Solaris Plus'ın savaş hissiyatı

Konusu 'Konuşmacı köşesi' forumundadır ve Kpt.Yuxar tarafından 16 Mart 2024 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
  1. Kpt.Yuxar

Kpt.Yuxar User

Merhaba arkadaşlar,

Modüllerim daha uygun olduğu için "Solaris Plus" gemisi almaya karar verdim ama görsel efekti açısından hayal kırıklığına uğradım savaşta ki lazer atımları çok kötü aralıklı olarak çift şekilde atıp duruyor ve savaş hissiyatını öldürüyor bence.

Bundan önce "Sentinel" kullanıyordum lazerleri geminin farklı kısımlarından ve dağınık şekilde ateşleniyordu düzensizlik vardı ama bu hissiyat daha oynanabilirdi.

Bu konuda bi revize gelir mi? Sizin böyle takıldığınız görsel detaylar var mı?

2. tryhardD

tryhardD User

Çok şey bekliyorsun, o gemiyi tasarlayan ekibin tasarlayabildiği en iyi gemi orcus (!) :D Adamlar gemi tasarlamayı geç oyundaki eski güzel animasyonları bile bozuluğunda siliyorlar. Acaba aramızda dükkanda bulunan lazer-gemi-cephane vs animasyonlarını hatırlayan kaldı mı? Bir ara hata oluştu düzelteceğiz diye silip sadece duvar kağıdı koydular, ardından geri dönüp düzeltmeye bile tenezzül etmediler... Yeni tasarımları zaten 5 yaş altı çocuk oyuncaklarından esinlenerek yapıyorlar renkleri bile komedi... Üzgünüm geminin oyunda bir tasarımı olması bile bu kadar beceriksiz bir ekip varlığında mucize yani büyük beklentilere girme:D Hele günün birinde 'birileri'nin (saimon) canı sıkılır da durduk yere gemini nerflerlerse de şaşırma:p

3. Kpt.Yuxar

Kpt.Yuxar User

Şimdiden bütünüyle pişman oldum vallahi, baya emek vererek biriktirmiştim kaynakları çok üzdü bu durum, bi lazer animasyonu yüzünden oyundan soğudum :D anlattıklarına göre boşa emek veriyoruz sanırım :)

4. Çok güzel bir konuıya değinmişsin, solaris plus çok güçlü bir gemi hele ki çok iyi modüllerin varsa, fakat geminin savaş hissiyati '0' yani goliath plus al modülsüz kullan gemi ben ''SAVAŞ GEMİSİYİM'' Diye bağırıyor resmen, ama solaris plus sanki 3 yaşinda lego oynayan çocukları andırıyor yani çok güzel ve çok güçlüde olsa, gemide ki o savaş hissiyatini alamıyorsun, benim bayadır aklımda olan şeyi yazmışsin.

Ve özellikle lazer atışı çok saçma, lazer atiyormu atmıyormu gemi belli değil, Sadece solaris plusda değil aslında oyundaki bir çok kişi bu lazerleri tek tek atan gemi ve efektlerinden şikayetçi, ama 4 yıldır değişen birşey yok mesela hammerclaw'nın o tek atan lazerinden çıktığı günden beri şikayetçi olmayan tek kişi yok, adamlar hammerclaw plusu çıkardı yine aynisi..Demek ki oyuncular dinlenmiyor,

Ve bir değineceğim şey ise yukarıdaki arkadaşın dediği gibi adamlar iyi olan şeyleride çıkarıyor mesela cephane animasyonları demiş, plus gemilerinin ilk çıktığı zaman plus gemilerinin o hızlı hızlı lazer atma efekti gitmiş...Hep birşeyler gidiyor..Sunucular bahane edilip, o zaman hiç yapma yada sunucularını güçlendir?

Hatirlayan var mı bilmyiyorum ama oyuna kalin sıkma efekti ilk dahil edildiğinde ne kadar muazzamdı...Öyle bir kalın sıkma efekti vardı ki oyunda belki bazi hatirlamayanlar dakorbitin 2010-2012 yılındaki savaş videolarını izlesin, onu bile kaldırdılar..

Neyseki bu ay son bırakıyorum oyunu :)

Kpt.Yuxar bunu beğendi.
  5. noktakoyam

noktakoyam User

prometheus goliath plus derim. üstüne yorum kabul etmem

6. Prometid

Prometid User

Aynen öyle Solariste lazer atım efekti çok kötü ve düzensiz. Solaristen goli plusa geçince cidden fark ediyor. Goli, Goli plus, Dimisher, Spectrum en iyi hissiyatı veren gemiler.

7. Kpt.Yuxar

Kpt.Yuxar User

Düşünceleriniz için teşekkürler, bu konulara dikkat çeksek belki bir sesimiz duyulur. Nihayetinde insanlar hala bu oyuna para yatırıyorlar, hali hazırda var olan efektileri uyarlamak bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum, sonuçta "Darkorbit" oynayan insanların öylesine değil de görselliğine, uzay temasına düşkün olduğunu düşünüyorum. Bu temaya yakışanda oyunun daha kaliteli olmasıdır, benimde zaman zaman bıraktığım oldu şimdilik oynuyoruz bakalım ama gerçekten moral bozucu bir durum. Buraları canlı tutalım size zahmet teşekkürler :)