Duyuru Sayın Artemis.

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve ONURBEY tarafından 15 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. 10 seviye altı gemileri acemi chatine alın global chate giremesinler chatte küfür olayı asgariye iner.

2. 50 küsür yaşlarda olduğunu söyleyen birine dalga geçer gibi "Chatta yazılan yazıları ciddiye almak sizin yaşınızda birisi için iyi değil" demek de bence sizin için iyi değil.

ONURBEY oyunun içerisinde bulunduğu durumu naçizane görüşleriyle dile getirmiş, ne de güzel yapmış.

Ama her şeyden önce şu Forumda sizlerin cevap verirken takındığınız tavırlara dikkat etmeniz gerek.

Cillos™ bunu beğendi.
  3. ONURBEY

ONURBEY User

Sayın Artemis. Yöneticim

Çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayız.
    2008 yılından beri oynadığım, birkaç kez bırakmaya çalıştığım, ama hala umudumu yitirmediğim, sevdiğim bir oyun.
    Çok emek verdim, binlerce lira para harcadım.
    İyiye gitmesini beklerken, kötüye doğru gitti.
    Botla gemi fullediler, gelip kestiler, rahat bırakmadılar, sesimizi duyurmaya çalıştık, sonuç alamayınca kabullendik.
    Bugla birçok avantaj kazandılar, önüne geçilemedi, kabullendik.
    Oyun açıklarını kullandılar, olan yine düzgün oynayana oldu.
    Oyun dondu, yavaşladı, çoğu şey çalışmadı veya bozuldu, ya sabır dedik,
    Son dönemde küfürler had safhaya ulaştı, yine çaresiz kalındı.
    Saymakla bitmiyor, oyunun problemleri,
    Forumda hakkımızı aramaya çalıştık, konularımız kapatıldı.
    Yani iyiye giden en ufak bir gelişme yok,

Sayın Artemis. Yöneticim

Ama hala ufakta olsa bir inancım var,
    bir şekilde çözeceğinize inanıyorum. (Hala helalleşemedik :) )
    Oyunda istediğim tek şey ADALET
    Düzgün oynayan oyunculara bir şans verilmesi, onları kaybetmeme adına bir DENGE sağlanması,
    Ben ve benim gibi el emeği ile oynayan oyuncular, bu oyuna asla zarar vermediler.
    Bizlerde bırakırsak bu oyunu, sadece o yukarda bahsettiğimiz oyuncular kalacak oyunda, ve zaten ortada dolaşan, otomatik pilot olmayan gemi kalmayacağına göre, kesecek, ezecek, gemi olmayacağı için onlarda haliyle bırakacaklar.

Umarım bu duruma gelmez.

Sizinle tanışmadığımız halde, bana göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyetiniz için ve ayrıca sabrınız için çok teşekkür ederim.
    Bunun için biraz daha sabredeceğim ve sizden iyi haberler bekleyeceğim.

Saygılarımla,

Bu resmin orjinali;

Bu resimde ne olduğunu belirttim, göremeyenler için ;

Yani durum şu,

1- Küfürler havada uçuşuyor.
    2- Gizli haritaya sanırım birileri istediği vakitte girebiliyor.

Sayın Artemis. Yöneticim

Sanırım oyun bitti.

Saygılarımla,

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 21 Kasım 2017
    Cillos™ bunu beğendi.
  4. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Mevcut girdinizdeki resimler maalesef forum kuralları gereğince kaldırıldı.Görevliler istedikleri taktirde ulaşabilirler ancak. Ayrıca alt alta yazılmaması adına, mesajlarınız birleştirilmiştir.

İyi forumlar.

5. ONURBEY

ONURBEY User

Sayın GÖÇEBE MODUM;

Forum kuralları bana mı uygulanıyor, şimdi buraya forum kurallarını ihlal etmiş, bir sürü üyeyi belgeleyebilirim.
    Sanırım resimden rahatsız oldunuz. İsteseniz resimi yeniden boyutlandırabilirdiniz. !!!
    Merak etmeyin, bu durumu supporta da yazacağım,
    Bunları engelleyeceğinize, oyunda ki pislikleri engelleyin.

Saygılarımla.

Cillos™ bunu beğendi.
  6. GÖÇEBE

GÖÇEBE Guest

Merhaba,

Bahse konu ilk mesajınızda zaten haklı olduğunuz için konunun saptırılmaması adına çok uzun yazmak istemiyorum, beni yanlış anlamayın. Sözlerinizin hedefi ben değilim maalesef, tek görevim forumun derli-toplu ve rahatça muhabbet edilecek bir yer olarak kullanılmasını sağlamak. Mesajınız Forum Kuralları'nın 10,14 ve 19. maddeleri gereği, tarafımca düzenlenmiştir.

İyi forumlar.

7. ugurcannn

ugurcannn User

paşa sen istediğin kadar agla sızla oyundaki diğer üyelerde aglasın sızlasın kimsey faydası olmaz bukadar diktatör bir oyun sitesi olamaz haram yoldan para yatırıp gemisini geliştirenler yüzünden dürüst insanlar oyun oynayamaz hale geldi kısaca istediğin kadar yırtın burda faydası olmaz !!!!! bunlar birbirini kollar bizleri değil-- sonrada oyun chatinde neden küfür oluyor diyorlar sizler dogr yapın işinizi kimse chatte küfür etmesin vardır bir sebebiki küfüre neden olnuyor bir adam durup dururken küfür etmez kimseye

Cillos™ bunu beğendi.
  8. ONURBEY

ONURBEY User

Sayın GÖÇEBE MODUM;

Forum Kurallarını 2008 yılından beri biliyorum ve yaşlı bir insan olarak, hiç bir zaman ihlal etmedim ve etmeyi de düşünmüyorum.

Ayrıca forum kurallarında benim yüklediğim resimlerle ilgili bir ihlal göremedim.

10. Forumda oyun içi cezalar ile ilgili konu açmak ve ekran görüntüsü paylaşmak yasaktır.

Kendime ait bir şey paylaşmadım, ayrıca paylaştığım resimde ceza ile ilgili bir şey yok. Aksine rezillik var.

14. Forum kullanıcılarının forum içi/dışı link paylaşmaları yasaktır.

Link paylaşmadım, resim paylaştım. Forumda mesajıma nasıl resim eklerim diye S.S.S konusu bile var.

15. Forumda bir konunun başlığı veya iletisi Argo kelimeler içeremez.

Nerede Argo kelime yazmışım ??? resimdeki argo yazılanları kastediyorsan, burada engellemen sorunu çözmüyor, şu an hala birileri küfür ediyor.

Onları engelle. !!!

Ayrıca aşağıda çok önemli 2 kuralı paylaşıyorum;

3. Her forum kullanıcısı bu kurallara uymak zorundadır.

Herkes için geçerli değil mi ?

8.
    Konu başlığı ve ileti içeriğinin tamamı büyük harflerle, renkli ve kalın yazılmamalıdır. İleti sayısını arttırma amacı ile konulara art arda ileti yazılamaz.

Son günlerde, bazı üyelerimiz saçma sapan yazılar yazıp, alt alta defalarca yazı yazıp forumda rütbe artırdılar. Sanırım gözünüzden mi kaçtı, acaba ?

Neden diyeceğim ve yorumu size bırakacağım.

Saygılarımla,

9. ugurcannn

ugurcannn User

hocam ister istemez bu bölümdeki yazışmaları okudum fakat bu oyunda yapılamaz diye bişey yok insan isyedikde sonra herşey mümkün ayrıca oyunda oyuncular arası level koruması olabilir yani düşük levelki adama güçlü oyuncu saldırmaz gibi ayrıca her şirketin kendi haritaları koruma haritası olarak olması lazım x1 haritası gibi düşmanda olsa saldırı yapamayacak tabii bunlar kodlamayla alakalı yetenek meselesi oyunu baştan değiştirmeye gerek yok b sebeple gücsüz oyuncların daha cabuk gelişmesinin önü acılmış olur

10. Master0735

Master0735 User

küfür edene ceza verme işinin oyunculara sorulacak bir tarafı yok ve küfür edene caydırıcı ceza yani chat banı dahi olsa 1 aydan başlayan cezalar verilse kimse küfür edemez kaldı ki ben gemisinin bile ban almasından yanayım bu bu kadar basitken çözememenizi açıklayacak bir kelime bulamıyorum sistemin dışında yasaklama süresi yok gibi bir şey yazılmış ama bunu değiştirmek yönetici olarak bir yetki ya da karar mercisinin elinde değilse o sadece sorumluluk yüklenen bir emir eridir bence elinizi taşın altına koyun artık. sitemdir...

11. Beyler bayanlar bence darkorbit Türkiye takımına biraz haksızlık yapıyoruz. Oyunda sıkıntı olan şeyler herkesin malumu ama bu sıkıntılar her serverde geçerli ama modlarında belirttiği gibi bu arkadaşlar sadece elçi asıl sıkıntı almanyada ama bildirmiyorlarsa günahları boyunlarına. Şunuda belirteyim almanya darkorbiti gözden çıkardı yada botçulardan gelen para darkorbiti tatmin ediyor. Bugün Tr3 de kaç tane bot gemisi kestim sayamadım. Önlem alınmıyor alınmayacakta arkadaşlar. Çünki adam kutu toplatıyor, katlayıcı çekiyor vip alıyor indirim paketi alıyor.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Kasım 2017
  12. ugurcannn

ugurcannn User

ben burda forum oadminlerini yada modlarına sitemim yok onlarda napsın bizler sitemimizi oyunu bu hale getiren darkorbit oyun yöneticilerine ediyoruz yani alman oyun kurcularına fakat adminler modlarda bizlerin isteklerini onlara iletiyor fakat onlarda etkisiz kalıyor bu konuda-- defalarca sitemm etim şikayetimi söledim suporta cevap bile yazmaya tenezzül ediyorlar suport

13. ONURBEY

ONURBEY User

Kırmızı ile yazılan yerleri GÖÇEBE MODUM a ithaf ediyorum. (Forum Kuralları ???? )

Saygılarımla.

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 22 Kasım 2017
  14. ONURBEY

ONURBEY User

Hile ile veya herhangi bir şekilde oyunda üstünlük sağlayan, yani dürüst oynamayan bir oyuncuya, daha nasıl bir belge istiyorsunuz ki, bir türlü işlem yapamıyorsunuz, bilmediğimiz birşey mi var, söyleyin bizde anlayalım lütfen.

Bu artık şuna benzedi;

Evi veya işyeri soyulan kişi karakola geliyor, şikayette bulunuyor;

Polis araştırıyor veya araştırır gibi yapıyor, yani uğraşmıyor, çünkü artık hırsızlık olayları çoğalmış başedemiyorlar.

Başından sağmak için, bize kanıt getir diyor, biz nerden bilelim soyulduğunuzu filan diyor,

Soyulan kişinin canı yanmış, bu sefer kanıt peşine düşüyor, ama getirdiği her kanıt işe yaramıyor, nerdeyse soyulan kişi suçlu olacak.

En sonunda canı yanan bu şahıs, hırsızı yakalayıp karakola getiriyor,

Hırsızda artık dayanamayıp; bu şahsın evini ben soydum diyor,

Polis bu sefer hırsıza dönüp; ispat et kardeşim bu kişinin evini soyduğunu diyor.

Yani polis görevini yapamıyorsa, yapmak istemiyorsa veya başka sebeblerle, soruna çözüm getiremiyorsa,

Sen istediğin kadar kanıt bul, nafile.

İşte yukarda yazdığım örneği aşağıda basit bir şekilde anlattım.

Kişi kendini ihbar ediyor.

Daha ne yapsın.

Ne diyeceğimi, ne yazacağımı artık bilemiyorum;

Bu oyunu oynayan, yani haritada olan, chati açık olan bir oyuncu eğer salak değilse, oyunda neler yaşandığını da az çok görebilir.

Örnek;

Chatte adam yazıyor;

- Gizli harita bizden sorulur, klanca ordayız, geleni keseriz.

Bunu bana birisi açıklasın lütfen;

1- Yalan söylüyor diyeceksiniz, o zaman size yukarda yazdığımı hatırlatacağım, ya oyunda değilsiniz, ya da kafadan sallıyorsunuz,

Çünkü diğer oyuncular, bu kişiye ya da klanına kızıyorlar veya daha ilerisi küfür ediyorlar, neden çünkü oyuncu o harita da bu kişiler tarafından kesilmiş.

2- Bu chati benim okuduğum kadar, diğer oyuncularda okuyorlar, içlerinde yöneticiler de olabilir, bu chati halihazırda takip eden yönetici de okuyordur, bu bir ihbardır. Ama değişen birşey yok.

Hergün bu klan tehditlerini savuruyor.

3- Bu kadar kendine güveniyorsa bu klan, demek ki güvendiği şeylerde vardır, anlamı çıkıyor.

Yani şunu demek istiyorum;

Ben yönetici olsaydım, günlük olarak oyunun içinde bir kaç saatimi geçirmem, kimin ne yaptığını görmem için yeterli olurdu ve gözümle gördüğüm yaşadığım her türlü iilegal şeyi tespit eder, raporlar ve anında o gemileri kapattırırdım.

Yani yukarda yazdığım gibi, birşeyleri görmek için oyuncu olmak ve oyunun içinde olmak yeterli,

Saygılarımla Değerli Yöneticilerim,

*DELİBEDRİ* bunu beğendi.
  15. ONURBEY

ONURBEY User

İyi günler;

Bu konuyu açalı nerdeyse 2,5 ay olmuş, hala küfürler had safha da ve artmakta, öyle ki o çok değerli ailelerimize, hiç tanımadığımız iğrenç kişiler rahatça küfür edebilmekte, vahim bir durum.

Klan konusunda da bir gelişme olmamış, 3 şirkette de gemileri var klanın ve artık kendi haritanızda bile size rahat vermiyorlar.
    Çünkü gemi kesme görevi yaptırıyorlar, ilk önce diğer şirket gemisi ateş ediyor ve arkasından kendi şirketinin gemileri, sürü gibi saldırıp seni kesiyorlar. Vahim bir durum.

Saygılarımla.

16. uzayl80

uzayl80 User

cözümler aslında cok basit kılan üyeleri birbirine koruma altında olacak + bişrbirine saldırı yapamayacak
    belli levelli oyunculara seviye yüksek olan biri düşük leveli bir kişiye saldırı yapamayacak saldırı koruması olucak şirket ne olursa olsun
    pala bölgesi yani tarla bölümü saldırıya koruma olması gerekiyor + bütün haritalarda giriş cıkış var sadece pala bölgesi hep cıkış 5-3 ten 5-2 ye niye geciş yapılamıyor sacmalık burası bunlar cözüldüğü sürece sorun kalmaz ortada herkes rahatca gelişir kimse kimseye ne küfür eder nede hakaret oyunu yapıyorsunuz gliştirmeleri yapıyorsunuz bari adam gibi yapın şu oyunu

17. ONURBEY

ONURBEY User

Bunun çözümü çok basit aslında; GEMİ GÖREVLERİNİ kaldırın.

Zaten gemi görevlerinin çoğu çok anlamsız ve resmen PUSHİNG e davetiye çıkarıyor, gemi adı vermişsiniz, tasarım adı vermişsiniz.

Hadi bulun; CİTADEL SPEARHEAD VENGEANCE veya tasarımları, e yoksa haritada bu gemilerden, nasıl yapacaklar bu görevleri, PUSHİNG yaparak. Bu gemiler İLLEGAL olarak açılacak ve kesilecek, kaç kere köşelerde rast geldim, bunlara.

Ama 10 kesmeden sonra TP ŞP gibi ödül vermeme kuralı kalsın. Böylelikle bir gemi sınırsız kesilebilir.

Ne PUSHİNG kalır, ne de böyle bir kural.

Bakın botlar nasıl bitiyor o zaman, isterse bir saat içinde o kişiyi 100 kere kessin, ne görev var göreve işleyecek, ne de 10 kesmeden sonra, ödül var olacak.

Hatta bana göre küfür bile azalacak, keyfine göre küfür eden zaten illegal olan kişidir, genelde. Kesersin her yerde, o küfür etsin dursun. Bir müddet sonra, küfür ettiği sürece, oyunda oynayamayacağını anladığı zaman ya oyunu bırakacak, ya da küfür etmeyi.

Saygılarımla.

18. Helal olsun valla sonuna kadar okudum. Bütün sorun sadece chat sistemide değil. Bir çok konuda şikayetçiyiz ve memnuniyetsizliğimizin hqngi konularda olduğunu size belirtiyoruz. Ancak hiç bir konuda çözüme gidilmiyor.

Chat sistemindeki değişiklikle küfür eden oyuncuyu herhangi biri şikayet etmediği sürece chatten yasaklanmıyor. Bu şikayetle olacak bir iş değil. Ayrıca ceza konusunda da cezaların yeterli olmadığını söyleyebilirim. Mesela pushing cezası gibi aşamalı ceza sistemi oluşturulabilir. Sadece chat banı yeterli olmadığından farklı cezalarda verilebileceğini düşünüyorum. Ayrıca 11-12 lv. Kadar chat erişime kapanabilir.

Diğer bir soruna gelirsek bir klanda farklı şirketten oyuncuların olması, diğer şirketlerdeki klanlar ile ittifak olunması ve kısacası farklı şirketteki oyuncuların birlik olup diğer oyunculara oyunu oynanmaz hale getirmeye yönelik çabalarına engel olunmalı.

Oynamış olduğum bir diğer oyunda yeteneklerin kasıtlı kötüye kullanımına oldukça ağır cezalar verilmekte. Bu durumda yeteneklerinde kasten kötüye kullanımına girdiğinden bununla ilgili cezalar verilmeli yoksa daha çok oyuncu oyunu bırakıcak ve meydanda böyle insanlara kalacak.

Daha sayamadıgım bir çok sorun var ama özellikle bu konular çok önemli