SSS:Tarayıcı (Chrome) reklam eklentilerini kaldırma

Konusu 'Açıklamalar/Sözlük' forumundadır ve Minerva tarafından 9 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Minerva

  Minerva Guest

  Merhaba

  Bu ara sıklıkla yaşadığımız ve bilgisayarımıza virüs girdi diyerek üzüldüğümüz reklamları nasıl sileceğimizi bir kaç konu başlığı altında anlatacağım.

  Genel anlamda bir oyuncu ve kullanıcı olarak şuan Chrome kullanıyor olduğumuzu düşünüyorum tabiki reklamlar sadece chrome tarayıcımızda değil bir çoğunda etkili olmaktadır.


  Google Chrome Reklam Virüsü nasıl temizlenir?
  Pop-up pencereleri engelleyen programları denedim fakat çözüm bulamadım.
  Antivirüs programları da Chrome'daki reklamları engellemeye yeterli olmuyor.
  Bilgisayarıma virüs taraması da yaptım fakat virüs bulamadı.
  Google reklam virüsünü nasıl temizlerim?
  Google Chrome 'da çıkan reklamları nasıl engellerim?


  Chrome reklam virüsü nedir?

  Aslında Google Chrome üzerinde sizi rahatsız eden bu reklamları teknik olarak virüs olarak adlandırmak doğru değildir. Virüslerin başka bilgisayarlara bulaşmak ve işletim sistemini kullanılmaz hale getirmek, parolalarınızı çalmak gibi amaçları olabilir.

  Bu sebepten bu reklamlar virüs değildir. Fakat virüsler gibi performans sorunlarına yol açabilir. Yani virüslerde olduğu gibi bilgisayarınız yavaş çalışabilir ve hatalar almaya başlayabilirsiniz. Virüs gibi bu yazılımlarda bilgisayarlarda istenmeyen yazılımlar grubuna girer ve Potansiyel istenmeyen yazılım olarak adlandırılırlar.

  Aynı zamanda güvenilir kaynaklardan gelmeyen bu reklam yazılımları virüsler gibi güvenlik açıklarına sebebiyet verebilir. Kötü niyetli bilgisayar korsanlarının bilgisayarınıza uzaktan erişmesine ve siber suçlarda kullanılmasına sebep olabilir.

  Siz hiç farkında olmadan bir siber suça katılmış olursunuz. Bu sebepten bilgisayarınızda güncel bir antivirüs bulundurmanız, güncellemelerini sık sık yapmanız ve belli aralıklarla örneğin haftada bir bilgisayarınızı virüslere karşı taramanızı tavsiye ederim.

  Chrome Reklam Virüsü nasıl temizlenir?

  Google Chrome'da her sitede çıkan reklamları kaldırmak için öncelikle bilgisayarınızda bulunan istenmeyen yazılımı tespit etmelisiniz.

  Son dönemde istenmeyen reklam yazılımlarında oldukça fazla bir artış söz konusu. Pop-up pencereler ile kullanıcıya Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcılar ile internette gezinirken reklamlar göstererek yaratıcılarına para kazandırmak reklam virüslerinin ana amacı. Ayrıca bu tür istenmeyen reklam yazılımları, reklam virüsleri bilgisayarlar için ciddi güvenlik tehdidi oluşturmakta.

  Junkware Removal aracı ile Internet Explore, Firefox ve Google Chrome internet tarayıcılarından reklam eklentilerini temizleme

  Junkware Removal Tool reklam uzantılarını Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarından temizlemek, kaldırmak için çok güçlü bir araçtır.

  Aşağıdaki adımları kullanarak Junkware ile reklam kaldırma işleminde, Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarındaki reklam uzantılarını sileceğiz.


  1. Junkware indir linkinden Junkware temizleme aracını indirin.
  2. İndirdiğiniz JRT.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın.
  3. Konsol ekranında Junkware temizleme aracı çalışacaktır. Tarama işlemi için bir tuşa basın.
  1. Bu işlem biraz vakit alacaktır. Tüm programları kapatın ve sabırla bekleyin.
  2. Tarama işlemi bittikten sonra ekrana temizleme ile ilgili bir rapor gelecektir.
  İşlem bittikten sonra mevcut olan tarayıcınızı kaldırıp yeniden yükleyiniz.

  Temizleme programınız yok ise

  Revo Uninstaller 1.95 İndirip kurabilirsiniz her temizlemede güvenle kullanabileceğiniz bir araçtır programı açtıktan sonra en alt kısımda olan geliştirilmiş tarama bölümünden kaldırma işlemini hiç bir veri kalmaksızın temizleyebilirsiniz.
  Bütün silme işlemi bittikten sonra kullanacağınız tarayıcıyı indirip sonucu görebilirsiniz.

  Bir de bu size önerdiğim programı inceleyiniz bir aylık deneme sürümü olmasına rağman oldukça başarılıdır İneceleme yapmadan yüklemeyiniz ve kendi sitesinden yada güvenilir olduğunu düşündüğünüz sitelerden indiriniz.
  Emsisoft anti-malware
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.