Geri bildirim Son Yapılan Buglar Hakkında

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve FuRKaNS53_ tarafından 28 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. FuRKaNS53_

  FuRKaNS53_ User

  Bu konuda şimdiye kadar yeteri kadar açıklama yapılmadı. Ceza alacakları hakkında ne cezası alacakları vs. hiç birşey söylenmedi. Gerçi bunun çokta önemli olduğunu düşünmüyorum. Bug yapılan hesaplar ban alacakta olsalar geç gelen adalet adalet değildir. Çünkü uridium bugu yaptıkları, tamamladıkları ekipmanlar ve aldıkları cephaneler var. Bu hesapların banlanacak olduğunu onlarda ön görüyor. Onun içinde bu hesaplar ile yeniden hesap açarak yeni hesapları seri biçimde geliştirebiliyorlar. Bu konuda da oyun yönetimin yapabileceği hiç bir şey yok. Yapabilirlerdi ancak bu hesapların banlanmadığı hergün onlara fırsat verilmiş oluyor.

  İşin sonunda nasıl bir banlama yapılacağıda belli değil. Son yapılan bug banlamasına bilmeyenler olabilir. Black light eternal kapısı bugu yapılarak çok fazla miktarda uridium, rinusk, takipçi, tecrübe ve şeref puanı kasıldı. Yapılan banlamada ise yalnızca şeref puanları silindi. Yani bu bugu sıfır bir hesaba yapan biri veya hiç rütbe oynamayan, şeref puanı olmayan veya az olan oyuncuları hiç etkilemedi. Kastıkları malzemeler, tecrübe puanıda dahil yanlarına kaldı.

  Bunda da benzer bir hataya düşerek yalnızca uridium silerse net bir şekilde bu oyuna vakit harcamanıza, para harcamanıza gerek kalmamış demektir. Bug ile yapılan uridiumla sıralama, rütbe, havoc, hercules, geliştirme, arge, cephane(Hemde milyonlarca) İris, Apis, Zeus, Uçuş düzenleri kısacası herşeyi alabildiler. Bu hesapları kesinlikte sınırsız şekilde yasaklanması gerekiyor. Ancak başta dediğim gibi bu hesapları ceza almadıkları her bir gün bugla yapılan hesaplar ile tekrar açtıkları hesapları hızlı seri şekilde geliştiriyorlar.

  Bunların herpsini bırakalıp yabancı oyuncular payment bugu ile çok çok uygun fiyatlara 30 dolara 1.3 milyon uridium satın alabildi. Onların alım gücü ve payment bugu ile milyonlarca uridium satın aldıklarından hiç şüpheniz olmasın. Durum böyle ikende sadece payment bugu yapan yabancı ülke vatandaşları karşısında sıralamada yarışmanın pek mümkün olmadığını söyleyebilirim. Oyunu oynamamak için bir neden daha...


  Oyuncu arkadaşlar lütfen konuda tartışılmasın. Admin ve moderatörlerde konuyu hemen kilitlemeyin, varsa tartışan uyarın veya cezalandırın.
   
  Son düzenlenen: 28 Aralık 2020
  PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
 2. titans___

  titans___ User

  nete girince legal olmayan uygulamalar belli bunu yazdım diye ceza almam umarım ben hiç kullanmadım adam beni kesemeyince ayarını mı yükseltyor gemi donuyor bir ara adamı bile görmeden gemi gidyor oyuna girilmyor ya sen oyuncumusun program kesyor neyin havasını atarlar chatte birbirlerine oyunda seple beslersen lazerin vuruşu artyor bende fulken sep hatta çift güçlendirici vuramyor sen kalkansız geminin dpsi inmez mi ben bu forum takvim kısmında bugünki kısım boş onu sorcakdım belki başka oyunlar bu oyunu bitirmek için bedeva hile sitesi mi açıyor olamaz mı bilemedim ?
   
 3. Karalı

  Karalı User

  Hiçbirşey anlaşılmıyor yazdığınızdan. Acaba düzgün ve noktalama işaretleri kullanarak daha anlaşılabilir yazmayı deneseniz nasıl olur?

  Bu oyuna son verdiğim şans. Artık bu konudaki verilecek cezalara göre davranacağım. TR1-5 de üst seviyelerde olsam dahi gemiyi naftalinleyip kaldırmayı planlıyorum. Bakıyorum bu aylık sıralama listesine ne kadar otocu, programcı varsa orda. Nekadar bugçu hileci varsa orda. Bu durumda insan soruyor kendine ne işim var bu kadar haksızlığın döndüğü ve göz yumulduğu yerde diye?

  Son gelecek cezaları bekliyorum, inanıyorum ki birçok dürüst oyuncuda bunu bekliyor. Geçtiğimiz Mart ayından bu yana her etkinlikte, her yenilikte mutlaka bir bug veya hile oldu. Buda bizlerin canını fazlasıyla sıktı.
  Ancak canımızı sıkan bug veya hileler değil. Oyun şirketinin bu şahıslara karşı yaklaşımıydı. En başında çok sert bir tavır alınsaydı bugün bug veya hile kullanmaya cesaret edemezlerdi.

  Şimdi sayın Forum modları, buradaki düzeni sağlamaya çalışan insanlar uzuncası budur. Sizce ne oluyor oralarda. Ümitlenip bekleyelimmi? Yoksa gemileri kaldırıp başka mesela eve gibi oyunlara mı gidelim?

  (Bu soruyu sizlerin şahsına soruyorum. Oyun firmasının yetkilisine soracak olsam support dediğimiz çözümsüzlük merkezine yazardım.)
   
  PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
 4. Şu saatten sonra süresiz ban gelse ne olacak ki? Bug yapanlar yan gemilerini çoktan kasmışlardır hatta 8 level görev katlayıcılarını almışlardır yeni gemilerini 30 pro yapmışlardır şimdiden yani şu saatten sonra banın da anlamı kalmadı. Onlar banlansa bile yan çarları her türlü avantajı ellerinde bulunduracak.
  Ha bana kalırsa sınırsız urin bile olsa bir yere kadar kasabiliyorsun oysa şu istediği paketi TL bazında alan yabancılar o gemilerle 3-5 tane gemiyi daha kasıp cyborg alabilir hale getirmişlerdir zaten, bir de onlar ilk gün yaptı bugu.
  Tren kaçtı, ben şu an pve'yi sırf kimse bana karışamadığı için oynuyorum yoksa oyunun tadı çinli firmaya satıldığından beri kaçmış.

  Ben sıralama oyuncusu değilim artık bugunu da botunu da umursamıyorum sadece lagsız oyun olsun kimse de bana karışmasın yeter bu oyunu artık pve mantığıyla oynuyorum çünkü mesela adamlarda seprom bugu var fotoğraflarını videolarını görüyoruz milyarlarca sepromu var adamın %60 ekstra vuruş gücü olan bir adamı 1-2 kez kesersin ya sonra?
   
  PΘSΞΨDΘΠ bunu beğendi.
 5. titans___

  titans___ User

  ben öylesine yazyom bu dünya da bir ben yaşamyorum bu oyunda ki sorunları da bir ben çekmyom nete girince internet dediğimi mi anlamyorsun legal olmayan oto kullanan programları kast ettiğimi de anlamyorsun ben hiç kullanmadım hadi ona inanmadın da anlamayı beceremedin . Bu program kullanan ilk seferinde beceremeyince oyun daha fena kasyor ve kesyor bunu nasıl anlamadın noktalama işareti olunca anlaman daha güzel oluyor bunu ben anladım gemim de full geliştirmeleri olan bir gemi olmasına karşın daha düşük tasarımlı leonav gibi bir gemi 8 irisi var bende 10 iris bende x-1 sıkmyorum bu forum da ki modlar veya oyun yapımcıları ya başka oyunları oynuyorlar veya denk gelmyorlar illa ben mi anlatmalıyım birisi cebini para ile dolduryor sonra ekonemi düzelmiyorsa bu ekonemi yi siz düzeltemessiniz dediğimi anlamayıp bana çamur atana ben ne diyim son yazdığım kısmı anlamasanız da olur hani illa anlamanız gerekmyor içiniz den bana yamuk yapmak geçmyor heralde ben de onu diyorum anlamak zorunda değilsiniz zaten ortalık ne halde belli ben başkalarına tepem attırmak için uğraşyor sonra ben burda veya başka yerde yazdıklarımı anlamayanlar oluyor kusura bakmayın da her şeyi ben yazmam mı lazım bu oyun da dertleri para bu oyunu yapanların diğer forumlara yabancı ülke forumları da çevir bak aynı sorunlar mevcut ordakilerin hepsi mi yalancı bir oyun kendini haklı göryor hep başkasını karalamak sizi münezzeh harika dokunulmaz zannetmesinler öyle dokunmak olur ki az sonra gelyor bazılarına hatta desem sen onu da anlamıycan onu da bu yazdıklarını da anlaman gerekmyor kusura bakma .
   
 6. Karalı

  Karalı User

  Sanırım gerçekten türkçeye hakim değilsiniz. Bu şekilde yazdığınız herşey birbirine karışıyor. Anlaşılmıyor aklınızdan geçen hiçbir şey.

  Bu şekilde doğru bir şeyler düşünseniz'de analatamıyor durumunda kalıyorsunuz. isterseniz yazınızı düzeltip tekrar yazın üzerinde tartışabileceğimiz bir fikrinizi okumaya değer bulalım.
   
 7. FuRKaNS53_

  FuRKaNS53_ User

  Baya bi banlanma olmuş verileri gösteren sitede baktımda ancak hala eksik olduğunu söyleyebilirim. Bu banlama yanlızca delux için sanırım. Görev bugundan banlama yapıldığında bi bu kadar daha hesap kapatılacağına eminim
   
 8. kukaanc

  kukaanc User

  şimdi benim anlamadığım bug yapan kişilerin gemilerini 14 gün kapattılar. gemi içerisinde alınan malzemeleri silmeyeceklerse bu banlamanın ne anlamı var. darkorbit göz göre göre buna müsaade etmekte kararlı. görünen o ki emek sarf ederek birşeyler yapmaya çalışanları enayi durumuna düşürmektedir.
  burada oyun şirketinin haksız kazancın yanın da değil, karşısında olduğunu bize göstermesi gerekmektedir.
   
  tryhardD bunu beğendi.
 9. Valuxa

  Valuxa User

  Delux paketimde yok görevde vermedim neden ban yedim ? Bir tek parasıyla uri çektik kredi kartı ile kuru yaş davasımı oldu analamadım rütbeli gemimi yaktılar.
   
 10. tryhardD

  tryhardD User

  cidden bu kadar ciddi bir buga bile şeref cezasıyla mı yetinilecek? bu aynı oyuncuların (her fırsatta açıkları kullanan ve 3. parti program kullananlar) asla akıllanmayacağı anlaşılmayacak mı? yoksa altında başka bir şey mi aranmalı? cidden dışardan bakan biri bu grubun savunulduğu dışında bir şey düşünemiyor şayet bir şeyi atlıyorsak lüften izah edin
   
 11. Zagor-yeni

  Zagor-yeni User

  Neden bu forumda ki duyurular okunmadan yorum yapılıyor ?
  Adamlar yazmış işte illegal yoldan alınan tüm herşey silinecek üzerine ban ve şeref silme olacak.
  Diğer buglar için de liste hazırlıyorlar bitince ona göre bir cezai işlem uygulayacaklarmış.
  Yazan bu ha bunların üzerine yorum yapacaksanız yapın ama okumadan neden sadece şeref neden sadece ban deyip durmayın. Sizde biraz duyarlı olun arkadaşlar.
   
  tryhardD bunu beğendi.
 12. tryhardD

  tryhardD User

  yetmez o çarların tamamen kapatılması lazım inceleme yapılsa o yakalanan hesapların çoğu daha önceden de ya bug kullanmıştır ya da b0ttan yakalanmıştır hala neyin merhameti gösteriliyor anlamıyorum
   
 13. Zagor-yeni

  Zagor-yeni User

  Hesabı tamamen kapatmak neye yarayacak ki ? Bu bugları yapan aklı başında hiç bir oyuncu ana hesabında yapmaz, velev ki kalıcı olarak kapattılar yeni hesap açıp yeni buglarla yollarına devam ederler. Bu oyunu oynayan oyuncular olarak artık bugculari ve botculari kabullenmek gerek. Bunları eleştirmek yerine oluşan buglari daha fazla suistimal edilmeden kapatmak, bot türevi yazılımların kullanılmaması için gerekli önlemleri almak vs. Aksi halde asla bitmez anti bot sistemi getirdiler kutu toplatıyorlar ama sonuç ? Adamlar botu da bu sistemi geçecek şekilde yeniden tasarladılar.
  Lafı daha fazla uzatmadan kısacası ban çözüm değil, tek çözüm bu tarz haksız kazançların olabileceği kapıları kapatmak.
   
 14. tryhardD

  tryhardD User

  o kapıları kapatmanın mümkün olmadığını tahmin edersin her zaman bir yol bulunur bundan da böyle komik cezalarla kimseyi caydıramazsın. ayrıca bazıları işi ana çarında yapacak kadar coştular ki dediğim şu: bu b0tu, oto tutucuyu kullananlarla buldukları her fırsatta bug kullananlar aynı kişiler ve yeterince merhamet gösterildi. ama dediğin gibi bazı kendince uyanıklar ana çarlarını uzak tutmuş olabilir onların da kapatılması gerekiyor ve bu kesimin (oyunun isterse %90 kısmı olsun ki muhtemelen öyle) yeni çar açıp oyuna girişinin dahi engellenmesi gerekiyor artık verdikleri zarar herkese dokunuyor onların oynaması yerine oyunda tek server kalmasını yeğlerim
   
 15. Zagor-yeni

  Zagor-yeni User

  Şimdi şu şekilde açıklayım tarayıcı tabanlı bir oyuna bir kullanıcının tamamen erişimini kapatamazsin, ha yarın birgün oyun tamamen exe tabanlı olur hwid ban vs. gelir (ki bunların da çözümü var) orasını bilemem. Hile, bug vs. her oyunun kaderidir. Yapılması gereken şey olabildiğince en aza indirmek. Dediğin gibi belki oyunun %90 i bu botu kullanıyor, bunları banlamak bir çözüm ama aynı zamanda kayıp demek. Gerçeklere dönecek olursak bu oyunu hala 2008'de oynamıyoruz, tarayıcı tabanlı bir oyunu çok fazla oynamak isteyen oyuncu kalmadı, rekabet çoğaldı eskiden alternatif yoktu oyun kalabalıktı. Piyasada ki var olan oyunları da oynamak istiyorsan kaliteli bir bilgisayarın olmalıydı ki; olmayanlar için DO hint kumasiydi. Şimdi bu şekilde değil ortalama veya alt düzey bilgisayarlarda bile oynayabileceğin birçok oyun var. Anlatmak istediğim şu oyuncu kitlesi git gide düşen bir oyun da kalıcı olarak banlamak sadece oyuncu kaybetmeye neden olur. Daha önce ki postumda da dediğim gibi çözüm buglara botlara çalışacak ortam hazırlamamak.
   
 16. oben

  oben User

  bekara karı boşama kolay derler sen ben yeğlerizde oyun şirketi yeğlemez kardeşim yeğleseydi bu durumda olmazdık.bu tür yazılımlarda mutlak açıklar olur en ünlü yazılım şirketleri bile yazılımlarını test etmek için ödüllü yarışmalar düzenleyip sistemin açığını test ediyorlar.belki bukadarını kaldıramaz do ama işi biraz daha ciddi yapsa hiçbir yatırım bile gerektirmeden yarı yarıya düşeceğinden eminim ama okadar gayri ciddilerki bir yeniliği test etmek için test serveri açıyorlar orada sorunların bir çoğu tespit ediliyor ama gel görki bu sorunları önlemeden asıl serverlere yeniliği getirip sistemi tıkıyorlar.bana göre ana sorun işlerini ciddi yapmıyorlar ekip kocabir -0-.
   
 17. titans___

  titans___ User

  ya hocam anlama ALLAH KİTAP AŞKINA hani valla çok da gerekli değil sinirimden dolayı botcular kendini bir şey sanyor programla oynuyarak anlamadığın nedir valla neyini anlamak istemyorsun bence sende sıkıntı bu entalijiyansa kişileri fazla izleme tv de veya başka şeyleri frekanslarımız ayrı ,virgül yok noktalama yok türkçe zaten hak getire diyorsun napcan anlamasan ne olcak en ve en daha fazla uzatma anlaşılmyorsa ne olcak hala inat daha da inat ve hep daha da inat tmm beni anlamasan ne bu neden hala uzatarak yazı yazcak hala anlamadan devam eden kişiler hala var çok da önnemli değilsiniz hala inatlaşma diyorum yok sen olmaz böyle ya anlama dinine imanına anlama neye inanyorsun bilmyorum hani religion olarak gerçekden sorun bende tamam mutlu oldun mu ama beni beğenmyorsan napyım o senin sorunun sorunlu akıl ruh kalp sende neden mi anlamyorsan uğraşmam senle mi uğraşıcam ha sen gibi kaç milyar var napıyım beni anlaman farz değil ayet de olmadığına göre sünnet de değil veya çalışanım da değilsin veya patronum veya başkası bunu anlamayı beceremyorsun bana sorunlu diyorsun yazdıklarıma anlama dedik da çok da lazım değil senin gibisi .
   
 18. senin yazdıklarını okuyunca aklıma youtube daki `hard kapitalizm reis` geldi. :D:D
   
 19. Ya kareşim böyle N/A bir oyun olamaz bugun banlandım ve bu pusıngten 2.banım oldu sacmalık baska hıc bır sey degıl ya arkadaş darkorbitin illegal legal programcı botcularını kesiyoruz diye banlanırmı bır ınsan yahu yeter ya 7 yılın emegı vardır ^parayı boşver^ EMEK vardır. BEN böyle bır oyun oynadıgıma pişmanım urı bugu takvım bugu rsb bugu rınusk bugu takıpcı cart curt seprum bugu bunlara bır sey olmaz ama bız botcuları kestık dıye ban yıyelım allah N/A DİYECEK KELİME YOK
   
  Moderatör tarafından en son değiştirilen: 3 Ocak 2021
 20. oben

  oben User

  heee bak şimdi anlaşıldı zamanında böyle yazaydın hiç uğraşmazdı kimse.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.