SSS:Oyun İçi Ayarlar

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve Minerva tarafından 9 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

  [​IMG]

  A.) Oyunu Tam Ekran yapmanızı sağlar.
  B.) Oyun Ayarlarını açmanızı sağlar.
  C.) Açık olan Oyun Araçları hakkında kısa yardım bilgisi verir.
  D.) Oyundan çıkış yapmanızı sağlar.

  Oyun Ayarları bölümü oyun sayfasını kendinize özgü düzenlemenizi sağlar. 5 Bölümden oluşur.

  [​IMG]

  1.) Ekran

  [​IMG]

  Buradan ekran ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Grafik ayarları Düşük ve Yüksek arasında değiştirebilirsiniz. Ancak buradan yaptığınız ayarlama tüm öğelerin kalitelerini düşürüp yükseltir. Ancak Gelişmiş Mod ile istediğiniz öğenin grafik kalitesini artırabilir istediğinizi düşürebilirsiniz.

  2. Gameplay

  [​IMG]

  Buradan oyun ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini koymanız yeterlidir.

  3.) Arayüz

  [​IMG]

  Bu bölümde Oyun Arayüzü ile ilgili özelikleri seçebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayrıca [​IMG] Butonuna basarak Arayüz Araçları Ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini koymanız yeterlidir.

  4.) Ses

  [​IMG]

  Bu bölümde oyun müziğini ve oyun efektlerini açıp kapatabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini kaydırmanız yeterlidir.

  5.) Klavye

  [​IMG]

  Bu bölümde Hızlı Slot çubuğuna ve Premium Slot çubuğuna atadığınız klavye tuşlarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyun sayfasındaki diğer kısa yollarada farklı tuş atayabilirsiniz.

  Değiştirdiğiniz özellikleri kaydetmek için altta bulunan[​IMG] butonuna basabilirsiniz. Kaydetmeden çıkmak istiyorsanız [​IMG] butonuna basınız.

  DİKKAT!!!

  Altta bulunan [​IMG] butonuna basmanız durumunda tüm oyun ayarlarınız sıfırlanacaktır. Ayrıca oyun ekranından çıkış yapacaktır. Tekrardan giriş yapıp ayaralarınızı düzenleyebilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanmanız için butona bastığınızda karşınıza çıkacak olan onay penceresinde işlemi onaylamanız gerekir.
  [​IMG]


  İyi Forumlar...

  Saygılarımızla Darkorbit Türkiye Takımınız...


  .
   
 2. Minerva

  Minerva Guest

  Oyun İçi Ayarlar
  https://board-tr.darkorbit.com//threads/sss-oyun-ici-ayarlar.127563/
  ***

  [​IMG]


  A) Oyunu Tam Ekran yapmanızı sağlar.
  B) Oyun Ayarlarını açmanızı sağlar.
  C) Açık olan Oyun Araçları hakkında kısa yardım bilgisi verir.
  D) Oyundan çıkış yapmanızı sağlar.


  Oyun Ayarları bölümü oyun sayfasını kendinize özgü düzenlemenizi sağlar. 5 Bölümden oluşur.


  [​IMG]

  1.) EKRAN

  [​IMG]

  Buradan ekran ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Grafik ayarları Düşük ve Yüksek arasında değiştirebilirsiniz. Ancak buradan yaptığınız ayarlama tüm öğelerin kalitelerini düşürüp yükseltir. Ancak Gelişmiş Mod ile istediğiniz öğenin grafik kalitesini artırabilir istediğinizi düşürebilirsiniz. Gelişmiş Mod'u kullanırken istediğiniz ayarları kullanilirsiniz, örneğin patlamalar düşük ayarda ise arka görüntü ayarını yüksek ayarda kullanabilirsiniz. 2D Seçeneğini kullanıp isterseniz bu 2 boyutlu ayarlarda oynayabilirsiniz. Eğer bu ayarı kullanmak istemezseniz 3D ayarlarda oyun tercihinizi değiştirebilirsiniz.

  2.) GAMEPLAY

  [​IMG]
  Buradan oyun ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini koymanız yeterlidir.

  1-Laboratuvar Cpu seçeneğini işaretlediğinizde , hangardan ekipmanlar kısmından laboratuvar cpusunu geminize taktığınızda otomatikmen lazerlere hammadde beslemesi yapacaktır.
  2-Cephane / Roket seçeneğini işaretlediğinizde otomatikmen roketlerinizi ve cephanenizi değiştirecektir.
  3-Hammadde zenginleştirme seçeneğini işaretlediğinizde , herhangi bir kargo kutusu topladığınızda otomatik olarak zenginleştirme yapacaktır.
  4-Saldırıyı hızlı erişim çizelgesinde başlat durdur seçeneğini işaretlediğinizde , oyun içi ekranınızda olan slotlarınıza bir kere tıkladığınızda otomatik olarak başlatır veya ateşi keser , örneğin yaratığı işaretlediğinizde bir kere lazer slotuna tıkladığınızda saldırıya geçer ikinci kes tıkladığınızda saldırıyı durdurur. Bu seçeneği aktifleştirmezseniz , slotlara tıkladığınızda bu görevi yerine getirmeyecektir.
  5-Başlarken otomatik giriş yap seçeneğini işaretlerseniz, anasayfanızdan başlaya tıkladığınızda otomatikmen oyuna giriş almaktadır.
  6-Saldırıyı Çift Tıklama seçeneğini işaretlerseniz, herhangi bir yaratık veya oyuncunun üzerine iki kere tıkladığınızda otomatikmen saldırıya geçecektir. Bu seçeneği aktifleştirmezseniz, çift tıklamayla saldırıya başlamayacaktır.
  7-Yeşil Ganimet Anahtarlarını otomatikmen satın al seçeneğini işaretlediğinizde, uridiumunuz olduğu takdirde otomatikmen yeşil ganimet anahtarını satın alabilirsiniz.
  8-Battleray bildirimlerini al seçeneğini aktifleştirirseniz, oyun içi ekranınızda Battleray yaratığı çıktığında size üst tarafta bildirim şeklinde gözükecektir.
  9-Düşük DP uyarısı seçeneğini işaretlerseniz, darbe puanınız belli bir seviyenin altına düştüğünde oyun ekranınıza kırmızı yansımalar gelecektir.  3.) ARAYÜZ

  Bu bölümde Oyun Arayüzü ile ilgili özelikleri seçebilir veya kaldırabilirsiniz. Ayrıca [​IMG] Butonuna basarak Arayüz Araçları Ayarlarını yapabilirsiniz. Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa [​IMG] işaretini koymanız yeterlidir.


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  1) Yükselen isabet sayılarını göster seçeneğini aktifleştirirseniz, oyunculara veya yaratıklara lazer saldırısı yaptığınızda ne kadar vurduğunuzu görmenizi sağlamaktadır.
  2) Diroiti göster seçeneği diroitlerinizi yazı halinde görmenizi sağlar.
  3) Dirotlerimi göster seçeneği , diroitlerini oyun içi ekranınızda tasarım halinde açık halde görmenizi sağlar , diğer oyuncularıda bu şekilde görebilirsiniz.
  4) Kargo kutularını göster seçeneğini aktifleştirirseniz, kargo kutuları düştüğünde sarı turuncu arası bir renkte olan kutuyu görmenizi sağlayacaktır.
  5) Serbest olmayan kargo kutularını aktifleştirirseniz, diğer oyuncuların imha ettiği kargo kutularınıda görmenizi sağlayacaktır.
  6) Mini harita arka planı ayarını aktif hale getirirseniz, oyuncular haritasında kullanılan tabirle küçük haritanın arka planında uzay haritasını siyah ekran yerine bulunduğunuz haritadaki tasarıyı göreceksiniz.
  7) Oyun performans mesajını göster seçeneği , oyundaki performansı size bildirim şeklinde oyun içi ekranda görmenizi sağlayacaktır.
  8) Kalite ayarlarını otomatik ayarla seçeneği, sizin sahip olduğunuz bilgisayar performans değerlerine göre en iyi şekilde oynayabileceğiniz ayarlarını otomatikmen yapacaktır.
  9) Hareketsizken havada dur seçeneğini işaretlediğinizde, oyun içi ekranınızda 3 boyutlu şekilde geminizin havada durduğunu göreceksiniz.
  10) Chati göster seçeneğini işaretlediğinizde, oyun içi ekranınızda oyuncuların birbiriyle iletişime geçtiği chat ekranı karşınıza çıkacaktır.
  11) Pencere kaydırması seçeneğine izin verirseniz, oyun içi ekranınızda pencerelerinizi örneğin chat , gemi durumunu gösteren çizelge vb. pencereleri hareket ettirebilip, istediğiniz yere getirebilirsiniz.
  12) Ekran arka planı seçeneğini aktifleştirirseniz, oyun içi ekranınızda haritalardaki arka planı görebilirsiniz eğer işaretlemezseniz arka planınız siyah bir şekilde olucaktır.
  13) Premium hızlı slot çubuğu , premium paketinizi aldığınız takdirde aktifleştirebilirsiniz bu size extra bir hızlı slot çubuğu sunmaktadır.
  14) Sahibi olmadığın malzemeleri göster seçeneğini işaretlerseniz, aynı şekilde serbest olmayan kargo kutularını göster seçeneği gibi size sahibi olmadığınız malzemeleri göstermenizi sağlayacaktır.
  15) Pro işlem çubuğu oyun içi ekranınızda size kolaylık sağlayan oyuncuların tercihine bağlı bir çubuktur. Bu işlem çubuğu size oyun içi slot ayarları yapmanızı sağlayacaktır.
  16) Pro işlem çubuğunu gizlediğiniz takdirde, oyun içi ekranınızda gözükmeyecektir.
  17) Pro işlem çubuğu ana bağlantıları kullanma seçeneği , sizin çoklukla kullandığınız sekmeler , oyun içi bağlantıları kullanmanız için sunulan bir seçenektir.
  18) Oyuncu isimlerini göster seçeneğini işaretlerseniz, oyun içinde oyuncu isimlerini görmenizi sağlayacaktır.
  19) Hammaddeleri göster seçeneğini işaretlerseniz, oyun içinde haritalarda hammaddeleri görmenizi sağlayacak. Örneğin: Endurium, Prometium, Terbium gibi hammaddeler.
  20) Avantaj Kutularını göster seçeneğini aktifleştirirseniz, oyun içi ekranınızda avantaj kutularını görebilirsiniz ve onları toplayabilirsiniz. Avantaj Kutularının içerisinden oyun içi malzemeleri olan Kredi, Uridium, Lazer Cephaneleri gibi öğeler çıkmaktadır bunları toplayabilirsiniz.


  4.)SES


  [​IMG]

  Bu bölümde oyun müziğini ve oyun efektlerini açıp kapatabilirsiniz.Açmak istediğiniz özelliğin yanındaki kutucuğa[​IMG] işaretini kaydırmanız yeterlidir.

  Mücadele müziğini çalma seçeneğini işaretlerseniz, oyun içi ekranınızda oyun oynarken lazer, roket, uçuş seslerini ve oyun genel müziğini duyabileceksiniz.

  5.) KLAVYE

  [​IMG]

  Bu bölümde Hızlı Slot çubuğuna ve Premium Slot çubuğuna atadığınız klavye tuşlarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyun sayfasındaki diğer kısa yollarada farklı tuş atayabilirsiniz.  Her ayarı yaptıktan sonra sol altta gördüğünüz sabitle seçeneğini işaretlemeyi unutmayınız eğer bunu uygulamazsanız oyun içi ayarlarınız kaydedilmeyecektir.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş