SAB Cephanesi Güncellemesi

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve tryhardD tarafından 4 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Hangi cephaneler mantıklı

1. mcb-25 (x2)

22,2%
  2. mcb-50 (x3)

55,6%
  3. cbo-100 (x3 hasar x1 sab)

55,6%
  4. ıdb-125 (x1 başlayıp x6 olan)

22,2%
  5. diğer (fikrinizi belirtin lütfen)

11,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. tryhardD

tryhardD User

An itibariyle şarj hasarından pay almadığı gibi üstüne gelen kalkan delme modülleri (orcus x2) ile x1'den bile değersiz hale gelmiş bir cephane ve çoğu ful geminin hangarında gereksiz yer kaplıyor. Görünüşe göre de bigpoint hatasından dönmeyi planlamıyor. Bu sebeple bu cephanenin en azından daha işlevli olan cephanelere dönüştürülmesinin yolunu açılması gerektiğini düşünüyorum. Dönüştürmek yerine kaldırmayı öneren olacaksa da oyuna yeni başlayanlara yararı olabildiği için kalmasının daha faydalı olabileceğini düşünüyorum. Ne kadar cephaneye ne kadar verileceği biraz bigpointe kalacak iş. Burada sadece hangi cephanelere dönüştürülmesi makul olabilir onu düşünelim.
    NOT: IDB-125 oyunda bot kesimi dışında çok da kullanıldığını görmediğim bir cephane. Bu şekilde alımını kolaylaştırarak güçsüz gemilerin baskında daha az harcama yaparak bot kesimini kolaylaştırabileceğini düşünüyorum.

2. nonstop098

nonstop098 User

Zaten çoğu full geminin hangarında x2 ve x3 cephaneleri de boşu boşuna bekliyor, o yüzden bu tarz bir dönüşüm oldukça gereksiz olurdu. Fakat tıpkı x4'ten a-bl üretir gibi, prometheusun 3,5 kat bonusundan faydalanabilen bir çeşit sab cephanesine dönüştürülebilir. Tarifi aynı şekilde rinusk ve uri ile veya farklı da olabilir, böylece prometheus lazeri yapmaya çalışan gemilere daha kolaylık sağlanmış olur, ayrıca çarpan düzenlemesi yapılarak durumu görece iyi gemilerin de bu yeni cephaneyi kullanması sağlanabilir. Bu yüzden oyumu diğer seçeneğine veriyorum, diğer hiçbirine olumlu bakmıyorum.

kaptan34 ve tryhardD bunu beğendi.
  3. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Konunuzu bölüm kurallarına uygun bir şekilde oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Konunuz İndeks bölümüne eklenmiştir.

İyi Forumlar Dilerim.

Sayfayı Paylaş