Skylab Modül Geliştirilmiyor

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve kelvin.21.1903 tarafından 10 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Merhaba arkadaşlar benim skylabım temel modülünü çok yükseltmişim sanırım açamıyorum bunu nasıl yapabiliriz bana yardımcı olurmusunuz...

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 10 Şubat 2021
  2. DraydiBoy

DraydiBoy User

solar modülü yükseltmen lazım, solar modül enerji sağlar enerji veremediği için açamıyor kullanamıyorsun

buga sokmuşsunuz supporta belki çözüm yolu bulabilir.

3. sen nasıl 20 lvl oldun ya hayret:D

4. uri ile oldum nasıl olacam

cevap yazdıkta 2 3 gündür sesseda yok ondan buraya başvurdum

yani kardeşim adam 3 günde kurmay albay olmuş sen benim 20 lvle laf ediyorsun pes hayret sana kardeşim bravo

5. smoonrise

smoonrise User

Öncelik skylab çalışma mantığını açıklayım bildiğim kadarı ile sağ tarafdakiler gelişirken soldan kaynak alır ve bu sebeb ile sol tarafdaki hiçbir kaynağı sonuna kadar kullanma kullanırsanda dolması ise sağ tarafı kapaman lazım . Mesela ilerde promerium biterse sempromu kapaman lazım ki hızlı geri dolsun .

Senin sorununa gelirsek sağ tarafdaki Prometid , duranium , promerium xenomit ve sempromu hepsini kapa / sol baştaki ilk üçlüyü Prometium , endurium ve terbium aç resimde kapalı gözüküyor kapalı olursa üretmez ( bu rafinerilerde içlerinde Verimlilik kısmındaki robotlardan kredi ile olanlardan alabilirsin hızlanması için ) Eğer solar modül depo modülü veya temel modülde varsa geliştirme etkileyebilir beklemen gerekecektir .
    Bir diğer uyarı Temel modül her zaman yüksek kalması lazım diğerlerinden depo ile arasındaki bu 3 puanlık farkı koru solar modülü az geliştir 11 - 12 gelsin dengeli yükselt .

6. Kırk yıl düşünsem şöyle buga gireceği aklıma gelmezdi :D

TEK ÇÖZÜM supportun düzeltmesi.
    Fotoğraflara bakmadınız sanırım zaten depo+temel+transfer modülü 415 enerji ediyor o yüzden başka hiçbir modülü etkinleştiremez.

.Loki. bunu beğendi.
  7. CLASSİ

CLASSİ User

Sağdaki prometid ve duranium üniteleri devre dışı görünüyor ama bozukluktan öyle görünüyorsa öncelikle bu ikisini manuel olarak devre dışı yaparak soldaki prometium , endurium ve terbiumlardan özellikle enduriumun bir miktar çoğalmasını sağlaman gerekiyor. Bunun için bu üçüne verimlilikten 250 kredilik olandan tıklayarak 100-200 tane seviyesine çıkar böylece daha çabuk yükselmesine katkısı olabilir. Eğer ki endurium sayısı artarsa en önemlisi ilk önce (solardan önce) xeno yu 4-5 olana kadar yükselt. Denemek için mi yaptın bilmiyorum ama böyle skylab yapılmaz. Standart olarak sağdaki prometid ile duranium ikilisi aynı anda , soldaki prometium,endurium ve terbium üçlüsü de aynı anda aynı seviyede geliştirilir. Temel modül genelde bir adım ilerde, solar ondan bir adım geride, xeno solar seviyesinde, diğer üniteler de yaklaşık onlardan bir aşağı seviyede ilerletilir. Doğal olarak malum promerium ve seprom daha geç geliştirilebiliyor. Eğer ki soldaki üçlünün üretimi yetersiz olursa sayılarının artması için sağdaki prometid ve duranium ikilisi yaklaşık bir gün devre dışı yapılır. Supportun müdahale edeceği bir durum değil ancak ne yapabileceğin konusunda yönlendirme yapabilirler. Benim hiç ihtiyacım olmadığı için tıklamadım ama bir de sol üst köşede "güncelle butonu" var ona tıklayarak yeniden başlama şansın olur mu denemek gerek.

8. 1-Skylab güncelleyici taş sayısını günceller başka bir işe yaramaz
    2-Fotoğraflara bakmadınız sanırım zaten depo+temel+transfer modülü diğer tüm modüller kapalıyken 415 enerji harcıyor yani hiçbir modülü bu şekilde aktifleştiremez geriye kalan 35 enerji ile hiçbirini aktif edemiyor.

.Loki. bunu beğendi.
  9. smoonrise

smoonrise User

Baktım ama çok uzun zaman oldu skylab geliştirmeyeli en son test sv. geliştirdim onuda uri ile kısa zamanda yaptım zaten sv. kapalıyken birikiyordu sürekli .
    Modüllerde devam eden geliştirme varsa beklemesi lazım dedim öyle tahmin ettim bu enerji hesap kısmına hiç takılmadım ben şimdiye kadar temel modül hep 2-3 seviye önde olacak solar modülde depodan 2-3 seviye önde olacak böylece sorun çıkmıyor . Hiç voltaj üzerinden hesaplamadım o şekilde ilerlemediğim için , bize belirtmemiş modüllerde varsa geliştirme o etkiliyor olabilir suan diye dedim .
    Suan ki hali sabit hali ise dediğin gibi support bakacak o zaman sistemi kilitlemiş çözüm supportta kalır .

10. arslanzero

arslanzero User

bence enerji yükseltmelisin biraz o sırada supporta yaz illaki bir cözüm sunarlar

11. -333-

-333- User

sağ tarafı komple aktif dışı et bekle endurium biriksin solar modülü yükselt enerji üretsin..ilk defa böyle skylab geliştirme gördüm.

12. .Loki.

.Loki. Guest

Merhaba,

Öncelikle konunuzu ve göndermiş olduğunuz spam mesajlarını düzenledim. Diğer pilotların söylediği gibi, enerji kullanımı yüksek ve mevcutta enerjiniz kalmıyor.

Bu aşamada support ekibi ile görüşme sağlayıp, geri dönüş yapılmasını beklemeniz gerekiyor. Unutmayın, bazen e-postalar spam klasörüne düşebiliyor. Spam klasörünüzü kontrol etmenizi öneririm.

Support ile iletişime geçtiğinizde sistem tarafından otomatik bir şekilde size içinde bilet numaranızın olduğu bir yanıt gelir. Sonrasında support tarafından kontrol edilip 2 iş günü içerisinde mailinize cevap gelmektedir. Eğer belirtilen mesaj mailinizde yok ise aynı sorun ile alakalı tekrardan bir bilet oluşturup mailin gelip gelmediğini kontrol ediniz. Gelmediyse gerekli bilgileri sizden isteyeceğim ve ben ileteceğim.

Evet, dikkatli baktığımızda sol taraftaki prometid, duranium ve promerium aktif gibi gözüküyor. Enerji yetmediği için çalışamıyor, onları pasif yapması pek yardımcı olacağını sanmam. O modüllerin çalışmama sebebi enerjilerinin yetmemesi. İlgili modüller 2 seviye ve 6 seviye modüllerden daha az enerji tüketir. Bu nedenle, sol tarafta modül aktif edebileceğinizi sanmıyorum. Güzel düşünceniz için teşekkür ederim.

İyi forumlar.

13. kızma hemen kardeşim ya:D hesabın rahat 700 saati var , oyuna başlar başlamaz yapılır skylab o yüzden dedim.

Eskiden gemiden skylaba sevkiyat yapılabiliyordu şu an yok tabi, bu özellik kalkınca buga girmiş oldu.
    olsa gemiye endurium gönderip yapılabilirdi.

14. teşekkür ederim ilginiz için hepinize tekrar supportla iletişime geçmeye çalışacam olmazsa size dönüş sağlarım teşekkür ederim ilginiz için tekrardan

ya hemen geliştirmek istedim uri ile argeye vermek için ama yanlış yaptım

Moderatör tarafından en son değiştirilen: 11 Şubat 2021
  15. Büyük hatalar yapmışsın. :) Senin bir şekilde Solar modülü yükseltmen lazım.

Genel olarak mantık ;

Temel modül her zaman bir tık yukarda , Solar ve Depo bir tık aşağıda olması lazım. Yani ;

Temel modül 15. seviye ise Depo ve Solar modül 14. seviye olması lazım.
    Sol tarafta ise Prometium , Endurium ve Terbium 13. seviye
    Sağ tarafta ise Prometid ve Duranium 12. seviye
    Promerium ve Xeno 11. seviye
    Seprom ise 10. seviye

Yani aralarında 1 seviye farkı olacak şekilde kademeli olarak geliştirmen iyi olacaktır. :) Bir şekilde Solar modülünü 14. seviye yapman lazım. :)

16. Support ile görüştüm mail üzerinden hatanın benden kaynaklı olduklarını söylüyorlar ve bu konu hakkında birşey yapamıyorlarmış ?????

17. oben

oben User

bencede hata sende hatta kusur bile sende bukadarcık bir sorunu çözemeyen birisinin bı oyunu nasıl oynadığını anlamıyorum.bunun hatasıda bendedir kesin.

18. Dostum hata maalesef sende. Sadece temel modül ve depo modülünü gereksiz derecede yükseltmişsin, solar modülü yükseltmediğin için üretilen tüm enerjiyi temel ve depo modülleri kullanıyor ve toplayıcı modüllerine enerji kalmıyor. Dolayısıyla yükseltme için hammadde üretemiyorsun. Eskiden sevkiyat modülü iki yönlü çalışabiliyordu. Çalışsaydı eğer solar modül yükseltmesi için gerekli hammaddeleri toplayıp skylaba yollayarak yükseltme yapabilirdin ama artık sadece tek yönlü çalışıyor. Eğer support skylabı sıfırlama gibi bir uygulama yapamıyorsa maalesef skylabın iptal.

19. O zaman direkt bigpoint müşteri ilişkilerine mail at çünkü Gemiden Skylab'a sevkiyatı kaldıran darkorbitin kendisi.

20. Gemiden skylaba sevkiyat kaldırılalı uzun zaman oldu yani yıllardır bu durum böyle ve herkes tarafından biliniyor. Dolayısıyla müşteri ilişkilerine mail atmanın bir işe yarayacağını sanmıyorum.