Geri bildirim Şu Oyunu Kurtarmak İstiyorsanız Bir Kulak Verin Allah Aşkına

Konusu 'Bunun Dışındakilerin Arşivi' forumundadır ve D-O-D-G-E-V-İ-P-E-R tarafından 25 May 2018 başlatılmıştır.

Değerli forum kullanıcıları,

Bu forumda aktif olabilmen için öncelikle oyun hesabına giriş yapman gerek, aksi taktirde foruma ulaşamassın. Eğer oyun hesabın yok ise, lütfen kendine yeni bir hesap aç. „Oyun için tıkla“
?

Bunlar Oyuna Uygulanmalı Mı ?

 1. Evet

  81,4%
 2. Hayır

  18,6%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Şu oyunda ki yenilikleri gördükçe sadece ve sadece gülüyorum ama bir yandan üzülüyorum senelerdir söylüyorum yapmayın etmeyin diye ama dinleyen yok. Şimdi diyeceksiniz ki neden seni dinleyelim ? Bizim kendi fikirlerimiz varken seninkine ne gerek var ? Diyebilirsiniz lakin kaybeden şu an kim belli :rolleyes: 2-3 sene önce dediklerim bir bir çıkıyor ve bu beni ciddi anlamda sevindiriyor :)

  1) İç savaş saçmalığını kaldırın:

  Neden diyecek olursanız ? İç savaş tamamen oyunu en kötü yöne sürükleyen bir etken şimdi şöyle bir olay var biz hem dış hemde iç şirketle savaşıyoruz diyelim ? Bu adamlar normal haritada kasılmıyor LOW'da gidiyor bug buluyor her yerde bug buluyor onu geçtim sürpriz haritayı ve bunun gibi bir çok haritayı tekellerinde tutuyorlar sonuç ? Oyuncular oyunu bırakıyor...

  2) Montaj Malzemelerinin Erişebilirliğinin Kolaylaştırılması:

  İlk çıktığında bu sistemden umudum vardı fakat onuda batırdınız şaşırmıyorum :) Şimdi bu sistem güçsüz oyuncuların güçlenebilmesi için çıkmadı mı ? Eee peki neden bu alaşım malzemeleri çıkmak bilmiyor :rolleyes: ? Yani diyeceğim o ki çeşitli etkinlikler ile %150 çıkma oranı artsın bu tüm montaj malzemelerinin.

  3) Tek Tip Gemiye #HAYIR:

  Bu oyuna en çok zarar veren etkenlerden biriside budur sırf para kazanmak için yapılan bir olay. Her sene bir saçmalık çıkıyor bunun geçen sene adı cerrahtı şimdi Cyborg oldu gelecek senede bilmem ne olur ama işte fark etmediğiniz şey eski gemiler ne olacak ?

  Bari yeni gemi çıkarıyorsunuz oyunculara sorun tüm gemilere nasıl yenilikler gelmeli diye ve bunu uygulayın.

  Bu kadar oyuncu test ekibi vs geldi fakat topluluğu dinlemeden bu tip şeyler çıkarmak sizin ayağınıza sıkmanıza sebep olur.

  4) Yeni Herkesin Erişebileceği özellikle YARARLANABİLECEĞİ Etkinlik ve Haritalar getirilmeli.

  Millet kasılamıyor yaratıklar yetmiyor yeni haritaların gelmesi iyi olur.

  5) Normal Haritalarda ki Yaratıkların Ödülleri 3 Kat Artmalı:

  Neden diyecekseniz yıl olmuş 2018 haal kristallon 128 uridium cubikon 1024 uridium.

  6) Yaratıkların Çöpünden Cephane Çıksın:

  Hammade yerine cephane çıksın yani mesela az miktarda rsb , x4 çok miktarda mcb 25 ve 50 çıksın.

  7) Kutular Kaldırılsın:

  Oyunda botu bitirecek kesin bir olay.

  8) Jackpot geri dönsün:

  Bu oyunda ki asıl amaç buydu 30.000 £ için savaşırdık...

  9) Oyunda kritik güncellemeleri test ederek sunun:

  Oyuna güncelleme gelirken yenilik gelirken sürekli bir şeyi bozuyorsunuz bu beceriksizliktir yani.

  10) Mümkünse oyunda küfürbazları yok edin ve E-Spor alanında yoğunlaşın:

  Bu oyuncuların kendi aralarında ki saygınlığı yok eden bir durum.

  11) Paymentte sadece kozmetik ürünlerine yer verilmeli:

  Neden diyecekseniz oyunda p2w'den kurtulmak için potansiyel var lakin bunu hala kullanmıyorlar

  @*FastMonster* arkadaşımıza 11. fikir için teşekkür ederim.

  Şimdi size soruyorum Darkorbit yönetimi 2013'te RELOADED dediniz peki ne değişti ? Pay To Win'den hala kurtulamadınız.

  Yani diyeceğim o ki bu kafayla devam ederseniz daha çok oyuncu kaybedersiniz bakın sunucu birleştirmeye yani başka değişle KÜÇÜLMEYE gidiyorsunuz.

  Yani bu şu demektir artık sunucu kiralarını bile doğru düzgün karşılayamıyorsunuz...

  Bence gidin aynaya bakın derim.

  Dipnot: Arkadaşlar konuyu sürekli güncel tutarsanız sevinirim yöneticiler görsün bunu.
   
  Son düzenlenen: 26 May 2018
 2. her cümleye katılıyorum ama bunlara benzer şeyleri yıllar önce bildirmiştim oyun daha da kötüye gitti darkorbite tavsiye verince gıcıklığına daha kötü şeyler yapıyorlar.
   
 3. Sexy_Feet

  Sexy_Feet User


  Hepsi sacma bnce oyun çok iyi durumda.
   
  FastPick bunu beğendi.
 4. iç savaş haricinde hepsinde haklısın.klan savaşları zevkli oluyor.oyunun eğlencesi kaçmasın..benim fikrim tabi..anket oyum evetten yana..
   
 5. OpTİMuS

  OpTİMuS User

  senin yazdığın konular çok çok çok mantıklı oluyor. Gerçekten katılıyorum. Gemileri güya güncelliyoruz denge amaçlı gelen şeye bak. hammera 1 jeneratör 10 hız puanı eee %20 dp bonusu %10 a düşsün. Len gemi vuramıyorum vuramıyorum. adamlar üzerimize 300binle açarken biz 100 i beyazla göremiyoruz full destekle hemde. yap şu geminin vuruşunu %10. yahu zaten lazeri yok. komik ya. aegise gelen güncelleme % 5 kalkan.
  ver aegise 5 lazer 15 tane olsun gör bakalım denge nasıl oluyor. saçma saçma saçma merakla bekliyorum bu cyborg gemisinden nasıl kurtulucaz diye
   
  Spinaci ve ASLINDA*HERSEY*MASAL bunu beğendi.
 6. OpTİMuS

  OpTİMuS User

  tr1 iç savaşında vru bitti biliyor musun. Kendi haritama giren düşman cubileri tutuyor. onları çıkarmak için sıkınca da 3 kişi vru dan bana kamu bozuyor. İç savaşa yeltenenlere bence ceza verilmeli sürülsünler abi başka şirkete. madem o klanla savaşmak istiyor. dış şirket olarak savaşsın.

  haritaya düşman geliyor biz onlarla savaşırken kendi şirketim bana kamu bozuyor. BU mu oyun zevki?
   
 7. Berbat bi dukkani var oyunun bunu da eklersen sevinirim. Var olan tum gemi ve tasarimlari kategorik sekilde dukkanda payment ve uridyum ile gorebilmeliyiz. Para ile sadece görselliğe sahip olan seyler satin alinabilmeli.

  Yeni oyuncular korunmalı.
  Grup olarak oynayanlara destek verilmeli.Grup kasilmak daha karli olmali.
  Asist sistemi olmali , asist yapan dost şirket ise eksi seref yemeli
   
 8. titans___

  titans___ User

  bence bunları zaen bilyorlar işlerine gelmiyor bizi seven böyle sevsin paran kadar konuş diyorlar ye kürküm ye yani havanda ssu dövyorsun bence on numara özetlemişsin de fayda verebilirmi kutulardan para kazanyorlar katlayıcı ile fakirler umursanmaz fakirliğini bil diyor yönetim bana sana işte stres atmak için giryor stresimiz artarak çıkyoruz oyundan biraz ara vercemde etkinlikler fena değildi yoksa dediğin gibi bir ara korsan deyip haritalarda iç savaş bunlar şamar oğlanı ettiler milleti ne varsa şu oyunda taklyoz ne teknik sorunlar çözülyor ne yeni gelen ürünlerle uğraşmak kolay değil ki ben diğer forumlara da girdim bakdım onlar da aynı sorunlardan muzdarip hani diğer servırların sorunları ki bizim forumlardan daha anlaşılır bizdekiler konu açanlara biz bir şey bilmiyoruz diyor yetkiliyssen bilicen admin neyinin adminisin oyunda deyince uslüp oluyor gerçekler acıdır onun için yalan söylüyorum herkesde işine gelyor övülmek doğru söylüyorsun diyor boşa polemiklerle enerjimi stresimi bozmuyorum kafam rahat yesin herkes birbrini işine geleni anlamak isteyene anlatcak bir şeyim yok
   
  ASLINDA*HERSEY*MASAL bunu beğendi.
 9. EFRASİYAB

  EFRASİYAB User

  HAYIR. Çünkü insanlar bu oyun gibi değersiz şeylere vaktini harcamamalı.Kitap okumalı, kendini geliştirmeli, üretmeli, vatana, millete yararlı olmalı.
   
  Spinaci bunu beğendi.
 10. Eklenebilir.
  Valla oyunda 10 senedir aktiftim lakin şu son gelen saçmalıklar beni bezdirdi gemiyi boşalttım her şey çok pahalı olmuş gemi öylece yatıyor çok kişi istedi gemiyi bende vermedim.

  Her seferinde şu yeniliklere karşı çıktım beni kaç sefer azarladılar , dediler ki yenilik işte adapte olun yada oynamayın dediler.

  Fakat ne mi oldu ? Balon patladı :D dediklerim bir bir çıkıyor sırf oyuncu kazanmak için Türkiye takımı benim sözümü dinleyip GİST gibi gaming fuarlarına gitti.

  Fakat nafile. Bu oyunda ki saçmalıklar düzelmeden oyuncu maksimum 4-5 gün oynar sonra sıkılır bırakır. Eski Darkorbit yok kalmadı :)

  Oyun arada sırada gereklidir bağımlı olan sorundur inan bana 15 senedir oyunlarla içli dışlıyım oyunu silmeden olmuyor.
   
 11. Güzel fikirler. Yetmez ama evet diyorum. Oyun gerçekten berbatlaştı.
   
  lllecelll bunu beğendi.
 12. oben

  oben User

  bu sadece görüntüde öyle kardeşim gerçekte öyle değil.adamlar atıyor bota her sandık çıkmasından diğer çıkmasına 2000-3000 scrap yapıyor şimdide 5-2 ye atıyolar aurusuda bota kastırıyolar.suya sabuna dokunmadan har seferinde 100-200 arası sandık açıyolar..adamların ekipmanlarında adım atacak yer kalmadı ondan sonrada fazla malzemeden şikayetçi olup burada konu açıyolar fazlalıkları satabilelim diye..bu oyunda çıkan her yenilik ya güçlülere yarıyor yada botlara..
   
  lllecelll bunu beğendi.
 13. 1-) Bir yandan katılıyorum bir yandan katılmıyorum.

  2-) Bu maddeye kesinlikle katılıyorum çünki bu montaj güçsüz oyuncuların bazı içerikleri alması için üretildi ama güçlü oyunculardan çok montajdan malzeme alabilen yok sayılır.

  3-) Bunada çok aşırı derecede katılıyorum bir gemi çıkıyor diğeri çöp oluyor onu kullanan bulunmuyor. Yönetime şöyle bir sesleneyim ( İlla yeni bir gemi çıkarmak istiyorsanız cerrahın ilk çıktıgı gibi yapın bir etkinlik yapın sayılı kişilere verin herkeste bulunmasın para için satmayın daha zevkli olur ) bugün 8 irisler bile sayborg olmaya başladı üzücü ( tüm yeni gemilerim var ) şimdi biriniz çıkıp sende yok diye ağlama demesin ama öyle gerçekler acıdır.

  4-) Evet etkinliklerde güçlülerin güçsüzleri ezdiği bir oyun senin fikrine % 1.000.000 katılıyorum ki bu yapılmalı hatta güçlülerin etkinlik görevleri bile güzsüzlerin etkinlik görevlerinden düşük olmalı çünki biz güçlülerin artık ödüle ihtiyacı yok.

  5-) Bu dediğine maalesef katılmıyorum eğer bir krisstallonun 250 U. vermesi bile kıtlık çıkartır ;) buyüzden yaratık ödülleri gayet iyi ama sayıları artırılabilir.

  6-) Evet çöp yerine bir avantaj kutusu çıkabilir buda daha iyi olur ve daha rahat cephane kasılır ama buda kötüye kullanılır şöyle özetleyeyim ( Yönetimimiz BOT lara çare bulamıyorlar bota atan hem cephane kasar hemde uri ) bu yüzden gelmese daha iyi olur gibi.

  7-) Bu fikrine kısmen katılıyorum ama tamamen kalkması yerine günde 3-4 saatlik gelsinler ve 20-21 saat haritadan kaldırılsınlar.

  8) Bu fikrine aşırı derecede katılıyorum oyunun amacı buydu ama bu plandan vazdeçildi neden acaba bunu herkeste iyi biliyor biz JPA yı geri istiyoruz adminler.

  9-) Bu firkine katılıyorum birşeyi geliştirirken birşey bozuluyor ki denge yamasından yola çıkarsak vasat bir yama oldu vaadedilenin % 20 sini yapıp tebrik beklediler.

  10-) Katılıyorum ama bu dediğin çok zor bunu yapabilecek bir yönetim varmı düşünüyorum ;)

  11-) Evet şu kozmetikler Apocalypse , K&M kutularından alınıp paymente koyulması Apocalypse ve K&M kutularına ise diğer tasarımların koyulması gerçektende iyi olacaktır.

  Özetleyecek olursak bu dediklerini yapabilecek bir yönetim varmı düşünmekten başka bir şey gelmez elimden ama +1 vereyim ;)
   
 14. Bizim fikirlerimiz varken seninkileri neden dinleyelim diyen insanları önemseme, her fikir önemlidir.

  1) İç savaşın güçsüz oyuncular üzerindeki olumsuz etkisini kabul etmekle beraber iç savaşın kaldırılmasını desteklemiyorum. İç savaş sistemi kalmalı, aynı zamanda oyuncuya daha hızlı gelişebilmesi için imkanlar sunulmalı. Oyunun bu eksiğini iç savaş sistemine yıkmak doğru değil. Kaldı ki birçok oyunda kendi ırkından, takımından, fraksiyonundan ya da şirketinden oyuncuları imha edebilme, öldürme opsiyonu mevcuttur. Bu opsiyonun oyunda kalması taraftarıyım ancak bazı iyileştirmeler yapılabilir.

  2) Montaj sisteminin oyuna dahil edilmesi salt olarak güçsüz oyuncuların bazı itemlere kolay ulaşması hedefiyle yapılmadı. Yani "montaj sistemi yeni oyuncular içindir" gibi bir cümle kurarsak yanlış olur. Montaj malzemelerinin düzenlenecek etkinliklerde düşme oranının artırılması konusu gayet mantıklı ancak oyunda bot gerçeği varken bu etkinlikler de suistimal edilecektir. Tabii ki oyuncular olarak bot bizim değil yönetimin sorunu. Bu tarz bir etkinlik umarım gerçekleşir.

  3) Yapılan eleştirilerde üsluba dikkat etmek önemlidir. Emek verilerek ortaya koyulan bir şey için saçmalık kelimesini kullanmak doğru değil. Değişmeyen tek şey değişimdir ve oyun değişmeye devam edecektir. Bu konu hakkında tartışmaya gerek görmüyorum. Oyuncular, yeniliklere ayak uydurmak zorundadır. Yeniliklere ayak uyduramayan oyuncular, yeniliklere ayak uyduran oyuncular karşısında her zaman bir adım geride olmaya mahkumdur. Yönetimin test ekibinin fikirlerini ve forumda yazılanları dikkate almadan yenilik yaptığını söylemek de yanlış. Test ekibinin yönetime nasıl bir geri bildirim yaptığını bilmediğimiz için bu konu hakkında yönetimi suçlamak adil bir davranış olmaz. Forum konusuna gelirsek, özellikle yabancı forumlarda açılan ve oyuncular tarafından destek gören fikirlerin bazı değişikliklere uğrayarak oyuna dahil edildiğini biliyoruz. Bu yüzden yönetim oyunculara karşı gözünü, kulağını kapatıyor demek doğru değil.

  4) Oyuncuların sayısız şikayetine rağmen eski istila sistemini geri getirmeyen yönetimden bu tarz bir yenilik beklemek komik olmuş. Suç yönetimdedir. Bu maddeyi destekliyorum.

  5) Ödüller kaç kat artırılmalı bilmiyorum ama bu konu tartışmaya kapalıdır. Yaratık ödülleri kesinlikle artırılmalı.

  6) Kesinlikle.

  7) Yönetimin basiretsizliğini kutu toplayarak uridium ve galaksi enerjisi toplayan oyuncuların sırtına bindirmek doğru değil. Bonus kutuları oyunda kalmalı. Yönetim botları durdurmalı.

  8) Jackpot ödülü 30k değil 10k'dır. Üçüncü parti programların kullanımı engellenebilirse bu maddeye olumlu bakıyorum.

  9) Kesinlikle katılıyorum.

  10) Yönetim küfürle ve saygısızlıkla mücadele etmek yerine chat odasının yönetimini çok farklı bir boyuta sokarak küfrün ve saygısızlığın önünü açtı. Bu tarz bir değişikliğe giden yönetimden bunları beklemek maalesef ki yersiz olacaktır. Bu maddeyi destekliyorum.

  11) Böyle bir şey mümkün değildir ve dahi mantıklı değildir. Bunu uzun uzun yazmaya gerek yok.

  Sunucuların birleştirilmesi yönetimin sunucu kiralarını ödeyemediği için değil, oyuncu azlığı yüzündendir. Bu şekilde temelsiz beyanlarda bulunup oyuncuları yanlış düşünmeye yönlendirmeyelim.

  Ayrıca konudan bağımsız olarak mesajınızda çokça imla hatası gördüm. Yazı yazarken imla kurallarına dikkat etmekte fayda var. Bunu bir rica olarak görün. Forumdaki yetkililerin de dahi anlamındaki de/da ekini doğru kullanamadığını görüyorum, gerçekten üzücü bir durum.
   
  Son düzenlenen: 4 Haziran 2018
 15. Soyuz*

  Soyuz* User

  Aslında çok şey de istemiyoruz şu bot olayının kökünü kazıyın ben geri geleceğim
   
 16. bence iç savaş çoook önceden porttan atlayan başka şirketi keserdik şimdi başka şirketle savaştığımız yok hep iç savaş bunaldım klana girmesen bile ilk başka şirketten arkadaşı sıkıyor sonra kendi şirketindekiler sıkıyor
   
 17. Kendi şirketinden biri 3-5 kuruş uri için chatte şahsına sövdüğü zaman iç savaşın ne büyük bir nimet olduğunu anlarsın,
  iç savaş kalmalı.;)
  Dipnot: Kasılma amaçlı kurulan klanlara açılan savaşlar yüzünden bu konu gündemden düşmüyor, bahsettiğim klanlara tavsiyem ittifak arayışına girmeleridir, sorunu oyun sorunu gibi addetmeyin.:)
   
  Son düzenlenen: 25 Ağustos 2018
 18. ((AlpCan))

  ((AlpCan)) User

  Dostum, bu isteklerdeki en büyük sıkıntı aslında bigpoint şirketinin yürüttüğü politikadan çok bizlerin çıkarcı davranışlarından kaynaklanıyor.
  Tabikide tenzih ediyorum ben ve benim gibi bu tarz çıkar ilişkilerini ön planda tutmayanları

  lakin,

  ben bu oyuna başladığımda tr1'de ilk 50 içerisinde olan ve full iris full lf3 gezen ilk kişilerden biri olarak, herkesin daha 100-200m basıp leno almaya çalıştığı zamanda goli ile gezen vega ile harita dolaşma görevi yapan skylabi full, x2-x3leri dolu dolu bi insan olarak hiçbir zaman
  beraber kasıldığım insanlara sırtımı çevirmedim, girdiğim klana ihanet etmedim, yardım gördüğüm her insana 10 katı yardım ettim, yeri geldi sırf yardım bekliyor diye karşı şirketten insanlara bile yardım ettim.Böylelikle adımı duyurmuş ve herkes tarafından saygı duyulan bi insan oldum bu oyunda, bigboylarla, alt gemilerle gezenlere sırf keserim düşüncesiyle dalmadım, yanımda kasılsalar dahi dokunmadım yeri geldi yardımcı bile oldum.

  şimdi sorun kendinize, hanginiz böyle yapıyor şu an ? hanginizin karşınızdaki oyuncuya saygısı var ? size 10k zor sıkıcak adama 250k yapıştırmak hanginizin işine gelmiyor dimi ? bir şeyi sevmek önce kendinde başlar, kendimizi düzeltmeden bu tarz sorunları konuşmak bize bi değer, bi fikir katmayacağı kanaatindeyim.
   
  Son düzenlenen: 25 Ağustos 2018
  [-ASLANBEY-] bunu beğendi.
 19. sonuna kadar haklısın dostum.
   
 20. Konuya tam destek +1
  Ve Dost ateşide kapatılmalı bence
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.