Geri bildirim Sanırım Oyunu Geri Bırakacağım

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Zer0DayLover tarafından 21 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. Herkese selamlar ,

  uzun zamandır DO'yu oynuyorum fakat eskiden aldığım tadı şu an hiç alamıyorum. Oyun cidden ölmüş yani haritalar bottan geçilmiyor , görev yapacaksanız uzun saatler boyunca aynı haritada dolanmak zorundasınız (bkz: korsan kesme görevleri , uber kesme görevleri) ve oyuncuların fazla oynamaması mola verdirme amaçlı soğuma sistemi getirilmiş atıyorum ben paso 8 saat annlihator veya interceptor kessem görev için soğuma devreye giriyor. Bu botçulara karşı alınmış bir önlem gibi gözüksede açıkçası tek başına oynayan görev yapanlarada eziyet niteliğinde.
  Görev dahi yapamıyorum ki ? Aegis kesme görevi var Aegis yok haritalarda ? Yani açıkçası bu durumlar cidden oyuncuyu soğutuyor.

  Şimdi diyeceksiniz ki klansız olmaz , klana gir , bende klanlara uzun yıllar önce girip çıkmış bir oyuncu olarak klanların çoğunda polat alemdar kesilen ergenlerin olduğunu TS basılıp ana avrat sövmeye , hatta bazen düşman klanların sosyal medya hesaplarını tacize , aile ve yakınlarının sosyal medya üzerinden rahatsız edildiğine çok şahit oldum. Bundan dolayı klan konusuna son derece soğuğum.

  Muhtemelen vip ve katlayıcı bittiğinde oyunu tekrardan bırakacağım şu unity çıkınca belki tekrar girerim bir bakarım ama açıkçası sürekli çıkan buglardan ve hilelerden dolayı çok iyi eğlenemedim. Youtube'da ufak bir arama yaparsanız çeşitli hile motorları ile dahil oyun üzerinde manipülasyon yapabiliyorsunuz videolarını gördüm.

  Yani benim asıl merak ettiğim bu kadar para kazanan oyun neden saçma sapan yenilikleri çıkarmayı hedefliyor ? Oyunun geliştiricileri kendi topluluğunu öldürmekte ve umurlarında değil bu. Yeni başlayanlar için neredeyse kasılmak imkansız diyebilirim.

  LF-4'ler için zamanında çok uğraşmıştık onların bile değeri kalmamış şahsen üzüldüm , HP- LF-4 vs varken prometheusun çıkması tam bir saçmalık olmuş.

  Oyun geliştiricileri para kazanmak istiyor olabilir fakat ben 5 sene önce raporladığım pet kamikaze bugu hala oyunda duruyorsa bir sıkıntı vardır arkadaş. Aradan 5-6 sene geçti o bugu raporlayalı ? Siz sahiden 5-6 senede ne yaptınız çok merak ediyorum ?

  Dengesiz yeniliklerden sadece güçlü gemilerin ayakta kalması sağlanıyor kısaca sürekli düzenli vip parası gelsin , indirim vs parası gelsin yeni başlayanlar umurumuzda değil denilmekte resmen.

  Yani şöyle bir şey de var elle kasılmak için çok uğraşmak gerekiyor ve bu soğuma sistemi tam anlamıyla saçmalık , misal örnek veriyorum 1000+ korsan göreviniz var ve aynı haritada durmaktan dolayı soğumaya giriyorsunuz , geçen test ettim , biraz kutu toplayayım dedim 5-6 saat , hemen soğumaya girmişim peki o zaman benim çektiğim bu katlayıcının ne anlamı kalıyor ?

  Görevlerin işlevsizliği yüzünden ben 21 seviyede takılı kaldım seviyede atlayamıyorum çünkü etrafta keseceğim gemiler yok Aegis yok başta dediğim gibi.

  500 Aegis kesme görevini 3 ayda mı yapacağım ? Yani kusura bakmayın ama benimde yaşamam gereken bir hayat var insanlar 7/24 bu oyuna vakit veremez vermemelide zaten fakat istenilen şeyler resmen bunu gösteriyor oyun resmen pushing ve illegal yollara itiyor sizi fakat ben yapmamakta ısrarlıyım ve bu bana koyuyor açıkçası , bug , botu kullanan atı alıp üsküdarı geçiyor.

  Korsan görevlerini alıp iptal ettim yapmaktan vazgeçtim çünkü yapmaya değmez dedim , 5-6 saat sürüyor düzgün bir yol katetmek için o görevlerde aldığım gibi bıraktım.

  Prometheus görevlerine dahil seviyeden ulaşamıyorum şaka gibi :D Görevleri yapabilsem neyse fakat onuda yapamıyoruz.

  Dediğim gibi ekim gibi muhtemelen oyunu bırakacağım tekrar , hiç eski tadı alamadım , eskiden DO baya eğlendirirdi ama şu an baktığımda ise resmen sıkıntı stress yapıyor , dost şirket bana düşmanla beraber sıkıyor yani ha klansız ha klanlı fark etmiyor artık ki bu saçmalık o zaman neden şirket denen bir şey var oyunda ? Herkes tek olsun Allah ne verdiyse sıkalım birbirimize amaç rekabetse ? - şp'de kalksın ?

  Cidden bu düşmanla beraber sıkan dost şirketler ayrı bir sıkıntı yıllardır şu oyunun kanayan yarası hala gram düzelme yok...

  PVP hasarları ise zaten anlatmaya gerek yok daha konfi değişemeden ema atamadan 450 k can + 500 k kalkan anında eriyor. Patlamam 1 saniye.

  Unity gelincede sorunlar düzelir mi buglar botlar tamamen ortadan kalkar mı orasıda muamma... Yaşayıp göreceğiz ölmezsek. Verdiğim 60 TL'ye yanıyorum bu ay , en azından gider pizza söylerdim yada kitap alırdım.
   
  M-A-Y bunu beğendi.
 2. tyranos centurion gelmiş al onu :)
  ha bide çarı boşaltıp durursan gelişemen :)
  iyi arkadaş çevresi bulup oynamak lazım yada benim gibi oyunu farming ve sohbet uzerine oyna :)
  basit taktiklerle hızlı gelişirsin görevlerde zor görevlerle ugraşma derim
  her ay etkinliklere katılıpp oynasan yeterli ben oyle yapıyorum :)
   

 3. Hacım hitaca girdim , büyük klanlar rahat bırakmıyor ki ? Herkesi rahatsız ediyorlar mesela ? Adamı tekte yakalayınca ağlatıncada albay , general abilerini çağırıyor vs'ye sabah 5-3'de yakaldım bir tanesini seprom beslemesi olmayan 300 k ağırı olan konfide ki gemiye full + full eleman patates oldu 10 iris xd

  Spaceballa giriyorum topu portala kadar taşıyorum EIC klan var haritada , klanın vru veya marsda ki elemanları bana sıkıyor 20-30 kişinin RSB'sini görüyorum kafamda işin acı tarafı bunu bana kendi şirketim yapıyor şimdi Allahını seversen ben nasıl zevk alayım ki ? Portala kadar spaceballı ben taşıyorum , ödülünü dahi alamayıp bir ton RSB atılıyor üstüme ?

  Gemiyi boşaltmam bu sefer o zamanında adminlere verdiğim tepkilerden dolayıydı.

  Açıkçası kasılma içinde pek bişi kalmamış 2-3 kutu topluyorum hoop soğuma, sistem diyor sen kutu topluyorsun kardasın, 10 k uridium bandını geçtin mi ? Tamam artık istemediğin kadar x1 cephanesi toplamaya başlıyorsun.

  Kısaca moral bozucu...

  Valla gidip matematik çalışasım var şuraya ayıracağım vakite cidden canım sıkıldı 2 hafta geçmeden... Calculus , türev , integral , ayrık matematik , özel sayılar vs diye gidesim var , yazılım yapacam daha bir ton...
   
  Son düzenlenen: 21 Ağustos 2020
 4. hitac belli saatlerde bomboş .. her saat oynayamazsın full olsan bile :)
  spacebala ugramayalı 5 sene oluyor savaş etkinligi orda çok bişey kasılmıyor
  adminlerle dalaşmalık durum yok bencce çok takılıyon adamlar her seferinde merkezin yaptıgını soyluyor sanırım elerine kitap verip bunu yap bunu yap dior bigpoint :(:(
  soguma sistemi karşı 5-2 ye git takıl zevkli oluyor

  sana tavsiyem bir an once 22 level olman
   

 5. Yok şu an ki takımla bir sorunum yok zaten.

  Sorunun kaynağı zaten Almanya , yav tamam para kazanmak istiyeceksiniz hakkınızda abi insan süründürülmez ki be :D

  Hitac TR-3'de full 7/24

  Geçen test ettim aynen devam ediyor.
   
  yılmazcan47 bunu beğendi.
 6. senin server sıkıntılı diycemde neyse sende az degilsin dasffdsa
   

 7. Valla onlar sayesinde pis pis hitacta mayın atıyorum hacı :D

  Adamlar kesim yapıyor şimdi sıksam gene kesiyorlar sıkmasam gene kesiyorlar , bende mayına oturtuyorum :D


  Benim sunucu suriye suriye , şu oyun bana gemini git başka sunucuya taşı dese 1 dakika bile düşünmem direk giderim en boş sunucuya.
   
  yılmazcan47 bunu beğendi.
 8. yav olur o kadar sen benim konuları bi likelesene yav oy yokmu oy seçim zamanı ;););)
   
  Zer0DayLover bunu beğendi.

 9. Forumdada eskisi kadar aktif değilim yılmaz valla şu sıralar canımda sıkkın , o sıkkınlıkla oyuna başladım. Whatsapp , dc hiç bir yere bakmıyorum valla şu sınavdan beri odamdan dışarı çıkmıyorum bitkisel hayattayım resmen üstüme kurşun saydırsalar hiç acımaz. O derece bitiğim :D

  Dışarıda corona , sıcak , evdesin sınavın kötü geçti kafana takılıp duruyor üzülüyorsunda 1 sene boşuna gitti diye :/
   
 10. vala ben uni okuyomda pek bi işe yaramıor dsfsadasfd
  ikimizde işsiz olcaz
  bende kız arkdşım var onla küsünce oyuna başlıom barışınca bırakıyorum 6 aydır konuşmuyoduk çar fulledim şimdi gene başladık saldım oyunu :) ( 5 senedir bu şekilde giidyorum bu sefer uzun sürdü ama :) )
  coorna ve mardinin 45 derece olması , universiteler kapalı (açık olsada anca para harcanıyor boş iş, herkesin boşuna okudugu gerçegi )
   

 11. Aslında benim için pek boşuna değil benim kafamda nirvanaya ulaşmak var , işsizlik bir şekilde çözülür fakat ne yazık ki gelecek konusunda kaygılarım var. Mühendisliğe tamamlamak istiyorum şu kalan eğitimi sonrasında belki akademisyen felan olurum bilmiyorum.

  Sevmediğim tiplerin iş yaparken tepemden emirler vermesinden nefret ederim valla sırf ondan dolayı lazım birde yazılım konusu için ekstra zaman gerekli onuda oradan tamamlarız.

  Kısaca benim teknisyenlikten direk mühendisliğe geçmem lazım uzun vadede işleri rayına oturtmak için. Kısa vadede teknisyenlik güzel ama ilerisi yoksa pek iyi değil. Yeni mezun bir adam işe girdiğinde bir şey bilmiyor olacak sana talimatlar verecek oysa ki sen ondan daha deneyimli olacaksın.

  Okumanın güzellikleri var , işsiz kalmamak için yabancı dil şart , hiç bir şey bilme sadece ingilizce ve arapça bil bizim ülkede %80 iş bulursun.
   
  yılmazcan47 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş