin, rafinerilerin her seviye yükseltilmesinde ihtiyaç duyulan hammadde ve credits miktarı vardır. Seviye yükseltme için gerekli hammadde skylabınızda, credits de hesabınızda varsa seviye yükseltebilirsiniz. Seviye yükseltirken inşatı iptal ederseniz yükseltme için sizden istenen hammadde ve credits geri verilmez
   
 2. FENOMEN

  FENOMEN User

  Skaylab Robot

  Robotlar ne yapabilirim?
  • Prometium Toplayıcı, Endurium toplayıcı ve Terbium bu robotlar ile verimliliği artırır.
  Robot türleri neler?
  • Bu robotlar iki türü vardır. Kredi türü robot (250 Kredi) ve Uridium Tipi Robot (50 Uridium)
  • Kredileri Robot size koleksiyonerleri daha fazla üretim% 1 verir.
  • Uridium Robot daha fazla üretim% 4 veriyor.
  Kaç robot kullanabiliriz ?
  • Tek bir koleksiyon için 12 robotla maksimum uygulayabilirsiniz.
  Robotun çalışma süresi varmı ?
  • Her robot 48 saat aktif kullanım süresine sahip.
  Robot almanın sınırı varmı ?
  • Sınırsız miktarda robot satın alabilirsiniz. Bütün robotlar sizin için saklanır ve bunları daha sonra istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
  Prometium Toplayıcı, Endurium toplayıcı ve Terbium kapatsak robotların calışma süresi bitermi?
  • Kollektör kapalı kalsa dahi robotun süresi devam eder.
   
 3. FENOMEN

  FENOMEN User

  Skaylabınızdaki 1 saatlik üretim çizelgesidir

  [​IMG]


  Skaylabınızdaki DepoModülünüzün leveline göre depolama kapatisesi


  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Nisan 2014
 4. FENOMEN

  FENOMEN User

  Geminde Terbium(Endurium veya Prometium) var ama 50 Terbium(Endurium veya Prometium) eksik diyor ne yapmalıyım?
  Sevkiyat Mödülünüzü kullanarak geminizden, skylabınıza 50 birim Terbium/Endurium/Prometium hammaddelerinizi göndermelisiniz nasıl yapılacağı burda gösterilmektedir


  Toplayıcı/Rafinerilerim üretim yapmıyor ne yapmalıyım?
  Aktif dışımı kontrol ediniz açma,kapama düğmesi kırmızı ise kapalıdır aktif ediniz.Aktif etmek istediğinizde enerji yok uyarısı veriyorsa elektirik üretimiz az demektir. [​IMG] Kapalı

  [​IMG]Açık

  Enerji Yok diyor ne yapmalıyım?
  Solar mödülünüz toplayıcı, rafinerileri ve modüllerinizin çalışması için gerekli enerjiyi üretir eğer leveli düşükşe üretilen enerji ihtiyacı karşılamadığından bazı toplayıcı yada rafineri yada modül aktif dışı olur Solar mödülünüzün levelini yükseltin.Elektirik harcayan diğer Rafinerilerinizi bir süreliğine kapatın

  Üretim 0 gösteriyor neden?
  Toplayıcılarda üretilen ana hammaddeler bir üst hammaddeye hemen çevrilir.Üretim miktarı harcanan miktarı anca karşılıyorsa skylab deponuzda birikmez hep 0 görünür,yani üretim yapılıyor ama hemen harcanıyor demektir.Bunu önlemek için tavsiye olarak örnek Semprom rafineriniz 1 levelse Promerium Rafineriniz ve Xeno-Modülünüz 2 level, Dranium ve Prometid rafineriniz 3 level,Enduruim,Terbium,Prometium toplayıcılarınız 4 level olsun..

  Xenomit üretmiyor neden?
  Xeno-Modülünüzde ihtiyaca göre xenomit üretilir,üretilen xenomitler hemen Promerium Rafinerinizde harcanır bu yüzden skylab deponuzda birikmez ve 0 olarak görünür.

  Üretilen xenomitler sadece skylabınızda promerium için harcanır,geminize gönderemezsiniz.

  Promerium Rafinerimin üretim kapatisesi düşük ne yapabilirim/nasıl yükseltirim?
  Skaylabınızda zincirleme üretim yapılır.Promerium üretebilmek için duranium,prometid,xemonit gereklidir.Bu hammaddelerin üretimini yapan, rafineri ve modülün hangisinin leveli düşükse üretim, o düşük olan modül yada rafineriye göre sınırlanır.Örnek Xeno-Modülünüzün leveli Promerium Rafinerinizden 1 level düşükse üretim kapatisesi düşecektir.Öneri olarak Duranium ve Prometid Rafinerileriniz, Promerium Rafinerinizden en az 1 Level yüksek olsun,Promerium Rafineriniz ile Xeno-Modülünüz aynı level olsun.
  2. örnek: Dranium yada Prometid yada her iki rafinerinizin leveli Promeriım Rafinerinizin levelinden düşük veya aynı levelse üretim kapatisesi Darnıum/Prometid Rafinerisinin üretim hızına göre sınırlanacaktır.

  Sevkiyatlarımı daha hızlı nasıl yaparım?
  Sevkiyat Modülü tüm üyelerde 1 leveldir ve daha yukarısı olmaz.Sevkiyatlarınızı hızlı yollama seçeneğinden hemen sevk edebilirsiniz.Vip üyeliğiniz varsa sevk süresi yarıya iner.
   
 5. FENOMEN

  FENOMEN User

  Temel Modül:

  [​IMG]


  Solar Modül:

  [​IMG]


  Depo Modül:

  [​IMG]


  Prometid Toplayıcı:

  [​IMG]


  Endurium Toplayıcı:

  [​IMG]


  Terbium Toplayıcı:

  [​IMG]


  Prometid Refinerisi:

  [​IMG]


  Duranium Refinerisi:

  [​IMG]


  Promerium Refinerisi:

  [​IMG]


  Xeno Modül:

  [​IMG]


  Seprom Refinerisi:

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 23 Nisan 2014
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.