Şehirlerimiz Hakkında Bilgi

Konusu 'Resmi Forum Oyunları' forumundadır ve KARANLIK tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
 1. KARANLIK

  KARANLIK User

  Eski forumumuzdan Nizam modumuzun açtığı konusunu buradada devam ettiriyoruz.

  Bu oyunumuzda üyemiz bir şehir ismi verecek alttaki o şehir hakkında bilgi verip kendiside bir şehir ismi yazıp mesajını tamamlamış olacaktır.

  Başlıyorum İzmir
   
 2. AKDENİZ

  AKDENİZ User

  İZMİR
  İzmir, Türkiye'nin üçüncü büyük metropolü, ve önemli bir fuar merkezi olan liman kenti. İzmir'in batısında denizi, plajları ve termal merkezleriyle Çeşme Yarımadası uzanır.
  Alan: 855 km²
  Rakım: 30 m

  Malatya
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 7 Aralık 2013
 3. KARANLIK

  KARANLIK User

  Şehrin en meşhur meyvesi kayısıdır. Kayısı ayrıca şehrin en önemli geçim kaynağıdır.bzon

  Trabzon
   
 4. Lord*

  Lord* User

  Tarihi ve doğa güzellikleri ile dört mevsim gezip görülebilecek turizm şehridir.

  Giresun
   
 5. Karadeniz sahili ile Zigana dağları arasında yer almakta olup yüzüölçümü açısından az bir alan kaplamasına karşın nüfus ve ekonomi açısından Karadeniz Bölgesi'nin önde gelen şehirlerinden biridir.

  Antalya
   
 6. Lord*

  Lord* User

  Antalya sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde “Türk Rivierası” adını almıştır. Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya, Akdeniz’in en güzel ve temiz kıyılarına sahiptir.

  konya
   
 7. KARANLIK

  KARANLIK User

  39.000 km2'lik yüzölçümü ile Türkiye'nin en geniş ilidir.

  Kastomonu
   
 8. Kastamonu, Türkiye Cumhuriyeti'nin Karadeniz bölgesinde yer alan ve Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın ile sınırı bulunan Karadeniz kıyısında bulunan bir ildir, merkez ile birlikte toplam 20 ilçesi mevcuttur.

  Sakarya
   
 9. Lord*

  Lord* User

  Sakarya Marmara bölgesinde önemli bir turizm merkezidir. Karadeniz sahili boyunca uzanan geniş plajları başta olmak üzere gölleri, zengin orman ve yaylaları, vadi ve kanyonları, sıcak su ve içme suyu kaynakları Sakarya’nın sahip olduğu doğal değerleridir.

  muş
   
 10. USTAD

  USTAD User

  Doğal, tarihi ve kültürel değerler bakımından büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Muş, Doğu Anadolu’nun Yukarı Murat-Van bölümünde, Çar Deresi ve Korni Deresi arasındaki ovaya kurulmuştur.

  Urartulardan başlayan köklü kültür tarihi, ilin hiç şüphesiz en önemli turizm kaynağıdır. Kış ve doğa sporları bakımından büyük bir potansiyele sahip Muş ilinde henüz bu yönde yeterli turizm yapılanması bulunmamakla beraber, çalışmalar sürdürülmektedir.

  İSTANBUL
   
 11. Türkiye'nin en çok nüfuslu yeri ve en büyük metropolü

  En zor benimki:Bayburt
   
 12. USTAD

  USTAD User

  Bayburt Doğu Anadolu’yu Karadeniz’e bağlayan Erzurum-Trabzon tarihi İpek Yolu üzerindedir. Marco Polo ve Türk seyyah Evliya Çelebi bu yoldan geçmişlerdir. Çoruh nehrinin kıyısında bulunan şehrin tarihi M.Ö. 3000′lere kadar uzanır

  BURSA
   
 13. Bursa ilinin kent merkezi, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Ekonomik açıdan Türkiye'nin gelişmiş kentlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır.

  Muğla
   
 14. USTAD

  USTAD User

  Ege Bölgesinin güneyinde yer alan Muğla, Asar (Hisar) dağı eteklerinde ovaya doğru yayılmış, kendine has mimarisi, daracık sokakları ve her biri turizm merkezi ilçeleri ile tam bir turizm Merkezidir

  ÇANAKKALE
   
 15. Kuzenimin olduğu ildir Çanakkale savaşı burada olmuştur. Truva atı buradadır. Önemli şehri Geliboludur.

  Isparta
   
 16. AKDENİZ

  AKDENİZ User

  Isparta şehri, Isparta ilinin merkezidir. 2010 yılı nüfus sayımına göre kent merkezi 223.000, merkez ilçenin nüfusu 244.045, Isparta il nüfusu ise 448.298'dır. Şehrin denizden yüksekliği 1035 metredir.

  ADANA
   
 17. KARANLIK

  KARANLIK User

  Maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir ve manganez, kurşun, çinko yatakları açısından önem taşımaktadır.

  Kars
   
 18. Lord*

  Lord* User

  Kars Doğu Anadolu da ülkemizin en doğusundaki ve aynı zamanda karasal iklim dolayısıyla da en soğuk illerinden birisidir. Ancak mekanın bu olumsuzluğu ilin sanayii gelişmesinde nispeten olumsuz olmuş olsa da il turizm potansiyeli açısından bölgenin başlıca illerinden birisidir.

  Zonguldak
   
 19. KARANLIK

  KARANLIK User

  Türkiye'nin en zengin taşkömürü madenlerini barındırır.

  Sivas
   
 20. Lord*

  Lord* User

  Sivas Kurtuluş Savaşının temellerinin atıldığı, Selçuklu devrinin dev eserleriyle süslü, yüzölçümü bakımından Konya'dan sonra ikinci sırada yer alan bir il.

  ankara
   

Sayfayı Paylaş