SSS:Kredi Kartı ile Nasıl Uridium/Avantaj Paketi Satın Alırım?

Konusu 'Ödemeyle İlgili S.S.S.' forumundadır ve Amiral34 tarafından 13 Ocak 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Amiral34

  Amiral34 Guest

  Merhaba arkadaşlar,

  Kredi Kartıyla yaptığınız ödemelerde karşılaştığınız sorunlar genelde şu sebeblere bağlıdır;

  1- Kredi Kartınız yurt dışı İnternet WEB ödemelerine kapalıdır. Bu durmda lüten Banka Müşteri temsilcinizle konuşunuz ve bu durumu sorunuz

  2- CVC kodunu yanlış giriyorsunuzdur.(Kredi Kartınızdaki son 3 numara)

  3- Kişisel bilgilerinizi aktarırken mutlaka bir yerde hata yapıyorsunuzdur. Kredi Kartınız alırken girdiğiniz bilgilerin aynısını girmek zorundasınız.


  4- Aynı Kredi Kartını birden çok oyun hesabına kullanıyorsunuzdur yada aynı oyun hesabına birden fazla kart kullanıyorsunuzdur.

  5.KESİNLİKLE başka kişilerin kredi kartlarını kullanmayınız. Farklı isimlere ait kredi kartları kullanırsanız hesabınızda MUTLAKA sorun olacaktır. Aynı durum kendinize ait kredi kartları içinde geçerlidir.

  Genel olarak lütfen 1 (birden) fazal kredi kartı kullanmayınız.
  6. Bankamatik kartı "KREDİ KARTI" değildir. Lütfen bankamatik kartı iel ATMden ödeme yapmayınız


  Bu durumları göz ardı edip ödeme denemesinde bulunursanız oyun hesabınıza borç kaydı çıkartılabilir. Bu şu demektir:

  Ödemeniz iptal edilir, ödeme sonucunda almak istediğiniz İnci yada VİPlik yada avantaj paketi oyun hesabınıza aktarılır ve ödemenizdeki tutar bir süre sonra banka hesabınıza geri gelecektir ve Bu durum sonucudna hesabınzıa borç kaydı oluşur. Bu borç kaydına 8,10 euro işlem masrafı dahil edilir ve sizden bu parayı banka havalesiyle ödemeniz istenir. Siz bu ödemeyi yapmadığınız sürecede hesabınız açılmaz.

  Başka önemli olan bi konu ise havale yaparken hiç bir zaman birden fazla İD için 1 tek havale yapmayınız. Yani diyelim ki 2 tane hesabınız kapandı sizin bu hesapları açtırmak için ayrı ayrı her İDiçin havale yapmanız gerekmektedir. Aynı havalede 2 tane İD girip havale yaparsanız 2. olarak yazılan İD açılmaz.

  Ama 5 durumda da bir hata yoksa ve siz halen ödeme yapamıyorsanız buraya Oyuncu İDnizi ve ödeme tarihinizi yazınız. Lütfen oluşan hatayı bize mal etmeyiniz sonuç itibariyle Kredi Kartınız eğer ödemeyi gerçekleştirmiyorsa bu sizin yararınızadır çünkü bu sizi korumak amaçlıdır.

  Genellikle ödeme sistemlerinde en çok tercih gören yöntem kredi kartıdır. Bunun sebebi satın alınan itemin hemen hesaba geçmesi ve kullanılabilmesi. Fakat son zamanlarda özellikle kredi kartlarında 3D Secure / SecureCode uygulamalarından dolayı bazı sorunlar çıkmaktadır. Kısacası bu sorunları size izah etmek istiyorum.

  3D Secure / SecureCode Teknik olarak nedir?

  VISA tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir ve genellikle tüm bankalar tarafından Ulusal Güvenlik Platformu (3-D Secure) adıyla hizmete açılmıştır. Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu yada teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir.

  Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.

  Amaçları nedir?

  Sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimligi doğrulanmaktadir. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlamaktadır.

  Nasıl Uygulanır?

  Satın alım yapmak için ödeme ekranından tüm bilgileri yazdıktan sonra DEVAM ET tuşuna bastığınızda otomatik olarak başka bir ekrana yönlendirilirsiniz. Bu ekranların örnekleri aşağıdadır;

  AKBANK

  [​IMG]

  GARANTİ BANKASI

  [​IMG]

  T. İŞ BANKASI
  İş bankası.jpg
  Not: Bu sistemi kullanan diğer bankalarında benzer ekranları mevcuttur.

  Ne Yapmalıyım?

  Eğer 3D Secure hizmetini aktif etmiş ve ekran karşınıza çıkmışsa gerekli bilgileri hızlı ve doğru bir şekilde girerek onaylamalısınız. Aksi takdirde geç kalırsanız ya da yanlış bilgi girişi yapıp ödemeniz onaylanmazsa Bigpoint ödeme merkezi işlemin devam ederken iptal edildiğini varsayıp hesabınızı alacaklandırarak kapatabilir. Bu durumda tekrar hesabınızın açılması için havale yapmak zorunda kalıp zaman kaybı yaşayabilirsiniz.

  Ödeme yaparken bir uyarı çıkıyor ve açılır pencere engellendi diyor?

  Lütfen dikkat! Büyük ihtimalle 3D Secure / SecureCode yeni bir ekranda açılmaya çalışıyor ama tarayıcınız onu engelliyor. Tavsiyemiz " https://ssl.bigpoint.net/ " adresini tarayıcınızın güvenli adresler listesine eklemeniz ve buradan gelecek pop-up pencerelerin engellenmesini önlemenizdir.

  Bu sistemi iptal ettirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  Bunun için bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmelisiniz. Tavsiyemiz iptal ettirmeseniz bile sistemimizden alışveriş yapmadan önce bankanızı arayarak bu konuyla ilgili kısa bir bilgi almanızdır. Yani karşınıza ne çıkacak? Hangi soru sorulacak? Cevaplar nedir? Ne yapmalısınız? Bu hesabınızın sağlığı açısından oldukça önemlidir.

  Bunlarla uğraşmak istemiyorum ne yapmalıyım?

  Aslında en pürüzsüz yöntem banka havalesidir. Türkiye'de bulunan banka hesabımıza havale yaptığınız takdirde daha problemsiz bir işlem süreci yaşayabilirsiniz. Ayrıca unutmayın; katlı avantaj, futbol etkinlikleri vs. durumlarda da banka havalesini kullanırsanız aldığınız içeriklerin katları hesabınıza yatırılmaktadır yani kredi kartından bir farkı yoktur! Banka havalesinin tek ve küçük dezavantajı ödemenin ancak 2-3 iş günü içerisinde sistemimize aktarılmasıdır. Fakat sağlıklı bir transfer işlemi için bu göze alınabilir bir işlem.

  İyi oyunlar,

  Darkorbit TR Takımınız,
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.