Sohbet Yöneticilerinin Sorumluluk Görev Ve Yetkileri Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve buzmavi tarafından 7 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. buzmavi

  buzmavi User

  Merhaba;

  Sohbeti Denetleme görevi sohbet yöneticilerinin sorumluluğudur bunların başlıcaları Chat Moderatör (kısaca CM) ve Chat Adminidir (kısaca CA) uzunca yazmak yerine kısaca CM, CA olarak bahsedeceğim.


  Sohbet Odası Yöneticilerinin (CM) Görev, Sorumluluk ve Yetkileri aşağıda belirtilmiştir.
  1. Her yöneticinin oyuncu kimliği ile görev kimliği ayrıdır.Sohbette profosyonellikle sohbet yönetici kimliği ile haraket etmekle sorumludur taraf tutmaz.
  2. Kendileri için Chat yöneticileri (ADMIN) tarafından belirlenen zamanlarda görevli oldukları kanalda (sohbet odasında) hazır bulunurlar.
  3. Herhangi bir nedenle mesai yapamayacakları zamanları ADMINLERE önceden haber verirler.
  4. Görevli bulundukları zaman diliminde Sohbet Kuralalrına aykırı davranan üyeleri ikaz eder veya sohbetten kısa süreli uzaklaştırırlar. (Atılma VEYA Yasaklanma)
  5. Görevli bulundukları kanalda mevcut oyuncuların oyunla ilgili sorduğu basit soruları yanıtlar, bilmedikleri yada anlatım zorluğu çekecekleri sorular için oyuncuları FORUMA yönlendirirler.
  6. Oyun ve oyuncularla ilgili problemleri, önerileri ilgili yöneticilere bildirirler.
  7. Görev esnasında Sohbet ortamında genel ahlak ve görgü kurallarına riayet ederler.
  8. Oyuncu karakter adı ile oyun esnasında Atılma veya Yasaklanma alan (CM) kesinlikle görevli CM ye gidip neden bana kick veya bann attın diye serzenişte bulunmayacak, eğer haksızlık olduğunu düşünüyorsa durumu görevli (ADMİN)'e bildirecektir.
  9. Görev sırasında mevcut TR.ADMİN TS.sindeki chat odasında olacak ve kullandığı iletişim adresi (örneğin MSN) açık olacak.
  10. Oyuncularla düzgün ve makul (resmi) üslup ile konuşarak,cevap verip,ikazlarda bulunacaklardır.
  11. Görevi Admininin verdiği uyarıları atmakla yükümlüdür.Ancak Aşırı sıklıklarla Uyarı atarak oyuncuların konuşma kalitesini bozacak derecede araya girmeyecektir...Uyarıları sohbet akışına ve sohbetteki huzura göre kendisinin belirlediği aralıklarla atma insiyatifi vardır.

  Sohbet Odası Yöneticilerinin (CA) Görev, Sorumluluk ve Yetkileri aşağıda belirtilmiştir.

  1. Her yöneticinin oyuncu kimliği ile görev kimliği ayrıdır.Sohbette profosyonellikle sohbet yönetici kimliği ile haraket etmekle sorumludur taraf tutmaz.
  2. Her CA kendi görev saatlerine CM almak ,atmak yada görev saatini değiştirmek yetkisine sahiptir.
  3. CM leri göreve hazır bir şekilde eğitmekle sorumludur
  4. CM lerin görevlerini düzgün yapmasını sağlamakla sorumludur.
  5. Hata yapan Cm lerin hatalarını söyleyerek ikaz etmekle sorumludur.Gerekli görmüşse bu hataları düzeltme yetkisine sahiptir.
   
  Son düzenlenen: 7 Aralık 2013
  ߀LA_18_ bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.