skylab sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar' forumundadır ve dkof tarafından 23 May 2023 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. dkof

dkof User

skylabta prometium ve terbium 2 gündür 0 yazıyor hiç üretim yapmıyor.skylabta başka gelişen birşeyde yok şuan bunun nedeni nedir?

2. WillTreaty

WillTreaty User

Prometid ve Duranium rafinerileri açıksa onlar harcıyor olabilir. Prometid ve Duranium rafinerilerinin üstüne tıklayıp sol alttaki güç tuşundan kapatabilirsin. (0 sayısı düzelene kadar geçici olarak) Rafineri kapalıyken yazı silik, rafineri açıkken yazı beyaz olur, oradan anlarsın. Prometid ve Duranium'u kapattıktan sonra Prometium ve Terbium kapandıysa onları aç.

Ayrıca geliştirme yaparken mesela Temel modül 10 seviyeyse depo, solar, prometium, endurium, terbium 9 seviye olsun. Prometid ve duranium 8 seviye, promerium ve xeno 7 seviye, seprom 6 seviye olsun. Yoksa hammaddeler tükenebilir.

Son düzenlenen: 24 May 2023
  3. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Rafinerilerinizin kaç seviye olduğunu bilmiyorum fakat gelişim yaparken kırmızı ile işaretlediğim alanın mavi alandan her zaman 1 veya 2 seviye daha yukarıda olmasını tavsiye ederim, bu sayede gelşim yaparken kaynak sıkıntısı çekmezsiniz. Prometium ve terbium üretmek içinse mavi alandaki rafinerileri kapatabilirsiniz.

İyi forumlar.

4. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Bu varsayım aslında doğru değil. Umarım yanlış anlaşılmam. Çünkü skylab mandığı temel modül , solar modül , toplayıcılar vs diyerek gidiyor.

Yani komple 20 seviye olana kadar her zaman temel modül en yüksek seviye'de , solar modül bir alt seviyede ve depo'da solar'ın bir alt seviyesinde.

Örnek olarak.

Temel Modül > 8. seviye
    Solar Modülü > 7. seviye
    Depo Modülü > 6. seviye
    Prometium , Endurium ve Terbium toplayıcıları > 5. seviye
    Prometid ve Duranium rafinleri > 4. seviye
    Promerium ve Xeno > 3. seviye
    Seprom > 2. seviye

Bu şekilde kademeli olması daha iyidir. :)

5. _Blade_

_Blade_ Guest

Merhaba,

Yanlış anlaşılacak bir durum olduğunu düşünmüyorum, ben kendi kullandığım yöntemi tavsiye ettim ve bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Sizin yönteminiz de duruma göre tercih edilebilir tavsiyeniz için teşekkürler.

İyi forumlar.

6. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben bir yorum yazınca genelde mesajım siliniyor , konu açınca konum siliniyor ve banlanıyorum. Onun için baştan belirteyim dedim. :) Arkadaşa yardımcı olabildiysem yeter. :)

Mesela uzun zamandır yaşanan bir durum. Raporlamalarım vardı kapatılmış ama o konuyla ilgili icraat yok. Forum kuralları değiştiyse forumda bulunan forum kuralları konusunda düzenleme yapılmamış sanırım. :D Neyse. Yine ban yemeyeyim. :)

7. smoonrise

smoonrise User

Bana zamanında skylab gelir gelmez uri çekip fulleyen ve oyuna o zaman neredeyse 1 araba parasının yarısını yatırmış bir rütbeli hesap sahibi hemen hemen senin yazdıklarını yazdı ama ben her zaman olduğu gibi çok daha temkinli olup modüller arasını 2 - 3 olacak şekilde ayarladım sanırım biraz uzun sürdü onların tariflerinden diye aklımda kalmış sanki senin tarifin daha doğru gibi ama olmadı aralık yükseltmeleri 2 - 3 olacak şekilde yapıp yavaş ama daha emin adım misali tamamlanabilir .

8. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Ben deneyimlerime göre yazdım. Zamanında da teknik olarak bilgisini öğrendim. :D Yazdığım gibi yaptığım hiç bir skylab geliştirmesinde sıkıntı yaşamadım. Tıkır tıkır yükseltmelerimi yaparak yok şunu kapat bu biriksin yok bunu kapat şu biriksin gibi sıkıntı yaşamadım. Çünkü zaten hepsi bir biri ile bağlantılı. Temel modülü meburen yükseltmen gerek. Solar modül de seviyelere göre enerji tüketiyor. Depo hammaddeleri depoluyor. Rafineri toplayıcılar seviyesine göre hızlı topluyor.

SKYLAB Hakkında S.S.S konusunu dikkatli incelersen demek istediğimi daha iyi anlayabilirsin. :)

smoonrise bunu beğendi.