Sohbet Kuralları Hakkında

Konusu 'Kumanda Merkezi Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. buzmavi

  buzmavi User

  Merhaba;

  Darkorbit uzay oyunu eğlence amaçlı bir oyundur .Konuşmak hem bir gereklilik hemde eğlencenizin önemli parçalarından biri olduğu için üyelerle iletişim kurabilmeniz ve daha zevli vakit geçirebilmeniz için ortak konuşma odaları kurulmuştur. Ve tabi huzurlu sohbet yapabilmeniz içinde bazı kurallar ve sınırlamalar belirlenmiştir.

  Uzun lafın kısası bu konuda Sohbet hakkında,Sohbet kuralları hakkında Sohbette dikkat edeceğiniz önemli noktalar hakkında bilgi vereceğiz .Böylece oyun içindeki iletişim kanallarından biri olan ortak sohbet odaları herkesin saygın bir şekilde kullanmasını amaçlamaktayız.

  Ana başlıklar;

  1. Sohbet Yöneticilerinin Görev ve Sorumulukları
  2. Sohbet hakkında ve sohbet cezaları ( Atılma,Yasaklanma) hakkında kısa bilgi
  3. SOHBET KURALLARI
  4. Sohbette dikkat edilmesi gereken önemli noktalar hakkında kısa uyarılar
   
  Son düzenlenen: 17 May 2015
  [•PesimisT•] ve _SilBaşTaN_ bunu beğendi.
 2. buzmavi

  buzmavi User

  Atılma: kısa süreli sohbetten uzaklaştırmadırki atıldıktan sonra sohbete hemen giriş yapılabilir Uyarı amaçlı verilirki atılan üye sohbet kurallarına özen göstermediği devam ederse yasaklanma alacağı anlamında uyarılmış kabul edilir.

  Yasaklanma: Sohbetten süreli uzaklaştırmadır .Yapılan sohbet kuralı ihlali sonucu ceza yaptırımı olarak belli saat,gün ,ay bazında süreli yada süresiz olarak sohbetten yasaklanmayı içerir.

  Ceza Süreleri: dakika ,saat, gün,ay olarak yada süresiz olarak uygulanabilir.
   
  Son düzenlenen: 20 Ağustos 2014
 3. buzmavi

  buzmavi User

  Sohbeti Denetleme görevi sohbet yöneticilerinin sorumluluğudur bunların başlıcaları Chat Moderatör (kısaca CM) ve Chat Adminidir (kısaca CA)


  Sohbet Odası Yöneticilerinin (CM) Görev, Sorumluluk ve Yetkileri aşağıda belirtilmiştir.
  1. Her yöneticinin oyuncu kimliği ile görev kimliği ayrıdır.Sohbette profosyonellikle sohbet yönetici kimliği ile haraket etmekle sorumludur taraf tutmaz.
  2. Kendileri için Chat yöneticileri (ADMIN) tarafından belirlenen zamanlarda görevli oldukları kanalda (sohbet odasında) hazır bulunurlar.
  3. Herhangi bir nedenle mesai yapamayacakları zamanları ADMINLERE önceden haber verirler.
  4. Görevli bulundukları zaman diliminde Sohbet Kuralalrına aykırı davranan üyeleri ikaz eder veya sohbetten kısa süreli uzaklaştırırlar. (Atılma veya Yasaklanma)
  5. Görevli bulundukları kanalda mevcut oyuncuların oyunla ilgili sorduğu basit soruları yanıtlar, bilmedikleri yada anlatım zorluğu çekecekleri sorular için oyuncuları FORUMA yönlendirirler.
  6. Oyun ve oyuncularla ilgili problemleri, önerileri ilgili yöneticilere bildirirler.
  7. Görev esnasında Sohbet ortamında genel ahlak ve görgü kurallarına riayet ederler.
  8. Oyuncu karakter adı ile oyun esnasında Atılma veya Yasaklanma alan (CM) kesinlikle görevli CM ye gidip neden bana kick veya bann attın diye serzenişte bulunmayacak, eğer haksızlık olduğunu düşünüyorsa durumu görevli (ADMİN)'e bildirecektir.
  9. Görev sırasında mevcut TR.ADMİN TS.sindeki chat odasında olacak ve kullandığı iletişim adresi (örneğin MSN) açık olacak.
  10. Oyuncularla düzgün ve makul (resmi) üslup ile konuşarak,cevap verip,ikazlarda bulunacaklardır.
  11. Görevli Admininin verdiği uyarıları atmakla yükümlüdür.Ancak Aşırı sıklıklarla Uyarı atarak oyuncuların konuşma kalitesini bozacak derecede araya girmeyecektir...Uyarıları sohbet akışına ve sohbetteki huzura göre kendisinin belirlediği aralıklarla atma insiyatifi vardır.

  Sohbet Odası Yöneticilerinin (CA) Görev, Sorumluluk ve Yetkileri aşağıda belirtilmiştir.

  1. Her yöneticinin oyuncu kimliği ile görev kimliği ayrıdır.Sohbette profosyonellikle sohbet yönetici kimliği ile haraket etmekle sorumludur taraf tutmaz.
  2. Her CA kendi görev saatlerine CM almak ,atmak yada görev saatini değiştirmek yetkisine sahiptir.
  3. CM leri göreve hazır bir şekilde eğitmekle sorumludur
  4. CM lerin görevlerini düzgün yapmasını sağlamakla sorumludur.
  5. Hata yapan Cm lerin hatalarını söyleyerek ikaz etmekle sorumludur.Gerekli görmüşse bu hataları düzeltme yetkisine sahiptir.
  Forum Moderatörlerinin Görev ve Sorumlulukları

  1. Her yöneticinin oyuncu kimliği ile görev kimliği ayrıdır.Foruma Forum kuralları çerçevesinde mudahale eder taraf tutmaz.
  2. Oyuncuların sorularına cevap vermek yardımcı olmakla yükümlüdürler
   
  Son düzenlenen: 20 Ağustos 2014
 4. buzmavi

  buzmavi User

  Sohbet Kurallarını madde madde belirttikten sonra vurgulamak istediğimiz bir kaç önemli nokta var.Bu hatalar sık tekrarlandığı için bunları bilmeniz önemli !!

  DİKKAT sohbeti sadece sohbet yöneticileri (CM,CA) takip etmez aynı zamanda sistemde denetler yasaklı kelime yazıldığı zaman sistem size sohbetten Atılma yada Yasaklanma uygulayabilir.

  Şunları asla yapmayınız lütfen!
  1. Yasaklanma aldığınız zaman yada bir başka arkadaşınız aldığı zaman bu belki hatalı bir yasakta olabilir bu durumda sohbete geri gelip görevlileri rencide edici tavılar sözler suçlamalarda bulunmayınız .Neden ban verdiği yönde hesap sormayınız her zaman nazik olunuz ve neden ban aldığınızı merak ettinizde uygulama gereği bunu ilk önce id numaranızıda belirterek Supporta sormalısınız
  2. Görevlileri sohbette gereksiz yere meşgul etmeyiniz;oyun dışı sorular sormayınız ,görevliye seviyesiz şakalar yapmayınız ,rumuzları ile alay etmeyiniz
  3. Görevlileri sohbette taraf tutmakla suçlamayınız,supporta şikayet edeceğim diye tehdit etmeyiniz eğer hatalı uygulaması varsa yada görevini kötüye kullanıyor ise kanıtlarınızı alıp direkt supporta bildirebilirsiniz (ancak desteksiz suçlamalar ciddiye alınmaz)
  Bunlara her zaman dikkat et lütfen!
  1. Her zaman nazik olunuz; sohbette kural ihlali yapan üyemi var bu durumda önce sakin olunuz ve kışkırtmalara asla kapılmayınız.
  2. Üye sohbet huzurunu bozuyor bozmaya devam ediyor ve yasaklanma almadıysa şunu yapınız;huzuru bozan (örneğin küfür eden,flood yapan,sahtekarlık girişiminde bulunana,Şifrenizi isteyen v.b) üyenin ismini görevli moderatöre verek yazdıklarını incelemesini rica ediniz .Moderatör size cevap vermedi ise bu işlemi aralıklarla en fazla 3 defa tekrarlayınız buna rağmen cevap alamadınız ve üye kural ihlali yapmaya devam ediyorsa bu kişinin ceza almadığını varsayarak hemen profil linkini alarak Support'a kanıtınızla birlikte şikayet ediniz.
   
  Son düzenlenen: 4 Aralık 2014
  Nefes ve StorMHawsK bunu beğendi.
 5. buzmavi

  buzmavi User

  [​IMG]
  Artemis.

  Oyunun temel kuralları ve talimatları için Bigpoint Hüküm ve Koşulları geçerli olmakla birlikte yıllar içerisinde karşılaştığımız çeşitli durumlar nedeniyle uygulamaya koyduğumuz başka kurallar da bulunmaktadır.

  Lütfen Sohbet Kurallarımıza göz atmak için birkaç dakikanızı ayırın.

  Darkorbit sohbet alanını diğer oyuncu arkadaşlarınızla konuşabileceğiniz güzel bir yer olarak tutabilmemiz adına sohbet alanında aşağıdakilerin yapılması yasaktır.

  Bu kuralları ihlal eden tüm hesaplar bir sohbet cezası ile cezalandırılacaktır ve ihlalin devamı halinde bu hesaplar kalıcı olarak kapatılacaktır.Piramit şeklinde bir ceza sistemi uygulamaktayız ve bu nedenle ihlaller biriktiğinde yasaklamalar uygulanacaktır.

  Bigpoint sohbet odalarındaki yazışmaların, fısıltı sohbetleri üzerinden yapılan yazışmalar da dahil, özel olmadığına lütfen dikkat edin.

  İhlaller
  Kabul edilemez olduğunu düşündüğümüz davranışlar aşağıdaki kurallarda belirtilmektedir.Bu liste sınırlayıcı değildir ve [game name] ekibi burada belirtilmeyen ancak suç niteliği taşıyan hallerde de gereğini yapma hakkını saklı tutmaktadır.

  Küçük İhlaller:
  • “Yerel" dilin kullanılmaması
  • Uygunsuz dil kullanımı
  • Spam gönderme
  • Genel taciz
  • Başka bir oyuncuyu lekeleme ve hakaret

  Ciddi İhlaller:
  • Müstehcen veya küfürlü dil kullanımı
  • Yasadışı faaliyetlerin veya uyuşturucuların belirtilmesi
  • Üçüncü şahıs şirketlerinin, yazılımlarının, web sitelerinin ve hizmetlerinin reklamlarının yapılması

  Çok Ağır İhlaller:

  • Başkanı canına kast etmekle veya başka bir zarar vermekle tehdit etme
  • Bir kişinin gerçek hayattaki bilgilerini (adını, adresini, telefon numarası, vb...) dağıtma
  • Cinsel veya ihlal niteliğindeki saldırıların ifade edilmesi
  • Irkçı, siyasi, etnik veya ulusal nefreti teşvik etme veya ima etme
  • Bir kişiye dinine veya cinsel yönelimine göre saldırıda bulunma veya bu kişi kötü gösterme

  Hesap İhlalleri:

  • Hesap Paylaşma (Kendi hesabını paylaşma veya yedek hesap isteme)
  • Sahte Hesap
  • Hesap Satın Alma/Satma/Ticaretini Yapma
  • Hesap Destekleme

  Moderatör İhlalleri:
  • Moderatör Saygısızlığı
  • Moderatör Gizliliği
  • Moderatör Taklidi Yapma
  • Moderatör Tehdidi

  Sohbet Dili
  Sohbet dili kullanılan kanala veya oyun diline göre değişmektedir.Sohbet odası diline bağlı kalınmasını önemle rica ederiz.

  Gerçek Hayat Bilgileri ve Tehditler
  Oyuncularımızın güvenliği en önem verdiğimiz konulardan biridir.Gerçek hayata yönelik tehditlere veya kişisel bilgilerin oyunlarımızda dağıtılmasına müsamaha göstermeyeceğiz.Gerçek hayata yönelik bir tehdit halinde ciddi cezalar uygulayacağız ve ilgili tüm şahısların güvenliğini sağlamak için yerel adli makamlara da başvurabiliriz.

  TeamSpeak
  Darkorbit içinde grup oluşturmak ve birlikte oynamak amacıyla ticari olmayan TeamSpeak IP paylaşımlarına izin verilmektedir.

  Reşit olmayanlar ve anne-babaları
  Darkorbit oynamayı ve diğer oyuncularla sohbet etmeyi istemenize sevindik, ancak yabancılara karşı dikkatli olun.Bir yabancı sizinle iletişime geçip kişisel/özel bilgilerinizi isterse lütfen bu durumu derhal bir moderatöre, Bigpoint Müşteri Hizmetlerine veya anne ya da babanıza bildirin.

  Küfür Filtresi
  Darkorbit sohbetinde bütünleşik bir küfür filtresi kullanılmaktadır.Bu güvenlik sistemini atlatmaya yönelik her türlü çaba başka bir uyarı yapılmaksızın hesabın yasaklanması ile sonuçlanacaktır.

  Haksız muameleye mi maruz kaldınız?

  Moderatör ekibimizin size haksız muamele ettiğini ve yasaklamanın adil olmadığını düşünüyorsanız lütfen bunu sohbet odasında tartışmayın:Lütfen Müşteri Hizmetleri ekibimizle görüşün. Ekibimiz durumu gözden geçirecektir.

  Uzun Süreli Yasaklama
  Hesabınızın "Uzun Süreli Yasaklama" ile cezalandırılması halinde resmi, ayrıntılı bir özür dileyerek yasaklamayı erteletmek için Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz.


  İyi Oyunlar Dileriz,
  Darkorbit Türkiye Takımınız.​
   
  anakin5555 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş