Öneri Şirket Özel Gemileri ve Şirketler Arası Barış

Konusu 'Güncelleme ve Fikir Havuzu' forumundadır ve JohnShepard tarafından 23 Aralık 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu sisteme geçilmeli mi?

1. Evet

69,7%
  2. Hayır

30,3%
  1. Oyunda her gemiyi her şirket kullanabiliyor. Peki her şirketin kendine özel bir gemisi olsa nasıl olurdu ve bu gemileri diğerlerinden ayıran özellikler neler olurdu?

Gemi Gelişimi
    Bu gemiler oyun başında liberatör gemisi gücünde ancak özel yeteneklere sahip olarak gelecekler. Gemilerin oyuncu seviyesinden bağımsız seviyeleri olacak ve her seviye atladığında açık olan yetenekleri daha güçlü hale gelecek ve belli seviyelerde gelen kendini kanıtlama görevleri ile bir üst kademeye geçecekler.

Kademeler
    Her şirket gemisinin 3 gelişim kademesi vardır ve 3 kademede de 2 yetenek arasında birini seçmek zorundadırlar. Kademe atlandığında gemiler ayrıca fazladan Lazer, Kalkan ve Ekstra Slotuna sahip olurlar Ve seçilen yeteneğe göre görsel değişime uğrarlar.

EIC Şirketi Özel gemisi
    EIC şirketi daha barışçıl teknolojiler yaratmaya yönelik çalışmalar yürütmektedir. Ancak barışı korumak içinde güçlü silahlara sahip olmaları gerektiğini bilirler.
    EIC şirketi oyunda daha çok sıhhiye tipi destek gemileri kullanırlar yetenekleri genellikle Tamirat ve destekleme üzerinedir.

EIC şirketi gemisinin Özellikleri

• 1. Kademe Yeteneği
    Hasar Dönüştürücü Kalkan: Yetenek aktifleştirildiğinde 3 saniye boyunca hasar almaz ve her hasar verme denemesinde 1.000 DP yeniler. Yani kalkan açtıktan sonra 2 lazer atışı yaparsanız EIC gemisi 2.000 DP yenileyecektir dost gemiler üzerinde de kullanılabilir. 35 saniye bekleme süresi.
    (Bu yetenek EIC şirketinin temel yeteneğidir. Her EIC Özel gemisi bu yetenek ile başlar.)
    • 2. Kademe Yetenekleri
    1- Tamir Lazeri:Yetenek aktifleştirildiğinde 30 saniye boyunca Grup üyelerine saldırı yapabilir ve grup üyelerine yapılan saldırılar hasar vermek yerine verilmesi gereken hasarın %150 oranında DP tamir eder. 45 saniye bekleme süresi.

2- Saldırı Desteği: Yetenek Aktif hale getirildiğinde 25 saniye boyunca Menzili %75 azalırken kendisinin ve grup üyelerinin hasarını %100 arttırır. 60 saniye bekleme süresi.

• 3. Kademe Yetenekleri
    1- Kalın Dış Cephe : (Pasif) Kendisinin ve grup üyelerinin DPsini %100 artırır. (Grupta bu yeteneğe sahip birden fazla EIC gemisi olması yetenek etkilerini arttırmaz Grup en fazla %100 DP kazanabilir)
    (Aktif) Tüm Grup üyelerinin DP'sini saniye başına %5 yeniler 15 saniye sürer. 65 saniye bekleme süresi.

2- Turbo Motorlar/Turbo Roketler : (Pasif) hızı %45 oranında arttırır.
    (Pasif) Roket atış hızını %45 arttırır Aynı anda sadece biri kullanılabilir ve iki yetenek arasında geçiş yapılabilir. Geçişler arası en az 3 saniye beklenmelidir.

MMO Şirketi Özel Gemisi
    "En iyi savunma saldırıdır." Sözünü benimsemiş MMO şirketi gelişmiş bir çok Lazerin ve bunların cephanelerini üreten şirkettir. Gemileriyse bu teknolojilerden fazlaca yararlanmaktadır. Gerek anlık sert vuruşlar gerçekleştirebilmesi gerekse güçlü gizlenme yetenekleri sayesinde galaksiye nam salmışlardır.

MMO Şirketi Gemisinin Özellikleri
    • 1. Kademe Yeteneği
    Aşındırıcı Lazer: (Pasif) Her vuruş 5 saniye süren %5 kalkan delmesi etkisi ekler ve 5 kereye kadar birikebilir. 5.vuruş sonundaysa kalkana %40 oranında daha fazla hasar veren bir atış gerçekleşir.
    (Bu yetenek MMO şirketinin temel yeteneğidir. Her MMO Özel gemisi bu yetenek ile başlar.)
    • 2. Kademe Yetenekleri
    1-Ağır Tahrip: Aktif hale getirildiğinde sonraki 3 lazer vuruşunu %150 oranında arttırır. 45 saniye bekleme süresi.

2-Vampir Roketler: Aktifleştirildiğinde 15 saniye boyunca her roket vurduğu hasarın %80'ini DP ve Kalkan olarak geri kazandırır ve her lazer atışı bir roket ateşler. 45 saniye bekleme süresi.

• 3. Kademe Yetenekleri
    1-Sistem Çökertici Lazer: Aktif hale getirildiğinde 15 saniye boyunca lazer atışları 7 saniyeliğine diğer gemilerin pasif yetenekleri dahil tüm yeteneklerini kullanılamaz hale getirir ve yapılan saldırılar tamamen DP'ye yansıtılır yetenek bitiminde Kalkanı tükenir.
    65 saniye bekleme süresi.

2- Yanıltıcı Kopya: Bu yetenek aktif hale getirildiğinde gemi bir kopya oluşturur ve kendisi 5 saniye boyunca görünmez hale gelir görünmez olduğu sürede hareket hızı %75 artar ve anında %10 oranında Kalkan ve DP yeniler ve mini haritadan silinir. Oluşan kopya %80 daha az DP ve Kalkana sahiptir yok edilmez ise 7 saniye içinde en yakın düşmana kamikaze saldırısı yapar. 25 saniye bekleme süresi

VRU Şirketi Özel Gemisi

VRU Şirketi her zorlu koşulda hayatta kalabilmeyi başarmış. Antik Şirket savaşlarında bile ne kadar ağır darbeler alsalar da her zaman ayağa kalkmayı bilmişlerdir. Bu başarılarında kullandıkları savunma teknolojilerinin büyük payı vardır. Savaşlarda kullandıkları gemiler kalın zırhları ve Güçlü kalkan teknolojileri sayesinde Yok edilemez olduklarını düşündürtür.

VRU Şirketi Gemisinin Özellikleri
    • 1. Kademe Yeteneği
    Kalkan Güçlendirmesi: Kalkan sıklığını %5 arttırır ve Kalkanı 5 saniye boyunca ikiye katlar. hem kendi üzerinde hem de dost gemiler üzerinde kullanabilir. 35 saniye bekleme süresi
    (Bu yetenek VRU şirketinin temel yeteneğidir. Her VRU Özel gemisi bu yetenek ile başlar.)
    • 2. Kademe Yetenekleri
    1- Kontrol Lazeri: Aktif hale getirildiğinde 60 saniye boyunca her lazer vuruşu 5 saniyeliğine düşman gemisinin nişan sistemini bozarak kendisinden başka bir gemi seçememesini sağlar. 85 saniye bekleme süresi.

2- Ağır Darbe Lazeri: (Pasif) yapılan her 6. lazer atışı 2 saniyeliğine düşman gemisinin yerine sabitlenmesini hedef alamamasını ve yetenek kullanamamasını sağlar. Pasif yetenekleri İptal etmez

• 3. Kademe yetenekleri
    1-Yansıtıcı Kalkan: Aktifleştirildiğinde 5 saniye boyunca alınan hasarın tamamını geri yansıtır. 20 saniye bekleme süresi

2-Kusursuz Kalkan Sıklığı: (Pasif) Ne olursa olsun kalkan aşılmadan asla DP hasarı almaz.

Şirketler Arası Barış
    Yüzlerce yıldır süren yıkıcı Antik Şirket Savaşları 3 şirketin de ağır kayıplar vermesine ve İnsan ırkının neredeyse yok olmasına sebep olmuştu. EIC Şirketinin Öncüleri ise daha büyük bir Savaşın İnsan ırkını beklediğini görmüşlerdi artık kendi aralarındaki bu savaşa bir son verme zamanı gelmişti. İlk olarak VRU Şirketiyle Barış antlaşması imzalayan EIC Şirketi VRU Şirketi ile güçlerini birleştirerek tek bir lazer dahi ateşlemeden MMO Şirketini teslim olmaya zorlamıştı. Ancak Savaşı sonlandırmak en kolay kısımdı Savaş başlamadan Önce ortadan kaybolan Black Light Sektörleri tekrar ortaya çıkmıştı. Black Light'ın ortaya çıkışı ise tek bir anlama geliyordu YIKIM.

Barış Antlaşması Maddeleri

1. Şirketler x-2/x-3/x-4 haritalarında özgürce dolaşabileceklerdir. Bu haritalarda şirketler birbirlerine saldırırlarsa En ağır şekilde cezalandırılacaklardır. (Artık ilk 4 haritada herhangi bir gemiyi patlatmak 80 şeref puanı kaybettirir ve tecrübe kazandırmaz.)
    2. x-1 Haritalarına sadece şirket üyesi Pilotlar girebilecektir( MMO 1-1/EIC 2-1/ VRU 3-1)
    3. Black Light Sektöründe Savaşmak Yasaktır.(Black Light haritaları PvP'ye kapalıdır.)
    4. x-5/x-6/x-7/x-8 gibi uzak haritalar Şirket koruması altında değildir. Pilotlar Korsan saldırılarını göze almalıdır.(x-5/x-6/x-7/x-8 haritalarında eski sistem geçerlidir. Yani diğer şirketten Gemileri patlatmak Şeref Puanı kazandırır.)
    • Otomatik droid tamiri yapan cpular kaynağı tam olarak belirlenememiş bir sebepten ötürü ilk 4 haritada çalışmayı durdurdular.
    • İlk 4 haritada bulunan pvp görevleri PvP haritalarına taşındı.
    Güncellemenin Hedefi
    • 3 Adet yeni özelliğe sahip gemi ile oynanış çeşitliliği
    • Daha göz önünde bir oyun hikayesi
    • Yeni oyunculara gelişmeleri için daha rahat bir ortam
    • Bot kullanıcıların ilk 4 haritada etkinliğini sonlandırmak için eklenmiş sınırlı CPU kullanımı

Son düzenlenen: 23 Ocak 2019
  2. Manitu

Manitu Guest

Merhaba,

Konunuz arkadaşlarımızdan destek aldığı sürece bizler de raporlarımıza ekleyerek sizlere destek olmaktan mutluluk duyarız.

İyi forumlar.

JohnShepard bunu beğendi.
  3. nonono20

nonono20 User

Hikaye başarılı, fikir gayet orjinal, böyle bir değişiklik oyuna renk katabileceği gibi oyunun metasını da köklü bir şekilde değiştirebilir.

UFE olarak hitap ettiğimiz oyuncular bazı köklü değişikliklerden rahatsız olduğundan dolayı, destek alacağı insan kadar köstek olacak insanda olabilir kanımca.

Şayet Darkorbit böyle bir fikri kullanmak isterse içinde törpüleyeceği bir çok detay olacaktır.

Tebrikler yine de.

4. Teşekkürler. Umarım oyunda öyle ya da böyle görebiliriz bir kaç yenilik ben sadece fikir sunuyorum üstünde oynama yapmak sadece onların değil sizlerin de hakkı her türlü yoruma açığım. Sevmediğiniz yeri söyleyin ama nasıl olabilecegini de ekleyin lütfen.

• 3. Kademe yetenekleri
    1-Yansıtıcı Kalkan: Aktifleştirildiğinde 5 saniye boyunca alınan hasarın tamamını geri yansıtır.20 saniye bekleme süresi

Bu madde tam can alıcı olmuş. Kendini yumruklayan boksör mü olacağız? Karşıdaki oyuncuya karışım atacaksın ve attığın hasarın tamamı geri dönüp sana vuracak. Bence % 350 falan yapın da kendimizi tekleyelim. :)

5. buradaki amaç doğru yerde saldırı durdurup doğru yerde saldırı başlatabilmek. Eğer yanlış zamanda ağır hasar vermeye çalışırsan cezasını çekmelisin bir nevi. Mesela tam savunmasız yakaladığın bir EIC gemisini sıkıştırdın ve ölümcül darbeyi vurmaya hazırlandın ve bu sırada VRU gemisi kontrol lazeriyle üstüne çekti aggroyu ve direkt yansıtıcı kalkanını açtı eğer bir MMO gemisi isen hasarın yüksek DP ve kalkanın az olacağı için kendini tekleme olasılığın yüksek. Böylece PvP 1v1 yerine grup halinde savaşıldığında da eğlenceli ve karmaşık olacak. Ayrıca bu yetenekler aktif olduğunda görsel efektler sayesinde anında saldırıyı durdurma şansınız da yüksek.

Son düzenlenen: 16 Ocak 2019
  6. aLLaMe

aLLaMe User

Bir çok fikrinizi beğenip takip ediyorum ve bu fikirde çok iyi ama geliştirilmesi gerek geniş bi zamanda konuşularak ideal yüzdeler ve süreler elde edilebilir.
    Fakat şuanlık Barış antlaşması biraz kafa karıştırıcı onlara öncelik verilmeli gibi duruyor.

Botların işine gelir.Bence iptal edilmelidir. Yada Seviye limiti ile mesela 20 seviye üstü için %25 fazla şeref verilebilir ama 20 seviye altı bu haritalarda göreve işlemez ve şeref vermez olur.Böylece yeni oyuncular Oyunu öğrenene kadar sürekli kesilip oyunu bırakmazlar hemde botcular 2 kez düşünür.

Eğerki seviye yükseldikçe düşen npc ve avantaj kutusu gelirleri gibi oyunda aktif olunduğu her gün için %3 düşen gelirler olursa bu mükemmel bir fikir olur.

Bilemedim sonuçta nerdeyse full olan oyuncuların girdiği bi haritada gereksiz olur.

Bunun yerine şöyle olsa 4-1/4-2/4-3 haritalarında patlattığın gemi için ödenen tecrübe ve şeref ödülü şirket yerine "Barış" sebebiyle gemi sahibi tarafından verilir.Açıklayacak olursak sen ve ben düşman şirketiz ve sen gelip herhangi bir pvE haritasında (sadece 4-1 / 4-2 / 4-3 te geçerli olmak üzere) beni kestin. Benim hesabımdan kesilip şeref ve tecrübe puanı sana veriliyor(Sadece desteksiz kısım-Destek kısmını yine şirket ödüyor). Tabiiki pushing kapsamında çok kesersen aldığın şeref düşer. Buna da karşı çıkan bottur yani :D Hem böylece savaşların PvP den çıkıp PvEye geçmesine öncülük olmuş olur hemde artık PvE haritaları eski etkisine kavuşur.(4-4ü spaceball kapsamında koymadım)

7. Çok teşekkürler. Zaten tamamen varsayımsal yetenekler oldukları için üstünde dikkatli bir tasarlama yapmadım sadece olabilecek yetenekleri ekledim zaten oyuna gelirse yapımcılar bunları ince eleyip sık dokuyacaktır. Barış yapılmasındaki amaç bütün oyuncular gemilerden faydalanabilsin ve gruplar halinde kasılınsın ve pvp yapılsın diye çünkü birinin zayıflığını diğeri tamamlamakta. Botları hesaba katmadan yazmıştım ancak sonradan benim de aklıma geldi dediğiniz gibi bu haritalar bottan geçilmez eğer patlama dertleri olmazsa. Bir ara düşünüp bir ekleme yaparım. Black light'a gelecek olursak buradaki yasaklama tamamen yazdığım küçük lore'dan ötürü black light büyük bir tehdit oluşturuyor ve bu yüzden şirketler barış yapıyorsa black light haritasinda savaş yapılması saçma olur diye düşündüm :D.
    (Botlara karşı küçük bir önlem aldım 1.barış antlaşması maddesinde küçük bir değişim yaptım ve sona küçük bir detay daha ekledim)

8. .üYe.

.üYe. User

Yetenekler gerçekten çok güzel olmuş. Hem bizim hemde rakibimizin saldırmadan önce stratejik düşünmesi gerekir. Fikir genel olarak güzel. Yine de yeteneklerin şirketlere göre dengelenmesi gerekebilir. Ayrıca x3 ve x4 haritalarında şirketlerin birbirlerine saldıramaması iyi mi olur kötü mü biraz düşündürücü.
    Düşman saldırmadıktan sonra diroit otomatik tamir edilmese de olur.

9. Şöyle düşün normal şartlarda dost bir oyuncuyu kesmezsin ilk 4 haritada da bu geçerli olacak ama patlattığın zaman devamlı sabit 80 şeref kaybedeceksin ki bu da bir botu patlatmak için gayet feda edilebilecek bir miktar ayrıca aynı şekilde bu haritalarda saldırı altındayken portaldan atlama yapılmaması gibi bir şey yapılırsa daha iyi olur. böylece herkes dostça kasılır ama botlar için cazip olmaz çünkü 80 şeref kaybedip botçunun bir noktada tüm droidlerinin patlamasını görmek paha biçilemez olacaktır.

Yani aslında herkesin rahat bir şekilde düşman tehditi ve bot sıkıntısı yaşamadan kasılabileceği bir yer olacak ilk 4 harita.

10. .üYe.

.üYe. User

Bu şekilde oyuncular daha agresif bir oyun tarzına bürüneceklerdir hem de aynı şirketten olmalarına rağmen. Düşünsenize Scrap kasayım derken patlatmaya çalıştıklarını. Ama bir yandan da hak veriyorum size. Botların üstesinden yine oyuncular gelecektir bu şekilde de. Yoksa Bigpoint'in bir şey yapacağı yok.

11. Herhangi bir kazançları olmadıktan sonra bir noktada bırakırlar bana kalırsa ilk 4 haritada pvp atmayı sonuçta diğer haritalarda bir değişiklik yok. Oradaki gemiler ceza yerine ödül veriyor hatta ama ilk 4 harita yine de botlar için cazip olmayacaktır diye düşünüyorum.

12. Aliens

Aliens User

Fikir güzel. Lakin size şirketlerin hikayeleri konusunda kısa bir hatırlatma yapmak isterim. Bu hikayeye göre yetenekleri güncelleyebilirsiniz.
    MMO: Mars şirketi savaşçı ve madenci kolonilerinden oluşan bir şirket. Şirket nüfusu ise genelde paralı askerler, haydutlar ve korsanlardır.
    Yetenek uyumu: Şirket özellikleri (Hikaye olsa da) gereği savunmadan ziyade saldırı ağırlıklı bir yetenek daha uygun olur.

EIC: Dünya şirketi onur ve şeref düşkünüdür. Tabii ki kibir ve kendini beğenmişlikleri de vardır. Ama genel hikayede bu şirket daha çok bir barış sembolüdür.

VRU: Venüs şirketi bilim ve araştırma alanında liderdir. Bu şirkete getirilecek yetenekler daha çok gemilerin özelliklerini nasıl bertaraf edilir, nasıl teknik özelliklerde geliştirme yapılır gibi hikayeye daha uygun olacaktır.

Ayrıca harita özelliklerine değindiniz, güzel de değindiniz. Ama bilmenizi isterim, kısıtlama koyduğunuz haritalarda PvP görevleri mevcut. Öncelikle bunların ne olabileceği ve alternatifleri üzerine durmanız daha iyi olur. BL haritalarında ki PvP görevlerini başka haritaya koymak pek olmaz çünkü gelen görevlerin tamamı (İlk başta sizi bu macerada desteklemek için kaynak veren görevler hariç) BL ile ilgilidir.

Oyum: Olumlu.

Spinaci ve JohnShepard bunu beğendi.
  13. Bu sanırım aldığım en yararlı yorum oldu. Konuyu aldığım bilgiler eşliğinde düzenliyorum hemen.

14. Aliens

Aliens User

Ah, mahcup ediyorsunuz efenim. Ben sadece yardımcı olmaya çalıştım. Ama fikrinizin dinamiği hoşuma gitti.

15. selam fikirler güzel de biz bu gemi özelliklerini neredn ve nasıl aktif hale getireceğiz saygılar

16. Aktif hale getirmekten kastınız eğer yeteneği kullanmaksa şuan ki yetenekleri nasıl kullanıyorsak aynı şekilde herhangi bir tuşa atayacağız bu tuşa bastığımızda yetenek aktif hale gelecek pasif yeteneklerse devamlı olarak açık olacak zaten.

Eğer bu yetenekleri nasıl kilidini açacağız diye soruyorsanız bunun için de her kademe atlama seviyesine geldiğinizde bir görev alacaksınız bu görevi tamamladığınız zaman bir üst kademeye geçiyorsunuz ve ödül olarak iki yetenekten birini seçmeniz isteniyor. Bu görevleri de konu biraz ilgi görürse eklemeyi düşünüyorum.

17. Prophecy

Prophecy User

Güzel bir fikir +1

18. prometheus lazeri ve diminisher yeteği ile çift destek + grup + istasyon desteği %10 dlb ile 932 k hasar çıkardım senın dediğin mars yeteneği %150 hasar ile ben varya halkada gezen adamlara tek atarım :) oyun düzenini çok bozar cevabım olumsuz

19. Eğer yansıtıcı kalkanı olan bir VRU'ya bu hasarı vurmaya kalkarsan ona bir çizik bile atamazken sen kendini patlatmış olursun bu yetenekler tabii ki değişebilir ancak her yeteneğe karşılık başka bir yetenek var karşınızdaki oyuncunun da elinin armut toplamayacağını hatırlatırım.

Sayfayı Paylaş