S.S.S. : Yeni Chat Sistemi Hakkında

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve .Happy. tarafından 1 Temmuz 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. .Happy.

  .Happy. Guest

  Merhaba uzayın kahraman pilotları ;

  Bildiğiniz üzere oyunumuzda sürekli yenilikler yapılmaktadır. Bu yeniliklerden CHAT sistemide nasibini almıştır. Ancak son zamanlarda forumda CHAT ile ilgili problemlerde artış olmasından, yeni chat sisteminin çalışma prensiplerinin tam anlaşılamadığını anlıyorum. Gerek chat sisteminin çalışma prensiplerini anlatmak gerekse bu konuda sorulan bazı soruları bir başlık altında toplayarak anlatmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

  Chat sistemini kontrol etmede aşağıdaki komutlardan yararlanabilirsiniz:

  /create <oda adı> Bir sohbet odası oluşturur.


  /close Sohbet odasını kapatır.


  /invite <kullanıcı> Kullanıcıyı mevcut sohbet odasına davet eder.


  /w <user> Bir kullanıcıya özel olarak yazabilmenizi sağlar.


  /ignore <kullanıcı> Kullanıcıyı görmezden gelir.


  /allow <user> Görmezden gelinen kullanıcılara yine konuşma izni verir.


  /users Geçerli sohbet odasındaki tüm kullanıcıların listesini gösterir.


  /rooms Mevcut olan tüm sohbet odalarının listesini gösterir.  Yeni Chat Sistemi :

  İnternet kullanıcılarının eskiden beri alışık olduğu bir sözcük olduğundan SOHBET yerine bende CHAT kerlimesini kullanacağım. Yeni chat sistemi oyunculara 4 ayrı kanalda (odada) aynı anda sohbet edebilme imkanı veriyor. Bunlar sırasıyla ;

  • Global Odası
  • Acemi Odası
  • Şirket Odası
  • Klan Arama Odası
  • Klan Özel Odası


  1.png

  Global Kanalı

  Global sohbet bölümünde sunucuda bulunan tüm oyuncular birbiriyle sohbet edebilme şansına sahip olur. Şirket bölümünde ise her kullanıcı kendi şirketindeki oyuncularla sohbet edebilir.

  2.png

  Sohbet kullanımı çok basittir, alt bölüme mesajınızı yazın mesajınız üst kısımdaki sohbete taşınır.

  Acemi Kanalı


  Şirket Kanalı

  Yine bağlı bulunduğunuz sunucuda üyesi olduğunuz şirket oyuncularına özel, aynı şirketten oyuncuların sohbet edebildiği kanaldır. Bu kanalda yazılanları sadece aynı şirketten olan oyuncular görebilir, diğerleri göremezler. Şirket içi mesajlarda kullanılır.

  Etkinlik Kanalı


  Klan Arama Kanalı


  Oyuncuların ve Klanların buluştuğu kanaldır. Her şirkete açıktır ve sadece klan arama, klana üye davet etme mesajları için kullanılmalıdır.

  Üyesi Olduğunuz Klana Özel Kanal

  Eğer bir uzay klanına üye iseniz yanlızca ilgili klan üyelerinin görebildiği bu odayı mesaj için kullanabilirsiniz.


  Chat odaları arasında üstteki resimde görülen CHAT penceresinin kaydırma düğmeleriyle gezebilir, CHAT penceresini boyutlandırabilir ve aşağıdaki resimde görülen size özel yazı boyutu animasyon ve oda haberleri (system mesajları) ayarlarınızı yapabilirsiniz.


  Chat Sistemini Kullanmak İstemiyorum

  Eğer chat sistemini kullanmak istemiyorsanız dilediğiniz zaman tekrar açmak üzere tamamen kapatabilirsiniz. Bu size oyunda bir miktar ek performans artışı sağlar. Bunu yapmak için aşağıdaki resmi inceleyiniz.

  3.png

  Chat Sisteminden Uzaklaştırma (BAN) Nedir ?

  Oyuncularımızın içinde burada yazılı chat kurallarına aykırı hareket edenler ya SYSTEM tarafından otomatik olarak, yada ilgili kanalı takip eden Chat Moderatörütarafından kural ihlali cezasıyla ;
   • Kısa süreliğine uzaklaştıralabilinir (Atılma)   • Dakika Cinsinden   • Saat Cinsinden   • Gün cinsinden   • Süresiz olarak tamamen
  Uzaklaştırılabilinir. (Yasaklanma)

  Uzaklaştırma cezasını ister CM isterse SYSTEM versin, neden uzaklaştırıldığı ile, ilgili oyuncunun mesaj olarak yazdıkları ve cezayı verenin kimliği otomatik olarak kayıt edilir. Uzaklaştırma cezası verilen oyunculara ilgili kanalda ceza aldığı ve cezanın bitiş zamanı bildirilir.

  Uzaklaştırma Cezaları Ne Zaman Sona Erer ?

  Verilen cezanın süresi bittiğinde sistem otomatik olarak cezaları kaldırır.

  NOT : Eğer ceza süresi bitmesine rağmen halen CHAT sistemine giremiyorsanız öncelikle kullandığınız web tarayıcısının çerezlerini ve geçmiş bilgisini silip deneyiniz. Yinede giremezseniz farklı bir tarayıcı ile aynı şekilde deneyiniz. En son çare olarak durumu support ekibine buradaki konuda anlatıldığı gibi iletiniz.

  Görevli Kanal Operatörlerinin (CM) haksızlık yaptığını, ilgili kanal operatörlerini şikayet etmeyi veya aldığınız cezayı haketmediğinizi düşünüyorsanız support ekibine buradaki konuda anlatıldığı gibi iletiniz.

  Lütfen Unutmayınız !!!

  Chat sisteminde her yaştan ve her cinsiyetten oyuncular bulunmaktadır. Kendinize ve yakınlarınıza yapılmasını istemediğiniz hiç bir şeyi sizlerde başkalarına yapmayınız. CHAT oyuncuların iletişim kurmalarını kolaylaştırmak ve oyunu daha zevkli hale getirmek amacıyla kullanılmalıdır.

  Hepinize iyi sohbetler ve iyi oyunlar.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 24 Temmuz 2021
  TanrıEru ve .Mephistos. bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.