SG3N-B03

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve •ΓΘCCΘ•™ tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

SG3N-B03 Gelmelimi

 1. Evet

  oy sayısı 26
  30,2%
 2. Hayır

  oy sayısı 60
  69,8%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Ancasin

  Ancasin User

  Kalkanım çok sağlam ama ben güçlü değilim lf-4 sayım az. Ben x4 le vurduğumu x2 ile vuranlar var. Dediğim gibi 200 bin vuruşları 10 binlik kalkanlarıyla savuşturabiliyorlarsa benim için sorun yok, böyle kalabilir. :)
   
 2. Youjin

  Youjin User

  eğerki sandıktan çıkarsa eet güçsüz gemilere yaramaz ama uriyle satılırsa güçsüzlere yarar zaten çabuk fullenmek isteyen güçsüz gemiler uri çekip bo3 kalkana geçebilir tabiki bu durum elit gemileri mutlu etmeyeceğinden uriyle satılmasını istemicektir kolayca güçsüz gemi kesmek varken neden istesinlerki ;)
   
  Ancasin bunu beğendi.
 3. Her güçsüz gemi Uridium çekecekse BO-3'ün satılmasına varım ;)
   
 4. Youjin

  Youjin User


  hayır güç kaybetmiyor zaten serverlar full dolu oyun kasıyor onların istediği uri çekecek üyeler uri çekmeden oynayan kişi sayısı azalmasını istedikleri için saldırı gücünü savunmaya göre daha yüksek tutuyor olabilir.
   
 5. Ancasin

  Ancasin User

  Ben ilk başladığımda temel şeyleri direk almıştım ama işte buna kimse kesin birşey diyemez. Alabilen var alamayan var. ;)
   
 6. Öyle diyorsun da mesela benim gemim öyle full+full+full değil ama 8 lf4 ve 3 herculesim var onun dışında herşeyim full ve geliştirilmiş ben baskın atarken normalde benden güçlü bir gemiyi dp yarı olarak görürsem dalıyorum o kaçış konfisi açsa biraz zorluyor kalkanı en az 700k olduğu için ama eğer senin dediğin gelirse b02 de en az 700k kalkanı olan birinin kalkanı 1m olur ve benim işime gelmez hele ki ben onları kesemezsem benden 1 tık düşük gemilerde kesemez ve yine onlara olmuş olur bu yenilik ..
   
 7. Bir dakika ya. Serverlar nasıl full dolu :D Neyse oyun güç kaybetmiyor serverlar full dolu BO-3 de gelsin haklısınız pes ettim ben. :D :D
   
 8. Youjin

  Youjin User

  oyunu bırakandan çok hergün servera kaç kişi üye oluyor göremeyebilirsin belki ama eski haritalarda hergün 100 lerce yeni başlamış olanları görebilirsin bu durumda oyunu bırakandan çok yeni başlayan onlarca kat daha fazla ve server kapistesini zorlayanda bu kasmasını sağlayanda:D:D
   
 9. Eyuplu3

  Eyuplu3 User

  serverlar kasmıyor:) arada sırada olabiliyor ama bu normaldir ancak üye olan kaç kişi oyuna devam ediyor onuda dersen sevinirim :)
   
  Son düzenlenen: 20 Ağustos 2014
 10. Youjin

  Youjin User

  oyuna para harcayıpta bırakan sayısının az olduğunu düşünüyorum harcamayansa darkorbit için fazla bir kayıp sayılmaz oyunculardan para kazanmayan şirket uzun süre varolamaz darkorbit senelerdir gelişip güçleniyor eğerki güç kaybetseydi oyundaki yenilikleri yapan çalışanlar paralarını alamaz ve oyun hiç gelişmeden aynı kalırdı ve oyuncular sıkılıp bırakmaya başlardı:)
   
 11. mahir_527

  mahir_527 User

  Saatlerdir bunu anlatmaya çalıştım ama arkadaş anlamamakta kararlı...

  Evet ilk başta oyuna para harcamayanlar DO için fazla önemli deil ancak oyuna para çok para harcayanlarla az para harcayanlar yada hiç harcamayanların oranına bakacak olursak uzun vadede DO nun çokta fazla oyuncusu kalmayacak gibi görünüyor.
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 20 Ağustos 2014
 12. Eyuplu3

  Eyuplu3 User

  oyuna yeni oyuncu pek gelmiyor. gelenler bir iki gün oynayıp bırakıyor çünkü darkorbit çok zorlaştı. yani öbür oyunlarda ilk önce biraz gelişirsin belli bir yer kaydedersin ondan sonra para vermeye başlarsın yeni başlayan bir kişi güzel bir klan bulamazsa pek devam etmez bu oyuna çünkü adam ikide bir kesilicek doğru düzgün kasılamayacak gelişemeyecek neden kalsın ki?
   
 13. Youjin

  Youjin User

  üstte anlattım para harcayan tek bile kalsa kendine bakar korur darkorbit yönetimi senin veya benim gördüğümden çok daha ilerisini görüyordur ve ona göre planlarını yapıyordur.
   
 14. mahir_527

  mahir_527 User

  Dediğin gibi olsa oyun bu kadar katı bir ''PayToWin'' politikası gütmez ve bu kadar cimri olmazdı...
   
 15. Youjin

  Youjin User

  şimdi sen sadece türkiye gözüyle bakıyorsun bu oyunun yüzlerce ülkede oynandığını biliyorsun eğer bu oyun herkes için basit ve kolay olsaydı ve para harcamadan çabucak herkes gelişseydi ozaman serverlar yetersiz kalır ve çökerdi serverların kapisitesi kadar oyuncu olması ve bu oyuncularında yeteri kadar para yatırması darkorbit için yeterli zaten fazlası zarar getirir sen oyuna para yatırsan ve oyun kasmasından oyun oynayamasan daha para harcamaz ve bırakırdın işte bu yüzden oyuncu çokluğundan çok verimliliğine bakan bir darkorbit olduğunu düşünüyorum.
   
 16. mahir_527

  mahir_527 User

  Öncelikle dünyada 200 kadar ülke var ve eğer oyun sunucularına bakacak olursan oyunun kayda değer bir şekilde en fazla 30 40 ülkede oynandğını rahatlıkla anlayabilirsin.Yazdıklarının geri kalanına bakacak olursak Do nun sadece server kapasitelerini ve oyun kasmalarını engellemek için yani oyuncu sayısını stabil tutmak için bu cimri politikayı güttüğünü söylüyorsun.Garip bir bakış açısı...
  Bir konuda haklısın Şirket nerdeyse sadece para yatıran yani senin deyiminle ''Verimli'' oyuncuları gözetiyor.İşte bu yüzden gelecekte çok fazla oyuncusu kalmayacak.
  Ayrıca;
  Dediğin gibi olsa oyun bu kadar katı bir ''PayToWin'' politikası gütmez ve bu kadar cimri olmazdı...
  Bu dedğimden:
  eğer bu oyun herkes için basit ve kolay olsaydı ve para harcamadan çabucak herkes gelişseydi
  Bunu çıkardıysan diyecek birşey bulamıyorum sana...
   
  Son düzenlenen: 20 Ağustos 2014
 17. KARANLIK

  KARANLIK User

  Merhabalar

  Arkadaşlar tartışmanıza saygı çerçevesi içinde geçirdiğiniz için teşekkür ederim.Devamınında böyle olmasını temenni ediyorum.

  İyi forumlar
   
  Ancasin ve mahir_527 bunu beğendi.
 18. Youjin

  Youjin User

  eskiden pc yoktu ve oyunlarda yoktu herşeyin bir süresi vardır sonsuza kadar sürmez zaman içinde pc oyunlarının yerini başka şeyler alacaktır işte bu süre zarfında şirketlerin büyük kar payı istemesi doğaldır.
   
 19. Bi sınır gelebilir mesela 10 bo-3 ile kalkanı 225bini aşıyorsa en fazla 5 tane aşmıyorsa istendiği kadar alınabilir bence
   
 20. Eyuplu3

  Eyuplu3 User

  bu dediğin o kadar kısa bir zaman içinde ve hızlı bir şekilde olmayacaktır ve olacak değişimlere elbette bigpoint ayak uyduracaktır.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş