Skylab'ım Buglu Üretim Yapmıyor

Konusu 'Teknik Konular' forumundadır ve TenorK tarafından 6 Kasım 2021 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bu sorun çözülür mü?

1. Evet

50,0%
  2. Pek sanmıyorum

50,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. TenorK

TenorK User

Merhabalar arkadaşlar, Çok eskiden ta 2012'de açtığım bir hesap var birkaç senedir oyuna girmiyorken birden aklıma düştü ve hesabıma giriş yaptım birkaç şey buglanmış diğerlerinden bahsedip değerli vaktinizi çalmak istemiyorum en önemli sorun skylabımda üretim olmuyor, kesinlikle üretim yapamıyorum. Çoğu 20-18-15 seviye olmasına rağmen üretim hepsinde 0 üstelik forumda yazılan şeyleri de defalarca kez denedim, sağ tarafı komple kapattım promeriumu açtım yalnızca, sol 3 tanesini açtım, robot aldım çalışmaları için bir süre bekledim, her şeyi kapattım her şeyi açtım kısacası kurcalamadığım şey kalmadı arkadaşlar skylab'ım buglu 2 haftadır support ile mailleşiyoruz ama ilgilenmiyorlar, en son açtığım ticketta video istediler attım kurallara uymuyormuş ilgilenmeyip ticketi kapadılar, forumda yetkili arkadaşların ulaşabileceği bir merci varsa yahut oyuncu arkadaşlarımın bir bildiği varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim çünkü skylabsız olmuyor seprom ile lazeri falan geliştirmeyi geçtim skill ağacındaki yetenekler için sepromu skylabdan istiyor normal hangardarn değil bu şekilde hesap bi işe yaramaz ben yaptığım her şeye başlamak istemiyorum. İyi forumlar hepinize umarım yardımcı olabilecek birileri çıkar aranızdan. Sağlıcakla kalın.

2. BUKANN

BUKANN User

skylabının ekran görüntüsünü ekleyebilir misin bir de biz bakalım

TenorK bunu beğendi.
  3. Purgatory

Purgatory User

Oyuna darkorbit'in kendi client'inden mi giriyorsun yoksa tarayıcıdan mı?

Sırasıyla alttaki adımları takip edip, adımları uyguladıktan sonra durum
    hakkında bilgi verebilir misin?

• Solar modülü, Depo modülü ve Temel modül dışında diğerlerinin kapalı olduğundan emin olduktan sonra sol üstte bulunan "Skylab'i güncelle" butonuna 1 kere bas,[​IMG]
    • Eğer skylab'ta bekleyen hammaddeler varsa, Sevkiyat modülünü aktif hale getir ve gemine bu hammaddelerden çok az bir miktar göndereye çalış.[​IMG]
    • Sırasıyla,
    1. Prometium toplayıcısı aç "Skylab'i güncelle" butonuna bas,
    2. Enderium toplayıcısı aç "Skylab'i güncelle" butonuna bas,
    3. Terbium toplayıcısı aç "Skylab'i güncelle" butonuna bas.[​IMG]
    • Yukarıdaki adımlar tamamlandıysa bir sonraki server reset'ini bekle. Reset gerçekleştikten ve üzerinden 6 saat geçtikten sonra senden geri dönüş bekliyor olacağım. Eğer sadece skylab'ın ekran görüntüsünü bizimle paylaşabilirsen tavsiyelerimi buna göre şekillendirmeye çalışırım.

kaptan34 ve TenorK bunu beğendi.
  4. TenorK

TenorK User

Öncelikle ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim, oyunu darkorbitin kendi clientinden oynuyorum. Dediğiniz 3 modülü kapatıp resetledim, üretim ve skylab'da hammade hiç yok bütün veriler 0 olduğu için az miktarda hammade dahi gönderemedim. Ekran görüntüleri aldım ama buraya eklemeyi henüz beceremedim öğrenir öğrenmez ekran görüntülerini de ekleyeceğim. Biraz daha detaylandırmak istiyorum; Bütün hammadeler 0 ve toplayıcıyı çalıştırdığım zaman çalışıyor ve üretim yapıyor göstermesine rağmen kesinlikle üretim yapmıyor, yalnızca prometium endurium ve terbium toplayıcısını sırayla açıp günlerce bekledim yine de üretim olmadı. Ekran görüntüsünü yükleyebilmeyi halledip ayrıntılı göstereceğim bu arada server reseti kaç zamanda bir olur belki o zaman düzelir

5. Purgatory

Purgatory User

"Biraz daha detaylandırmak istiyorum; Bütün hammaddeler 0 ve toplayıcıyı çalıştırdığım zaman çalışıyor ve üretim yapıyor göstermesine rağmen kesinlikle üretim yapmıyor, yanlızca premetium endurium ve terbium toplayıcısını sırayla açıp günlerce bekledim yine de üretim olmadı."

Buradaki açıklamana göre alttaki şu notları paylaşmak isterim;

Üretim 0 gösteriyor, neden?
    Toplayıcılarda üretilen ana hammaddeler bir üst hammaddeye hemen çevrilir. Üretim miktarı, harcanan miktarı anca karşılıyorsa Skylab deponuzda birikmez. Hep 0 olarak görünür. Yani üretim yapılıyor ama hemen harcanıyor demektir. Bunu önlemek için tavsiye olarak örneğin Seprom rafineriniz 1 levelse Promerium rafineriniz ve Xeno modülünüz 2 level, Duranium ve Prometid rafineriniz 3 level, Prometium, Endurium ve Terbium toplayıcılarınız 4 level olsun.

Ayrıca toplayıcı, modüller ve rafineriler gerekli enerjiyi Solar modülünden alırlar. Eğer Solar modülünde enerji miktarını belirten sayısal değerlerin solundaki ifade sağındaki ifadeden fazlaysa ortada bir yanlış vardır. Bu durum için alttaki şu notları da paylaşmak isterim;

Enerji Yok diyor, ne yapmalıyım?
    Solar modülünüz toplayıcı, rafineriler ve modüllerinizin çalışması için gerekli enerjiyi üretir, eğer leveli düşükse üretilen enerji ihtiyacı karşılanamadığından bazı toplayıcı, rafineri ya da modül aktif dışı olur. Solar modülünüzün levelini yükseltin. Elektrik harcayan diğer rafinerilerinizi bir süreliğine kapatın.

Forumdan "Darkorbit SKYLAB Hakkında S.S.S" konusunu atlamadan dikkatlice okumanı tavsiye ederim.

Ana Sayfa > Forumlar > Yardım > Oyunla İlgili S.S.S > Açıklamalar/Sözlük > SKYLAB Hakkında S.S.S

Son düzenlenen: 7 Kasım 2021
  6. BUKANN

BUKANN User

Ana Sayfa>Yardım>Oyunla İlgili S.S.S.>Açıklamalar/Sözlük> 5. sayfayı aç
    S.S.S. : Mesajıma Nasıl Resim Eklerim
    konusunu okuyarak resim ekleyebilirsin

TenorK bunu beğendi.
  7. TenorK

TenorK User

Teşekkür ederim BUKANN. Purgatory Skylab hakkındayı inceledim yalnız şöyle bir sorun var; modül seviyelerinde hiçbir problem yok, sorunu gidermek için kendinden üstün olan tüm toplayıcıları kapattım ve soldaki toplayıcıları sırayla açtım, zaten seviyeleri atlatmak istesem bile hepsinden 0 adet olduğu modüllerin seviyelerini değiştiremem, hammade yetersiz yazıyor.
    Çalıştırırken storage module'de ürettiğin yazıyor ama aslında üretmiyor çünkü işlem yaptıramıyorum.

100 Adet prometium göndermeye çalıştım gemiye ama alttaki gibi hata veriyor.

Sorun böyle arkadaşlar başka bir yeri görmeniz gerekirse meseleyi çözmek için artık ekran görüntüsü ekleyebiliyorum. Sanıyorum benim yapabileceğim bir şey yok, kendi kendime düzeltebileceğime dair umudu yitirmek üzereyim. Support destek olmuyor ne yapabilirim sizce?

BUKANN ve Purgatory bunu beğendi.
  8. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Öncelikle arkadaşlarımız çok güzel yönlendirme yapmışlar bu yüzden farklı bir yönergeye gerek kalmıyor.

Prometium, Endurium ve Terbium açık kalsın sadece ve diğerlerini kesinlikle deneme amaçlı dahi olsa açmayınız. Sabah gelecek resetten sonra tekrar bir değerleri kontrol edeceğiz. Ama unutmayın ki deneme yapmak amaçlı dahil olsa diğer modülleri aktif etmeyeceksiniz. Yarın 12.00 itibariyle tekrar bir göz atar mısınız oranlarda bir değişme olup olmadığını.

Skylab için bug oluşup oluşmadığını ona göre support kanalıyla merkeze bildirebiliriz.

Bilmeyen arkadaşlarımız için tekrardan aşağıya link bırakıyorum resim ve video yüklemek için.

S.S.S. : Mesajıma Nasıl Resim Eklerim | DarkOrbit TR
    S.S.S. : Mesajıma Nasıl Video Eklerim? | DarkOrbit TR

Yardımcı olan pilotlarımıza da takım adına teşekkür ederim. :)

İyi Uçuşlar!

TenorK ve Purgatory bunu beğendi.
  9. TenorK

TenorK User

Çok teşekkür ediyorum, modüllerin hiçbirine dokunmuyorum bu şekilde bırakıyorum yarınki durumdan bu forumda sizi haberdar edeceğim. Bu bahsettiğim hesabım yabancı başka bir serverde o serverde de reset olur mu acaba? Bir değişiklik olmazsa sizin aracılığınızla supportla iletişime geçebilirsek çok sevinirim daha etkili olacağını düşünüyorum. Teşekkür ediyorum tekrardan iyi forumlar.

10. YARGU

YARGU Guest

Merhaba,

Server sorun değil bir şekilde çözülür o durum yeter ki sizin bir işlem yapamayacağınız tamamen sistemden kaynaklı bir hata oluşsun. :)

Yarın 12 de bir tekrar durumun SS'ini yükleyin buraya değerlendirelim hep birlikte.

İyi Uçuşlar!

TenorK bunu beğendi.
  11. TenorK

TenorK User

Tekrar Merhaba, saat an itibariyle 13.30, Sol üstteki skylab'ı yenile tuşuna da bastım malesef henüz bir değişiklik görünmüyor.

YARGU bunu beğendi.
  12. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Şu anda son durum nedir ? Ayrıca Promerium ile Xeno modül arasında seviye dengesizliği var. Yani ikisininde 15 veya 18 olması gerekiyordu. Sol üst tarafta Prometium'n altındaki yeniden başlatma kısmından skylabı yeniden başlatmadıysan bir kaç defa deneyebilirsin. Toplayıcıların çalışmaması garip bir durum. Eğer üretime geçmiyorsa yardımcı olsa olsa ancak support olabilir.

TenorK bunu beğendi.
  13. TenorK

TenorK User

Sol taraf üretim yapsa Xeno modül ve Promerium modüllerini dengelerim ama malesef hiçbir şekilde üretim olmadığı için hammade yetersiz diye hata veriyor doğal olarak. Soldaki yenilemeye 100lerce basmışımdır herhalde herhangi bir etkisi olmadı malesef. Support 1 aydır düzenli olarak iletişime geçiyorum inanın çok ilginç karşılık alıyorum. En son bu şekildeyken ticket açtığımda aldığım cevap komik bir şekilde Prometid duranium ve promeriumu açmayı deneyebilirsiniz demek oldu... Tek isteğim skylab'ımın tamamen sıfırlanması her şeyin 1 level olması ve baştan üretime başlamak çünkü bu şekilde kalıp düzeltileceğine inancım yok malesef.
    YARGU Support ile benim adıma iletişime geçebilir misin? Bu sorunu yaşadığım serverdeki ID bilgilerim konu'daki SSlerin birinde sol üstte görünüyor. Vermem gereken başka bilgi var mı? Sorunun çözülmesi yerine sıfırlanması için iletişime geçebilirseniz çok memnun olurum. Ben sıfırlanması isteğinde bulunduğum bir mail de attım supporta.
    İlgileriniz için teşekkür ediyorum. Skylabsız bu oyun oynanmaz bu şekilde 1-2 aydır direnmeye çalışıyorum ama çözülmeyecekse daha fazla devam edemeyeceğim, vazgeçmekte istemiyorum onca emek verdim kendi çapımda...
    İyi forumlar.

14. kaptan34

kaptan34 Board Administrator Team Darkorbit

Merhaba,

Skylab da bug yaşamışsınız. ID bilginizi iletir misiniz?

10122255.png
    Yukarıda kendi skylab bölümümün hatasını paylaşayım; Seprom ve promerium tam olmasına rağmen prometid üretimi yapmıyor(du). Çözümü; öncelikle sizin yapmanız gereken her hammaddeyi tek tek etkinleştirmek; 1 saat sonra herhangi bir üretim olmamış olursa biz müdahale edebiliriz.

TenorK bunu beğendi.
  15. TenorK

TenorK User

Bahsettiğiniz kombinasyonların tamamını denedim. Her hammadde açık şekilde 1 gün bıraktım daha sonra skylab'ı güncelledim, yalnızca temel hammadeleri açıp 1 gün bekledim tekrar skylab'ı güncelledim, her ikisinde de herhangi bir değişiklik olmadı.

Sorunu yaşadığım hesabımın ID bilgileri: 90485255
    Düzeltilemeyecek gibiyse skylabımın tamamen sıfırlanmasına razıyım. İlginiz için teşekkür ediyorum geri dönüşlerinizi bekliyorum.

16. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

O zaman dediğim gibi yine support ile iletişim kurup skylabın bugta kaldığını ve üretim yapmadığını anlatıp skylap seviyelerinin sıfırlanmasını talep edebilirsin. Alternatifleri deneyip çözülmediyse başka yolu yok gibi gözüküyor.

Kolay gelsin.

TenorK bunu beğendi.
  17. Purgatory

Purgatory User

"oyunu darkorbitin kendi clientinden oynuyorum" demiştin.

Aynı client'ten başka darkorbit hesaplarına girip skylab kullandın mı daha önce?(durdurup tekrar çalıştırmayı test etmekten bahsediyorum, zaten çalışan bir skylab çalışmaya devam edecektir o önemli değil)
    Kullanmakta olduğun client'te butonlar fonksiyonları tetiklemiyor bu nedenle veritabanı kendini güncellemiyor olabilir.

Client'i tamamen kaldırıp, tekrar darkorbit sayfasından yeni indireceğin dosyadan kurulum yaparak skylab'ı tekrar tetiklemeye çalış. Bu da olmazsa tarayıcı ile girerek butonları tetiklemeye çalışmanı tavsiye edeceğim.

Bu seferde olmazsa burada veremeyeceğim tavsiyeler, g.i.ş kurallarına uymayacağı için support'tan başka çözüm yolu görünmüyor demektir. :)

TenorK bunu beğendi.
  18. TenorK

TenorK User

Başka bilgisayardan da bu işlemlerin tamamını denedim, tarayıcıdan da denedim, clientle yahut buton tetiklemeyle ilgili değil. Tekrar supporta yazdım resmen yalvardım skylabı sıfırlamaları için, geri dönüş bekliyorum. Tavsiyelerin için seninle nerden iletişim kurabilirim discord adresi vb bi şeyi mesaj yoluyla iletebiliyor musun acaba bana?

19. Purgatory

Purgatory User

Kişisel bilgilerin, karşılıklı güvenliği amacıyla çok özel bir durum olmadıkça bağlantı paylaşmamaya ve oyun yetkilileri hariç şahıslarla birebir iletişim kurmamaya özen gösteriyorum. Herhangi bir tavsiyede bulanacak olursam iletişim kanalı olarak yine forumu kullanarak yardımcı olmaya çalışacağım. Böylece aynı sorunla karşılaşan diğer oyuncu arkadaşlar da bu konudan faydalanabilirler.

Şu aşamada sadece support'tan gelecek yanıtı beklemeni tavsiye edebilirim.

TenorK bunu beğendi.
  20. _KIYAMET_

_KIYAMET_ User

Son durum ne kardeş ? Skylab sıfırlanması veya bir değişme oldu mu ?

TenorK ve BUKANN bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.