Sektör Kontrol Etkinliği S.S.S

Konusu 'Etkinlik SSS' forumundadır ve Minerva tarafından 9 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

  [​IMG]

  Merhaba uzay pilotları,

  Yeni yılın başından beri, takım bazlı bir etkinlik olan „Sektör Kontrolü“ üzerinde çalışıyoruz. Bazı oyun mekanikleri size tanıdık gelebilir, ama özeti burada: Sektör Kontrolü bir etkinlik oyunu ve burada üç şirketin takımları aynı anda kendi haritalarında oynuyor. Hedef mümkün olduğunca çok kontrol noktasını gele geçirmek ve elde tutmak. Bu sırada diğer takımları biletleri yavaş yavaş tükenecek…
  [​IMG]

  Sektör kontrolü oyunu özel bir haritada siz değerli oyuncuların diğer şirketler ile savaşacağı bazı noktaları ele geçirmesi gereken bir haritadır. Pilotların sürekli olarak düşman pilotları yok ederek yada daha fazla kontrol noktosını ele geçiren takım kazanmaktadır. Seviye kontrol oyunu seviyelere göre iki grup halinde oynanmaktadır. Birinci grup 8-13 level arasındadır ve ikinci grup ise 14- ∞ leveldir. Her iki grupta x-1 haritasından sektör kontrol yarışmasına katılmaktadır. x-1 Haritasının ortasına yakın özel olarak Sektör kontrol kulesi bulunmaktadır.

  Oyun haritasına Giriş ve Çıkış

  [​IMG]
  Sektör kontrole katılmak için kendinizi sıraya ekleyebilirsiniz. Her şirketin azami olarak 15 kişiye ulaşması gerekmektedir. Pilotlar haritaya atmadan önce savaşa katılmaktan vazgeçtiği vakit onun yerine yedek oyuncu haritaya çekilmektedir. Savaş bitiminden sonra bekleyen pilotlar savaş haritasına öncelikli olarak çekilecektir. Sektör kontrol etkinliğine katılmak için başvuran oyuncular örneğin; ???(süpriz) harita, Jackpot arena, Galaxy Kapıları ve Grup Kapısı (Low) v.b gibi özel haritalara geçtiklerinde Sektör kontrole katılma isteği iptal olur ve iptal olduğuna dair ekranına özel bir uyarı yazısı düşmektedir. Bu uyarı yazısı; "Mevcut konumuz Sektör Kontrol haritası çekilmenize engel olduğu için bekleme listesinden isminiz kaldırılmıştır.

  Sektör Kontrol- Maç yapma
  Maçın başlayabilmesi için 2 şirketten en az 5 kişinin olması gerekmektedir. Eğer ki iki şirkette 5 kişilik sayıya ulaşmaz ise hiç kimse savaş haritasına çekilmez. Aynı zamanda 30 saniyelik zaman diliminde diğer oyuncularda haritaya katılabilir.
  Her takım maksimum 15 kişiliktir. Maksimum sayıya ulaşan şirketin başka bir oyuncusu savaşa katılamaz. Savaşa katılmak istemeyen oyuncular kendi şirketlerinin kulesinden haritaya atlayarak çıkış yapabilirler. 30 saniyelik geri sayım sırasında, oyuncular başlangıç noktalarının çevresini terk etmesi mümkün değildir, bu yüzden 3 şirket de aynı başlangıç koşullarına sahiptir. 30 saniyelik zaman diliminden sonra savaş başlar ve bütün oyuncuları kesen yada kuleleri fetih eden şirket kazanır.

  Savaşın Başlaması

  Maçın başlayabilmesi için 2 şirketten en az 5 kişinin olması gerekmektedir. Bu sayım esnasında oyuncular bulundukları yeri terk edemeyeceklerdir. Kamuflaj özelliği normal haritadaki gibi çalışacaktır. Ayrıca Spearhead gemisinin mükemmel kamuflaj özelliği de normal şekilde çalışacaktır. Savaşmak istemeyen oyuncular istedikleri vakit Sektör kontrol haritasından çıkabileceklerdir. Sektör kontrol haritasından çıkmak için her şirketin kendine ait bulunan kulelerinin üzerinde bulunan kapı simgesine tıklayarak kendi ana (x-1) haritalarına geçişi sağlayabilirler.
  [​IMG]
  Ayrıca oyun sayfasında skor tablosu mevcuttur.
  [​IMG]

  Savaş Kazanma
  Sektör kontrol savaşını iki farklı şekilde kazanma ihtimaliniz bulunmaktadır;
  • Sektör kulelerini fetih ederek
  • Düşman şirketteki oyuncuları keserek
  [​IMG]
  Savaş bittikten sonra oyuncular kendi ana(x-1) haritalarına çekilecektir.
   
 2. Minerva

  Minerva Guest

  Soru ve Cevap

  S: Sektörü olmayan ve kaybeden takımların oyuna geri dönüp galip gelme şansı var mı?
  C: Evet, sen ve takımın oyuna geri dönüp gidişatı değiştirebilirsiniz.

  S: Sektör Kontrolü nasıl işliyor?
  C: Sektör Kontrolü basit bir fetih oyunu: Haritada kontrol noktalarına sahip farklı bölgeler var ve üç şirket bu bölgeleri fethetmek için mücadele ediyor.

  S: Oyuncuların kontrol noktalarını ele geçirmek için ne yapmaları gerekiyor?
  C: Kontrol noktalarının hepsinin bir yarıçapı var. Oyuncuların bir noktayı ele geçirmek için onun yarıçapına girmesi gerekiyor. Bölgede bulunan her oyuncu için noktaların ele geçirilme hızı artar.Sektörleri ele geçirmek en az bir oyuncuyla mümkün. Ancak düşman şirket o anda sektördeyse, bunun için en az bir oyuncu daha gerekir.Şirketin ne kadar çok oyuncusu sektördeyse, sektör o kadar hızlı ele geçirilir. Bu hız 8 oyuncuya kadar artar. Eğer sektörde rakip şirketin oyuncuları varsa, söz konusu hız kendi şirketinin ve rakip şirketin oyuncularının arasındaki sayı farkına bağlıdır. Örneğin, sektörde üç EIC ve dört VRU oyuncusu varsa, VRU sektörü tek bir oyuncusu olduğu durumdaki hızda ele geçirir.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.