SSS: Pushing Sistemi

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve Amiral34 tarafından 25 May 2022 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Amiral34

  Amiral34 Guest

  Merhaba Değerli Pilotlar,

  ONLINE oyunların bir numaralı düşmanı PUSHING nedir kısaca bahsedip yeni pushing sistemi hakkında bilgi vereceğiz.

  Puşing Nedir ?

  PUSHING hangi yöntemle kullanılırsa kullanılsın oyun içinde haksız biçimde puan yükseltme ,avantaj elde etme işlemine denilir.

  Bu oyunda ise en çok kullanılan yöntem bir yada daha fazla uzay gemisinin tek bir uzay gemisine patlatılması ile yapılandır.

  Bunun dışında oyun hesaplarıyla ilgili bilgilerin geçici olarak bir oyuncuya verilmesi ve aynı bilgisayardan birden fazla oyuncunun hesabı ile oyun açılarak tek bir oyuncunun hesabı için uzay yaratığı patlatılmasıdır. Esas hesap sahipleri o anda oyunda bile olmamalarına rağmen gemileri başkası tarafından kullanıldığından buda oyunda hile yapmak olarak değerlendirilir.
  Ayrıca aynı P.E.T'i sürekli kesmekte ( kendİ P.E.T'iniz dahi olsa ) bu kapsama girer.

  Pushing Kullanımına Karşı Geliştirilen Yeni Yöntem Nedir ?

  Yeni sistemde azalan puanlama uygulanacak yani aynı oyuncuyu gün içinde kestiğinize şu şekilde sistem işleyecek;ilk 5 kesimden sonra puanlar azalmaya başlayacak 10. kesimden sonra hiç puan vermeyecek.

  Sistem nasıl işliyor ?

  • Eğer bir oyuncu aynı gün (sunucu saatine göre 00:00 dan 23:59'a kadar) içerisinde rakip oyuncuyu 5 defadan fazla keserse , aynı oyuncuyu her seferinde kestiğinde kazandığı şeref ve tecrübe puanları düşmeye başlayacaktır.
  • Beşinci kesilmeden sonra , her seferinde tecrübe ve şeref puanları %15 düşerek alınabilecektir.Yani diyelim ki 100 puan alıyorsunuz bu rakam dördüncü patlamada 85 , bir sonraki patlamada 70 ve ta ki 0 olana kadar bu şekilde devam edecektir.
   pushing 6. kesim.png
  • Oyuncuyu imha ettiğinizde kazanılan tecrübe puanı veya şeref puanı 0 olduğunda bu oyuncudan kazanılan imha edilen gemi sayısı'da duracaktır.
  • Sunucu saatinin 00:00'a ulaşması akabinde imha miktarı sıfırlanmaktadır.
  • Başka bir oyuncuyu sistem artık ödül vermediği halde sürekli kesmeye devam etmek pushing cezası almanıza neden olur. Sistem, oyuncuyu fazla kesmemeniz için konulmuştur. Ödül vermeyen bir oyuncuyu kesmeye devam etmek ceza almanıza neden olur.
  PET Kesmek Hakkında

  Geçen hafta yapılan güncellemeyle artık kendi şirketinize ait dost gemi petlerini kesmek dost uzay gemisi kesmek gibi değerlenirilecek size herhangi bir kazanç sağlamayacak ve aksine ve her hatada katlanarak artacak eksi şeref puanı cezası ve bir miktar eksi kredi kesinti cezası alacaksınız.

  UYARI:
  Bu sistemin dışında çıkar amaçlı pushing yapan üyeler için ;

  1. İhlal: 14 Gün Hesap kapatma, %30 Tecrübe ve %30 Şeref Puanı düşürülmesi.
  2. İhlal: 30 Gün Hesap kapatma, %30 Tecrübe ve %30 Şeref Puanı düşürülmesi.
  3. İhlal: Süresiz Hesap kapatma

  Eğer hesaplar 1-8 seviye ise bu hesaplar Süresiz banlanır.

  Aynı şirket kullanıcılar bir kazanç elde edemeyecekleri (aynı zamanda bundan zarar görebilecekleri için) sebebi ile incelemeye alınmamaktadır.

  Support'u kandırmaya yönelik biletlerinizde hesaplarınızın tek taraflı kapatılabileceğini unutmayınız.​
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.